Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy?

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/01/31 18:45 #224622

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1587
  • Otrzymane podziękowania: 4752
Ewo ładne te serwety, na czym je napinasz y? bardzo fajny pomysł zawieszania na ścianie,
bo na stole w dzisiejszych czasach mało praktyczne - po praniu trzeba naciągać wink-3 .

Umiem dłubać na szydełku, wolę takie małe formy, które dość szybko można skończyć.




Ale kiedyś porwałam się na cos wielkiego, zrobiłam do kuchni zazdrostki i górną firankę.
Mam je do dziś, są w ciągłym użyciu (robiłam to dwie zimy :blink: :silly: )

Zrobiłam też serwetkę na koszyk wielkanocny, ale ona jest niewielka, tak ze 30 cm średnicy.




Mam spory obrus, jest zrobiony z prawie 200 małych serwetek,
to pamiątka po mojej Mamie, dzieki której potrafię szydełkować i dziergac na drutach.


Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, kasik 69

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/01 10:15 #224681

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43997
Piękne te bombki! U nas w kościele choinki są właśnie ustrojone tylko takimi bombkami. Pewnie panie z jakiś kościelnych kółek wydziergały.

Ja kontynuuję malowanie ptasie i nie:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, piku, Efkaraj, Krzysia, Ave, nowababka, Danusia


--=reklama=--

 

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/01 11:27 #224689

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1367
  • Otrzymane podziękowania: 3571
Poll - pojęcia nie mam :P Jak ją zapytałam "ile się należy" to mnie zrugała, ale to tak po przyjaźni.

Ela Cuda robisz , ile to trzeba mieć cierpliwości [/b]:kocham :kocham :kocham :kocham recourse recourse recourse recourse recourse

Ja rozpięłam je za pomocą szpilek, ale nierdzewnych do gąbkowych mat, takich jakie kupuje się dla dzieci, żeby izolowały je od podłogi.
Mniejsze też mam




Mam też serwety, które zrobiła nićmi moja babcia, mają po 50 i więcej lat. Ale są tak delikatne, że nie nadają się do wieszania.
Ostatnio zmieniany: 2021/02/01 11:43 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, zanetatacz, Danusia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/01 11:51 #224695

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Ja też robię takie mandale, zarówno jednokolorowe jak i wielokolorowe. Zwykle obszywam je na kole a czasem też obrabiam brzeg ozdobnie. Nie usztywniam serwet wcześniej tylko robię odpowiednio mniejsze niż rama i wtedy mocno je napinam podczas obszywania są więc naciągnięte ale miękkie (nie sztywne).

Miałam pokazać sweterek jak skończę więc proszę, w sam raz na mrozy zdążyłam :)

Ostatnio zmieniany: 2021/02/01 11:54 przez Andzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/01 11:55 #224697

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1367
  • Otrzymane podziękowania: 3571
Andzia, super ten sweterek i w moich ulubionych kolorkach :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/01 11:58 #224698

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
dziękuję, to też moje kolory :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/04 10:06 #224935

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8396
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Ewo, gratuluję koleżance :bravo , takie prace podziwiam nieustannie zwłaszcza że z szydełkiem jestem na bakier. Dopiero niedawno nauczyłam się robić filetem ale takie serwetki to dla mnie czarna magia. Serwetek mam kilka sprezentowanych i też myślałam by powiesić je na ścianie ale chciałam oprawić je w ramki i szukam kwadratowych :zielony

Elu, taki obrus to wspaniała pamiątka :kocham

Miłko, ptaszki jak zwykle wspaniałe ale w paproty też możesz iść bo są piękne :woohoo:

Andziu, sweterkowałam kiedyś ale raglan spróbowałam raz i wyszedł mi jakiś koślawy więc się zniechęciłam a to fajny sposób bo nie trzeba się męczyć zszywaniem :lol:

Ja skończyłam wreszcie chustę i w sam raz bo wiosna za pasem i pewnie poleżała by do przyszłej zimy B)



pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, takasobie, Krzysia, nowababka, Danusia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/04 14:51 #224949

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Wiesiu, no właśnie raglany mają ten plus że są bez szycia i fajnie się je robi. A Twoja chusta widzę, że na drutach. Też mam ochotę się przerzucić na druty ale mam jeszcze tyle w głowie projektów na szydełku do zrobienia że chyba w tym roku się z drutami nie uda. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/04 21:32 #224993

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1367
  • Otrzymane podziękowania: 3571
Wiesiu cudna ta chusta, i nawet dziureczki zrobiłaś :kocham
Podziwiam umiejętności hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 13:16 #225040

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Miłko :kocham, akwarelki cudne, bardzo, bardzo mi się podobają :bravo .

Chusty Eli :kocham i Wiesi :kocham, to coś czego nie jestem w stanie wydziergać, podobnie jak sweterka Andzi :kocham , więc zazdroszczę okrutnie, ale mam dwie ażurowe chusty, w zasadzie to jeden szal nawet z wplecionymi koralikami z włoczki Lace Drops ( alpaka z jedwabiem), delikatne, dają się przeciągnąć przez obrączkę, a jednocześnie grzeją.

Nie mam zdjęcia chusty, jest szara i normalnie jak chusta trójkątna, a szal taki. Wzór Out of darkness by Boo Knits, koraliki Toho Silver Liner Cristal, wielkości nie pamiętam 11 albo 8. Są to największe moje skarby i do dziś nie potrafię odwdzięczyć się koleżankom, które je dla mnie wydziergały.






Serwetki i serwety Ave są przepiękne, mam kilka wykonanych przez babcię i teściową, choć małych serwetek nie lubię, ale są to miłe mi pamiątki. Myślałam o powieszeniu ich na ścianie w formie obrazu, widziałam takie w necie, coś jak to tutaj

www.sashe.sk/Adka175/totomam/29691

poza tym widziałam śliczne łapacze snów, przeciwsłoneczne parasolki i zegary z dużych serwetek, są cudne :kocham . Marzą mi się też szydełkowe bombki choinkowe, ale usztywniane i suszone na balonikach, na szklane bombki zrobię sobie sama frywolitkowe ubranka, już nawet zaczęłam produkcję wink-3, mam trzy rozmiary transparentnych szklanych bombek .



Kiedyś robiłam na kolorowych, ale poszły w ludzi.



Mam nadzieję dorobić jeszcze frywolnych śnieżynek i inne białe ozdoby, czy się uda, czas pokaże wink-3 .







Do suszenia dzianin, moje znajome używają oprócz tych piankowych mat puzzli, styropianu, na który kładą prześcieradło, a do upięcia podobno najlepsze są igły do strzykawek, nie rdzewieją, są sztywne i można używać wielokrotnie. Też się zaopatrzyłam, bo moje chusty po każdym praniu wymagają blokowania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, takasobie, Ave, nowababka, Danusia, DorotaZ

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 13:26 #225041

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1523
  • Otrzymane podziękowania: 4830
Ojej. Jakie ładne. Frywolitka to coś, czego nigdy się nie nauczę :-) i tylko innych wyroby podziwiać mogę. Zazdraszczam umiejętności, Krzysiu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 14:16 #225043

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8396
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Krzysiu, a ja Ci zazdroszczę umiejętności frywolitkowych :kocham , to cudne ozdoby a dla mnie czarna magia B) . Na drutach dziergam ale moja chusta to taka najprostsza z prostych a i tak kilka razy prułam :zielony . Takiej piękności jak Twój szal nie podjęłabym się na pewno :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 14:43 #225047

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6691
  • Otrzymane podziękowania: 14566
Szal cudny..! :kocham :kocham

Krzysiu bombki jedne i drugie też mnie zachwyciły.. :mniam
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 15:40 #225050

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1367
  • Otrzymane podziękowania: 3571
Krzysiu cuda cuda cuda :woohoo: : zdziwko : :woohoo:
Zdolniacha z Ciebie. recourse Napatrzeć się nie mogę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 17:32 #225059

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Dziękuję bardzo :kocham .
Frywolitka nie jest moją ulubioną techniką, ale umiem to czasami coś robię, na bombkach i jajkach nawet mi się podoba. Nauczyłabym Was w parę godzin, może kiedyś skończy się pandemia, albo nauczymy się żyć z wirusem bez przykrych konsekwencji i dojdzie do zlotu.

Wolny dzień i trochę słońca, więc zrobiłam zdjęcia aktualnym robótkom. Najbardziej lubię haft krzyżykowy i hardanger.
Staram się co roku zrobić własnoręcznie kilka kartek świątecznych, tym razem znowu z haftem.



Wiosną chyba pokazywałam, co zamierzam haftować w 2020 roku w ramach zabawy blogowej 'Nowy haft na Nowy Rok', postępy należało pokazywać co miesiąc, ale ja dociągnęłam tylko do maja, a potem była przerwa, powoli dłubię, ale w międzyczasie zaczęłam kilka innych wink-3 .
Mój ciemiernik w tej chwili wygląda tak.







Haftuję też metryczkę dzieciom znajomej, kiedyś sama zrobiła jedną dziecku w rodzinie i bardzo im się podoba. Wymyśliłam, że zrobię jedną wspólną, długo szukałam odpowiedniego wzorku, gdzie chłopczyk jest starszy, aż znalazłam. Charlie & Sally ( ©2009 Charlie's Ark Ltd).



Poza tym zapisałam się na dwa SALe . SAL to akronim 'Stitch-A-Long' czyli wspólne długie haftowanie, gdzie wspólnie wybiera się wzór, którego kolejne etapy należy wykonać w odpowiednim czasie i je pokazać , albo organizatorka sama przygotowuje projekt. Moje oba zostały zaprojektowane przez dwie zdolne znajome, jeden bardzo szybki, ale bardzo pracochłonny, świąteczno noworoczny - Snowflakes waltz to kombinacja różnych ściegów, po zszyciu ma przybrać formę cukiereczka/ needleroll. Takie nie wiadomo do czego wink-3 , może być poduszka na igły, ale lubię poćwiczyć ciekawe ściegi wink-3 . Jeszcze nie zszyłam, używałam muliny multikolor i metalizowanej, nici perłowych #12 oraz szklanych koralików ze srebrnym otworkiem.



Drugi SAL jest rozłożony na ponad rok, to wersja autorska koleżanki Happy Birthday Parade z serii Belle&Boo.
Dwa lata temu robiłyśmy razem inny haft Sleep Parade.






Moje hafty są pogniecione, ale len źle się prasuje na sucho i dopiero po praniu je wygłaskam.
Ostatnio zmieniany: 2021/02/05 17:37 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, takasobie, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, DorotaZ

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 19:41 #225067

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8396
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Śliczności tworzysz Krzysiu :slonko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 20:13 #225072

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
Wiesiu, chusta wspaniała! Uwielbiam się zamotać w takie ciepłe zamotki :kocham
Andziu, sweter idealny na obecne dni.
Ewciu, serwetki ciekawie się prezentują na ścianie
Miłko, bociek idealny, a paprocie aż proszą się, żeby je malować dalej
Elu, bombki na choinkę pięknie się na niej prezentują.
Krzysiu, Twoje hafty to mistrzostwo świata. Frywolitki kiedyś próbowałam... jestem zupełnie lelawa jeśli chodzi o tę sztukę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/05 23:17 #225085

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1367
  • Otrzymane podziękowania: 3571
Co za piękności zdziwko
Jak człowiek sam nie umie to chociaż poogląda :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/06 22:37 #225168

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21210
Dziewczyny -tworzycie cuda i cudeńka zdziwko zdziwko zdziwko :bravo :bravo :bravo ,sama umiem tylko posługiwać się drutami a teraz jak wzrok już nie taki ,więc nawet druty porzuciłam....a nauczyć się frywolitki to moje niespełnione marzenie
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Co zmalowaliśmy, co wydziergaliśmy? 2021/02/07 10:08 #225186

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1587
  • Otrzymane podziękowania: 4752
Andziu, dopiero powiększając zdjęcie zauważyłam, że sweter zrobiony szydełkiem zdziwko ,
podziwiam, bo dla mnie to trudniejsze, niz zrobienie na drutach,

Wiesiu, udało się zakończyć clap i bardzo fajnie wyszła ta chusta, taki strukturalny wzór i cieplutka. To co teraz?

Krzysiu, Twoje hafty już widziałam, pamiętam cudny, pracochłonny obrusik (hardanger - dla mnie zupełnie nieznany).
Ten wzór z koralikami - cukiereczek - tylko oprawić, powiesić na ścianie i podziwiać.
Frywolitki to zupełnie jak z bajki, nigdy ich nie robiłam, wydają mi się bardzo trudne.
Piękne kartki z haftem, taka kartka świadczy o prawdziwej pamięci, bo czas i serce włożone w pracę - bezcenne.
A takie wspólne hafowanie to chyba namiastka dawnych damskich spotkań w dworskich salonikach :lol: .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2021/02/07 10:14 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Ave
Czas generowania strony: 0.200 s.