Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 08:13 #34460

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
markita napisał:
Róża to Marguerite Hilling ;), mógłbyś zapamiętać, to w końcu imienniczka Twojej M. rotfl

Martuś co ja bym bez Ciebie zrobił :buziak , dobra będę już pamiętał że to Małgosia teacher , lecę na pocztę nadać paczuszkę do ciebie... :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 08:18 #34462

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
N cóż starsza pani musi też mieć coś swojego bliskiego sercu, ale żeby zaraz groszek B) . Z niezapominajkami nie walcz one fajne są :lol: u mnie wiosna dzięki nim cała w błękitach :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz


--=reklama=--

 

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 08:39 #34466

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piszesz ,że walczysz z chmielem , mnie to bardzo ciekawi .Ja walczę z nim od lat ,bez skutku .Róż a ładna ,mam jej krewną Newadę Pierwsza zawsze kwitnie .Skąd bierzesz te liście na krzewach ? przyznaj się ,w nocy przyklejasz 2smiech :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 08:45 #34468

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3348
chester633 napisał:
do dziś walczę z groszkiem, niezapominajkami ,chmielem i bóg wie czym :unsure: :angry: :diabelek

Pomyśleć, że jednym z pomysłów na obsadzenie siatki wokół naszego ogrodu był właśnie chmiel. Muszę Twój wpis pokazać małżonce, żeby więcej temat chmielu nie wracał :grabie
W moim wątku toczyła się dyskusja na temat rozchodników i tego, co powoduje, że rosną ładnie w górę, a nie pokładają się wraz ze wzrostem. Widzę, że Twój też ładnie się trzyma i tak sobie myślę, że może tylko u facetów one stoją prosto? :diabelek
Ostatnio zmieniany: 2016/11/08 08:45 przez rispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 10:23 #34486

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
rispetto chciałam skomentować Wasze rozchodniki ... ale to forum ogrodnicze. :P

Paweł, nie lubisz niezapominajek ? One cudne są . :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 10:42 #34490

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26082
  • Otrzymane podziękowania: 68583
Paweł, fajnie ,ze wróciłeś do siebie hu_rra ,ze znów możemy zajrzeć w wasze ostępy. hu_rra Widziałam zdjęcie oczaru wirginijskiego...Nie wiem, jak to było u Ciebie, ale u mnie, wyglądał pięknie tylko przez kilka dni.Obrzucony mnóstwem kwiatów był calutki zółty , bo i liście dołozyły swój kolorek. Nagle, jednej nocy zrzucił wszystkie i stał się łysy, bez jednego liscia. :( Kwiaty są , ale wielka plama żółci znikła. Szkoda, ze przymrozki tak wcześnie go załatwiły. :glupek
Niezapominajki tez tępię... Są cudne, ale u mnie szybko łapia grzyba i to takiego,że aż dymią. :mur
Ostatnio zmieniany: 2016/11/08 10:43 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/08 19:31 #34566

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 982
  • Otrzymane podziękowania: 2242
Piękne foty jesiennego ogrodu.
Tak, tak, mam jedną jedyną Chojuro, w zeszłym roku myślałam że się jej gałęzie połamią tyle było owoców, w tym roku trochę mniej, ale nie żeby jakoś szczególnie ubogo było. Dla Chojuro dobrym zapylaczem jest nasza Konferencja czy Faworytka, a te posiadam, nie jest konieczna druga azjatycka, ale ja chcę dosadzić ze dwie, bo mi one wybitnie smakują.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/10 09:32 #34767

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3012
  • Otrzymane podziękowania: 5915
Siemanko :buziak

I jeszcze dwa buziaki za adoptowanie dwóch istot ze schroniska :buziak :buziak

Dalej tniesz i piłujesz czy już odśnieżasz? :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/11 18:04 #35040

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Wiesiu, starsza Pani jak mnie niema to robi ,,krecią robotę'' :blink: :diabelek choć troszkę mnie ,,połechtała'' mówiąc że rodki to był dobry pomysł a ona nie znała tych krzewów, żurawki też się jej podobają lecz trawy to nie jej bajka...niezapominajki to dla mnie podstawowa roślinka w kompozycjach rabatowych z tulipanami :woohoo: , podsadzę je wiosną jak tulipany wystawią kły.....

Ewa :przytulam, nie wiem skąd ten chmiel... :nie_wiem ...chyba się sieje z jakieś działki (chyba) question
liście oglądałem nawet dziś jak padał śnieg,dużo jest na perukowcu i większości bylin a o różach nie wspomnę. Zauważyłem że gdy trafiłem już do domu i ,,przyszły'' opady deszczu rośliny jeszcze rosły, chyba wilgoć w ziemi je uaktywniła, ziemia jeszcze jest ciepła więc korzonki rosną jedne wolniej a drugie wcale....tak se wydedukowałem... 2smiech

Paweł mam nadzieję że żona zrezygnuje z pomysłu chmielowej kurtyny :diabelek ,rozchodniki zawsze jakiś czas stoją prosto lecz kiedyś przyjdzie taki dzień i padną 2smiech ale od czego są nawozy ...nawet te w niebieskich kapsułkach :oops: ....a na poważnie podstawą jest podlewanie ....umiarkowane....ja byłem w szpitalu więc wodę widziały tylko opadową i to jest cały sekret a i duuużo słońca, najlepiej od świtu do zmierzchu teacher

Inuś :buziak , nie napisałem że nie lubię niezapominajek :placz ...jak już pisałem dla mnie to podstawowa roślina dla tulipanów.

Polla twoje niezapominajki łapią grzyba bo zapewne masz za dużo wilgoci...zapewne tak jest przy krajowej kolekcji host i paproci....o kwasolubach nie wspomnę... :bravo , na moim oczarze są jeszcze liście i kwiatki , liście co prawda brązowe ale brąz też ma swój urok jak śpiewał Rynkowski polewkamax

Iwona miałem Konferencję i moja azjatka owocowała ubogo ,dopiero jak posadziłem obok koleżankę owocowanie jest zdecydowanie lepsze.... think: ...dla mnie najlepsze konsumpcyjnie gruszki to Azjatki i konferencje :mniam

Iwonka-Syberka :przytulam nie wiedziałaś że moje kudłacze są adoptowane... think: :spacerek
już nie tnę ..chyba dopiero na wiosnę z dwóch żywotników zrobię ,,stożek na kiju '' wink-3 zapewne na efekt minimalny poczekam sezon ale tym manewrem doświetlę inne rośliny....zobaczymy.... zdziwko ... jak tak dalej pójdzie to odśnieżarka zardzewieje...ja chcę śniegu... :choinka ...a gdzie emotka z śniegiem :diabelek

odgrzeję kotleta z czerwca tego roku...
hosta nie wiem jaka, ale bardzo mi się podoba :nie_wiem

już wiem że to 'Marguerite Hilling'

rzut oka na rabatę azalkową..


cdn. :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, piku, Efkaraj, markita, Krzysia, VERA, inag1, Gosia1704, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/18 23:16 #36106

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4651
  • Otrzymane podziękowania: 8447
Kokos łapie za serducho
Widać teraz jaki z niego staruszek.
Niezapominajki są przepiękne, ale ostatnio gdzieś usłyszałam, że ich system korzeniowy potrafi zniszczyć cebulki
Ciekawa uwaga, muszę sprawdzić u siebie, bo faktycznie tam gdzie rosły kiedyś tulipany teraz pustka, wyłaziły tylko pojedyncze
To samo z liliami.
Może jednak trzeba lekko ograniczyć te niezapominajki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/18 23:26 #36107

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Lubię niezapominajki, ale już chyba w takim razie wiem dlaczego mi w jednym (jedynym) miejscu zniknęły anemony :( .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/19 17:19 #36164

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Takie gęste nasadzenia ,jak u Ciebie ,to mi się podobają .Ja mam z tym gorzej ,bo na każdej rabacie mam jakieś róże ,a one za bardzo nie lubią bliskiego sąsiedztwa ,więc siłą rzeczy jakieś odległości muszę zachować .Ostatnia hosta niebotycznie cudowna .
Wiesz ,powiem Ci że zimy jeszcze nie ma ,a ja już tęsknię do wiosny ,a w duchu to już wszystkie rabaty przemeblowałam 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/19 19:57 #36193

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7403
Piękny ogród o każdej porze roku jest piękny, a już zwłaszcza te jesienne 'rzuty' się rzucają w oczy hu_rra .

U mnie sucho, a niezapominajki też łapią grzyba, a mimo to je lubię.
Coś jednak może być na rzeczy z tym ich systemem korzeniowym, parę lat temu wyginęły mi kilkuletnie wrzosy, gdy między nimi zasiały się niezapominajki, myślałam, że będę miała łany kwiecia wiosną i jesienią. Wtedy nawet przemknęła mi myśl, że to one, ale jakżebym mogła obwiniać urocze, delikatne kwiatuszki o zniszczenie wrzosów. Cebulowe też w tym roku nie wylazły tam gdzie były niezapominajki krecigl .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/01 21:03 #37710

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Witam po przerwie i od razu ,,wyprostuję'' temat niezapominajek. U siebie w ogrodzie nie zauważyłem by niezapominajki ,,dusiły'' inne rośliny również cebulowe. Dla mnie są niezbędne przy tworzeniu zestawień z tulipanami - sami spróbujcie - efekt murowany ...łan niezapominajek i łan tulipanów :woohoo: .

W oczku znalazłem miejsce ubytku wody krecigl zrobiłem tę dziurę wiosną jak kruszyłem lód na oczku siekierą - nie róbcie tego u siebie...ja już tego nie zrobię teacher .Wypompowałem część wody poniżej znalezionej dziury ,oczyściłem miejsce pęknięcia włókniną ścierną od spodu wtłoczyłem uszczelniacz hybrydowy Fix All i na wierzchu podobnie, całość suszyłem suszarką do włosów zdziwko wink-3 przez 15 min. jutro doleję do oczka wody jeśli uszczelniacz zgęstnieje i nie będzie się ,,maził''.
Kret ryje jak oszalały i dzięki mu za to , zabrakło mi kory do kopcowania róż i do reszty wykorzystałem świeżutką ziemię z kopców...jak przyjdzie ocieplenie to zaleję tunele wodą...może działka się nie zapadnie polewkamax 2smiech .








cdn.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto, Amarant, edyta, piku, Krzysia, VERA, inag1, Gosia1704, Margo2, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/01 21:26 #37713

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14651
Paweł! :omg
przy drugiej fotce zemdlałam :woohoo: :woohoo:
Prawie czuję jaj zapach...
Bardzo lubię piwonie za zapach właśnie, ale w moim małym ogródku zabrakło miejsca.
Kiedyś posadziłam przed tujami, które z czasem je wchłonęły :mlotek
Po wykarczowaniu kilku tuj, wyobraź sobie, jedna przeżyła! Ma nienaturalnie duże
liście i nawet zakwitła jednym ogromnym kwiatem!

Tylko że teraz nie pasuje mi w tym miejscu B)
Myślisz, że można spróbować przesadzić?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 13:46 #37765

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
nelu-pelu napisał:
Myślisz, że można spróbować przesadzić?

Nelu witaj :przytulam , ja dużo prac ogrodowych wykonuję w tym terminie ...dopóki ziemia nie zamarznie....w zeszłym roku darń zrywałem (chyba)w Lutym :diabelek ziemia żeby zmarzła potrzebuje kilkunastu dni z temperaturą ujemną w dzień i w nocy.Kilka dni temu przesadzałem dość dużą Louise Odier (4metry) :grabie krecigl .Na drugiej fotce jest chyba piwonia Hania lub Wanda :nie_wiem think: .Żywotniki mają dość spory i gęsty układ korzeniowy i jak urosną to na 100% wygrają walkę z roślinami które rosną za blisko ich ,,nóg'' :unsure: .

:mikolaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 14:07 #37769

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3686
  • Otrzymane podziękowania: 11754
Mam dokładnie taką samą metodę kopczykowania róż przy użyciu kopców kreta 2smiech
Podziwiam, że Ci się chciało w taką zimnicę reperować oczko krecigl
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 15:47 #37783

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Marysiu właśnie kończę ,,lanie wody'' do oczka - kilka godzin to trwało think: ,oczko musiałem ,,ogarnąć'' bo dość szybko ubywało wody :angry: .Za oknem jakby zimowo-bo część rannego śniegu znikła, może będzie mrozek w nocy to śnieg poleży kilka dni :diabelek .
Dziś przyszła paczka z powojnikami kupionymi u Wędrowskich na wyprzedaży -50% , jestem mega zadowolony hu_rra .

Orlik Nora Barlow w otoczeniu berberysu Maria


RH Alfred


cdn. idę zakręcić wodę....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 16:19 #37790

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14651
Paweł odpowiedz blondynce - czy te powojniki jeszcze teraz sadzisz czy przechowujesz w doniczkach?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 16:38 #37795

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Neluś, wszystkie zakupione powojniki mają jeszcze zielone listki a jeden nawet ,,ledwo ciepły'' kwiatek, chyba u hodowcy stały ,,pod folią'' że tak dobrze się trzymają. Przeniosłem je na kilka dni do domku ogrodnika a później zadołuję w donicach i przykryję świerkowymi gałązkami, (jeszcze kilka świerków do Świąt zapozna się z piłą spalinową) . Na pewno nie będę ich sadził w miejsce docelowe, zrobię to dopiero na wiosnę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.