Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/16 10:05 #112567

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Monia, jak wpiszesz w wujka Googla „anemone nemorosa 'Monja'” to na pewno znajdziesz, ale nie musisz. W tamtym roku nie zakwitł, ale już w tym roku niczego sobie i jak widać ma się nieźle. Najlepiej rozrósł się „Monstrosa”, ale „Monja” goni go jak może, więc wszystko przed nami. Zaczęły wychodzić pierwsze trójsklepki. Podobno teraz najlepszy czas na ich podział, ale widzisz jak się składa… trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, bo nie idzie – kroić i zostawiać na trzy tygodnie bez wspomagania.

Beatko, masz rację – wszystko w nocy rośnie. Całe szczęście, że poprzycinałam róże i wygrabiłam w peoniach. Róże wszystkie puszczają, a peonie gnają na łeb i na szyję. Wczoraj miałam nie do końca dobry dzień, więc nie zrobiłam tyle co zaplanowałam, a tu pojutrze już w drogę, a wcześniej trzeba się spakować.

Miłka, nad moimi daliami to chyba będę płakać po powrocie, ale co zrobić… co przetrwa pójdzie do ziemi i tyle. Cieszę się, że pierwiosnek ode mnie dobrze się u Ciebie czuje. Mnie też zakwitł. Na razie kwiatki przy ziemi, ale myślę, że następne pójdą w górę. Martagony pną się w górę. Oby w tym roku nie było zbyt dużych przymrozków, może w końcu wszystkie zakwitną, bo wskaźniki pomieszane od tamtego roku czekają. No i peonie…, peonie niech mają dużo, dużo kwiatów. Moja liliowa rabatka to ogólnie jakaś zapóźniona w tym roku. Może nornice zrobiły tam totalne „kęsim”… tfu, tfu… – apage satanas.

Może zrobię dziś jeszcze kilka zdjęć. Aparat już zapakowałam.



Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/04/16 10:07 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/16 20:51 #112689

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu u mnie ząbkowane też w tym roku cudne kępy porobiły co bardzo mnie cieszy ,ogólnie wszystkie ładnie zimę przetrwały chyba tylko jeden wypadnie ale za to znalazłam troche siewek ciekawe co z nich wyrośnie :) narcyzy muszę jeszcze jesienią dokupić :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/16 22:22 #112754

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
No żal, że wyjeżdżasz w najgorętszym okresie, ale przecież jeszcze tyle wiosen przed Tobą.
Ogród sobie poradzi. Jak wrócisz wpadniesz w wir kolejnych prac
Tylko nie przesadź. Trzeba dbać o siebie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/18 03:31 #112973

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziękuję Wszystkim, Wszystkim, i tobie Gosiu i tobie Danusiu za wsparcie, jakie mi od dawna w sprawach ogrodu dajecie. Mam nadzieję, że jeżeli coś się „wykrzaczy” to ostatecznie jest do odrobienia. Nawet jeśli teraz kilka roślin z ogrodu zniknie, to mogą przecież w przyszłości wrócić. No tak sobie wciąż powtarzam, choć to nie jest to co lubię :( .
Powiem wam, że nieopatrzone na zimę róże przetrwały zadziwiająco dobrze. Nawet Barkarole, która zaeszła do parteru wypuszcza już nowe pędy. Róż niestety nie zdążyłam opryskać, ale je przycięłam. Nie zasiliłam też całej działki, tak jak planowałam. Zrobię to dopiero po powrocie :dry: .
No dobra, dość stękania. Jakby w nagrodę, tego roku nie miałam dużych strat ze strony czarnych dziobów, nie płakałam jak zwykle nad uszkodzonymi roślinami. Oby tak było zawsze :zielony .
Chyba wszystkiego nie dam rady pokazać, więc najważniejsze.

Marta, pokazał się na zachętę „brudasek”, czyli alpicola. Zauważyłam go dzisiaj.



Kwiecistego obok jeszcze nie widać. Natomiast ze smutkiem muszę powiedzieć, że chyba żadna z dziewczyn siebolda nie zagrzała u mnie miejsca. Trzeba będzie zaprosić chyba następne. Wszystkie inne już się pokazały, a gatunek wczoraj wyglądał tak:



Jeszcze kwiecień, a on już ma pełno pączków kwiatowych. Pierwszy raz w tym roku miałam siewki pierwiosnka ząbkowanego, ale ich nie uwieczniłam, bo za póżno zauważyłam. Ja jeszcze w tym roku działki nie podlewałam, mam nadzieję, że zwłaszcza pierwiosnkom kwietniowej i majowej wilgoci wystarczy. trochę siewek z Barnhaven wypadło, ale tak na przykład wygląda mój najciemniejszy pierwiosnek, który się objawił w tamtym roku:



Już myślałam, że się pożegnałam z fiołkiem Heartthrob, którego mam chyba ze 4. lata, a ani razu mi nie zakwitł. Dziś patrzę, i proszę, aż podskoczyłam. Rozsadzony w tamtym roku, przeżył zimę. W tym roku nawet nie będę miała do niego pretensji o brak kwiatów, bo i tak bym ich chyba nie widziała :mur .



Z fiołków, to już zaczyna kwitnąć różowy, a inne się dopiero szykują.



No cóż, bardzo się spieszył, żeby się choć trochę pokazać irys bucharski.
Tak było rano.



A już popołudniem, tak wyglądał.



Wszystko po prostu rośnie w oczach.
Tutaj pierwiosnek Bartl (widoczny wskaźnik jest od następnego).



Tak zapowiada się Merlin Stripe. Będą w tym roku 2. łodyżki z kwiatkami.



To jedna z siewek omszonych, a inne też mają pełno pączków.



Mam nadzieję, że jak wrócę to jeszcze coś obejrzę. tak wyglądają pierwiosnki różowe:
Grandiflorum



Gigas.



Ja tam póki co nie widzę różnicy.
Muszę jeszcze pokazać peonie, no chociaż majówki. Mówiłam o nich Orszulce.
Tak wygląda aktualnie u mnie rubra.



Różowa, która w tamtym roku miała dwa kwiaty, w tym ma 4 pąki.



Natomiast zielona małpa, czyli biała, podejrzewana o to, że jest mutabilis ma takie rekordowe 2smiech przyrosty. Już sama nie wiem czego jej w te korzenie jeszcze wrzucić krecigl .



Na razie. Jeśli jutro (dziś) znajdę chwilę, to jeszcze coś tam ujawnię.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/04/18 04:16 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, beatrix+, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/18 09:30 #112988

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Irysów bucharskich nasadziłam, ale nic z tego nie wyszło. U Ciebie zdrowa kępa! Nic, tylko pogratulować... zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/18 16:10 #113011

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Też straciłam irysa bucharskiego a jest taki ładny :placz ,Gosiu -ale masz piękne te maluszki pierwiosnkowe i ile rodzai zdziwko ,to co teraz spokojnego i miłego uzdrawiania życzę :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/04/18 21:20 #113064

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu pierwiosnków z dnia na dzień coraz więcej rozkwita ja tak namieszałam że nawet nie wiem gdzie jaki kolor o nazwach przecież u mnie nie mam mowy rotfl irys bucharski wyszedł ale na razie nie widzę pączków no nic jeszcze trochę na kwiatki mogę poczekać wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/11 23:17 #116805

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Jak widzisz ogród doskonale daje sobie radę.
Każdy ma jakies straty po zimie, ale w tym roku faktycznie małe
Pewnie jak wrócisz to piwonie już będą w rozkwicie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/11 23:23 #116810

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Mój pierwiosnek alpicola do dziś się nie pokazał :( , czyli pewnie po ptakach...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/14 02:18 #117114

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Wróciłam kochani, wczoraj byłam na działce i tylko lałam i lałam wodę do późnego wieczora, Nic jeszcze nie wiem bo nie widać roślin pośrod chwastów.

Marta, a mnie alpicola przeżył, choć kwiecisty posadzony obok niego niestety się nie pokazał. Wczoraj go dobrze podlałam i nieco ożył.
Niektóre pierwiosnki siebolda już przekwitły, a zapomniałam na przykład zobić zdjęcie Iso Botan, który kwitnie cudnie.

To moje siewki sprzed 2. lat







Widziałam jeszcze kwiaty

Kuomi



Aoyagizome



Prahy



Sparklera



Peonie będą wszystkie kwitły (z wyjątkiem białej Rubry, na którą się skarżyłam Orszulce). Nawet ta, którą podejrzewam, że jest Festivą Maximą. W tym roku będą piękne peoniowe kwitnienia.
U mnie oczywiście zaczęły kwitnąć nie wiem kiedy.

Rubra Plena



Rosea Plena



Red Charm



Nic oczywiście w tym roku nie było nawożone. Muszę się solidnie wziąć do roboty, tylko nie wiem w co ręce włożyć, bo cała działka wygląda jak na zdjęciu z Rosea.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/05/14 09:06 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Semper, Dagusia, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/14 08:29 #117120

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Wiedziałam, że jak zaczną kwitnąć piwonie się ożywisz! 2smiech
Czekam na kolejne zdjęcia twoich kwitnień. Obiecałam sobie, że się podszkolę w temacie ;-)
Ostatnio zmieniany: 2018/05/14 08:33 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/14 18:09 #117196

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć Gosiu :przytulam sto lat u Ciebie nie byłam :tup pięknie piwonie zakwitły .Zwłaszcza Red mi się podoba .Kupowałam ja kilka razy i mam białą i różową ,a Reda ani jednego 2smiech Może mi się jeszcze trafi przez pomyłkę :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/14 21:26 #117240

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosia cieszę się że już jesteś a jak sie czujesz-lepiej wyniki wyszły???? :przytulam Pierwiosnki oczywiście cudne szczególnie te białe Siebolda :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/15 00:27 #117307

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Będę się powtarzać, a zwłaszcza z pierwiosnkami siebolda :oops: . No… wiecie, rozumiecie… :oops: .
Nie pwtórzę jednak zdjęcia Prahy, bo poprzednie, zamieszczone zdjęcie wyszło mi wyjątkowo ślicznie :diabelek (skromnością nie grzeszę, ale czyż nie pięknie mi zapozował?).

Najpierw zaprezentuję po kolei każdą z siewek, a później polecimy dalej gwizdac .

Więc od prawej strony rabatki idąc (oczywiście te, które jeszcze mają kwiaty wink-3 ).
Siewka nr 1.



Siewka nr 2.



Siewka nr 3.



Siewka nr 4.



Siewka nr 5.



Siewka nr 6.



To już wszystkie moje siewki.

Biały, gatunek (różowy już przekwitł).



Sparkler taki jakiego powinnam pokazać.



Shiro Tombo? Chyba jednak nazwa pomylona.



Nankin Kazakura



Kuomi



Aoyagi zome, którego nie mogę się napatrzeć.





I po prostu zdjęcia Iso Botan, bo mi oczy wypadały jak na niego patrzyłam, niech więc i Was zachwyci.

Iso Botan





Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/05/15 02:38 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz, basik

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/15 00:33 #117309

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68158
Gosiu, mam nadzieje, ze wiosna zastała Cię w dobrej formie i humorze :) Czy u Ciebie też tak wszystko w ogrodzie pogoniło, ze nadążyć było trudno? :mur
Siewki pierwiosnków ciekawe, zwłaszcza, ze pierwiosnki siebolda są i wg mnie najciekawsze. też je najbardziej lubię, choć nie mam zbyt dużo. Wydają mi się najmniej problemowe w moim ogrodzie, czego nie mogę napisać o łyszczakach :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/15 01:28 #117314

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Poll, na razie jestem oszołomiona, nawet nie próbuję niczego odnaleźć. Wszystko totalnie zarośnięte. Pierwsze co zrobiłam to lałam wodę cały dzień w konkretne miejsca. nawet nie wiem jakie mam straty w innych pierwiosnkach, bo widzę tylko chwasty. Wszystkie pierwiosnki auricula leżały na ziemi jak za przeproszeniem flaczki. Siebolda z resztą też miały położone kwiaty. Nie wiem czy przeżyje mi pierwiosnek różowy Grandiflorum bo jest zdecydowanie nieco przysuszony. Jutro powinnam kontynuować lanie wody, a wykosiłam dopiero jakieś 1/3 działki, bo trawę i chwasty sięgające pasa zdecydowanie źle się kosi. Kosi się je znacznie gorzej jeżeli są dodatkowo mokre :blink: .
Myślę, że masz kłopoty z pierwiosnkami auricula ponieważ raczej więcej masz kwasolubów, a one wolą zasadową ziemię. Ja zastałam je przeważnie z zasuszonymi kwiatostanami. Liście już się nieco podniosły po laniu, a niektóre nawet może jeszcze zakwitną.

Fred Booley



Ogród zastałam w całkiem innej fazie niż zostawiłam. Zrobiłam tylko pierwsze cięcie róż, teraz muszę zrobić poprawki, a one już mają pączki. W psizębach widziałam tylko pączki chętne do rozwinięcia się, a teraz są gotowe do snu, wcale w tym roku nie zasilane. Szafirków praktycznie nie widziałam. Nie tylko z resztą nich.

Takie przepiękne perskie szachownice miałam okazję zobaczyć w Poczdamie.





Danusiu, jak oczyszczę miejsca, gdzie rosną inne pierwiosnki, to natychmiast zdam relację. Póki co pokażę swojego „brudaska” – p. alpicola, z sercem wybranego i przysłanego mi przez Martę. ożywiony wodą zabiera się do kwitnienia.



Jeszcze powtórzę raz zdjęcie Red Charm, specjalnie dla Ewy.



Wrzucę jeszcze kilka irysów, ale nie wiem które, bo są tak zarośnięte, że nie widzę znaczników.
Budzące się piękności.







I te w pełni już kwitnące.









Miłeczko, nie wiem na razie co z daliami. Nawet do nich nie zajrzałam, bo muszę najpierw wykosić trawę z miejsc, gdzie będę je sadzić, jeśli coś przetrwało krecigl .

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/05/15 01:46 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, inag1, zanetatacz, basik

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/15 09:38 #117360

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Nie stresuj się niczym, bo serce trzeba oszczędzać! :buziak
Wszystko ze spokojem i po kolei! Ze spokojem skosisz, posadzić i resztę ogarniesz, a jak nie - też nie szkodzi!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/15 23:12 #117499

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosia czy Ty chcesz żebym ja spać nie mogła po tych cudnościach pierwiosnkowych????? zdziwko no nic wezmę jakies leki na spokojność 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/17 07:57 #117730

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Zdaje się, ze mamy drugą Królowa Pierwiosnków :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2018/05/20 07:21 #118376

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Moi drodzy, dziękuję wszystkim za wizytę. Dziękuję Jurku za miłe słowa, a wszystkim za wytrwałość.
Ja nawet nie mam kiedy opisywać zdjęć. Wrzucę więc jak są i zaraz pędzę.
Trochę pierwiosnków (tych co je widać).

Siewki omszonych.







Kwitnący tamtegoroczny nabytek – pierwiosnek alpicola.



Moja kochana, już odsłonięta Frania B) .



Irysy, których znaczników wcale nie widać.





























Wiesiaczku, jak tam irysek?
Pędzę zrobić sobie sałatkę z kurczaka i ruszyć na dalsze odsłanianie roślin z chwastów, co niestety nie obywa się bez ofiar ponieważ roślinek jako takich wcale nie widać.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2018/06/20 00:10 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, inag1, Dagusia, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.213 s.