Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY)

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/28 18:43 #142871

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
A teraz coś, nad czym pracuję od kilku dni- stone fairy house! :)
Zawsze o takim marzyłam, przyszła pora na realizację, póki co niewiele widać, za czas jakiś pokażę ostateczny efekt :)

Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 17:37 przez Poll. Powód: przeszeregowanie wątku, zmiana tytułu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia, Zawszewiosna

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 00:18 #142947

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25089
kryzysowa napisał:
A teraz coś, nad czym pracuję od kilku dni- stone fairy house! :)
Zawsze o takim marzyłam, przyszła pora na realizację, póki co niewiele widać, za czas jakiś pokażę ostateczny efekt :)


No i połknęłam bakcyla Kasiu :woohoo: , pooglądałam w sieci takie domki i wzięło mnie też :diabelek . Już nawet wiem gdzie stanie tylko powiedz mi jeszcze czy ten klej wytrzymuje warunki atmosferyczne i domek mógłby być w ogrodzie cały rok?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): MarzenaSantaFe, kryzysowa, Danusia


--=reklama=--

 

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 08:35 #142960

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
No i połknęłam bakcyla Kasiu :woohoo: , pooglądałam w sieci takie domki i wzięło mnie też :diabelek . Już nawet wiem gdzie stanie tylko powiedz mi jeszcze czy ten klej wytrzymuje warunki atmosferyczne i domek mógłby być w ogrodzie cały rok?

PikutQ, jestem chora na taki przesłodzony stone fairy house od dawna, także zauroczenie Twoje w pełni rozumiem wink-3
Zapewniam, że ten klej wytrzymuje warunki atmosferyczne bez najmniejszego problemu.
Pokażę, jak wygląda, żeby łatwiej było Tobie w/w namierzyć, jeśli Pollcia uzna, że zdjęcie niestosowne, to po prostu usunie :)
Sama nie wiem, czy mój domek będzie całoroczny, bo "zasadziłam się" na taki, a nie inny dach i tutaj widzę niejaki problem, cały czas myślę, jak z tego wybrnąć, nie zatracając koncepcji think: , jeśli nic nie wykombinuję, będzie stał pod tarasem, ale nie to miejsce dla niego wybrałam z założenia :dry: , więc myślę dalej ;)

Ostatnio zmieniany: 2018/12/29 08:39 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, MarzenaSantaFe, piku

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 12:11 #142989

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68173
Nie uznam, bo właśnie wczoraj oglądałam te kleje w sieci i miałam zapytać, czy to ten w tubie, jak silikon :lol:

Po wystawie w Wojsławicach zostało mi trochę drzwi i okienek z fairy gardens, które były budowane w Wojsławicach, na wystawie paproci. Jesli się do tego dokopię, przywiozę na zlot i kto zainteresowany, weźmie sobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 12:22 #142991

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Pollciu, ja się na takie gadźety jak najbardziej zapisuję! :kocham
Póki co staram się klecić sama z masy celulozowej+vicol, można nadawać fajną strukturę, później wystarczy pomalować i wyglądają jak lite drewno zwyc
Mam takiego pomagiera i działamy sobie zwyc , za bajzel twórczy przepraszam.. :oops:

Ostatnio zmieniany: 2018/12/29 12:24 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, MarzenaSantaFe, inag1, chester633, lelumpolelum, beatazg, zanetatacz, Danusia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 21:45 #143086

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25089
Dzięki Ci Kasiu, jak tylko nazbieram kamieni i kupię klej będę działać :lol: . Mówisz że te okienka wykleiłaś z masy celulozowej think: . Właśnie się zastanawiałam jak je z drewna powycinać a tu proszę nowy pomysł :woohoo: . Ja myślałam o dachu z mchu, fajnie wyglądały takie na zdjęciach, a Ty jaki planujesz? Pomocnik super :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/29 22:04 #143090

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68173
piku napisał:
..... Ja myślałam o dachu z mchu, fajnie wyglądały takie na zdjęciach, a Ty jaki planujesz?

Widziałam takie domki w UK z dachami obsadzonymi drobnymi rojnikami. Tez super wyglądały vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/30 08:36 #143111

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
piku napisał:
Dzięki Ci Kasiu, jak tylko nazbieram kamieni i kupię klej będę działać :lol: . Mówisz że te okienka wykleiłaś z masy celulozowej think: . Właśnie się zastanawiałam jak je z drewna powycinać a tu proszę nowy pomysł :woohoo: . Ja myślałam o dachu z mchu, fajnie wyglądały takie na zdjęciach, a Ty jaki planujesz? Pomocnik super :kocham
Wiesiu, ja kamyki podwędziłam z własnego skalniaka :oops: 2smiech
Ramy okien póki co zrobione są z grubej tektury na którą nakładać będę dopiero papkę celulozową, którą widać już na drzwiach zameczku wink-3
Z dachem mam duży problem, bo marzy mi typowo bajkowy pałacyk z wieżyczkami, a z drugiej strony, opcja rojników, o których wspomniała Poll też kusi, coś czuję, że będę zmuszona zrobić dwie chałupki.. :silly:
Mech też jest bardzo wdzięcznym materiałem, tylko tyle, że rośnie gdzie chce, niekoniecznie tam, gdzie my chcemy :silly: , pytanie, czy się "przyjmie".. think:
Póki co Ondek zadbał o otoczenie pałacu- wyskrobał ent'a z huśtaweczką :kocham , jeszcze nie jest skończony, póki co tak się prezentuje :)

Ostatnio zmieniany: 2018/12/30 08:58 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, MarzenaSantaFe, piku, lelumpolelum, zanetatacz, Danusia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/30 16:08 #143143

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Kasia a może założysz nowy, specjalny wątek o fairy house czy fairy gardens? Pomyśl o tym.
Już pokazałaś część pracy, zainspirowałaś Wiesię ( i nie tylko).
Jestem ciekawa efektu końcowego.
A poza tym fairy house to takie niespotykane jeszcze u nas i po prostu urocze ogródki.
No i niezły pomysł na zabawę z dzieciakami wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maggie

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/30 17:07 #143145

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Zawszewiosna napisał:
Kasia a może założysz nowy, specjalny wątek o fairy house czy fairy gardens? Pomyśl o tym.
Już pokazałaś część pracy, zainspirowałaś Wiesię ( i nie tylko).
Jestem ciekawa efektu końcowego.
A poza tym fairy house to takie niespotykane jeszcze u nas i po prostu urocze ogródki.
No i niezły pomysł na zabawę z dzieciakami wink-3

Aguś, rzeczywiście zaczęłam mocno zaśmiecać ten wątek :oops: , jeśli uważacie, że temat jest godny uwagi, bardzo proszę Pollciu, przenieś w/w do osobnego wątku, postaram się pokazywać na bieżąco postęp prac zwyc
Rzeczywiście na polskich stronach ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o fairy house, biegam więc po sieci i szukam inspiracji :)
Lojalnie uprzedzam, jest to zdecydowanie zabawa dla cierpliwych i pochłania mnóstwo czasu, szczególnie, że Kasia zamiast domek budować, to się od razu na pałac rzuciła 2smiech mam jednak nadzieję, że efekt finalny będzie ciekawy zwyc
W tym momencie imponująco nie wygląda przyznacie B) 2smiech , ale działam dalej zwyc



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, inag1, chester633, lelumpolelum, Iwona1311, Zawszewiosna

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2018/12/30 17:42 #143146

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68173
Twój domek, to gadżet ogrodowy, więc nie mam zamiaru usuwać. :nie_wiem Z ciekawością obserwujemy te prace, więc dawaj, dawaj... Może inni pójdą w Twoje ślady? :)

....chyba, ze chcecie osobny watek o fairy gardens? Na to jest jednak czas, zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie. :nie_wiem
Ostatnio zmieniany: 2018/12/30 17:43 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/01 16:06 #143280

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Poll, wygląda na to, że nie wiesz w jakim tempie potrafię działać, kiedy mnie coś kręci..
Etap na dziś.










Żeby wątku nie zaśmiecać, pokażę skończoną pracę, gdyby ktoś się zabierał się za budowę fairy house i miał jakieś problemy /przerobiłam, więc wiem o czym mówię ;) /, chętnie odpowiem na priv :)
Ostatnio zmieniany: 2019/01/01 16:07 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, inag1, chester633, beatazg, Danusia, Zawszewiosna

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 10:35 #144382

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
Ja Ci dam na priv :patel Publicznie się chwal.
Wygląda bosko.
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 19:14 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 11:57 #144397

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Jako że pewne elementy muszą schnąć w domku pokazanych wyżej, wymaga to czasem kilku dób, żeby móc dalej działać, w tzw międzyczasie zabrałam się za robienie stone house z przeznaczeniem na rojnikowisko.
Tym razem chałupinka z przeznaczeniem na zielony dach, wydaje mi się, że też całkiem ciekawa, za dwa, trzy dni będzie gotowa zwyc
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 18:51 przez Poll. Powód: przeszeregowanie wątku, zmiana tytułu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 19:09 #144464

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Etap kolejny, sprzed kilku dni :)
Proszę nie zwracać uwagi na kolorystykę, póki co jest zupełnie przypadkowa, uzależniona od koloru wytłoczek po jajach, z których zrobiona jest masa celulozowa gwizdac




Na chwilę obecną wygląda to już tak :)







Zamiast tekturowych dachówek można zastosować glinę samoutwardzalną :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, rispetto, piku, Zawszewiosna

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 19:24 #144471

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68173
Kasiu, ale by bosssko wyglądał i bardzo a propos naszego zlotu, gdyby stał na kurzej stopce, czyli odpowiednio przyciętej, starej i rosochatej gałęzi, lub zwietrzałym pniaku.... Nie wspomnę już, że w pniaczek tez by można było drzwiczki wstawić gwizdac

Boshhh, ależ to świetna zabawa :lol: i można rozpuszczać fantazje bez granic :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 19:36 #144475

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Pollciu, Twoja koncepcja mówi do mnie jak najbardziej zwyc , moja własna zmienia się niemalże z minuty na minutę 2smiech , wszystko przed nami zwyc
Zachęcam każdego, kto dysponuje chwilą wolnego czasu, a kiedy jeśli nie w długie, zimowe wieczory?
Odprężająca to bardzo zabawa i jak już wspomniała Poll, można puścić wodze fantazji :)
Skoro życie bajką nie jest, to stwórzmy sobie chociaż bajeczkę w formie fairy house zwyc

Edit:
Wzięła mnie koncepcja Pollci... B)
Z założenia podstawa miała być inna, jednak rosochaty pniak wydaje się być jedynie słuszną! teacher
W week biegnę w las szukać odpowiedniego, wykopię choćby spod śniegu! 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 19:44 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, nelu-pelu

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 21:42 #144521

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14592
Kasia Twój zapał jest.. zaraźliwy strasznie..! :lol:
Chyba Cię o to nie podejrzewałam.. a także o całe pokłady cierpliwości jakich wymaga takie dzieło..! clap

Mam pytanie - czym pokryjesz całość, aby ochronić przed wilgocią..?
Pewnie nam to jeszcze powiesz, ale zaczynam być niecierpliwa i głodna całości.. :tup :tup rotfl
bo bardzo mnie temat wciągnął.. :jupi
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/09 21:47 #144527

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25089
A ja już mam klej i nieco kamieni hu_rra , dozbieram jeszcze trochę i ruszam do pracy :tup
Twój zamek Kasiu wygląda rewelacyjnie :bravo
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 21:48 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 18:22 #145072

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
nelu-pelu napisał:
Kasia Twój zapał jest.. zaraźliwy strasznie..! :lol:
Chyba Cię o to nie podejrzewałam.. a także o całe pokłady cierpliwości jakich wymaga takie dzieło..! clap

Mam pytanie - czym pokryjesz całość, aby ochronić przed wilgocią..?
Pewnie nam to jeszcze powiesz, ale zaczynam być niecierpliwa i głodna całości.. :tup :tup rotfl
bo bardzo mnie temat wciągnął.. :jupi
Nelu, cieszę się ogromnie, że moja "faza" na fairy house jest zaraźliwa hu_rra
Całość planuję pokryć lakierem bezbarwnym, nie jestem przekonana, czy będzie on w pełni zabezpieczał przed działaniem warunków atmosferycznych think: , w tym konkretnym przypadku niekoniecznie mnie to martwi, ponieważ mój wróżkowy domek będzie umieszczony pod zadaszeniem zwyc
Bardzo mi zależało na tekturowych dachówkach, ponieważ wyglądają najbardziej naturalnie, ale jeśli planujesz umieścić domek "pod chmurką" , proponuję jednak użyć glinki samoutwardzalnej :)
Dach już gotowy, jak również balustrady hu_rra











Jakoś nijak na zdjęciach uroku budowli oddać nie mogę, musicie mi zatem uwierzyć na słowo, że zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać zwyc

Wiesiu, z niecierpliwością czekam, na rozpoczęcie przez Ciebie prac :kocham
Ostatnio zmieniany: 2019/01/13 18:24 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, piku, inag1, Franusiowa, Zawszewiosna, a.nia
Czas generowania strony: 0.183 s.