Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2017/11/28 17:00 #95548

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Ale poszalałyście :bravo :bravo :bravo
Marta piszesz: "Odpadnie mi sporo slalomu z kosiarką i może w przyszłości zacznie to jakoś wyglądać" ?????????
Kobieto twój ogród WYGLĄDA i to jak :bravo
Między innymi od Ciebie czerpię inspiracje :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Markity 2017/12/01 19:38 #95910

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ależ masz wychuchane zdziwko nie wiem co Ty będziesz wiosną robić :jupi Ja jestem zasypana i zabałaganiona ,ale co tam .Dziś doczytałam ,że grudzień ma być na plusie ,to może jeszcze coś zrobię .Ale specjalnie na to nie liczę .W zasadzie o tej porze roku ,to ja tylko marznę i czekam skostniała na wiosnę :tup Buziaczka Ci zostawiam :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2017/12/04 21:21 #96325

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No tak mówią, że na babę rady nie ma 2smiech a jeszcze z panią Ewą w duecie :diabelek
17 floksów, ja nawet nie zagladam, trudno mam za to makówki, które wepchnę wszedzie 2smiech a floksy kupie u Ciebie..kiedys tam jak rozrosną sięa ja tego dozyję :)
Ostatnio zmieniany: 2017/12/04 21:22 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/10 18:34 #97015

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1081
  • Otrzymane podziękowania: 5094
Marta, Słonko, ja Cię proszę przyhamuj trochę i odpocznij przed wiosennymi pracami. Te betonowe plastry są extra. A twoje zdjęcia jak zawsze cudne. Hosty, trawy, floksy, róże - wspaniały roślinny zawrót głowy. :bravo
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/21 20:21 #98092

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Prawie miesiąc nie zaglądałam :oops: , kiedy to zleciało krecigl

Ewa dziękuję :przytulam

Danusiu dzięki :przytulam , jeszcze nie wiem, co tam będzie, pewnie z wiosny nie zacznę, bo tam jeszcze sporo niespodzianek może wychynąć :diabelek

Żanetko najważniejsze, że wiosną juz nie muszę zaczynać od zdzierania trawy ;), zajmę się normalnymi porządkami i sadzeniem :lol:

Maju dzięki :przytulam . O ograniczniku ciągle myślę, bo póki co, nic nie wkopane, został rów nie zasypany. Nie mogę się zdecydować, co mogłoby najlepiej taka rolę pełnić, a podczas ostatniej wizyty w markecie budowlanym zauważyłam osłony na balkon, takie plastikowe, które się miedzy barierkami montuje - coś takiego chyba by mi pasowało think: . Jeszcze musze wkopać ogranicznik wokół Majalis :diabelek , bo coroczne usuwanie odrostów i wykopywanie wszystkiego wokół staje się nieco kłopotliwe :diabelek
Zdążyłaś zakopcować różyczki? Bo ja tak :P

Marysiu fiołki nie chcą rosnąć :blink: ? A to dziwne, toż to gorsze od chwastów ;). A próbowałaś fiołki wonne, czy motylkowe? A może oba gatunki? U mnie obydwa są mocno ekspansywne, ale chyba motylkowe bardziej krecigl

Małgosiu absolutnie nikogo do niczego nigdy nie zmuszam :przytulam , co najwyżej wyrażę swoje zdanie ;)
Nowa rabata chyba jeszcze długo zostanie niezagospodarowana, bo to trudne miejsce. Wszędzie turzyca piaskowa (znasz to :diabelek ), możliwe przegapione korzenie topoli, no i gleba fatalna, czysty, żywy piach krecigl

Miłko dziękuję :przytulam . Plastry z czasem zapadają się w ziemię i w ogóle nie przeszkadzają w jeżdżeniu taczką :lol:

Edyta moja też ;)
Plastry będą leżały pomiędzy rabatami, po lewej jest górka (pierwszy wieloryb) i plastry będą do niej maksymalnie dosunięte, a po prawej coś się dosadzi ;). Generalnie chcę zachować tam komunikację, bo wygodnie tamtędy się chodzi, ale trawa juz dawała mi się we znaki krecigl

Aga bardzo dziękuję :przytulam . No nie oszukujmy się ;), na razie nic nie wygląda :lol: , ale postaram się, żeby wyglądało :P
Inspiruj się ile wlezie :przytulam , to dla mnie wielka przyjemność :przytulam

Ewcia może wiosną będę pracować 2smiech , za kasę w sensie :silly: , tak zaklinam rzeczywistość ;)

Ewa żebyś wiedziała, że takich jak my dwie, to ze świecą szukać rotfl . Doszły mnie słuchy, że mój sąsiad, który "usidlił" panią Ewę, zrobił to, bo się dowiedział, że firmę założyłam i bał się, że ja to zrobię pierwsza gwizdac
Z floksami trochę się pokomplikowało :dry: , jak firma zaktualizowała swoja ofertę na 2018 rok, to z mojej listy zostało 4 sztuki... do odbioru jesienią...Zresztą sama wiesz ;)

Ewo Hmm, czwarta Ewa w tym wpisie ;)
Odpoczywam już prawie od miesiąca :lol: , w sensie prac fizycznych w ogrodzie ;) i już mi się znudziło 2smiech





Przez cały grudzień miałam dwa razy w rękach aparat krecigl . Do ogrodu wychodzę jedynie dosypać słonecznik do karmników. Jest generalnie paskudnie, ciemno, ponuro i wilgotno. Zima dość nieśmiało sobie poczyna i na razie nie zapowiada się na zmiany :dry: . Złożone zamówienie na floksy, ale odbiór jesienią, więc praktycznie ewentualne zakupy wciąż przede mną. Oczywiście przygotowania świąteczne - jak wszędzie - pierwszy raz od lat kupiłam świerk, a nie jodłę jako choinkę i od dwóch dni siedzę koło niego i wącham :kocham . Zapomniałam już jak powinna pachnieć choinka :lol: . Ale choinki jeszcze dziś nie będzie ;), poczekam do niedzieli :silly:

Kilka grudniowych mrożonek









Ostatnio zmieniany: 2017/12/21 20:22 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, chester633, zanetatacz, ewacz

Ogród Markity 2017/12/21 20:33 #98093

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Zarzekałam się, że floksów z Litwy nie kupię i nie kupię....aż jesienią 2smiech Mirka mnie kusiła, że składa, że kiedyś tam mówiłam....i zamówiłam :mlotek 4 sztuki, z tym, że z jej prywatnej listy obejrzałam, nie chcę nawet wnikać głębiej 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/21 21:00 #98095

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10025
  • Otrzymane podziękowania: 23000
Marto Ty odpoczywasz miesiąc, ja cały czas działałam w ogrodzie, gdyby nie święta to pewnie dalej bym działała bo porządków końca nie widać :bezsil
Kopców różom nie zrobiłam bo co to za zima, zasypałam tylko okółki wielkich róże rosnących na trawniku zgrabianymi liśćmi, reszta róż dostanie kopce z kompostu, ale dopiero po świętach.
Takie plastiki ale żeby nie były zbyt kruche to właśnie dobry pomysł, ja wkopuję folię budowlaną do izolacji poziomej grubości 1 mm, są różnej szerokości, kupuję na Allegro.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/21 21:22 #98103

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Martusia no wreszcie jesteś a skoro ciemno i ponuro to po świetach poprosze sliczne wspominkowe fotki kolorowe :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/22 22:29 #98211

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8493
Znam to paskudztwo
Współczuję. Czy zamierzasz to wybierać?

Wesołych świąt :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/24 12:26 #98299

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Ewa ja też chwilowo miałam ochotę zrezygnować z tego zamówienia, ale jednak poszło i dobrze :lol:

Majka pogoda faktycznie taka, że można nieustająco coś w ogrodzie robić :dry: . Jednak dla mnie zrobienie kopców jest sygnałem, że kończę sezon, więc nie zważając na wiosenną aurę :diabelek , do ogrodu zaglądam tylko ptaszkom dosypać :silly:

Danusiu o ile zima wróci ;), bo wspominanie w taką wiosenna pogodę, to jakoś dziwnie :blink:

Małgosiu z pokazywanego miejsca już wybrałam, ale spodziewam się, że będzie wracać, nie mam złudzeń krecigl
Dziękuję :przytulam




Wszystkim zaglądającym życzę spokojnych i zdrowych Świąt, rodzinnej atmosfery, ciepła i radości oraz spełnienia marzeń ( w tym również tych ogrodniczych) w nadchodzącym 2018 roku.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, inag1, Ness, Iwona1311, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród Markity 2017/12/27 09:08 #98416

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44151
I po świętach!
Mam nadzieje, że zima się u mnie wreszcie zacznie i będę mogła jeszcze zrobić kilka zdjęć w szronie i śniegu!
Twoje zdjęcia z mrożonkami cudne! Co to za kwiat ten pierwszy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2017/12/29 20:22 #98723

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3699
  • Otrzymane podziękowania: 11815
Marta, masz rację, że fiołki gorsze od chwastów, u mnie panoszy się fiołek motylkowy 'Priceana' - rośnie wszędzie, a tam nie dał rady. Też się zdziwiłam - chyba jednak miał za sucho. Ziemia pod świerkami przypomina popiół, tak wysuszona.
Dziękuję za życzenia - też życzę samych dobrych dni, ... i wielu zawodowych sukcesów zwyc
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/01 22:47 #99117

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8493
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku szampan
Oby ta trawa nie wróciła :)
Ja też na to liczę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/02 11:45 #99151

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dzień dobry :witaj
Wszystkiego naj ,naj ,naj w nowym roczku :przytulam U mnie wiosny ciąg dalszy ,a opatulone rośliny drą się jak opętane ,bo im gorąco .Nie bardzo wiem ,co mam teraz robić .I z tej rozpaczy poszło pierwsze zamówienie ,4 borówki amerykańskie i jedna przecudnej urody azalka :mniam pewnie w tym tygodniu przyjadą .Mrozu nie ma więc można sadzić .Tylko tego liściastego bajzlu nie chce mi się sprzątać :nie
Boję się ,że zima przyjdzie późno i potrwa do lata :spacerek Trzym się Martuśka :zdrowko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Markity 2018/01/02 19:46 #99235

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9857
  • Otrzymane podziękowania: 21412
a ja dziś przeglądałam w bazarku jakie floksy od Ciebie kupiłam i w końcu spisałam co mam ,bo jak się przegląda oferty to się nie wie co się ma 2smiech i zapisałam się w kolejkę po jęczmień grzywiasty polewkamax ,pozdrawiam noworocznie :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/09 20:48 #100361

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Miłko chyba ostatnie przymrozki ze słoneczkiem służą pasji fotograficznej ;), u mnie trochę zdjęć mrożonkowych przybyło :lol:
Na pierwszej fotce poprzedniego posta jest kalina - nomen omen - Eskimo 2smiech

Marysiu żebyś wiedziała, że ten fiołek jest wyjątkowo niezmordowany krecigl , ledwo go ogarniam, a może mi się wydaje, że go ogarniam rotfl
Dzięki za życzenia :przytulam

Małgosiu dziękuję :przytulam
Pewnie wróci ;), ale podchodzę do tego filozoficznie 2smiech

Ewcia dziękuję :przytulam
Zamknęłaś wątek i rzadko bywasz na forum, a gdzie jesteś, jak Cię nie ma ;)? Czy nadal uprawiasz denerwującą działalność uświadamiającą :silly: ?
Dostałaś zamówione zakupy? Bo u mnie ziemia zmarznięta, nie chciałabym teraz czegoś dostać krecigl

Żanetko zima jest dobra na inwentaryzacje ;), ja teraz, przy okazji uzupełniania bazy liliowców, zrobiłam poważną inwentaryzację w swoich. Ale zamówienia jeszcze żadnego nie mam :P . Widziałam kolejkę :silly: , jestem pewna, że jęczmienia nie zabraknie dla nikogo :przytulam




Ostatnia pogoda pozwala trochę wyjść na słoneczko i podziwiać zmrożone roślinki. Mam nadzieję, że nie okupię tych ładnych widoczków jakimiś stratami :diabelek
























Ostatnio zmieniany: 2018/01/09 20:50 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz

Ogród Markity 2018/01/09 20:55 #100365

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Martusia ale śliczne fotki a trawka na ostatniej jak fontanna :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): markita, zanetatacz

Ogród Markity 2018/01/10 08:50 #100406

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44151
Jak pięęęęęęknie! Zostawiłaś nasienniki mikołajków? zdziwko Nie boisz się, że się rozbisurmanią w ogrodzie?
Zazdroszczę Ci takiego pleneru! U mnie jak jest szadź, to nie ma światła, jak wychodzi słońce - znika szadź. za ciepło!
No i zawsze mam dylemat, czy wskoczyć do czatowni i focić ptaki (tu potrzeba o wiele więcej światła, bo muszą byc krótkie czasy), czy ganiać w krzakach. I zdecydowanie muszę pomyśleć o roślinach, które właśnie zimą tak malowniczo wyglądają!
Sesja zarąbista! clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): markita

Ogród Markity 2018/01/10 10:55 #100424

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Martuśka działalność swoją prowadzę już na wszystkich dostępnych frontach :tup bo co więcej mogę zrobić :nie .Mam nadzieję ,że moje dwa floksy będą dostępne ,bo ja już poważnie myślę o miejscu dla nich .No ale czasu dużo ,więc na pewno coś wymyślę .Moje zamówienie jeszcze nie przyszło i teraz wolałabym żeby nie przyszło ,bo i u mnie ziemia zamarzła .Koniec świata ,lata mijają a ja wciąż jak dziecko :glupek no ale podobno wiosna ma przyjść w lutym ,to będzie jak znalazł 2smiech :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/10 17:20 #100453

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
Uwielbiam takie mrożonki :woohoo: . róże w cukrze i zwieszony miskant prześliczne :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.190 s.