Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/10/22 19:11 #305676

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Coraz piękniej u Was :bravo :bravo a trawnik widzę tez jk u mnie stopniowo uszczuplany rotfl rotfl Psinka pomocna pewnie chciała być nastepnym razem ja puść niech Ci pod jakieś drzewko czy krzew dziurę wykopie polewkamax
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/10/29 15:01 #306176

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Danusia :buziak
może niech Lunka więcej dziur nie kopie bo czasami bywa tak, że ja nie wiem gdzie ona kopie, potem tam idę i......wpadam w dziurę :mur
tak było dziś, zapomniałam, że ona lubi kopać dziury koło licznika wody i mi noga wpadła, cudem nie wylądowałam twarzą w rozplenicy krecigl
za Chiny bym jej nie zauważyła, bo była za inną trawą , pięknie bym wyglądała krecigl
dziś byłam bez niej, musiałam przygotować skrzynkę z licznikiem wody na zimę, wkopać czosnek ozimy i przygotować warzywnik na zimę B)
jeszcze coś tam rośnie, sałata, kapusta i seler B) reszta jest przykryta kartonami a jeszcze 3 skrzynie czekają na posadzenie tam czosnku, ale to na przyszły tydzień B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, Margo2, Katarzyna2021


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/16 19:41 #312455

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
No i się zaczął sezon ogrodowy i to na całego!
Ledwo ferie się zaczęły a ja już na działce - no po pomad tygodniu zamknięcia w domu, no dopadł mnie jakiś paskudny wirus - nie Covid, ani nie grypa, 39 stopni gorączki, osłabienie organizmu, masakra jakaś i na 10 dni w domu wylądowałam, potem powrót do pracy na 5 dni i FERIE!
A na działce? No trawy znikają, byliny pościnane i zostały jeszcze 4 trawy do ogarnięcia, plus róże i powojniki - ale to na koniec lutego i na marzec zostaje :)
tak samo jak ostnice :P
No i w warzywniku coś się dzieje: marchewka posiana, dymka posadzona :)



Ostatnio zmieniany: 2024/02/16 19:42 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, takasobie, chester633, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/16 19:47 #312457

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44154
Dzielna jesteś! Ja niczego nie posiałam, choć planowałam szpinak. Współczuję choroby, pewnie osłabiona jesteś do teraz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/16 20:05 #312463

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Miłka, dzięki :)
No jeszcze mam kaszel, czasem głos mi ucieka - tu coś dziwnego byłam u lekarza by mnie osłuchał i miałam i mam wszystko czyste, gardło czyste, ale z tego co ona mówiła, po leku który dostałam, mogę być osłabiona do 3 tygodni - mijają one właśnie w poniedziałek :unsure: niestety aspiryny brać nie mogę - uczulenie - to dostałam lek na grypę plus lek przeciwzapalny, który Mama brała na RZS :blink:
bo skarżyłam się na totalny brak siły, mięśnie miałam tak słabe ze miałam kłopot aby przejść z pokoju do łazienki czy do kuchni, ciągłe skurcze, nie mówiąc już o tym, że zleciałam dwa razy z łóżka w nocy jak chciałam iść do łazienki, schodki mi się pogubiły. Każda prosta czynność sprawiała mi problem - no już teraz wiem, jak się Mama czasami czuje jak ma rzut choróbska!
MASAKRA!
Ale teraz wreszcie mam więcej siły i już się tak szybko nie męczę B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/16 21:21 #312477

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9858
  • Otrzymane podziękowania: 21419
Zdrówka życzę ....ogród już pięknie wysprzątany ....u mnie dopiero pierwszy ładny dzień dzisiaj był ,troszkę ogarnęłam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/16 21:40 #312483

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Dzięki Żaneto :buziak :buziak
miałam właściwie dwóch pomocników - Mamę, która tam pomagała w wynoszeniu trawska no i Lunę - kopanie dziur i szukanie nor nornicowych i krecich polewkamax
choć dziś miała Spa, leżała na słonku i się wygrzewywała, by potem mi zwiać z działki jak poszłam wynieść zielsko na kompost, za Chiny na chciała wrócić, ale mi zrobiła ścieżkę zdrowia polewkamax
zaś potem, jak ją niosłam to takie niewiniątko rotfl 9-kilowe niewiniątko, psiakość polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, chester633, Semper, Danusia, janka.p, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/25 19:11 #313189

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no i koniec ferii już niestety, ale ostatnie 3 dni wykorzystane na maksa :)
powojniki przycięte, trawy ogarnięte, w warzywniku stoją wszystkie tunele i ziemia jest tam ciepła, kartony zdały egzamin, zaś dziś zabrałam się za kompostownik B)
zaś mama malowała drzewa owocowe :)
jaka ziemia jest tam cuudowna, troszkę po przesianiu wylądowało w skrzyniach i na grządce, gdzie Mamie się marzy słonecznik ozdobny i kukurydza :P
róże czekają na swoją kolej, ale to już niedługo, może coś ciachnę w przyszły weekend B)







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, th, chester633, Semper, Ave, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/25 19:19 #313191

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6733
  • Otrzymane podziękowania: 14743
Czyli ferie wiosenne a nie zimowe miałaś :lol:

Warzywnik wprost na wystawę..!! :bravo :bravo
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/25 19:36 #313194

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Piękna wiosna ale warzywnik mega :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/25 19:46 #313200

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Dziewczyny, dzięki :oops: :buziak :buziak
na razie mam tam tylko wysadzoną cebulę dymkę, posianą marchewkę oraz cebulę chińską, więcej to w domu - rośnie tutaj por, seler, sałata na rozsady, pomidory i papryki, no i kolendra :P
parapety pozajmowane, tak samo jak duże okno na piętrze - tam stoi mini szklarnia polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/26 11:44 #313280

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2336
  • Otrzymane podziękowania: 5696
Masz jakiś obóz harcerski w ogrodzie? polewkamax :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/26 14:23 #313286

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Nieeee, nie mam 037
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/28 22:11 #313609

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8497
Fajne te namioty. Musze pomyśleć u siebie nad takimi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/29 14:35 #313655

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5957
Cebula chińska to taki gatunek, czy kupiona od Chińczyków? :lol:

Pomysł z namiotami mega, jednak trzeba uważać, żeby się warzywa nie ugotowały w słoneczny dzień.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/29 14:36 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/02/29 16:33 #313666

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Syberia, to taki gatunek :)

Dlatego w słoneczny dzień jak jesteśmy, to otwieramy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/03/16 19:47 #315122

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Piękne słoneczko dziś było więc grzechem było by tego nie wykorzystać B)
więc tak, róże przycięte są wszystkie, niektóre mocniej, niektóre słabiej i są dwie takie co mnie trochę martwią - Pacific Blue - tutaj został jeden pęd i mam nadzieję, że odbije od korzenia i ku mojemu zaskoczeniu jedna z nowości - Danaerys, Królowa Smoków, była zakopczykowana tak samo jak zaraz obok niej Pegasus i jemu nic nie jest, zieloniutki z pąkami a ta.....cała czarna, dopiero za samym dole zielona :( takie mini kikutki zostały, bo dopiero tam widziałam pąki :dry:
dziwne to jak dla mnie ale zobaczymy. może mnie zaskoczy w sezonie B)
no i w warzywniku coś się dzieje - marchewka wyłazi, cebula chińska też a dziś siałam koperek, sałatę i rzodkiewkę do namiocików B)
a reszta.....no pięknie!

sasanki



wiśnia kosmatka

jagoda kamczacka

powojniki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, chester633, Semper, Ave, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/03/16 20:01 #315127

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3087
Marta ja też dziś skończyłem cięcia w ogrodzie oprócz budlei ,róż tej zimy nie kopczykowałem chyba 4 szt. zrobiły się całe czarne do ziemi ,zobaczymy czy odbiją inne mają od jednego do kilku pędów think: .
Fajny ten Kampus zwyc wink-3 brawo za pomysł i wykonanie :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shirall

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/03/25 23:15 #315982

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8497
Ja też do tej pory nie kopczykowałam róż i dawały radę, a w tym roku sporo ma takie czarne gałązki.
Jednak tak jak u Pawła czarna do ziemi.
Chyba od tego sezonu zacznę jednak kopczykowac. Przynajmniej będzie choć kawałek zielonego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2024/03/29 20:29 #316187

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
No właśnie mnie to dziwi, bo poprzednie zimy były inne niż ta, nie kopczykowałam poza nowościami i wszystkie pięknie zimowały a w tym roku - coś dziwnego się stało, czyżby za dużo wilgoci?
no cóż, poczekamy co będzie, ale w międzyczasie zamówiłam kilka nowych i czekam aż przyjdą - miejsce czeka gwizdac

a że pogoda sprzyja to można było popracować, część kancików zrobionych, kompost zaczęłam rozsypywać na rabaty i posadziłyśmy z Mamą dwa nowe drzewka owocowe - brzoskwinię i wiśnię, zaś jeszcze ma przyjść gruszka Klapsa oraz jarzębogruszka B)
a w warzywniku rośnie rzodkiewka, czosnek, cebulka dymka i chińska, zaś coś się stało z koperkiem i sałatą....nie wzeszło nic, więc siałam raz jeszcze....





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, chester633, Semper, nelu-pelu, Danusia, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.180 s.