Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 00:09 #150478

  • pitertom
  • pitertom Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 27
Witaj Vero!
Masz wspaniały ogród clap clap clap
Wszystko przemyślane i na swoim miejscu. Skalniak tarasowy wyszedł świetnie, szpaler irysów podczas kwitnienia powala na kolana recourse ,rabata paprociowa też robi wrażenie i te konary - naturalne ozdoby są chyba najpiękniejsze, chociaż u Ciebie wszystko jest doskonale wpasowane w ogród : betonowe detale, figurki, rdzawa biżuteria i te wielkie sagany clap
A jeszcze ogród zimowy w którym możesz podziwiać kwitnienie sukulentów gdy za oknem śnieg, cleistocereus robi wrażenie :ohmy:
Z ciekawością będę zaglądał :hejka
Pozdrawiam Paweł
Rojniki-moja kolekcja
Astry jesienne-Marcinki

Ogród, tak jak jego twórca, powinien mieć swoje sekrety i niespodzianki. Erica James
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 20:16 #150553

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Pawle, dziękuję za odwiedziny i przemiły wpis :przytulam . Ciesze się, ze podoba Ci się mój ogród, jednak do "prawdziwego" ogrodu daleka droga przede mną. Zaczynają być widoczne pewne niedociągnięcia. Nie dążę absolutnie do ideału, ale ogród tworzyłam etapami sadząc rośliny w miejscach, gdzie nie były zagrożone zniszczeniem podczas budowy i prac wykończeniowych. Teraz widać, że nie wszystko do siebie pasuje.
Czeka mnie trochę przesadzania, ale liczę na łaskawą wiosnę :tup :tup :tup
Zapraszam serdecznie :witaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, pitertom


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 20:26 #150560

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Verciu, widniało mi u Ciebie ponad 200 nieprzeczytanych postów, więc nawet nie próbowałam się przedrzeć, tylko wrzuciłam 3 ostatnie strony. I co spotkałam zdziwko ?
Baaardzo długą listę zakupów a potem mnóstwo kwitnących roślin :woohoo: .
Verciu, Ciebie nikt nie przebije rotfl .
A co to za różowe bazie?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 21:47 #150606

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Edytko, te różowe to salix gracilistyla "Mt Aso" , szczepiona na pniu.




Natomiast czarnokotkowa to salix gracilistyla "Melanostachys" - kompaktowy, nieduży ( jak na razie ) krzaczek, ma bardzo ładne lśniące liście. Muszę go przesadzić na żwirowisko, ponieważ na tle kory jego czarne bazie tracą cały urok :(





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 21:54 #150608

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Dzisiejsze migawki z ogrodu zimowego............................ vishenka





















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 22:00 #150609

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68191
Verciu, przeglądając ostatnio pewną amerykańską strone, natknełam się na agawy. :woohoo: Oferta sprzedaży aż zaparła mi dech w piersiach- nie miałam pojęcia, ze są tak piekne (dosłownie!!!) i różnorodne. Bojęsię, ze moja dusza kolekcjonera znów zagra i zrujnuję się na budowę ogrodu zimowego :mur
A kysz myśli nieczyste! A kysz!!! :patel
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 22:02 #150610

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Lubię to ciemne eonium, często widzę tu i tam, wpada w oko ale jak ślicznie zbiera się do kwitnienia...no właśnie czy to rozchodnik :nie_wiem to zielone z chmurką 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/02/22 22:02 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 22:38 #150619

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Polutku, ogród zimowy to świetny pomysł. Zupełnie blisko Ciebie, w Żmigrodzie masz firmę, zrobią kosztorys, sami przywiozą i zmontują co trzeba. Nie będziesz musiała sama borykać się z trudnościami budowlanymi krecigl
Wiem, wiem, wredna małpa jestem :patel Ale ja tak z dobrego serca, z poradą na przyszłość, jak by co .............:kocham


Ewuniu, możesz sprecyzować o które zdjęcie chodzi, bo ja ślepawa nijak żadnej chmurki wypatrzyć nie mogę 2smiech
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 22:44 #150621

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
To ja mam chmurę na oczach od ślepienia w monitor 2smiech ósme z ogrodu zimowego :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 23:00 #150623

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Ewuniu, to eonium drzewiaste zbiera się do kwitnienia vishenka





Mam jeszcze różowo kwitnące, ale to dopiero maleństwo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Pani Bestia, sierika, Franusiowa, Danusia, Maryna44, pitertom

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/22 23:13 #150624

  • pitertom
  • pitertom Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 27
Vera a to nie jest czasem Aeonium Canariense ? Ono najchętniej zakwita w naszym klimacie i jeszcze Aeonium Simsii. Moja kolekcja Aeoniów liczy już 14 odmian. Zimowy ogród to dla nich dobre miejsce, bo one szybko w górę idą i doświetlona są. Opuncje też imponujące masz clap
Czy te rośliny są w doniczkach zadołowane pod tym żwirkiem? Jak masz rozwiązany problem nadmiaru wody w podłożu? Nie widzę jeszcze w ogrodzie stoliczka kawowego czyżbyś nie miała takiego w planach? :P
Pozdrawiam Paweł
Rojniki-moja kolekcja
Astry jesienne-Marcinki

Ogród, tak jak jego twórca, powinien mieć swoje sekrety i niespodzianki. Erica James
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/23 10:06 #150642

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Vero pierwszy raz widzę jak eonium drzewiaste kwitnie. vishenka Mam u siebie eonium rośnie w domu tylko latem na powietrzu
jednak, nigdy nie szykowało się do kwitnienia. Podziwiam recourse wszystkie, tak zdrowo rosnące rośliny w ogrodzie zimowym.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/24 18:34 #150792

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Zawsze jak wchodzę do Twojego wątku Werciu czuję się jakbym była w jakimś ogrodzie botanicznym. Dzięki Tobie mam okazję poznać tyle ciekawych roślin. Eonium kojarzę, ale żeby kwitło? zdziwko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/24 18:35 #150793

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Paweł z pewnością jest to eonium drzewiaste (Aeonium arboreum). Sadzonka pochodzi od leciwego eonium, które uprawiałam przez kilkanaście lat w donicy i kwitło corocznie. Wycinałam powstające kwiatostany, zostawiając jako ciekawostkę góra jeden do kwitnienia (przez ten jego zapach)
Roślina mateczna vishenka


Mam ukorzenione eonium kwitnące różowo. Sadzonkę przywiozłam z Lanzarotte. Dostałam szczepkę od sympatycznego starszego pana, gdy poprosiłam o pozwolenie sfotografowania roślinki. Kiedy się upewnił, że nie jestem Hiszpanką tylko z Polski, nie tylko zaprosił do ogrodu ale widząc me zainteresowanie tą roślinką dał mi jej szczepkę.

Ma znacznie mniej napakowane rozetki od drzewiastego.


Mam też aeonium haworthii "Kiwi" , jeszcze u mnie nie kwitło. Ma za to ciekawie zmieniające się ubarwienie zależnie od pory roku i ilości słońca.




Aeonium arboreum "Schwarzkop" też jeszcze nie kwitło.


Wszystkie rośliny rosną w gruncie. Z nadmiarem wilgoci w podłożu nie mam żadnego problemu, ponieważ zarówno fundament jak i cokół zostały zaizolowane i ocieplone. Rodzimy grunt został usunięty, zrobiony solidny drenaż i dopiero nasypane odpowiednio przygotowane podłoże. Pomiędzy strelicją królewską a strelicją nicolai postawiłam surowa amforę, którą napełniam wodą i następuje powolne podsiąkanie do korzeni.


Resztę podlewam w miarę potrzeby roslin.
Stoliczka kawowego nie planuję (szkoda miejsca :diabelek ), wystarczy otworzyć drzwi z saloniku by mieć kontakt z zielonym :zielony


Majeczko, nie mam pojęcia, dlaczego Twoje nie kwitnie. Może masz inną odmianę, przywiozę Ci szczepkę jak będę z Olusią.
U mnie zabiera się za kwitnienie aloes tygrysi :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, Elżbieta, Franusiowa, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/24 18:50 #150797

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Lukrecjo, dziękuję za miły wpis :buziak - pisałyśmy jednocześnie :hejka Wcześniej buszowałam w Twoim wątku :)
Eonium kwitnie, kwitnie :na_ucho
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/24 22:50 #150935

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24756
Minus 7 w nocy, co tam dla nich...............................rosną jak by mróz się ich nie imał. Oby tak dalej :tup :owady :slonko















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Krzysia, edulkot, Olusia, inag1, Semper, Elżbieta, zanetatacz, e-genia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/24 23:31 #150943

  • pitertom
  • pitertom Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 27
VERA napisał:
Paweł z pewnością jest to eonium drzewiaste (Aeonium arboreum). Sadzonka pochodzi od leciwego eonium, które uprawiałam przez kilkanaście lat w donicy i kwitło corocznie. Wycinałam powstające kwiatostany, zostawiając jako ciekawostkę góra jeden do kwitnienia (przez ten jego zapach)
Roślina mateczna vishenka
Vera imponująca ta roślina mateczna clap ale to jest jednak Aeonium Canariense ma bardziej zbite rozety i zaokrąglone końce liści. Mam A.Canarience i A.Arboreum. A.Arboreum ma liście bardziej wydłużone i na końcach jakby ostro zakończone, przyjrzyj się odmianie Aeonium arboreum Schwarzkopof czy Aeonium arboreum Atropurpureum mają podobne liście, różnią się tylko wybarwieniem. Pozwolę sobie wkleić moje Aeonium arboreum dla porównania


Aeonium Canariens kwitnie co roku również u mnie, aeonium arboreum nie zakwitło jeszcze żadne,latem wszystkie prażą się na słońcu :)
To Aeonium o różowych kwiatach ciekawe :mniam wiesz jaka to odmiana może?
W Twoim zimowym ogródeczku wszystko pięknie rośnie jak i w ogrodzie clap
Pozdrawiam Paweł
Rojniki-moja kolekcja
Astry jesienne-Marcinki

Ogród, tak jak jego twórca, powinien mieć swoje sekrety i niespodzianki. Erica James
Ostatnio zmieniany: 2019/02/24 23:33 przez pitertom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/25 16:40 #150978

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 7683
Vero ten pomarańczowy miłek u Ciebie pięknie się rozrasta. :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/25 20:00 #151012

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20963
Verciu przepiękny widok szczególnie lubię kokorycze jak tak fajnie wychodzą :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/02/25 20:41 #151019

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21232
Verciu -same rarytasy w Twoim zimowym ogrodzie ,zresztą jak i w ogrodzie-wiosna na całego
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.