Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/08/09 09:47 #246477

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Miłko dobrze że w końcu coś tam u Ciebie popadało, oddaję w Twoje strony cały nasz przydział deszczu, mam go powyżej uszu a żniwa nawet na dobre nie zaczęte.
Palików czy bambusów wymagają u mnie nawet jeżówki, ostatni nocny deszcz rozwalił większość pod domkiem. Dalie nawet te małe muszą być związane i wczoraj wyciągałam ostatnie zapasy grubych kołków.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/10 16:22 #246528

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13600
  • Otrzymane podziękowania: 31846
No to niedobrze z tą suszą... Tez bym chętnie część deszczu oddała dla Ciebie Miłko. Część, bo jednak podlewania nie lubię .Sprawdziłam to jakoś w czerwcu chyba... a podlewałam tylko doniczki krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/08/10 22:35 #246566

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Ewka! trochę dotarło do mnie deszczu i dziś. zapowiadali , ze będzie padać całe popołudnie, ale padało 10-15 minut, choć porządnie. Ja cały czas z konewkami i wężem w tym sezonie biegam. Taki już rytuał! 2smiech

Majka! Już wolałabym wbijanie palików... gwizdac A! Mam dwie kolejne dalie, które chyba muszę podwiązać. Dziękuję za przesłanie deszczu, czekam z niecierpliwością na kuriera, no chyba, że wysłałaś do paczkomatu. rotfl

Asia! jakby wystawa była, nie puściłabym Cię do Warszawy! 2smiech
Orzeł piękny! tzn to w sumie nie orzeł, a bielik, który z orłami jest tylko spokrewniony.

Żanetko! Ja strasznie żałuję, że nie będzie wystawy. Ale już obmyślam kolejną więc zapraszam przyszłym sezonie. czasami tak już jest i trzeba mieć pokorę. Lubiłam też robić zdjęcia, tam jest ciekawe światło i kwiaty w wazonach wyglądają naprawdę fajnie.

Pokażę kolejne dalie, które rozkwitły:

Jowey Joshua i Bantling

Holly i Kageboushi


Oraz zaczęły "Holenderki"

Bolt i ?

Wizard of Oz i Bantling (to nie z Holandii)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Olusia, VERA, zuzanna2418, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/08/10 23:05 #246572

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Co jeszcze nie dotarł ten deszcz :unsure: ja go uparcie ślę do Wielkopolski, :czarownica :burza a on z Czechów musi wędrować przez Górny Śląsk, chłopaki jeszcze koszą a tu znowu straszą deszczem :mur
Ale idzie do Ciebie od Niemiec, nawet ładne chmury ale ile będzie z tego deszczu think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/08/11 08:41 #246581

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Padało w nocy. Deszcz dotarł, dziękuję za szybką przesyłkę recourse
Nie muszę teraz dygać z konewkami przez godzinę. Cudownie! Teraz wg prognoz upalik przez 3 dni. :slonko Ale zbiorniki mam pełne i będę miała czym podlewać. Dobrze, że róże przesadziłam. Trafiłam z aurą i teraz podlało. Ościółkowałam grubo, by podłoże nie wyschło.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, Danusia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/08/12 08:55 #246639

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I jeszcze kilka migawek.









I takie hosty namalowałam. Chyba mi się spodobało. Poćwiczyć muszę jeszcze... think:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, nelu-pelu, Danusia, Brydziasia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/08/12 09:16 #246643

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1525
  • Otrzymane podziękowania: 4838
Właśnie niedawno sobie pomyślałam, że hosty to takie wdzięczne tematy do malowania, i proszę :) .
A strzyżyk stoi na półce nad moją głową i łypie na mnie tym swoim koralikowym oczkiem. Prawie widzę jak macha ogonkiem :silly: .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/08/17 13:05 #246923

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Dorotko! Jak się cieszę, ze strzyżyk na Ciebie łypie! Hosty są fajne do malowania i pewnie niejedną jeszcze namaluję. Nie wychodzi mi to jakoś rewelacyjnie, ale chyba zaczynam kumać o co chodzi. wink-3

Nadal jestem załamana tą całą sytuacją. Tracę zupełnie wenę do ogrodu. Jedyną nadzieją dla mnie są kolejne pąki dalii. Ale póki co, to zaliczam małego doła.
Trochę nakręciłam się dziś od rana, bo w biedrze rzucili cebule i kupiłam wagon narcyzów, bo i tak nie przeżywają więcej niż 1-2 sezony.
Schnie mi drugi klonik. Czerwony poszedł miesiąc temu na amen, teraz ten zielony powoli traci życie, pomimo podlewania. Kolejna załamka. :mur No i oczywiście poschły pióropuszniki, ale te podlewane żyją i nawet nieźle wyglądają.
Aż mi się więcej pisać nie chce. Już konewki się ze mnie śmieją

na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2021/08/17 13:07 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/08/17 14:34 #246926

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Widzę , że u Ciebie kumulacja smutków... głowa do góry :przytulam będzie lepiej. Twoje dalie rozkwitają, to mam nadzieję, trochę Cię pocieszą, a teraz zerknij do foto daliowego- na pocieszenie załaduję moje... ale odmiany, dla rozrywki, będziesz musiała zgadywać :lol: - dostałam worek karp i nie mam pojęcia co rośnie.
A Twoja Crazy love przezimowała i z jednej małej karpy, w tym roku wyrósł mały szpalerek.. piękna jest :kocham
Malunki świetne...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/08/17 18:41 #246934

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13600
  • Otrzymane podziękowania: 31846
Miłko, rozumiem Twojego doła. Mnie tak siekło na przełomie maja i czerwca, gdy większość moich host została zmasakrowana. Byłam skłonna zaorać wszystko i posiać trawę. Ale całe szczęście, ogród wrósł mi w serce i nie da się bez niego żyć :kocham Nie mam cudownych zakątków, ale to co mam cieszy mnie bardzo.
I Twoje dalie doczekają lepszego lata. A pióropusznikami się nie przejmuj, one tak mają naturalnie, że w sierpniu ich urok się kończy. U mnie łan pióropuszników w mokrym cieniu leśnym wygląda jak rozdeptany. To po prostu ich koniec. Nie można powiedzieć, że pięknie się starzeją :nie

Klonika jednego też muszę przesadzić, bo inaczej zmarnieje na amen. Ale to moja wina, bo źle go posadziłam. Wolałam jednak posadzić gdziekolwiek, niż żeby w doniczce czekał na moją obecność przez dwa niepodlewane tygodnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/08/20 22:11 #247138

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Miłko, czyli jednak to Ewelina?
Cieszę się bardzo, bo bałam się, że wysłałam inną.
Za to u mnie jej nie widzę, albo jeszcze nie zakwitła, albo padła.
Nie pamiętam gdzie ją sadziłam
U mnie statystycznie z daliami w tym sezonie nie jest tak źle, porównując z Toba.
Z posadzonych 14 kwitnie 6, 2 nie wyrosły, reszta bardzo powoli się zbiera.
Ja w tym roku nie moge narzekać na deszcz, a mimo to jest bardzo sucho.
Dzisiaj jak byłam w kinie była potężna ulewa. Ciekawe jak to będzie wyglądało jutro w ogrodzie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/21 00:18 #247145

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14600
Miłko - zupełnie niechcący trochę nakłamałam mówiąc, że wszystkie dalie zakwitły.. :oops:
Otóż Vancouver jeszcze nie myśli nawet o kwitnieniu...
A.. i nie mam pewności czy to honka Fragile czy Willi Willi już zakwitła... one dość podobne są na fotkach...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/21 15:07 #247151

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Miłko , jutro jadę leczyć doła do Verci .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/22 20:38 #247205

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Naprawdę tam kiepsko z daliami? Patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć.
Wiem, że takie ogrodowe rozczarowania trochę nas przyginają. Ja też czasem czekam na kwitnienie tego czy owego, a okazuje się, że sezon beznadziejny... Ale jak mawiają ogrodnicy: zawsze jest następny rok :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/23 16:21 #247259

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Zuza! Naprawdę kiepsko. Powinnam was bombardować zdjęciami, jak w ubiegłych sezonach, a nie chcę sie powtarzać. Kilka kolejnych ma ładne, obiecujące pąki, ale nie zapomnij, ze mam 150 odmian. powinien być już festiwal. Nie mam mowy o spotkaniu daliowym i nie było mowy o wystawie. na domiar wszystkiego teraz leje i to co kwitnie, pomimo podwiązanie łamie się i pokłada. Nędza!
Ale ja zawsze mam nadzieję na kolejny lepszy sezon.

Oluś! Dół wyleczony? jest jeszcze kilka ogrodów, gdzie w tym roku ładnie , nawet cudnie wygląda.

Nelu! Najważniejsze, ze są! ja mam obawy, ze wiele odmian zaniknie, pozostaną tylko te z kaperów, takie które się dobrze przechowują i mnożą. Mamy jeszcze z 2 miesiące, pewnie zdążą pozostałe zakwitnąć.

Małgosia! To Ewelina! hu_rra jest cudowna, posadziłam ją przy pompie. tam rosną zawsze te, które są mi najdroższe. W razie czego są u mnie.
Nie lubię ulew, ale to już stały element naszego zmieniającego się klimatu. idealny byłby nocny deszczyk 2 x w tygodniu B)

Ewka! Ja właśnie mam plan obsadzić większą połać hostami, bo one wyjątkowo dobrze znoszą zmiany klimatu. Pod warunkiem, że mi się w nich koty nie wyczochrają ( nie cierpię ich za to). Rozpoczęłam realizację mojego planu i sadzę kolejnych kilkanaście sztuk, z perspektywą kolejnych. Jakoś mnie to trzyma przy życiu. I jeszcze musze chyba żurawek pomiędzy dosadzić, bo to dobre towarzystwo. Z paprociami ostrożnie, bo tam chyba nieco za sucho. Nie wiem co z moimi klonikami będzie. Zostawię jeszcze, a jak wiosna nie wystartują - wytnę. Piękne były, ale nie wiem, czy w końcu pasowały do naszego ogrodu.

Aniu! No uśmiałam się z naszego telefonu, szkoda, że dłużej nie mogłyśmy pogadać, ale myślę, że nadrobimy! Dalie jakoś rozkminimy. Musze weny nabrać, a może właśnie to przyniesie mi wenę. Wróciliśmy z ptaków, musze zdjęcia ptasie ogarnąć. Ale potem, obiecuję, że się przyjrzę. Cieszę się, że malunki Ci się podobają. Będę paćkać dalej, to jest terapeutyczne.

Dziękuję wam bardzo za słowa otuchy. Musze przemyśleć plany na kolejny rok. pewnie nie zrezygnuje z dalii , ale możliwe, ze coś taktycznie pozmieniam, może będę je podpędzać? think:
Wrócilismy ze Słońska. jeszcze nie weszłam do ogrodu, bo leje, ale wolę to niż palące słońce i gorący wiatr.
Wyrżnę jednak buszpana. Poległam jednak w tej walce. nie mam ochoty dłużej walczyć. Spalę drania i tyle. W ogrodzie ma być ładnie w końcu. Szkoda mi miejsca na to straszydło.

Musze pobuszować na forum, może to mnie jakoś natchnie. mam np kolejną różę do kupienia. Przed bramą u mojej mamy rośnie cudna roża, pięknie pachnie i wygląda. ma świecące liście i zgrabny pokrój. rozszyfrowałam ją, to chyba Lambada. Posadzę ją przed domem, bo dalie w tym miejscu nie chcą rosnąć od 2 lat.

na dziś sprzed wyjazdu:








Piegża
Ostatnio zmieniany: 2021/08/23 16:21 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA, Semper, nowababka, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maryna44, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2021/08/23 21:55 #247328

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
A to po to szukasz wiadomości o Lambadzie zarowk ta pomarańczowa parkowa?
Niech dobrze podleje, w końcu Wam się należy spora porcja wody, my mamy dość.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/08/25 10:32 #247479

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Majeczko! Ona taka łososiowa bywa również w zależności od rozwoju kwiatu i pogody. No urzekła mnie i jest zdrowa, i wytrzymała skoro na rabacie przed blokiem tak dobrze się ma.
Podlało dobrze, zbiorniki pełne. hu_rra

Dalie zaczęły powoli się rozwijać, ale i dziś na wystawę byłoby mało. Może za tydzień lub dwa. Dni krótsze, chłodniej. Zazwyczaj uwielbiałam ten czas, ale w tym roku załamka. Nie ma co się rozpisywać, bo nie chcę nikogo dołem zarazić.

Kilka dalii:






I taką hostę namalowałam. Kupiłam sobie taki notes do malowania akwarelami. Jest na tyle wygodny, ze mogę spróbować malować w plenerze.


I z wyjazdu:

Bieliki z truchłem szopa pracza

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/08/25 19:43 #247499

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21235
Cudowne fotki hu_rra clap hu_rra a bielika nigdy z bliska nie widziałam, fajnie je uchwyciłaś.....doła pogodowego też mam tymbardziej ,że nie mogę domu ogrzać :placz
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/26 10:05 #247554

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2328
  • Otrzymane podziękowania: 5654
Fotki z bielikami-rewelka :bravo
Współczuję problemów z daliami.
U Mnie tego roku było dużo opadów i dalie ładnie kwitną- wszystkie 3 :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/08/26 12:55 #247566

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2839
  • Otrzymane podziękowania: 12234
Też nigdy mi się nie zdarzyło zobaczyć na żywo bielika, a tu aż dwójka i to w obiektywie. Pozazdrościć. Fajne miejsce sobie znalazły. Fotki przepiękne.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.218 s.