Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2018/01/18 23:28 #101325

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Całe szczęście, że ja własnie nosem opieram się na klawiaturze, nie mam siły nawet zajrzeć do szkółek
Patrząc na Twoje róże chciałabym podjąć wyzwanie i zapewnić swoim takie warunki, żeby choć w części wygadały tak samo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/23 10:33 #101811

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Martusia ja wiem że masz dużo fotek i nie możesz się zdecydować które pokazać ale żeby tydzień szukać???? rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2018/01/24 18:28 #101966

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Danusia miejsca niby już nie masz, ale kolejnych inspiracji się domagasz :diabelek , no dobra, coś pokażę zwyc . Ostatni tydzień miałam mocno pracujący, nie potrzebuję zwykle aż tyle czasu, żeby coś wstawić :silly:

Elu no proszę, róże i Ciebie ściągnęły :przytulam , szkoda, że tak rzadko ;)

Ino co jest jedna róża ;)? I do tego taka malutka ;)?

Miłko mówisz, że trudno się wyrywa siewki mikołajkowe think: , no to chyba przestanę byc taka tolerancyjna :diabelek , w końcu czego jak czego, ale siewek to ja mam po kokardę :diabelek . Właśnie przypomniałaś mi, że robiłam w tamtym roku konfiturę z płatków róż z Twojego przepisu i jeszcze jej nie spróbowałam :oops:

Ewcia Sadzwka to jedno zamówienie, Fenix drugie, a teraz siedzę w Albamarze i chyba skończy się następnym zamówieniem :glupek . W funkie.pl widziałam fajne bukietówki i czym prędzej stronę zamknęłam :glupek

Polu nie powiedziałabym, że "potrafię się trzymać", ale jednak dążę do tego ;). Moim marzeniem jest ogród, który o każdej porze roku i w każdym miejscu jest atrakcyjny i fotogeniczny. Chciałabym kiedyś nie mieć wcale miejsc, które muszę omijać aparatem :silly:

Małgosiu a Ty wciąż zapracowana :przytulam . Jakie róże będziesz wymieniać w tym roku?



No to kilka kolejnych widoczków czerwcowych

Ashley :kocham



Black Baccara



Brother Cadfael



Marguerite Hilling



Queen of Sweeden



Twiggy's Rose



Soeur Emmanuelle



Kosmos



Ghita



Gardener's Friend

Ostatnio zmieniany: 2018/01/24 18:32 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Ness, nowababka, zanetatacz

Ogród Markity 2018/01/24 18:40 #101968

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Marto -a widziałaś rosyjską stronę z floksami ? raj mówię Ci i taniej niż u Litwinów ....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/24 18:49 #101969

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22947
I to się nazywa wejście z przytupem hu_rra hu_rra hu_rra aż zapomina się o szarzyźnie za oknami, tylko :slonko i zapach :kocham
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/24 19:43 #101984

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Martusia :buziak ja nie mówię że będę jeszcze teraz do zamówienia dokładać ale ja te co zamówiłam posadzę i sie pokochamy wzajemnie to kto wie gwizdac gwizdac a przede wszystkim udało mi sie Ciebie wywołać z cudnymi widokami i to jest najważniejsze :przytulam róża z żurawkami w nóżkach cudnie wygląda no i oczywiście pierwsza i ostatnia -mam je już na zapasowej liście tak na wszelki wypadek na przyszłość 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/30 09:50 #102466

  • lawendula
  • lawendula Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 16
Eh aż zapachniało w wyobraźni podczas oglądania ostatnich fot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/01/30 19:31 #102526

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Marta :przytulam , życzę Ci bardzo udanego startu w biznesie i mam nadzieję że wiosną ruszysz całą parą :kibic :kibic
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Markity 2018/02/03 22:03 #102977

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Marta, w pracy jak zwykle. Na dokładkę nerwy chyba spowodowały, że chodzę ciągle śpiąca i zasypiam o 22, jak nigdy.
Zamówiłam Schone Maid, Crocus Rose, Lavender Ice, Jean Piere Foucault i Chandos Beautty
Wyrzucam Beverly, Celebrating Life. Tą pierwszą, bo ma bardzo nietrwałe kwiaty, a drugą, bo ich wcale nie ma.
Mam jeszcze miejsce na Crocus Rose. Czyli 2 są w nadmiarze, ale pewnie jak zwykle gdzieś je upchnę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Markity 2018/02/08 21:52 #103758

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Żanetko na te rosyjskie strony już nie wchodzę, bo nie lubię oglądać rzeczy niedostępnych :diabelek

Maju szarzyzny za oknem wciąż nie ubywa, więc pozostają wspominki ;), szkoda, że czasu mało na oglądanie fotek :silly:

Danusia muszę przyznać, że masz moce mobilizujące :lol: , a Twój wesoły i aktywny wątek zawsze poprawia mi humor :przytulam . Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z róż i nie przestaniesz zaglądać, żeby sobie coś nowego upatrzeć rotfl

Ula :przytulam

Maju bardzo dziękuję :przytulam , ja już pracuję na tę wiosnę ;), ale mam nadzieję, że roboty będzie przybywać :P

Małgosiu Schone Maid kupiłam wiosną zeszłego roku. Nie chcę Cię zniechęcać, ale u mnie się nie popisała w pierwszym sezonie, słabe kwitnienie i plamy od czerwca. Ale daję jej szanse na aklimatyzację. Za to Lavender Ice to świetny wybór, jestem z niej bardzo zadowolona, chociaż kwiaty podatne na szarą pleśń.
Jak tam Twoje dodatkowe zajęcie związane z projektowaniem? Coś już działasz?





Tak się zastanawiam, czy ja w ogóle tej zimy pokazywałam jakąś zimę think: . Możliwe, że nie, bo jakoś opadów nam w tym roku skąpi ;) . Ale wczoraj spadło ze 2 centymetry, to wyszłam na chwilę z aparatem :lol: . Właściwie to chciałam wypróbować swój pierwszy teleobiektyw ( hu_rra ), ale jak na złość straszna mgła dzisiaj była, a pies ganiający kota obok mnie nie sprzyjały obserwacji ptaszków :diabelek









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, inag1, chester633, Ness, Iwona1311 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród Markity 2018/02/08 22:18 #103771

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Martusia no trochę mnie zaskoczyłaś tymi zimowymi fotkami ale jakoś przeboleję rotfl cieszę się że uda mi się Ci czasami humor poprawić :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/09 14:24 #103864

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Zimę masz jakąś taką symboliczną ale ogród w takim przebraniu prezentuje się wdzięcznie :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/09 16:43 #103879

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Może i zima symboliczna ale zdjęcia (jak na wypróbowywanie nowego teleobiektywu ;) ) piękne. Co tam ptaszki, trawy uwieczniaj!
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/12 09:30 #104223

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44001
Ghita piękna! :slonko Ale róż już nie kupuję :nie_wolno Muszę ogarnąć to co mam!
Te trawy w śniegu cudowne!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/13 20:24 #104444

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Żeby nie było, że byłam poczytałam i nic nie napisałam vishenka .
Tak myślałam, że to już będzie czas gdy kotlety się odgrzewa :diabelek i o zamówieniach mówi :lol: . Czyli wszystko w normie :woohoo: .
Ja tam nic nie zamawiam i tak nic nie mogę robić w ogrodzie, to po co sobie nerwy szarpać :mur .

Martuś a u Ciebie czy odgrzewane kotlety, czy te zaszronione widoczki - niezmiennie pięknie! vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/14 16:53 #104562

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Zimno wszędzie ,brzydko wszędzie ,oj kiedy ta wiosna będzie ? :diabelek
A mnie zima mija bez śniegu ,brakuje tylko suchego lata i powtórka z rozrywki na całego .Przeglądam nasiona i łapy już mnie swędzą ,żeby coś posiać .Nazamawiałam bylinek i innych i spędza mi to sen z powiek 2smiech masakra normalnie ! Głowa siwieje i nic nie mądrzeje :glupek Buziak vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/15 19:13 #104735

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Nowinka napisał:
Zimno wszędzie ,brzydko wszędzie ,oj kiedy ta wiosna będzie ? :diabelek
A mnie zima mija bez śniegu ,brakuje tylko suchego lata i powtórka z rozrywki na całego .Przeglądam nasiona i łapy już mnie swędzą ,żeby coś posiać .Nazamawiałam bylinek i innych i spędza mi to sen z powiek 2smiech masakra normalnie ! Głowa siwieje i nic nie mądrzeje :glupek Buziak vishenka

Nie Ty jedna, jeśli Cię to pocieszy - mam tak samo :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/19 17:30 #105192

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Danusiu :przytulam

Wiesiu zimę mam symboliczną w kwestii śniegu, bo już mróz to jest zupełnie nie symboliczny :mlotek . Oczywiście prawie wszystko stopniało, a przymrozki coraz większe, dziś było -10* :angry:

Jaguś a dziś będą właśnie ptaszki :P , fotki kiepskie, bo fotograf początkujący :oops: , ale przynajmniej można rozpoznać gatunki 2smiech

Miłko Ghita do tego cudnie pachnie :kocham , nie wierzę, że juz nigdy nie skusisz się na żadną różę ;)

Dorcia gdzie Ty jesteś, jak Cię nie ma :przytulam , jakie znów rękodzielnictwo Cię zajmuje, że nawet w zimie tak rzadko tu zaglądasz?
A dlaczego nic nie możesz robić w ogrodzie? Teraz to wiadomo, nikt z nas nie robi (nie, przepraszam, Pola sprząta rotfl ), ale wszyscy planują. Ty nie????

Ewcia łączę się z Tobą w bólu ogrodu zmrożonego, ale bez śniegu :przytulam . Jeszcze straszą, że spadnie do kilkunastu stopni mrozu, a śniegu ani widu krecigl
Jakich znów bylinek nazamawiałaś???

Verko Ty masz wciąż nowy ogród i go zagospodarowujesz, a Ewcia już kilka lat opowiada, że nie ma ani centymetra wolnego 2smiech




Zima nie odpuszcza, nawet powiedziałabym, że bierze drugi oddech :diabelek . Śnieg stopniał, mróz coraz większy, strach się bać krecigl . A jednocześnie w dzień słońce tak grzeje, że błyskawicznie rozpuszcza błoto i nawet z psem nie mogę chodzić, bo wraca umorusany po czubek nosa krecigl . Chodze i wyglądam przebiśniegów, które w zeszłym roku nabyłam u Beatki, zgodnie ze sztuką, po kwitnieniu. Rozsadziłam w kilka miejsc, żeby zdywersyfikować ryzyko ( 2smiech ) wypadnięcia. I co? I nic krecigl , ani szczypiorka, nigdzie :mlotek . Inna sprawa, że nie pamiętam gdzie sadziłam :glupek i nawet sobie nie zapisałam :glupek . Pamiętam tylko jedną miejscówkę, a tam ani śladu...
Pokażę kilka ptaszków, które uczę się fotografować :oops: , wciąż są za daleko, jak na możliwości mojego obiektywu, ale już przynajmniej można rozpoznać, co do mnie przylatuje :lol: . Jeszcze wszystkich przedstawicieli nie udało mi się ucelować, czekam na modraszki, sikorkę ubogą, grubodzioba, mazurki i krogulca - te wszystkie widywałam przez lornetkę.











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, dorkow0, chester633, Ness ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród Markity 2018/02/19 17:44 #105197

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
Martusiu, ptaszki ustrzeliłaś super :) Ja tylko podziwiam te, które do mnie przylatują, bo zdjęć moim aparatem im nie zrobię, a naukę fotografii jakoś mnie nie ciągnie. Swojego mam głupola i niech tak zostanie ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/02/19 17:52 #105199

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3675
  • Otrzymane podziękowania: 11689
U mnie raz krogulec usiadł na karmniku, który mam za szybą - ale fotki oczywiście nie zrobiłam, innym razem widziałam go w akcji, stado ptaszków skryło się w tuji :ohmy: Myślę, że fotka tego drapieżnika, to byłoby coś!
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.342 s.