Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Domek pod Dębami w różanym ogrodzie

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/08 22:50 #144332

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Niesamowite róze, a jak po tym sezonie Route? aklimatyzowała się czytam i co? a czekaj, miałam pytać o Night Owl? na pewno znasz a może rośnie u Ciebie :)
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/08 22:55 #144333

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Ewuś Route właściwie ledwie zipie, mam zamiar ją wykopać i zobaczyć co tam ma w korzeniach think:
Night Owl jak dla mnie odpada w przedbiegach strefą 6b , do tego kolor wymagający półcienia a ja ostatnio obsadzam pełne słońce B)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika


--=reklama=--

 

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/17 17:04 #145639

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć :przytulam Róże u Ciebie jak zwykle cudne ,no ale tego się spodziewałam zaglądając do Ciebie .Muszę przyznać ,że ja swoją Route wykrochmaliłam .Ona chyba nie na nasz klimat .Ciągle było jej coś źle ,a to słabo kwitła ,a to plamistość i w końcu po trzech sezonach moja cierpliwość się wyczerpała .Zaliczyła bliskie spotkanie z kompostem oraz z innymi kapryśnymi ,które tam wylądowały .Potrzebna mi taka róż ,jak Twoja Creme .Ona chyba świetnie się nadaje do obsadzenia zmarzniętej magnolii ,którą chcę ozdobić pnącą różą .Jedną już tam posadziłam ,ale teraz dosadziłabym właśnie taką białą .Jak długo rosła Twoja ? :na_ucho
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/18 09:20 #145701

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
A'propos drutu kolczastego! Moja siostra miała Abrahama Darby. Kupiła ich sporo i puściła ma płot z sąsiadem. Wyglądało to zjawiskowo, ale z powodu jego kolczystości i problemów z obsługą, za słabo go pilnowała i powybijał z caniną, a reszta pomarzła. Potem trzeba było wszystko wykopać. Szkoda!
Ostatnio zmieniany: 2019/01/21 10:56 przez takasobie.
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/20 09:55 #145916

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Róże jak zawsze pyszne u Ciebie!!
Ja mam jeszcze jedną propozycję :diabelek Puść znów dzikie wino na stary dom gwizdac Byłoby bajecznie, gdyby go pochłonęła znowu zieleń.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/20 21:33 #146005

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24755
Szok, tyle róż - i to wszystko obrobić krecigl
Moja wyobraźnia tak daleko już nie sięga................chyba z powodu wieku teacher
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 19:14 #146191

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
aguskag napisał:
Puść znów dzikie wino na stary dom gwizdac

Na pewno na stary czy na nowy? think: Stary ma być przecież rozbierany.

Majeczko, powtórzyłabyś tę przygodę z winobluszczem na domu? Jak oceniasz ten duet?
Ostatnio zmieniany: 2019/01/22 19:14 przez Siberia.
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 19:39 #146195

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Nowinka napisał:
Cześć :przytulam Róże u Ciebie jak zwykle cudne ,no ale tego się spodziewałam zaglądając do Ciebie .Muszę przyznać ,że ja swoją Route wykrochmaliłam .Ona chyba nie na nasz klimat .Ciągle było jej coś źle ,a to słabo kwitła ,a to plamistość i w końcu po trzech sezonach moja cierpliwość się wyczerpała .Zaliczyła bliskie spotkanie z kompostem oraz z innymi kapryśnymi ,które tam wylądowały .Potrzebna mi taka róż ,jak Twoja Creme .Ona chyba świetnie się nadaje do obsadzenia zmarzniętej magnolii ,którą chcę ozdobić pnącą różą .Jedną już tam posadziłam ,ale teraz dosadziłabym właśnie taką białą .Jak długo rosła Twoja ? :na_ucho
Ewuniu na naszych piachach musimy uzbroić się w cierpliwość czekając na efekt wooow :tup dlatego u mnie niedoróbki różane długo wegetują nim wylądują w ogniu, nigdy na kompoście.
Creme rośnie u mnie od jesieni 2012, dopiero w 2015 już było widać na co ją stać.



2016


wiosną 2017 musiałam ją mocno przyciąć, ale dała radę zakwitnąć w lipcu, ona zawsze kwitnie w lipcu kiedy inne już są po


ale w 2018 zaczęła już w czerwcu


a jak pęd spadnie nisko to i tak kwitnie: Creme i tawułka Arendsa Sister Theresa
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Ness, zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 20:10 #146204

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Siberia napisał:
aguskag napisał:
Puść znów dzikie wino na stary dom gwizdac

Na pewno na stary czy na nowy? think: Stary ma być przecież rozbierany.

Majeczko, powtórzyłabyś tę przygodę z winobluszczem na domu? Jak oceniasz ten duet?
Siberko pewnie Aga coś tam przeoczyła wink-3
Stary dom idzie do wyburzenia, zrównania z ziemią, a teren po ma być częściowo przeznaczony na jakieś ogrodowe roboty gwizdac reszta ma być drogą dojazdową do nowego domku.
Nowy domek nigdy nie będzie obrośnięty teacher ze wszystkich stron obiega domek chodniczek, rabaty dochodzą
od wschodu trzon stanowią rugosy a co dosadzę od strony domku jeszcze do końca nie wiem, teraz leży tam wielki zwał śniegu, który zjechał z dachu



i południa sporo terenu, który teraz też jest zasypany zwałami śniegu, planuję gdzieś w bezpiecznym miejscu żeby śnieg nie łamał róż, na całej długości płotek z pnącymi różami - Souveniry i inne delikatne



Od północy chodniczek jest szerszy, jest wkopana oczyszczalnia i muszę obsiać ją trawą, i jakoś zagospodarować rabatę rodkową think:



Od zachodu wejścia, taras i schody, a do tego wszystkiego ma dochodzić droga dojazdowa.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku, zanetatacz, Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 20:14 #146207

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
takasobie napisał:
A'propos drutu kolczastego! Moja siostra miała Abrahama Darby. Kupiła ich sporo i puściła ma płot z sąsiadem. Wyglądało to zjawiskowo, ale z powodu jego kolczystości i problemów z obsługą, za słabo go pilnowała i powybijał z caniną, a reszta pomarzła. Potem trzeba było wszystko wykopać. Szkoda!
Miłko bo róże niestety wymagają 'pańskiej ręki' wink-3 czy drut kolczasty czy jakieś maleństwo może wybić podkładka i zdominować różę szlachetną, niestety krecigl
Ostatnio coraz więcej róż cierpi na taką przypadłość krecigl
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 20:17 #146209

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
VERA napisał:
Szok, tyle róż - i to wszystko obrobić krecigl
Moja wyobraźnia tak daleko już nie sięga................chyba z powodu wieku teacher
Verko Ty mi nie przypominaj o wieku teacher moja wyobraźnia zaczyna szwankować jak sobie pomyślę ile czeka mnie roboty wczesną wiosną 0flaga
To wszystko co wyżej pokazałam muszę jakoś obsadzić, sama własnymi ręcami krecigl
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 20:35 #146216

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Maja, łączę sie w bólu. Ja też skazana jestem na samodzielne prace ogrodowe, chętnych do pomocy brak. Młodego trochę wykorzystam, ale to chuchro okropne i złamie się przy łopacie 2smiech
Twoje róze jak zwykle zachwycające. Planuję u siebie część różaną ale nie mam siły obsługiwać jakichś strasznych ilości królewien. Na pewno będzie kilka ramblerów, ukochanych historycznych i angielek. Lista spora, ale powoli redukuję. Myślę, że zejdę do jakichś 40-50 ciu :)
Pozdrawiam
Dorota
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 20:43 #146219

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Dorotko własnie byłam u Ciebie 2smiech żeby skomentować to wywołanie mnie do tablicy, choć właśnie na temat zielonego domu nic nie napisałam 2smiech
Te podstawowe róże muszą być chyba w każdym ogrodzie wink-3 redukuj, a może lepiej co niektóre odkładaj na później, zawsze przydaje się taka rezerwowa lista :lol:
Na pomoc liczę przy nawiezieniu ziemi bo sporo muszę dosypać, ale czy mi kto pomoże gwizdac na pewno muszą męskie ręce zadziałać przy montażu płotka pod pnące - trzeba zabetonować grube pręty, a na nich zamocować siatkę zbrojeniową, musi to być mocna konstrukcja bo jednak tego śniegu zjeżdża z dachu sporo B)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 21:07 #146229

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Ja też mogę liczyć tylko na siebie, więc ograniczam już co mogę
Chociaż chyba nie za bardzo mi to wychodzi, bo ostatnio posadziłam kilka hortensji ogrodowych :silly:
Kto to bedzie okrywał jak ja róż nie okopczykowałam?
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/22 21:42 #146234

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Gosiu łączę się z Tobą w niezadbaniu o swoje rośliny 2smiech moje róże też nie zakopczykowane, hortensje ogrodowe stoją gołe, ale tym wcale się nie przejmuję, jak wypadną to posadzę coś innego 2smiech zbyt ciepła i mokra była jesień i początek zimy, a potem tak dowaliło :dry:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/23 08:45 #146244

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Nowy dom pięknie wykończony. To wygoda i porządek. Jak stary nie miał klimatu Wam odpowiadającego - słuszna decyzja o wyburzeniu. Różne są historie domów wielu już nie ma z tych starych, ale wiele jeszcze pozostało.
A to prawda, że siostra nie chodziła wkoło nich, bo myślała, że nie trzeba, no i kolczystość zniechęcała dodatkowo think:
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/23 20:27 #146332

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Miłko to nie klimat starego domu nam nie odpowiadał tylko walące się stropy i coraz szersze pęknięcia w ścianach :mur tam mieliśmy wygodę i luksus, wielki remont był robiony w latach 2001-2002, było ciepło i przytulnie, każdy miał swoją przestrzeń i nikt nikomu nie przeszkadzał. Ciągłe wstrząsy górnicze spowodowały stopniową dewastację.
spękane podłogi a w nich zielony milin


Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, inag1, zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/25 18:06 #146537

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
Majeczko, nikt i nic nas nie goni. Ogródkowanie ma być przyjemnością :-) Ogródki będą zrobione, kiedy je zrobimy, dla siebie, nie dla forum :buziak
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/25 18:20 #146540

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Dziecko drogie mnie się pesel starzeje w zastraszający tempie teacher więc puki jeszcze mam jako takie siły muszę zrobić wszystkie podwaliny rabat, dopieszczanie zostawiam sobie jak już będę poruszać się przy balkoniku 2smiech

mam nadzieję że wytrułam go prawie w całości gwizdac
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/01/25 18:31 #146545

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
A taki ładny był, amerykański 2smiech
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.283 s.