Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Na początku był skalniak …

Na początku był skalniak … 2023/02/02 19:22 #285995

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25224
I ja się ucieszyłam że byłeś bez klucza :woohoo: , ale masz koleżeństwo co :diabelek . Ale zdjęcia są zachwycające i widać że ogród masz perfekcyjny bo nawet w takie paskudne dni jak teraz ogród zachwyca :kocham . U mnie natomiast nie bardzo jest na czym oko zawiesić :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, wojtek, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/02/02 19:40 #285998

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Mnie też od razu przyszło do głowy porównanie, u mnie jest szaro-buro a u Was jest na czym oko zawiesić :) .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Na początku był skalniak … 2023/02/02 19:46 #286000

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane podziękowania: 40500
Ładnie mi życzycie, mam nadzieję że ta pozytywna energia uchroni mnie od przeziębienia polewkamax


Tego słońca to było ledwie dwie chwile i gdyby nie ta sytuacja z kluczem to fotek pewno bym nie zrobił. Dużo tym zdjęciom uroku dodają warunki pogodowe, i te wszystkie byliny, które zostały na rabatach.
Troszkę już wprawdzie zacząłem czyszczenie ale generalnie cała letnia struktura roślin zostaje na rabatach do wiosny. Ogród może i wygląda ciekawie ale pogoda niestety taka, że się nie chce do niego wychodzić rotfl


Kika te puszyste chmury to Cotinus coggygria 'Young Lady' ... polecam :)



Ostatnio zmieniany: 2023/02/02 19:54 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, Kalmia, piku, edulkot, Ave, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, Shalina ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/02/02 20:05 #286001

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24824
wojtek napisał:
Vero no nie wiem jak się starasz, ja już jestem w lutym rotfl

Dziś miałem przymusową dwugodzinną sesję fotograficzną w ogrodzie. Z roztargnienia zapomniałem klucza do domu i musiałem czekać na ratunek rotfl
Trzeba było się czymś zająć w tym czasie, a że warunki oświetleniowe były bardzo ciekawe to cykałem zdjęcia komórką.
Mam nadzieję że się nie zaziębię bo wiało tak że łeb urywało, a do tego od czasu do czasu smagało deszczem.


Jak Ty z sierpnia do lutego wskakujesz, to nie mam szans w tych wyścigach....................... 2smiech
Ale zapomnianego klucza to Ci szczerze współczuję przy dzisiejszej pogodzie, chociaż zdjęcia z ogrodu obłędne jak na tę porę roku.
U nas dokładnie taka sama pogoda, ale najgorsze ma nadejść nocą ok. pierwszej. Dostaliśmy czerwony alert - już się boję......
...a może się nie sprawdzi prognoza think: tak się pocieszam z nadzieją na pomyłkę.................................
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/03 11:23 #286029

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1175
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Ja to jestem ciekawa o czym tak myślałeś,że aż klucza zapomniało się zabrać.

Zdjęcia super.
Było od razu pod koc skoczyć i wymoczyć nóżki
Zdrówka.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2023/02/03 11:24 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/02/03 18:44 #286039

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7499
  • Otrzymane podziękowania: 16458
Wojtku, to nieprzyzwoite, żeby o tej porze roku tak wyglądał ogród zdziwko teacher . Nie można tego robić forumowemu koleżeństwu krecigl .
Wstydźcie się teacher .
A w ogóle, to dlaczego Wasze trawy tak stoją jak żołnierze na apelu zdziwko ? U mnie od dawna komenda - padnij.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, wojtek, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/02/04 17:30 #286093

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane podziękowania: 40500
Vero masz rację z tą pogodą. Wariactwo jakieś. Wczoraj rano zaczęło się słońcem, potem był śnieżny armagedon i w kilka godzin spadło z 8 cm śniegu, by w finale poprawić rzęsistym deszczem,
który spowodował, że dziś po śniegu ani śladu nie było. No i od rana znowu pogodowa huśtawka, słońce na przemian z burzą śnieżną...



Gosiu
ja myślę tylko o tych biednych roślinach które muszą się mierzyć z tą pokręconą pogodą rotfl Kataru nie złapałem więc dziś znowu biegałem po ogródku z aparatem hu_rra

Shooting Star


Edyto u nas nie było dotychczas aż tyle śniegu by wszystko połamać i rozpłaszczyć, to co spadało raczej szybko też znikało. Jednak mimo tego faktycznie część traw wyległa.
Ja jednak rozpocząłem już stopniowe porządki w ogrodzie. Te najbardziej połamane sukcesywnie usuwam, a na dużej rabacie trawiastej mam ułatwione zadanie, co widać na zdjęciach rotfl







... jeszcze trochę dzisiejszych migawek






Camelot






Ostatnio zmieniany: 2023/02/04 17:34 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/02/04 17:34 #286095

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7499
  • Otrzymane podziękowania: 16458
U nas ciężki śnieg był już w grudniu. Nawet nie zdążyłam powiązać traw. Wszystko leży plackiem i denerwuje mnie, ale postanowiłam poczekać przynajmniej do końca fali mrozów. Zawsze to jakaś osłona, chociaż u nas znowu biało :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM, wojtek, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/02/04 18:58 #286103

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Edytka, u mnie trawy przyklapnięte do ziemi, mimo wiązania, tyle że w snopku wink-3 .
Na taki ciężki, mokry śnieg, jak mieliśmy w grudniu, to nie ma siły.
Już sama nie wiem, czy w kontekście straszenia mrozem, wolę te nasze obfite śnieżne opady i konieczność odśnieżania, czy takie pudrowanie śniegiem, jak tu u Was, Wojtku?
Na pewno u Was jest cieplej, moje ciemierniki od miesiąca w fazie pąków.
A jeszcze pytanie, co z tymi trawami, jakieś zwierzę je "ścięło" w połowie?
Czy wiatr wywiał do sąsiada?
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2023/02/04 19:00 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/04 21:45 #286112

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1175
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Tak jak Edyta napisała u nas śnieg był w grudniu i to ciężki. Niestety moje trawy wyglądają identycznie. U Was przynajmniej macie słoneczko i jak się patrzy to widoczki o niebo lepsze. Słońce było owszem dzisiaj rano... chyba z mrozem. Nie mam możliwości wyjścia na dwór i już robienia czegokolwiek za zimno, za ponuro.... Nic pozytywnie nie nastraja przy takiej pogodzie kiedy człowiek siedzi ciurkiem w domu. O, przepraszam nastraja. Ciągłe kupowanie roślin. O matko jak to wciąga. Zachowuję się jak szalona. Dawno tak nie miałam.
Wy jak widać spokojnie. Chyba, że się nie chwalicie i zakupy poczynacie think:
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2023/02/04 21:54 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek, Katarzyna2021

Na początku był skalniak … 2023/02/05 09:01 #286130

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane podziękowania: 40500
Elu ... zwierz Wojtek to sprawił rotfl
Trochę traw puściłem z dymem, trochę obciąłem, a reszta czeka na wenę i dobrą pogodę do porządków wiosennych.

Gosiu, Edyto zazdroszczę tego śniegu w ogrodzie bo zapowiadają całkiem spore mrozy. Pierzynka by się więc przydała.
No ale nie można mieć wszystkiego. Albo radosne kolory w ogrodzie albo spokojna biel polewkamax

Kupić nic nie kupiłem choć oferty internetowe przeglądam regularnie. Koszyki w sklepach mam nawet załadowane ale na razie potrafię się powstrzymać i samo oglądanie mi wystarcza.


Ja starałem się trochę oszukać zimę i ożywić jej monochromatyczne barwy wieszając w ogrodzie pamiątkę z tegorocznych wakacyjnych wojaży.
Wnosi trochę energii, przywołuje wspomnienia, a mieniąc się miedzy gałęziami wiązu udaje zachodzące słońce... rotfl


Ostatnio zmieniany: 2023/02/05 09:03 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, maria16 ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/02/05 09:28 #286131

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22987
Ja swoje trawy przycięłam na jeża wysokości 50-60 cm i mocniej związałam u podstawy bo te grudniowe śniegi zrobiły niezły bałagan. Trawy leżały na innych roślinach a takie mokre od razu powodują pleśń przy takiej zmiennej aurze.
Zdjęcia jak zwykle super.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM, wojtek, Shalina

Na początku był skalniak … 2023/02/06 19:00 #286274

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Ja powiem że to jest trochę niesprawiedliwe wink-3 jedni śniegu po kolana a inni jakby wiosna na całego już wchodziła rotfl rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, wojtek, Shalina

Na początku był skalniak … 2023/02/12 20:14 #286722

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8486
Wy przyzwyczajeni jesteście do chłodnych kliamtów.
Ja jestem ciepłolubna. Poczekam z porządkami na cieplejsze dni
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/13 19:01 #286794

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 245
  • Otrzymane podziękowania: 134
Wojtku, zdjęcia z przymusowej sesji świetne, światło było niesamowite, ogród wygląda pięknie.
Zajrzałam na początek Twojego wątku i podziwiałam początki - wykonałeś ogrom pracy, coś niesamowitego.
Mam nadzieję, że duma Cię rozpiera.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/27 22:07 #287803

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane podziękowania: 40500
Majko ja działam trochę pod wpływem impulsu. Jak przyjdzie mi ochota na prace porządkowe to wychodzę do ogrodu ale zazdroszczę Ci determinacji
i takiego metodycznego podejścia przy tych niesprzyjających warunkach pogodowych.

Danusiu tylko nie wiem kto jest w tym wszystkim pokrzywdzony. Ci co mają śnieg czy ci co wiosnę??? rotfl
Zimowe widoki są piękne, a i rośliny chyba wolą pierzynkę niż takie nie wiadomo co, jakie mamy w ogrodzie.

Izo w sumie to nawet się nie zastanawiam nad ilością pracy jaką trzeba było włożyć.
Wszystko tworzyło się stopniowo i było raczej przyjemny spędzaniem czasu. Oczywiście męczącym ale dającym dużo satysfakcji.

Margo posłuchaliśmy Twojej sugestii i na dwa tygodnie ewakuowaliśmy się do cieplejszych okoliczności przyrody polewkamax

Zawsze narzekam na suszę w ogrodzie ale chyba będę musiał przestać. W Namibii miała być pora deszczowa z największą roczną sumą opadów,
a tymczasem powitało nas bezchmurne niebo i temperatura powyżej 30 stopni.
Tylko jednego popołudnia przeszła niewielka burza która lekko zmoczyła powierzchnię ziemi, rankiem po wilgoci nie było jednak już ani śladu.
Mimo tych ekstremalnych warunków krajobrazy wyglądają jednak zjawiskowo.

































Ostatnio zmieniany: 2023/02/27 22:09 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA ten użytkownik otrzymał 14 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/02/27 22:17 #287805

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6727
  • Otrzymane podziękowania: 14723
Afryka... to światło te kolory...

Te fotki... :kocham
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/27 22:31 #287808

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16541
  • Otrzymane podziękowania: 56119
Cudnie!!! :kocham
... czekam jeszcze na słonie, żyrafy i lwy oczywiście :tup
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/27 22:41 #287809

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1175
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Ale czad. Te żółcie. Fotki super. Chcialabym was teraz zobaczyc na zywo. Takich opalonych. A ja blada. :P
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/02/28 22:01 #287890

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane podziękowania: 40500
Nelu te fotki te fotki ... zrobiłem ponad 6 tys. i teraz kolejny urlop by się przydał na ich selekcję. Kraj był niezwykle piękny i urozmaicony, bo i zielony w górach wokół stolicy, niebieski barwą oceanu na zachodzie.
Na razie siedzę jednak w żółciach i czerwieniach pustyni wink-3

Basiu zwierzątka mnie zachwyciły, upolowałem w obiektywie prawie wszystko co można, ale musisz jeszcze trochę poczekać :P

Gosiu trochę nas spaliło ale tragedii nie ma. Przed najmocniejszym słońcem mimowolnie chroniliśmy się w aucie, naszym domu na kółkach.
Do przejechania było ponad 3.000 km więc siłą rzeczy zwiedzanie następowało głównie w godzinach porannych lub popołudniowych.
Safari też odbywa się w aucie, z którego wysiadać nie można więc jesteśmy tylko lekko zarumienieni :oops:







































Ostatnio zmieniany: 2023/02/28 22:34 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, Olusia ten użytkownik otrzymał 12 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.211 s.