Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Świat Dorci 2016

Świat Dorci 2016 2016/08/01 22:46 #17238

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
No Dorcia krążki masz zarąbiste :) no talent masz dziewczyno :) a foty z ogrodu bajka szczególnie liatra mi się spodobała :przytulam
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/02 08:09 #17302

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25050
Zdolna z Ciebie dziewczyna Dorciu, gratuluję nowej twórczości :bravo . Muszę sobie poczytać co to ten dremler, bo pracę w drewnie bardzo lubię :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Świat Dorci 2016 2016/08/04 15:03 #17911

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Ina mogę Ci wydziergać wszystkie te plastry ale w długie zimowe wieczory polewkamax , bo ta dłubanina zajmuje sporo czasu :lol: .

Martuś wiesz co, dziś wzięłam sobie do serca Twoją prośbę i cyknęłam kilka portretów :oops: . Zdecydowanie wolę te szersze ujęcia :silly: , niż skupianie się na szczegółach :diabelek . Ale jedno zdjęcie to szczególnie mi się podoba :kocham ... a właściwie to obiekt, który na nim jest :heart . Ciekawe czy zgadniesz które gwizdac .

Monia no jak to? :blink: Przecież Ty to chodząca cierpliwość :buziak ... zwłaszcza do upierdliwych sąsiadek 2smiech . I dzięki za dzisiejszy wywiad w Twoich ogrodniczych vishenka . Muszę się przyłożyć do tego, bo ten szczerbaty żywopłot mnie wnerwia :mlotek .

Edytko mi też się podobają te krążki, ale w sumie to najbardziej podobało mi się same dłubanie przy tym :oops: , jakoś mnie to wycisza i uspokaja :lol: .

Shirallciu ta wakacyjna pogoda w kratkę mnie doprowadza do szału :mur . Zdecydowanie zbyt często jest pochmurnie i pada :mlotek . Słońca mi się chce :slonko , ale nie na chwilę, tylko na miesiąc :diabelek .

Joasiu liatry mam w swoim ogrodzie od 2013 roku. Część z cebulek, a część z własnego siewu. Te na fotce z liliowcami wcale nie są najstarszymi kępami u mnie w ogrodzie. Mają ze dwa lata. Liatry bardzo ładnie mnie rosną i szybko tworzą fajne, zwarte kępy. Dodatkowo bezbłędnie się sieją :diabelek , więc siewki przesadzam w coraz to nowe miejsce. Mam nadzieję, że za kilka lat będę miała je na każdej rabacie rotfl .

Ewo no już nie marudzę :lol: . Zwłaszcza, że te róże, które tak drastycznie musiałam ciachnąć, teraz pięknie odbijają :woohoo: . Dziś drugi raz podlewałam magiczną siłą i kurcze.... ona chyba naprawdę jest magiczna :lol: .

Celinko liatry są łatwe w uprawie. I z cebulek i z nasion ;), więc jeśli tak Ci się podobają, to bez problemu możesz je wprowadzić do swojego ogródka. Jeśli przypomnisz mi się wiosną, to służę siewkami teacher .

Wiesiu dremel Ci polecam. To takie urządzenie, które ma wymienne końcówki. W zależności od tego co tam zamontujesz na końcu, uzyskujesz różne efekty. Fajna zabawa i ten zapach drewna :kocham .



Dziś leniuchuję :diabelek . Dwa ostanie dni były tak pełne wrażeń, że powrót do codzienności okazał się dosyć trudny :blink: .
Gościłam u siebie Martusię :buziak . Spędziłam dwa dni przepełnione ogrodowymi ( i nie tylko) rozmowami. Pojeździłyśmy po szkółkach i sklepach ogrodniczych. Odwiedziłyśmy moją ulubioną, najcierpliwszą na świecie sąsiadkę :buziak . No jednym słowem bawiłyśmy się świetnie :woohoo: .... tzn ja się świetnie bawiłam i mam nadzieję, że Martuśka też :oops: .

Martuś dziękuję Ci za odwiedziny vishenka . Wiem, że bardzo trudno Ci się wyrwać z domu na dłużej niż chwilkę i tym bardziej jest mi miło, że ten wygospodarowany czas chciałaś spędzić ze mną :przytulam . Mam nadzieję, że czułaś się u nas dobrze, i że dasz się jeszcze namówić na przyjazd :) .
I dziękuję za każde dobre słowo na temat mojego ogrodu ... bardzo mnie podniosłaś na duchu :oops: .



A teraz fotki - dziś głównie portreciki - na życzenie Marty :)




















:witaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, Monika-Sz, Baba z psami, krzysztof.k

Świat Dorci 2016 2016/08/04 15:15 #17912

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Ha, Dorcia zawitała do swojego wątkowego ogrodu clap

Jak tylko usłyszałam, że piszesz coś o cierpliwej sąsiadce..oto jestem :silly:

Dorciu, ja też serdecznie dziękuję i cieszę sie ogromnie, że od tak dawna wyczekiwane spotkanie z Martą zgodziłaś się częściowo spędzić u mnie :przytulam

Odnośnie przeglądu ofert w pobliskich ogrodniczych..
W innym upolowałam taśmę do mocowania drzew- 5cm, 5m długości za 10pln, ale bez tego odbojnika, jaki widziałam u Ciebie. Nie ma w zestawie też żadnych wkrętów, ale zaraz ruszam z wkrętarką i zwykłymi wkrętami do drewna. zwyc Jedyny plus, to że długość wystarczająca na kilka drzew..
Kupowanie 100m, bo zazwyczaj tylko takie widziałam, w moim przypadku mijało się z celem- za dużo, za drogo.

Sklep z donicami był zamknięty.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2016 2016/08/04 15:47 #17918

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Ja też dochodzę do siebie rotfl , w swoim ogrodzie jeszcze nie byłam polewkamax , zresztą upał koszmarny, to po co mam tam chodzić krecigl

Bardzo dziękuję za gościnę :przytulam , moc wrażeń z wycieczek :woohoo: i wizyt :woohoo: , a Sebastianowi za najlepszą karkówkę na świecie :przytulam . Ogród w dwa lata zmienił się nie do poznania zdziwko , naprawdę oczy mi wyszły, to nie kurtuazja rotfl . Nie dziwię Ci się, że lubisz szersze ujęcia, w Twoim ogrodzie aż się prosi o takie :kocham






















ale szczegóły też chwytają za serce :woohoo:







i moja faworyta :kocham :heart zdziwko










A tak nawiasem, jak ona się nazywa :silly: ?


Robisz kobieto świetną robotę clap , aż się boję, co zastanę przy okazji następnej wizyty ;) , bo oczywiście się wybieram znowu za jakiś czas :woohoo: :przytulam , jeśli mnie zaprosisz :silly:



Edit: czy róża Blue Boy to przypadkiem nie Blue Girl 2smiech ?
Ostatnio zmieniany: 2016/08/04 17:11 przez markita.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia

Świat Dorci 2016 2016/08/04 16:03 #17920

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Perfekcjonistka to drugie imię Dorci i to widać na każdym kroku, nie tylko w ogrodzie. Czytając Wasze relacje ze spotkań, strasznie zazdroszczę Wam wieku teacher
Dorcia, ogród masz po prostu pokazowy recourse
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/04 20:38 #17986

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Nie poznałabym ogrody Dorci na Twoich zdjęciach Markitko :blink: . Bardzo ładne ujęcia, aż szkoda, że takie skrywane :patel (to dla Dorci oczywiście :P ).

A zdjęcia Twoich zakupów? Bo też się zaraz czymś zamachnę gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/06 22:38 #18586

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Emocje po mini-zlocie na Mazowszu już troszkę opadły :lol: , choć niezapomniane to były chwile :kocham .
Dziś się nastawiłam na sadzenie zakupów, które zrobiłam z Zielonych Progach i w Pęchcinie, ale jak na złość pogoda była do bani.
W krótkich przerwach w opadach zrobiłam kilka fotek moim różyczkom :kocham . Wrzucę je, bo do poniedziałku się przeterminują 2smiech .



















James Galway












vishenka
Ostatnio zmieniany: 2016/08/20 20:20 przez Roma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, Krzysia, edulkot, Baba z psami

Świat Dorci 2016 2016/08/06 22:55 #18598

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Też jestem oburzona dzisiejszą pogodą- ależ miałam planyyyyy ogrodowe :angry: A najgorsze jest to, że urlop mi się skończył, kolejny weekend to totalny nalot rodziny i znajomych :mur
Jedynie nadzieja w tym, że jutro po południu podgonię z niezbędnymi rzeczami, a reszta chyba poczeka do końca sierpnia. Nie wiem, kiedy wreszcie posadzę zadoniczkowane żurawki :mur

Przez chwilę myślałam, żeby nalot na Ciebie zrobić z częścią Twoich roślin rosnących u mnie, ale pogoda była do bani krecigl Rozmyślaj już nad miejscówkami dla berberysów gwizdac
Będę chciała ponegocjować nt Twoich miskantów ;) tzn..czy zgodzisz się, żeby wziąć dwa, a jedną sztukę bym sobie może zostawiła.. :oops:
To się jeszcze zobaczy, bo nie jestem pewna..ale wstępnie sieję niepokój :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/06 23:05 #18602

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Minerva Ci kwitnie :ohmy: , zazdroszczę, moja jeszcze w tym roku nie zaszczyciła mnie kwitnieniem krecigl

Alnwick Rose podejrzanie przypomina Jamesa ;) , kupowałaś u pana Tomka? Bo ja trzy sztuki, które okazały się trzema Jamesami rotfl , jednego z nich dostałaś polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2016 2016/08/07 08:35 #18630

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Marta Minervę kupiłam w czerwcu na zlocie ;) - więc może dlatego kwitnie 2smiech . Ale piękna to ona jest, i ten fiolecik mmmmmm boski :kocham . I dzięki za poprawki w sprawie Blue Girl (bo oczywiście to ona :oops: ) i James'a też już sobie poprawiłam :oops: . Jeśli masz taką moc sprawczą, to podpisz go nad zdjęciem, żebym nikogo nie wprowadzała w błąd :oops: .

Monia mogłaś przyjechać. Siedziałam jak osioł bezczynnie w domu ...posiedziałybyśmy razem :diabelek . Całe szczęście, że dziś trochę ładniej, bo wybieramy się za miasto i znośna pogoda niezbędna :silly: .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/07 08:44 #18632

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Cześć Dorcia, pogodę na wyprawę masz wymarzoną. My też udajemy się na wycieczkę :diabelek Za wczorajszą aurę nie biorę odpowiedzialności, ale już dzisiaj się postarałam, prawda? Zdjęcia Markity pokazują Twój ogród zupełnie inaczej, niż Ty i dopiero Piorunek wyjaśnił sprawę. Jest pięknie i jakby mniej trawnika 2smiech Pracuś i perfekcjonistka z Ciebie, zupełnie, jak pewna nasza wspólna znajoma, znana z cierpliwości :przytulam
Ciekawa jestem, czy będziesz podcinać korzenie tujek /u siebie pisałam/, ja na początku się bałam, dopiero jak zobaczyłam różnicę we wzroście rosnących po sąsiedzku azalek, skończyły się wątpliwości. Teraz i tak będzie rewolucja, ale to powodu nagłej 'wąskości' ścieżki, a nie chcę podcinać jałowców.
Buziaki na udany dzień :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2016 2016/08/07 10:42 #18658

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Dorcia, to tak jak obiecałaś , zapraszam zimą do dziergania plastrów . Czyżbyś gdzieś doczytała, że zima ma być ciepła, bo na mrozie, to jakoś kiepsko z dzierganiem. 2smiech
Różyce piękne . :)
Markita pokazała Twój ogród z innej perspektywy. Spojrzała na niego inaczej. Fajne są takie porównawcze zdjęcia.
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/07 11:58 #18669

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7373
Dorcia, i ja się wreszcie tu doczłapałam, choć bywałam już w Twoim ogrodzie i co nieco pamiętam flower . Poza różami i floksami, które trudno przeoczyć ;) wypatrzyłam gipsówkę. Mam na nią ochotę od dawna, rośnie u pewnej starszej pani na mojej ulicy, proponowała mi ją jakiś czas temu, ale w czasie zawieruchy remontowej nie miałam dla niej miejsca, a teraz pani już nie wychodzi z domu, więc jeśli jej kuzynka nie odkopie mi kawałka to wiem do kogo się zgłosić hu_rra .

Dorciu, napisałaś
powstało miejsce, z którego jestem niesamowicie dumna
i masz rację, z pustyni zrobiliście własny raj :bravo .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/23 09:21 #21619

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Kochana dobrze że tak mało stron do czytania, już mnie głowa boli jak dojdę do wątku Aguniady... krecigl cóż pisać - :na_ucho ....ogród pięknieje z sezonu na sezon zdziwko ,moim numerem jeden w Dorciowym ogrodzie jest rabata pod drewutnią think: no sama wiesz tam gdzie łódż stoi..... gwizdac .Łany werbeny ujmują swoją letkością....sama ogrodnicza słodycz....a tak na marginesie następnym razem po siewki werbeny przyjadę z taczką......Izraelską.....masz zagadkę....buziaki i do zobaczenia w realu...pozdrowienia dla spawacza..... 2smiech ...... :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aguniada

Świat Dorci 2016 2016/08/23 09:37 #21625

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2994
  • Otrzymane podziękowania: 5850
Dorciu, ta werbena to Twoje siewki??? zdziwko Czyli niesłusznie wykombinowałam, że ona gliny nie lubi... Po prostu u mnie jest za krótki sezon na jej dojrzenie do samosiewu... Mam aż jedną sieweczkę 2smiech

Oczywiście na zlocie Jadzia chyba oferowała mi jej więcej, ale powiedziałam, ze mam własną. Potem się okazało, ze to coś innego... :oops:
O ja nieszczęsna... :mur

Serio idziesz dalej w róże? think: Stan niektórych moich (po norniku i plamistości, a nawet zmasowanym ataku caniny jako podkładki u Doktorka) jest katastrofalny... 0flaga
Jestem bliska rozwiązań baaardzo radykalnych 2smiech

PS. Jak się robi takie duuuże świerki na nowych rabatach??? zdziwko
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/24 10:15 #21845

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Moniś jest szansa, że jutro zacznę pracować nad tym miejscem obok wędzarni :woohoo: . Tata dziś ma kłaść z tamtej strony marmolit i jeśli skończy to ja od razu wjeżdżam z taczką i szpadlem :diabelek . Tak sobie wykombinowałam, że większość z tych piękności, które ostatnio mi przywiozłaś posadzę właśnie tam :woohoo: . Już zacieram łapki na tą robotę hu_rra .

Martusiu zrobiłam wczoraj fotkę Minevry, ostatni kwitnący kwiatek się został, ale pączki są, więc jeszcze uda mi się ją sfotografować :) . Odwołuję stwierdzenie, że "zdrowiuteńka" gwizdac , bo coś ją tam jednak teraz złapało :dry: , ale niewiele, więc nie jest źle ;) .

Haniu już u Ciebie pisałam o moim patencie na rodki, bez konieczności podcinania korzeni sąsiadkom :lol: . Chociaż tak teraz sobie pomyślałam, że w sumie to mogłabym jednak wbić ten szpadel kilka razy gwizdac , przecież tujom i tak nic nie będzie :diabelek . Jak nie zapomnę to dziś to zrobię :oops: . Do perfekcji mi daleko :lol: , ale się staram jak mogę teacher .

Ina prawda jest taka, że każdy dostrzega w ogrodzie coś innego i inne rośliny zwracają jego uwagę. Stąd może fotki Marty pokazują ogród z trochę innej strony. Do mojego męża przyjeżdża klient, który zawodowo zajmuje się pielęgnacją murawy na stadionach i wiesz, że on widzi tylko, że zniknął kolejny fragment trawnika polewkamax .

Krzysiu z gipsówką się przypomnij.... muszę sprawdzić kiedy to się rozsadza think: .... u mnie rośnie jak głupia, więc nie będzie problemu ;) . Cieszę się, że dotarłaś do mojego ogródka vishenka .

Paweł chcesz mi powiedzieć, że te tony werbeny się nie przyjęły? :blink: :ohmy: ... no nie może być :mlotek . Na wiosnę możesz nawet tirem po nią przyjechać 2smiech , bo na pewno znów wysieje się jak głupia polewkamax .

Iwonko u mnie werbena rośnie i sieje się bardzo dobrze. Nie sądzę, żeby krótszy okres wegetacyjny miał u Ciebie na nią aż taki wpływ :dry: , może wypieliłaś? think: ... bo ja swoje pierwsze siewki wyczyściłam podczas pielenia i potem byłam zdziwiona, że mi się nie wysiała polewkamax .
Ja nie mam dużych świerków :blink: ... może chodzi Ci o te u sąsiada? :lol:


Ostatnio w ogrodzie nie pracuję, bo albo pogoda nie pozwala, albo inne zajęcia skutecznie mi to uniemożliwiają. Jedyna aktywność ogrodowa to koszenie trawy, choć w tym roku, to za specjalnie się przy tym nie spracowałam :diabelek . Jakoś, mimo opadów, trawa niezbyt szybko rośnie :blink: . No ale może to i dobrze, bo i tak w tym sezonie, to ja głównie remontuję, a nie ogroduję polewkamax .
Wczoraj wykorzystałam dobrą pogodę i chwilę wolnego :woohoo: i zrobiłam fotki, bo już Ktoś :buziak tam się dopominał :P

Na początek róże















Teraz inne kwiatki :lol:








I szersze ujęcia :)






:witaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, piku, inag1, chester633, nowababka

Świat Dorci 2016 2016/08/24 11:51 #21858

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Ty nie masz czasu, więc biedny Piorunek musi codziennie kilka razy obchód zrobić rotfl
Minerva właśnie wczoraj pokazała się u mnie wreszcie ;) , nieduży ten kwiatuszek :silly: , ale jak to mówią, ma potencjał :lol: . Widziałaś nową ofertę u Pana Tomka :woohoo: ? Znów będą zakupy i już zaczynam myśleć co muszę przemeblować, żeby nowe ślicznotki ulokować :P
Inne kwiatki też śliczne, choć dziwię się, że marcinki fotografowałaś :diabelek , przecież powinnaś ich "nie widzieć" do jesieni polewkamax
Czekam z niecierpliwością na odsłonę nowej rabaty flower
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/24 13:34 #21867

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Dorota werbena się przyjęła a jak.......tylko coś jej nie widać. :nie_wiem tylko na codzień nie mogę jej oglądać.......z przyczyn znanych....... :placz
Werbena,trawy,i róże to jest to....... wink-3
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2016 2016/08/26 23:38 #22248

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Dorcia..wysypałaś już tą korę na nowej rabacie :woohoo: ?!? Fani czekają... gwizdac
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.226 s.