Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 597 metrów zieloności

597 metrów zieloności 2022/11/16 09:38 #280869

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4686
Dużo kolorowych i kwitnących roślin masz jeszcze w ogrodzie. U mnie już wszystko przekwitło i kolorowe liście opadły... Pogoda marna, szaro, ponuro ... Zapowiadają bardzo mroźne noce...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

597 metrów zieloności 2022/11/16 10:38 #280874

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Majeczko -tak kochana jest :kocham bardzo się stresowałam ,ale się udało......ja to jestem zmarzluch więc mało chętnie wychodzę jak zimno wolę kocyk i książkę 2smiech ,widzisz Ty walczysz z liśćmi a ja zbieram je z ulicy bo ciągle mam na działce ich za mało ,żeby porozsypywać na rabaty.
Verciu -brawo Ty bo znam ten ból walki z sobą kupić czy nie kupić......tymbardziej ,że cebulki zawsze się gdzieś wciśnie 2smiech ,ale się nie martw masz już tyle fantastycznych roślin ,że wiosna będzie u Ciebie i tak cudowna.
Kalmio-tak jeszcze są rośliny ,które cieszą wyjątkowo długo w tym roku, ale dzisiaj wieje zimny wiatr brrrrrrrrr taki wschodni ,więc na pewno zmrozi.
Zostały mi oleandry do pochowania i róże do zabezpieczenia bo hortensje nie wiem czy będę opatulać.....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, VERA, Elżbieta, elakuznicom


--=reklama=--

 

597 metrów zieloności 2022/11/16 15:26 #280891

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Hejka :owady A ja dziś grasowałam w ogrodzie ,ale zmarzłam ,jak nie wiem co .Przyjechał różanecznik Cherry Cheesecake ,no i musiałam wsadzić .Robert przyjedzie jutro i na tym chyba zakończę sezon ,jako ,że i miejscówki się chwilowo skończyły :nie_wiem A na wiosnę pewnie coś się zmieni :lol:
okropnie zimno się zrobiło ,a wiatr to jakiś zimowy .Moje młodziutkie rodki dostały cieniutkie namiociki z agro ,bo późno posadzone .Trochę jednak trzeba zabezpieczyć .W razie ocieplenia ,to je zdejmę ,ale jakiś mrozek zapowiadają think: .Z moich kocich przybłęd została stara kotka i jeden kociak .Dwa zaginęły bez wieści i podejrzewam ,że ktoś ich złapał ,bo były śliczne .Ten ostatni ,który został ,to taki najbrzydszy .Dla mnie wszystkie kochane ,bo uwielbiam koty ponad miarę . Nie wiem ,jak to się zakończy ,ale póki co ,to je dokarmiam ,bo więcej na razie nie mogę zrobić . Trzymaj się ciepło ,coby Ci serduszko nie zamarzło i było zawsze takie ciepłe ,jak jest . :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, VERA, Semper, zanetatacz, elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/11/16 15:40 #280892

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Cześć Żanetko, z przyjemnością obejrzałam cały sezon u Ciebie.
Nie było mnie od kwietnia.
Nie byłam w stanie przeczytać wszystkiego.
Ale zdjęcia obejrzałam wszystkie :)
Mam nadzieję, że od teraz będę częściej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/11/16 22:04 #280939

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Żanetka dębolistna u Ciebie nabiera rumieńców, czy raczej już nie zdąży. Kupowałam małpiszona dla bordowych liści jesienią, ale absolutnie nie chce współpracować, zawsze zacznie się rumienić, po czym mróz ścina i tyle ze spektaklu....
Ciekawe czy mocno nam dziś przymrozi....
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/11/17 13:49 #280959

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Ewciu -ja też staram się coś tam jeszcze sprzątać ,chować i opatulać liśćmi czy korą.....dzisiaj zimniej bo tylko 1 stopień, ale chociaż nie wieje zimny wiatr...rodka muszę obejrzeć bo nie znam a znając Ciebie to na pewno jakieś cudeńko hu_rra ,cieszę się ,że i Tobie koty bliskie sercu :buziak ,dziękuję za serdeczne słowa :buziak Już myślałam ,ze ogarnęłam z grubsza a wyjrzałam na balkon a tam sporo rzeczy do schowania i tak człowiek się kręci a czas śmiga ,wczoraj nastawiłam ciasto na piernik bo ani się obejrzymy i będą Święta-oby były radosne.
Gosiu -cieszę się ,że mnie odwiedziłaś ....sezon zleciał nie wiadomo kiedy ,dużo czasu pochłonęły mi kocie choroby i dwie duże imprezy rodzinne 60 męża i 90 siostry mojej babci ,którą wyprawiałam bo nie miał kto.Także dużo zawirowań było i mało czasu na ogród .ale jest coraz dojrzalszy i sam sobie już radzi ,wkurzały mnie tylko floksy bo strasznie powyrastały i się pokładały ,no i ogrodowe hortensje zawiodły bo kwitły tylko nieliczne...
Joasiu -moja ma tak sama już któryś sezon czekam czy się przebarwi a ona nic 2smiech ,dzisiaj mróz nam darował rano było tylko -1 no i niech się schładza powoli,żeby rośliny się przyzwyczaiły.
Wylicytowałam 5 nasion liliowców od p.T.Kotuli,ceny w tym roku były zawrotne ,dostałam w gratisie kolejne 5


-taki widok coraz częstszy 2smiech a pozdrawia Was Boss
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/11/17 13:52 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Gabriel, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Elżbieta, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2022/11/17 20:49 #281004

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24826
Czytam o Waszych dębolistnych i trochę mnie to dziwi, moja przebarwia się już pod koniec sierpnia - ale nie wiem od czego to zależy think:
Żanetko gratuluję wygranej licytacji i życzę pomyślnych wschodów i ciekawych okazów flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/11/17 23:04 #281025

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Trafiłaś z aukcją! W dodatku piękni rodzice, ciekawam co wyrośnie. Polowałam u Tadeusza, ale większość aukcji kończyło się w godzinach pracy i nie miałam szans.... Koniec końców kupiłam 40 nasion nieoznaczonych, dziś przyszło prawie 100... może dzięki jakiejś pszczółce będzie się czym cieszyć gwizdac A poprzednie siewy już u Ciebie kwitły? W przyszłym roku liczę na kwitnienia z nasion od prof. Bodalskiego. Jak to wszystko się rozrośnie, to będę musiała sadzić na ulicy za płotem polewkamax
Sama też zapylasz?
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/11/18 13:11 #281049

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Verciu -dębolistna to takie małe rozczarowanie bo ani nie kwitnie ani się nie przebarwia.....może słonka jej brakuje ,co do nasion od p.Kotuli to wschody 100% ,to już będzie trzecie pokolenie z jego nasion.
Joasiu -to był jakiś fuks .....brałam udział w kilku ,ale ceny zawrotne były :mur ,będę siała trzeci sezon z jego nasion ,poprzednie jeszcze nie kwitły mam nadzieję ,że w przyszłym roku już będę podziwiać kwiaty ....nie sama nie zapylam a w zeszłym sezonie z moich nasion nic mi nie wzeszło- czyżby pszczółki się nie postarały ?nie wiem dlaczego ....to nam przymroziło co ,o 24 miałam wczoraj -4 krecigl .Ja też dlatego za bardzo nie walczyłam bo również miejsca brak ,z 20 donic zadołowałam w warzywniku a gdzie wysadzę? -oto jest pytanie 2smiech bo za płotem mam już posadzone polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/11/18 13:12 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, elakuznicom, Brydziasia

597 metrów zieloności 2022/11/18 14:04 #281052

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Przynajmniej słońce dziś świeci, kolejna zimna noc przed nami. Jeszcze muszę mausera opróżnić...
Siejesz w domu? Czy wiosną już do ziemi? Pewnie mnie ręce będą swędzieć i sypnę pare nasion w styczniu na parapet, resztę w warzywniku posieję...
Moja dębolistna miała dwa kwiaty, jak na małą sadzonkę, to całkiem nieźle... tylko leży taka rozmemłana i nie czerwienieje... małpiszon.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/11/18 14:42 #281055

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Joasiu -nasiona teraz leżakują w lodówce a potem czyli po świętach moczę ,wrzucam do perlitu i czekam na korzonki a potem do doniczek...no to już po słoneczku pada śnieżek a raczej krupy śnieżne lecą hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/11/18 16:18 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Brydziasia

597 metrów zieloności 2022/11/19 23:17 #281239

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Dzisiejszy wieczór cieplejszy bo tylko -1,8 stopnia a wczoraj było około -7 zabieliło bardzo delikatnie i ma padać jeszcze w nocy ale na razie nie pada a szkoda bo uwielbiam biały puszek...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, VERA, Elżbieta, elakuznicom

597 metrów zieloności 2022/11/20 11:49 #281253

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
To i u mnie jest troszeczkę śniegu może z 3cm, ale już fajnie biało .....chyba pierwsze większe mrozy za nami .Teraz pochmurno i -1,2 stopnia rano było -2,5 .Sikorki znowu opróżniają karmik w rekordowym czasie 2smiech



-a pająk dalej grasuje 2smiech

pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/11/20 11:55 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Elżbieta, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2022/11/20 20:22 #281292

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44127
Ile byś ptaszyskom nie nasypała, tyle zeżrą! 2smiech Nie nadążysz! Podobnie jak u mnie nasypało. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, dultom

597 metrów zieloności 2022/11/21 10:49 #281310

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Miłko -to prawda 2smiech
Chyba za szybko cieszyłam się z ocieplenia bo w nocy było -6 na szczęście śniegu jeszcze dopadało i jest bajkowo hu_rra ,teraz jest -2,5 pochmurno .Byłam z Vidarem na badaniach kontrolnych -cóż to za histeria była krecigl ,teraz czekam z niecierpliwością na wyniki jak pracuje jedyna nerka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, dultom

597 metrów zieloności 2022/11/21 13:00 #281317

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2865
  • Otrzymane podziękowania: 12378
U Ciebie całkiem sporo tego śniegu, u nas tylko poprószyło, ale mrozek chwycił spory. Niedługo podobno ocieplenie. :diabelek
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2022/11/21 20:07 #281350

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Tomku-w nocy dosypało i dzisiaj troszkę też jest bajkowo .....chociaż poszłam otrzepać wszystko bo śnieg wydaje się być ciężki ale rośliny opatulone bo na dzisiaj dalej -6 ma być .
Pomimo rannej jazdy w korku i stresu Vidara ,który i mi się udzieli-to był dobry dzień hu_rra -wyniki są w porządku ,nerka pracuje bez zarzutu hu_rra hu_rra hu_rra pani ,która bardzo opiekowała się Vidarem stwierdziła że z "pizdusia stał się pięknym kocurem"-nie widziała go 4 m-ce a faktycznie jest największy z rodzeństwa
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Elżbieta, basik, Danusia, dultom

597 metrów zieloności 2022/11/21 20:20 #281352

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2865
  • Otrzymane podziękowania: 12378
To ten z tym szelmowskim wąsem? bardzo podobny do kota mojego sąsiada, tylko że tamten ma chyba ów wąs z drugiej strony. Muszę się upewnić, jak do nas wpadnie.
Cieszę się, że wyniki dobre i niech tak zostanie.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

597 metrów zieloności 2022/11/21 20:36 #281356

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9851
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Tomku-dziękuję ,też bym chciała ,żeby tak zostało ..... kot czarno -biały to Boss,jego brat
-Vidar pozdrawia :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/11/21 20:38 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Elżbieta, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2022/11/21 20:39 #281357

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16556
  • Otrzymane podziękowania: 56185
Słodziak! Cieszą dobre wieści clap
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, dultom, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.