Ogród pełen lawendy - Ostrów
Ogród położony jest bardzo malowniczo, na pagórkowatym urozmaiconym terenie. Dzięki temu już dojeżdżając do niego można obserwować zapierające dech w piersiach widoki

Lawenda nie jest jest nasadzona w prostych zagonach lecz tworzy zaplanowane wzory, doskonale widoczne z większej odległości.
Efekt potęgowany jest wykorzystaniem odmian o różnej sile wzrostu i oraz odmiennej barwie kwiatów.
Nasza wizyta w tym miejscu była zupełnie nie planowana i szczerze mówiąc nie słyszeliśmy o tym miejscu wcześniej.
Trafiliśmy tam zachęcenia przez znajomych ogrodników podczas jednego ze zjazdów ogrodniczych i naprawdę było warto.
Ostrów 167, 32-112 Klimontów
Otwarte w sezonie kwitnienia lawendy, który trwa około miesiąca, codziennie od godz. 10 do 21. Wstęp kosztuje 7 zł.
Ale ogród zaprasza już od 4 rano, to dla amatorów dobrych zdjęć, bez tłumu zwiedzających. I wtedy (do godziny 10) za bilet zapłacimy 14zł od osoby.