Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2024/02/20 22:14 #312816

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10306
  • Otrzymane podziękowania: 23279
Gosiu -oczywiście ,że wolę Twoją wersję ......to prawda pada bez końca mnie dzisiaj przeganiał ,ale się uparłam i dwa razy wychodziłam...mąż do mnie ,że jeszcze zima to może bym odpuściła to ogrodowanie....i trochę racji w tym jest 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/20 22:41 #312820

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Dla mnie raczej pogodowo to juz marzec. Najgorsze, że przez ten deszcz nie można pracować, a rośliny nie czekają
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2024/02/21 09:47 #312828

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3072
  • Otrzymane podziękowania: 6270
zanetatacz napisał:
mąż do mnie ,że jeszcze zima to może bym odpuściła to ogrodowanie... 2smiech

Zima jest tylko kalendarzowa i astronomiczna, ale nie fenologiczna. Zjawiska zachodzące w ogrodzie wskazują na marzec/kwiecień, a wiadomo: "w marcu jak w garncu", a "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata". Tak było i będzie. Cieszmy się życiem i chwilą :-) Po pęczek gwiazdnicy i w deszczu można wyskoczyc :diabelek
Ostatnio zmieniany: 2024/02/21 09:47 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, zanetatacz

Ogródek Gosi 2024/02/21 21:27 #312869

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Chyba ten deszcz sprzyja gwiazdnicy, bo mam jej wyjątkowo dużo w tym roku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogródek Gosi 2024/02/21 21:41 #312870

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5979
  • Otrzymane podziękowania: 16556
Margo2 napisał:
Moje cyklameny jakies oklapnięte. Czy takie już zostaną, czy trochę się podniosą?
U mnie też tak się dzieje a dotyczy to tych pędów kwiatowych, które pojawiają się jako pierwsze... może śnieg je tak wymodelował, może jakaś cięższa warstwa liści na nich leżała... w każdym razie - z mojego doświadczenia - raczej się nie podniosą... ewentualnie możesz je podeprzeć czy szyszką czy grubszym kawałkiem kory i... czekać aż się pojawią kolejne, bardziej pionowo do życia nastawione :)


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/21 21:51 #312872

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7008
  • Otrzymane podziękowania: 16081
:diabelek :diabelek
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/21 23:06 #312873

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Monia, no właśnie na nich te igły leżały. I z niecierpliwością czekam, czy mi się rozrosna te, które od Ciebie dostałam.
Ciekawe, dlaczego te wiosenne jakoś nie chcą u mnie rosnąć. Te jesienne, co prawda mam tylko jedną odmianę, radzą sobie dużo lepiej. Te wiosenne zamierają, albo stoja w miejscu.
Tylko ta jedna kępka jako taka

Nelu, proszę się nie śmiać z moich cyklamenów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/22 00:04 #312876

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5979
  • Otrzymane podziękowania: 16556
Gosia... na wątku cyklamenowym była ostatnio dyskusja, z której wynika, że coumki czyli cyklameny wiosenne sadzić należy bardzo płytko... jak posadzone za głęboko, to sa problemy, wypuszczają mało liści i zdaje się, że odchodzą... na szczęście są płodne i jeśli fajnie kwitły, to zostawiają po sobie mnóstwo dzieci i ja na te dzieci liczę... zwyc u mnie większość naprawdę wypasionych kępek, kupionych w zeszłym roku i 2 lata temu zanikło albo wygląda mało efektownie i podejrzewam, że właśnie z tego powodu... cóż... człowiek się ciągle uczy... gwizdac ale są maleństwa i dosłownie czasem widać nawet niezagłębione nasionka, z którego idą listki i nawet pędy z pąkami... :woohoo: ja je teraz zamierzam tylko delikatnie oprószyć skorupkami jaj i ziemią i będę liczyć na współpracę w kolejnych latach :zdrowko




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/02/22 01:32 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku, Margo2, zanetatacz, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogródek Gosi 2024/02/22 09:41 #312886

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3014
  • Otrzymane podziękowania: 10222
Gosiu u mnie leżą górki trocin z cięcia starych klonów przy ulicy, a w lesie pod liniami elektrycznymi cieli sosny i świerki, jeszcze więcej jest, cale hałdy. Do róż nie dawałam, teraz gliną podsypywałam, została dosłownie wciągnięta pod rośliny. Ja się bardzo oszczędzam w ogrodzie, takie prace liczone na worki to do czterech dziennie robię. :grabie Później zmieniam pracę. W takim systemie codziennie powoli posuwam się do przodu i nie przechorowuję, Ciągle tu więcej pracy niż moich sil,
Ostatnio zmieniany: 2024/02/22 09:46 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, zanetatacz

Ogródek Gosi 2024/02/22 17:39 #312911

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7008
  • Otrzymane podziękowania: 16081
Margoniu ja nie z cyklamenów tylko do tego zdania:
"Zazdroszczę wszystkim emerytom, którzy moga łapać każdą chwilę"
:lol: :silly: :lol:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2024/02/22 19:37 #312916

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1204
  • Otrzymane podziękowania: 3812
th napisał:
Gosia... 2 worki ofkoz zaklepuję i pewnikiem na Wielkanoc odbiorę... :silly: a tymczasem wychodzi na to, że jakbyś te 14 pozostałych worków zapakowała na przyczepkę i przywiozła na zlot, to byś zrobiła zielonozakręconym najlepsze ogrodnicze prezenty, ever... zwyc jeszcze by je sobie z rąk wyrywali 2smiech

Ja bym się chyba o igły sosnowe nie biła... polewkamax polewkamax polewkamax
Mogę za to Gosi zrobić niezłą konkurencję...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2024/02/22 21:21 #312920

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Monia, u mnie takich dzieci nie widać. Ta kępka, która została kwitła w zeszłym roku, ale chyba nic nie wydała z siebie. Druga zanikła. Raczej sadziłam na tej samej głębokości. Może miały za sucho latem? Bo faktycznie trochę zaniedbałam podlewanie.
Liczę na Twoje. Listki wyszły w paprotce :woohoo: ( nie zapisałam co dostałam od Ciebie)
Jesienne przesadzałam i fajnie sie przyjęły. Może nie rozrastają się szaleńczo, ale mimo wszystko liście mają ładne

Kasiu, jesteś konsekwentna.
Ja z kolei jestem uparta. Nie lubię przerywać pracy. Dlatego staram się wyznaczać zadania, którym zdołam podołać. Przy tych workach całe szczęście nie padłam na twarz i w sumie mniej się zmęczyłam niż przy czyszczeniu tej małej rabaty przy tarasie. Tutaj musiałam non stop się schylać, kucać . To dopiero była gimnastyka.

Nelu, tu też nie ma się z czego śmiać. Marzy mi sie, że nie muszę zrywać się codziennie bladym świtem, tylko na spokojnie wstać, zjeść śniadanko, i wyjść do ogrodu kiedy tylko ochota i pogoda pozwoli.
A tak trzeba łapać każdą wolną chwilę, biegiem, z wywieszonym językiem.


Asia, podejrzewam, że mnie przebijesz. Ja mam tylko 2 sosny. Spokojnie możesz przywieźć na zlot przyczepkę igieł. rotfl


Pogoda paskudna, ale chyba szykuje się przełom.
Na sobotę zaplanowałam cięcie żywopłotu. Wynajęłam Pana do czarnej roboty i mam nadzieje, że przez kilka dni nie będzie padało, bo cięcie będzie drastyczne.
Poza tym wziełam urlop na poniedziałek i wtorek. Liczę na podciągnięcie prac. I mam nadzieje, że zrobię większość, bo potem w pracy będę miała kocioł nie wiadomo do kiedy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, zanetatacz, Danusia

Ogródek Gosi 2024/02/22 21:24 #312921

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8530
  • Otrzymane podziękowania: 25786
Gosiu, nie ma co zazdrościć emerytom bo co prawda chwile mogą łapać ale siły już nie te i prace trzeba rozkładać w czasie B) . Ja tak jak Kasia podzieliłabym te worki na kilka dni, choć u siebie sosnowych igieł nie grabię, jedynie zbieram z roślin na których warstwa jest zbyt gruba :zielony. Wiosna cieszy ale ten nieustający deszcz już nie krecigl , obyśmy wkrótce nie narzekali na gimnastykę z konewką :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogródek Gosi 2024/02/22 23:25 #312936

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5979
  • Otrzymane podziękowania: 16556
Gosia... ku pamięci: >> podrzeń nadmorski oraz >> adiantum powabne zwyc

Sucho latem to akurat dobrze dla cyklamenów wiosennych, bo to ich pora spoczynku... :zdrowko ja będę obstawać przy swoim, że za głęboko sadzone, bo cebule mają być prawie na wierzchu albo i na wierzchu a nie zadołowane... ja posadziłam za głęboko raz i drugi... gwizdac za trzecim razem może mi się uda wcelować... B) bo ofkoz planuję kolejne cyklamenowe zakupy, ale to chyba na przyszłą zimę, bo teraz Sadzawkowa oferta już mocno przebrana... ale Joe's Hope jeszcze mają, bo dziś zerkałam... :na_ucho zresztą mnie znów poniosło ciemiernikowo i teraz wyglądam końca pory deszczowej, bo posadziłam jeden w sobotę a reszta czeka :silly:

Skoro planujesz cięcie tujowe, to może zasilisz wątek zdjęciami przed cięciem i po oraz za kilka miesięcy dla zobrazowania efektu >> Mocne cięcie żywotnika... a może masz obfocone wcześniejsze cięcia?


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/23 15:37 #312958

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15462
  • Otrzymane podziękowania: 47756
Ja też sobie wzięłam wolne, ale wyjeżdżam i niczego nie podciągnę :mur
Kurde, u mnie ciemierniki się nie sieją, a Tobie w kostce się zasiał i kwitnie zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/24 20:40 #313119

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1478
  • Otrzymane podziękowania: 3982
Gosia, trawy też już wycięłaś ? Czy wycinałaś jesienią ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2024/02/24 23:26 #313143

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Wiem Wiesiu, że emerytom inaczej biegnie czas, maja mniej sił i tak dalej, ale ja już bym chciała mieć wolną głowę i nie musieć wstawać tak rano.
To mi najbardziej przeszkadza w pracy. Bo poza tym lubie swoją pracę.
Całe szczęście u mnie cały tydzień ma być bez deszczu, dlatego wzięłam się za cięcie żywopłotu i sprzątanie rabat.
Nawet z tego powodu mam urlop na poniedziałek i wtorek

Monia, wypadła mi ta nazwa zupełnie, oczywiście, że podgrzeń.
Próbuję zgrać zdjęcia z telefonu i na razie bez skutku :mur
Myślisz, że powinnam pogrzebać w ziemi i poszukać tych cebulek? Jutro spróbuję

Miłko, sieją się w kostce, bo potrzebują wapnia. Te w ziemi chyba mają go za mało i szukają nowych miejsc polewkamax
Naprawdę moje ciemierniki słabo u mnie rosną. Nie mam takich pięknych kęp jak na przykład Ania :placz

Ewa, tak tnę już wszystko. Nawet zastanawiam się nad różami. Ptaki tak śpiewają jakby to była co najmniej połowa marca
Ostatnio zmieniany: 2024/02/24 23:38 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Ave, zanetatacz, Danusia

Ogródek Gosi 2024/02/24 23:47 #313146

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5067
  • Otrzymane podziękowania: 9818
Chyba się udało

Myślałam, że lepiej będzie widać jak dużo z wysokości będzie obcięte. Bałam się robić zdjęcia, że facet się nie wściekł, że go fotografuję.





Trochę mnie roboty czeka. Juz za bramą jest cała sterta gałęzi, a czeka mnie jeszcze sprzątnięcie tego co tu widać, a potem jeszcze musze obciąć boczki, też będzie masę sprzątania


Ostatnio zmieniany: 2024/02/24 23:51 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku, Efkaraj, chester633, Ave, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Ogródek Gosi 2024/02/25 16:47 #313181

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1224
  • Otrzymane podziękowania: 3230
Ja swoje tuje ogoliłem zieleninę z pnia i mieliłem w rozdrabniaczu frezowym krecigl tydzień czasu po pracy i zmielone ,przy okazji musiałem zakupić dwa dociski bo zostały zużyte.Wszystko z wycinki wróciło do ogrodu ,z pni zrobię palisadę przeciwko psom B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Ave

Ogródek Gosi 2024/02/25 22:25 #313245

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 250
  • Otrzymane podziękowania: 140
Fajnie, że masz już przycięte żywotniki, sporo tych gałęzi. A widok igieł i worów mnie zaskoczył, mówiłaś o tym, ale nie wierzyłam, że to aż tyle...
Hakonki z przodu tak pięknie wyrosły, prezentują się doskonale! A klon przy tarasie taki duży, wygląda ślicznie. Może i moje kiedyś takie będą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.