Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/11/26 14:32 #281576

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14587
  • Otrzymane podziękowania: 44061
A ja niestety chowając w panice różnorakie rośliny , zapomniałam o papryczkach. Były w szklarni, ale i tak przy -7 szlag je trafił. :mur Przyjdzie mi skorzystać z twojego przepisu za rok...
Zakupu gratuluję!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/11/30 21:01 #281865

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Korzystając z powrotu jesieni oraz faktu, że ostatnie 2 dni miałam na 14-tą do pracy, pozbyłam się kolejnych kilku doniczek :P .
Zapewne zaraz Tomasz powie, że dzisiejsze 5 doniczek i wczorajsze 2, to słaby wynik, ale musiałam jeszcze rabaty przygotować.
Wczoraj oprócz sadzenia zajęłam się jeszcze powiększeniem rabaty.
Tak było przed:



a tak jest teraz:



I szerszy plan:



Posadzenie świdośliwy 'Obelisk' na warzywniku też wymagało trochę pracy. Syn pomógł mi w usunięciu żwirku (słabo się sprawdza i postanowiłam przerobić nieco warzywnik), ale donicę z kamienia musiałam zbudować sama.



W każdym razie, to raczej były ostatnie prace w tym roku. Jeszcze miałam pomysł na jedną roślinę, ale zabrakło mi pół godziny, żeby ją wysadzić.

Miłko, ja donice z roślinami zadołowałam dopiero dzisiaj, ale dalie rosnące w donicach (sztuk 2 :P ) schowałam wcześniej.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/04 17:18 #282115

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
I ja z przepisu skorzystam, bo u mnie nadziewane papryczki wszyscy lubią. Nawet nie wpadłam na to, że nadziać można potem.
Powiększanie rabaty - idealnie, jakby tak miało być zawsze:) Zazdroszczę kamieni, ja już swoje rezerwy wyczerpałam... jeszcze od czasu, do czasu przywlokę coś z kopalni gliny, ale już nie w takich ilościach, by mi na obrzeża starczyło.
Co to za miskant przy piwniczce taki wielgachny?
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/04 23:07 #282164

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Joasiu, ja kamienie... kupuję rotfl . Miskant przy piwnicy to Giganteus Menel Meidl.
A rabaty przy altanie miało w tym miejscu nie być, bo na środku, ta pełna ścianka to drzwi :P . Zdecydowałam jednak, żeby je przerobić na ścianę i dorobiłam rabatę :) .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2022/12/06 10:24 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, a.nia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/05 16:03 #282189

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14587
  • Otrzymane podziękowania: 44061
Napracowałaś się, ale fajnie wyszło. Będziemy latem podziwiać.
Kuzynka wysadziła kanał melioracyjny polnymi kamieniami. Przez 2 lata jeździła po ugorach i je zbierała 2smiech Potem miała odruch rozglądania się za nimi po polach, choć robota już była zrobiona... gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/05 19:49 #282204

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13606
  • Otrzymane podziękowania: 31913
edyta napisał:
Miskant przy piwnicy to Giganteus Menel.

Edytko, a to nie jest czasem Meidl? Bo Menela to chyba nie ma wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/06 10:24 #282215

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Efkaraj napisał:
edyta napisał:
Miskant przy piwnicy to Giganteus Menel.

Edytko, a to nie jest czasem Meidl? Bo Menela to chyba nie ma wink-3

2smiech 2smiech 2smiech
Jasne Efciu, pisałam na fonie i nie zauważyłam, że zrobił mi autokorektę :diabelek .

Miłko, te na polach są zazwyczaj za małe na podwyższone rabaty, ale też mam odruch wypatrywania wszędzie kamieni wink-3 .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2022/12/06 10:26 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/06 11:32 #282218

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2752
  • Otrzymane podziękowania: 9108
Giganteus Menel, jak ten w salonie Orange wczoraj. 2smiech
Moje wszystkie kamienie przytargane ze żwirowni. Wyobraźcie sobie. jak to działa jak nosicie chrust z lasu. Każda zauważona gałąź do spalenia, także w mieście. :diabelek
Ostatnio zmieniany: 2022/12/06 12:51 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/06 12:32 #282221

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4785
Edyta, powiększenie rabaty przy altanie było po prostu konieczne !!! (a po co tam drzwi, jak takie duże przejście jest???? wink-3 ).
Mam mieszane uczucia co do tej świdośliwy przy warzywniku, jak tam jest pod względem stron świata? nie zacieni Ci warzywnika?
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/06 21:06 #282245

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14587
  • Otrzymane podziękowania: 44061
Bo ja zapomniałam dodać, że ona jeździła specjalnie po duże kamienie. Najczęściej były to okolice wykopów pod obwodnicę Poznania. Te kamulce były spore. Pojedynczo nie udźwigniesz, a do bagażnika można było włożyć zaledwie 1-2, bo takie ciężkie były. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/06 22:08 #282253

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Miłko, takich dużych kamieni to raczej nie widuję :P .

Elu, plan był taki, żeby drzwi zakładać na zimę, a całą altanę osłaniać folią. Jednak przyzwyczailiśmy się do nich i zostały całorocznie - nieużywane :P . Co do świdośliwy, to po pierwsze, Ballerina ma rosnąć do 2,5 metra wysokości, a po drugie, posadzona jest z drugiej strony piwnicy, od strony podjazdu :silly: .

Kasiu, nie wiem co się działo w salonie Orange, bo cały dzień byłam wczoraj na szkoleniu (wróciłam do domu po 22-giej). Powiem Ci jednak, ze gałęzie też w mieście zauważam, co prawda nie do palenia, ale widząc rębak zastanawiałam się ostatnio czy nie załatwić sobie trochę zrębków :diabelek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, zanetatacz, Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/08 19:20 #282340

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Pięknie sie rozszerzasz Edytko rotfl rotfl rotfl oczywiści e na rabatkach 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/12/12 15:02 #282681

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4651
  • Otrzymane podziękowania: 8447
Zazdraszczam rębaka.
Powinnam sobie taki sprawić.
Szczególnie, że ostatnio jakoś dużo u mnie gałęzi.
Poza tym do traw też by się przydał.
Używam ich jako ściółki do truskawek. Cięcie nożycami jest okropnie długotrwałe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 11:23 #284295

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Gosiu, co do rębaka, to póki co, muszę się wstrzymać z jego oceną.Wczoraj pracował naprawdę świetnie. Taki urobek powstał:



Jednak, po przerwie, uruchomił go M i włożył tylko jedną partię patyków, a sprzęt od razu odmówił współpracy krecigl gwizdac . Nie wiemy do końca, co się stało, ale mam nadzieję, że da się usunąć awarię.
W sumie to dobrze, że nie ja obsługiwałam wtedy rębak :diabelek . Ale u nas to już stały numer. Kilka razy mieliśmy tak np. z autem, że jeździłam nim długo, po czym mąż wsiadła raz i od razu coś się psuło gwizdac .

Danusiu, moje rozszerzanie się, nabrało niepokojącego rozpędu. Przyznam jednak, że póki co, niepokojącego dla innych 2smiech . Jak komuś opowiadam, że zapadł wyrok na leszczynę, to wszyscy z przerażeniem w głosie mówią o tym, ile to pracy nas czeka krecigl . Ja najwyraźniej jestem w fazie manii, bo odczuwam jedynie ekscytację z powodu obszaru, który zyskałam do zagospodarowania :woohoo: .
Wczoraj zaczęliśmy z M i synami wycinkę i powstała już spora polana:





Początkowo martwiły mnie trochę świerki nasadzone wzdłuż ogrodzenia po stronie sąsiada, ale ostatecznie uznałam, że ma to też swój klimat i myślę o jakimś nasadzeniu z drugiej strony, który zamknie całość w klimacie półleśnym think: . Chcę mieć w tej części sporo roślin użytkowych, ale takich, które wpisują się w naturalistyczny nurt: głogi, świdośliwy, oliwniki, jabłoń ozdobną, dereń jadalny, itp.
Koniec działki planuję obsadzić krzewami, które będą stanowiły naturalną barierę dla oprysków robionych przez sąsiada na plantacji jabłek, która znajduje się za naszym ogrodzeniem.
Zastanawiam się co tam upchnąć think: . Mam np. do przesadzenia 2 krzewy lilaka i jeszcze oczar, który zmienia miejscówki bez pomysłu think: .
Co o tym sądzicie?
A może macie jakieś inne propozycje? Chętnie uwzględnię różne sugestie :) .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2023/01/08 11:26 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, takasobie, VERA, nowababka, nelu-pelu, Danusia, Isia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 11:31 #284296

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4366
  • Otrzymane podziękowania: 8000
Myślę, że "faza manii" to bardzo dobre okreslenie 2smiech . Zastanawiam się, co będzie, gdy skończy Ci się ogród po stronie dotąd nie tykanej ;) i czy przypadkiem nie stanie się to jeszcze tej zimy 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 12:16 #284297

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Martuś, nawet w fazie manii, nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że pracę zakończymy w ciągu najbliższych 2-óch miesięcy 2smiech .
Wczoraj zrobiliśmy sporo i jeszcze 4-5 takich podejść i teren będzie przygotowany na przyjazd koparki, która wywali karpy. Z uwagi jednak na to, że jedynie soboty wchodzą w grę, zejdzie się zapewne do marca. Potem trzeba zamówić ziemi, żeby zasypać doły po wyrwanych karpach i jeszcze cały teren chcę przysypać warstwą zrębek, żeby przyhamować inwazję chwastów i trochę użyźnić. Namierzyłam niedaleko mnie firmę, która zajmuje się wycinką drzew i powiedzieli, że za 300 zł. przywiozą auto - 6 m3 świeżych zrębek. Zastanawiam się tylko, ile takich aut u mnie wejdzie think: ? Będę musiała ponegocjować cenę :silly: .

EDIT: właśnie obliczyłam, że powierzchnia do zagospodarowania to jakieś 800 m2 gwizdac . Żeby dać sensowną warstwę musiałabym zamówić ponad 10 aut krecigl . Przekracza to istotnie planowany budżet gwizdac . Muszę raz jeszcze przemyśleć temat think: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2023/01/08 12:39 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, rojodziejowa

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 16:20 #284307

  • rojodziejowa
  • rojodziejowa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 303
Że ja na to wcześniej nie wpadłam z tymi zrębkami! Dzięki Tobie znalazłam taką firmę i faktycznie mogą mi uzbierać zrębki.

Ładną robicie demolke! Ale takie demolki to lubię.... oglądać ;) Kibicuję mocno!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 17:28 #284310

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Edytko noooo proszę ja Ciebie takich obrazków koleżance z prawie obsadzonym juz ogródkiem się nie serwuje 2smiech 2smiech przecie to tyle miejsca do obsadzania będzie zdziwko żeby bliżej było to bym wpadła pomóc rotfl a pomysł suuuuper :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 20:03 #284334

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Oj, powiem Ci Danusiu, że pomoc bardzo by się przydała teacher . Nie tylko fizyczna, ale też, żeby ktoś podrzucił trochę pomysłów 0flaga . Coś mi tam niby świta w głowie, ale trudno jakoś to pogodzić z istniejącymi nasadzeniami krecigl .
Zastanawiam się też, czy dałoby się jakoś zaaranżować wykopane karpy question . Wywożenie ich, to spory klopot :unsure: .

Asiu Rojodziejowa, a po ile Ci liczą zrębki, jeśli można zapytać?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2023/01/08 20:05 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2023/01/08 20:10 #284335

  • rojodziejowa
  • rojodziejowa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 303
40/kubik

Edit: omsknął mi się palec: 50 nie 40 ;)
Ostatnio zmieniany: 2023/01/09 11:37 przez rojodziejowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.