Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2020/05/31 17:42 #202918

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Maggie kamera kamerą, ale ciąża spożywcza widoczna nie tylko w TV :)
No niestety, te programy są naszpikowane reklamami, zresztą w RwO było to samo, jeśli nie gorzej, bo W. musiał za każdym razem jakiś produkt lokować.
Danusiu kombinuj, kombinuj :) W końcu owoce to samo zdrowie :D Relacja majówkowa prawie ukończona, także zapraszam!
Efciu czasem ręce opadają jak się czyta niektóre wpisy. Najgorsze, że chyb nie ma tam osób z rzetelną wiedzą, a jak są to specjalnie się nie udzielają.
To prawda. lilaki kwitną nieprawdopodobnie długo w tym roku. Co prawda teraz mam koszmarny śmietnik na tarasie , bo opadajcie kwiaty są wszędzie, ale co tam!
Przeniosłam się na bloggera, bo jest mi wygodniej, nie mam ograniczeń w zdjęciach no i piszę tylko raz a nie na dwóch forach :)
ZZ jakoś bardzo powoli mi działa, nie wiem co jest tego przyczyną, ale otwieranie stron i ładowanie wpisów trwa długo. Przy pisaniu długich postów i możliwości wstawiania tylko po jednym zdjęciu to także uwiera.

Ale niezależnie, gdzie pisze, wszystkich serdecznie zapraszam do czytania i komentowania :)

A dziś był dzień walki. Z gajowcem na cienistej. Zarósł dokumentnie wszystko i W. postanowił wypowiedzieć mu wojnę. Od rana ruszył w zieloność, a ja zabrałam się za podagrycznik w innej części ogrodu.
Było tak






W. chciał pozyskać trochę sadzonek gajowca, bo co by nie mówić, jest świetnym zadarniaczem i nie dopuścił do zachwaszczenia cienistej, no może z wyjątkiem kilku czosnaczków. Uzbroił się zatem w pojemniki na sadzonki w widełki ręczne




Dłubaliśmy na swoich odcinkach z przerwami, W. dotarł do kolejnych zakątków, gdzie ratował czosnek niedżwiedzi.





Jeszcze brakuje zdjęcia "po", ale jeszcze nie zrobiłam. :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Tamaryszek ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2020/05/31 18:50 #202926

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Walkę z gajowcem podjęłam już parę lat temu i powiedzmy trochę go przetrzebiłam, teraz miejscami odrasta, ale niech sobie tam rośnie bo lubię go wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Miejska i wiejska dżungla 2020/05/31 19:38 #202932

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
O, kolejni ogrodnicy toczą roślinne walki :woohoo: . Ja aktualnie toczę walkę z barwinkiem którego kiedyś posadziłam pod świerkiem by mi ładnie zadarnił. Barwinek odmianowy biało kwitnący myślałam że nie ma takiej siły przebicia a on nie bacząc na moje plany poszedł pod kolejnego świerka berberysa i dwa jałowce, ciekawe dlaczego ja tego wcześniej nie widziałam krecigl. Może wpuszczę tam gajowca bo ten u mnie coś słabo rośnie B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2020/05/31 19:39 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/05/31 20:21 #202940

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Zuzka fotki jak zwykle pożarłem oczami.... zielone, przytulone tulipanki śliczne :bravo
Telewizyjny ogród pokazany Twoim obiektywem dużo bardziejmi się podoba. W. Wyszedł wyszedł fajnie i nie marudź... tym bardziej` że mądrze gadał....Boosze dobrze, że ja nie muszę stawać przed żadną kamerą bo by musieli jakiś filtr wyszczuplający zamontować alb co 2smiech
Czytankę nadrobiłam z wypiekami i czekam na c,d. :buziak
Walki z zadarniaczem nie zazdraszczam krecigl

Tak się jeszcze zastanawiam o co Wam chodzi ze wstawianiem zdjęć think: u mnie forum pomału sie otwiera tylko jak wchodzę na wpisy ale zdjęcia ładuję po 21 ( bo więcej się nie da) i nie ma problemu... może mniej piszę think: i dlatego rotfl polewkamax
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/05/31 20:22 #202941

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31842
Tak Zuziu, masz rację z powolnym działaniem forum. Ja wieczorami w dzień powszedni piszę w dwóch, trzech watkach i zanim się te moje odpowiedzi załadują, to strasznie mi się zaczyna chcieć spać :)
Oczywiście na bloga będę zaglądać, bo uwielbiam Twoje opowieści zza płota :)

Z gajowcem walczę tak dwa razy w roku, bo pod lasem rozrasta się jak potwór. Nawet z podagrycznikiem tak nie walczyłam jak z nim... krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/09 21:42 #204252

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
W. to się w ogóle udziela telewizyjnie

Widziałam go jeszcze w roku eksperta od oczek 2smiech
Szalony pomysł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/09 22:12 #204268

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24758
Twojego M w tv poznaję po nakryciu głowy, bardzo oryginalne - na brzucho nie patrzę, bom sama w podobnej sytuacji :diabelek
Ja z kolei wespół z M walczę z siewkami brzozowymi, nawet szczawik nie jest tak upierdliwy jak one. Ale cóż ja pocznę - kocham brzozy :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/10 11:54 #204305

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Maju W. wprowadził gajowca jako zadarniacz między małymi bylinami zaraz po obsadzeniu cienistej. Miał własnie chronić przed chwastami, tyle tylko, że pozwoliliśmy mu się rozhulać. No ale teraz mamy tak. Przez jakiś czas :D

Wiesiu ja na wsi poddałam się jeśli chodzi o barwinek. W. nasadził tego ze 4 odmiany i tak to poszło, że byliny ledwie dychają. A chwasty też rosną, więc do kitu taki interes.
Gajowiec zdecydowanie łatwiej się wyrywa w przypadku nadmiaru :)
Efciu no właśnie, ja się zaraz denerwuję, bo mi posty idą w kosmos i cala robota od początku.
Cieszę się, że bloga będziesz śledzić. Zawsze mi się milej pisze, jeśli wiem że są czytelnicy
.Margosiu tak to jest jak udzielasz wypowiedzi i nie wiesz do czego później wykorzystają to co powiedziałeś i w jakim kontekście. Pomysł z oczkami wziął się od propozycji prezydenta Warszawy, który oferuje dofinansowane, ale nie w kontekście małej retencji, bo to oczywista bzdura a le w ogóle poprawy mikroklimatu, środowiska dla rozwoju fauny itp. Inny prezydent nagle wyskoczył z tą retencja i oczywiście daje więcej. Nie ma pojęcia co to są zbiorniki retencyjne i że oczka to nie jest pomysł na to. W. został poproszony o wypowiedź w sprawie budowy oczek a fragmenty jego wypowiedzi wykorzystano żeby obśmiać pomysł władzy. No, ale to co powiedział moim zdaniem ma sens. Przyrodzie podoba się pomysł z oczkami a pieniądze wszyscy lubimy dostawać :D
Verko nakrycie głowy to jak twierdzi W. - jego tożsamość :D Możecie wyobrażać sobie, jak wygląda u nas suszenie prania 2smiech Wszystko zielone i te chustki.

Ja ma na wsi dla odmiany siewki klonu. W ilościach mogących zapełnić z 5 szkółek leśnych :D

Się chwalę wszędzie to i tu. Alchymist w szczycie kwitnienia. Kombinuję nad nowa podporą, bo tę lichutką przerósł w tym roku chyba pięciokrotnie na wysokość.








Naparstnice samosiewne opanowały słoneczne części ogrodu





A dereń kousa jest niezwykle fotogeniczny





Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, takasobie, edulkot, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/10 12:15 #204312

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
U Ciebie Zuzanko nastrój romantyczny ,tak jak lubię .Trochę mnie rozbawiła walka z gajowcem ,bo ja od lat mam jedną kępkę i za chiny ludowe nie chce się rozłazić :diabelek Twój Alchymist całkowicie wymiata ! cudowny :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/10 12:32 #204318

  • nowystarydom
  • nowystarydom Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 165
  • Otrzymane podziękowania: 578
Podziwiam przecudne zdjęcia i zachwycam się Waszym ogrodem. Jestem zakochana! :kocham Marzy mi się tak urokliwy zakątek i różnorodny busz. Pozwolę sobie zgapić rośliny do mojego zacienionego miejsca ;)
Rabata za stodołą
zapraszam
karina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/10 21:43 #204366

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Uwielbiam oglądać takie fotografie! lepsze to niż najlepszy film!
ja dla odmiany mam chyba wszystkie możliwe siewki! B) Klonu, brzozy, chmielu, chwasty drobne, chwasty wielkie. To wszystko dlatego, ze często wyrzucam na kompost razem z nasionami. Jakoś tego nie ogarniam. :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/10 22:47 #204391

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Ach ten Alchymist :kocham warto dla takiego widoku chodzić koło niej 11 miesięcy wink-3
Też tak jak Miłka z kompostu mam wszystkie możliwe rośliny, a ile po tych deszczach wyrosło pokrzyw zdziwko choć już wieki nie wyrzucałam na kompost pokrzyw think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/24 16:24 #206066

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Goście moi kochani, dziękuję za odwiedziny! U nas Kraina deszczowców, za bardzo nie ma co pisać i pokazywać... ślimaki wrąbały wszystkie dalie, te w donicach też, więc żałoba.
Uchowała się tylko dalia od Neli, co mnie cieszy niezmiernie, bo to Honka Black, rośnie sobie w donicy i chucham na nią i dmucham.
Pokaże kilka róż zanim zwiesiły głowy nasączone wodą jak gąbka












I cienista na deser
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maggie

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/24 20:26 #206086

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68191
Zuziu, nie jesteś samotna w zadumie nad tym, ile roślin mogą wciąć ślimaki. krecigl
U mnie też ciągle pada, więc na dolnej części mam potop, dosłownie, nie w przenośni. ślimaków tam tyle, ze po przejściu jedną ściezka w jedną stronę nazbierałam około 20 bezmuszlowców. Po deszczach, niestety, nie obędzie się bez niebieskich granulek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/24 21:32 #206097

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1588
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Ładne różane portreciki, ta druga to???
W taką pogodę błogosławię odmiany róż, które sypią płatkami przekwitając.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/24 22:11 #206106

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Polu my już na wiaderka zbieramy. Pułapki piwne stawiamy, a ich jakby nie ubywało. Sporo roślin wyżarły do gołego, hosty wyglądają żałośnie...
Jeśli załatwią mi liliowce to się chyba załamię.
Elu dziękuję! Druga to Charles de Mills, stara odmiana róży francuskiej.
Ech, ja mam milion pleśniejących brunatnych szmatek do wycięcia na Alchymiście. Na raty to robię.

Najmniej chyba podatna na działanie deszczówki jest ta, Jude the Obscure

Za to szałwia taka zwykłe lekarska wyrosła mi monstrualnie, obok dla porównania standardowa konewka plastikowa.

Zachwycam się tym bodziszkiem NN, ma wielkie kwiaty
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, takasobie, edulkot, inag1, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/26 21:02 #206250

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Zuziu na temat slimaków nawet nie chce się wypowiadać bo tak rabatek zesypanych niebieskimi granulkami juz dawno nie miałam a ostatnio znalazłam je nawet na liściach rododendrona :angry:
Alchymist cudo no normalnie cudo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/27 16:02 #206314

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Pułapki piwne zupełnie sie nie opłacają! Nawet jak najtańszego mocarza kupisz. Jeden sezon usiłowałam być ekologiczna. Zgrzewkami to piwo kupowałam. Codziennie był pełny słoik ślimaków. Nie szło oddzielić ślimaków od piwa.
Róże urocze!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/06/29 23:54 #206613

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Miłko, ale jak był pełen słoik, to znaczy, że ta pułapka działa.
Aaa, dopiero dotarło do mnie, że musiałaś codziennie nowe piwo dawać.
To faktycznie mało opłacalne.

Zuziu, cienista faktycznie na deser :mniam
Ostatnio zmieniany: 2020/06/29 23:54 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2020/08/24 22:15 #210949

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Zuzia co się dzieje??????
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.