Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/15 11:16 #13167

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Iwonko, nie wiem nawet co napisać tak jestem urzeczona Twoim ogrodem. Jesteś mistrzynią kompozycji tym bardziej, że terenu niewiele. Wielkie brawa. Masz zieloności w tak delikatnych , romantycznych zestawieniach i połączenia kolorów, które górują w moim sercu. Wszystko z artystycznym wdziękiem zrobione. Teraz się nie dziwię, że mój duży teren ( to pole ) stałby się w Twoich rękach plasteliną do ulepienia. Już teraz Ciebie poproszę jak będę tylko tamtym miejscem się zajmowała o rady itp. Cuuuudnie masz :kocham Jeszcze raz :bravo
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/15 11:35 #13172

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Aniu :heart :heart , też tak będziesz miała, zobaczysz, nim się obejrzysz ogród rozrośnie się w szwach. U Ciebie, to chociaż ma gdzie się rozrastać 2smiech :buziak

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/15 15:07 #13225

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Trudno uwierzyć, że Twój ogród tak niewielki. Masz takie piękne kompozycje, wszystko sprawia wrażenie przestrzeni. Ogród wydaje się nie kończyć.
Róże przecudne :kocham Moje dostały do wiwatu tej zimy, jakoś poodbijały, ale tylko jakoś. Zdziwiło mnie, że już floksy... floksy to dla mnie kwiaty pełnego lata, a przecież niby dopiero niedawno się zaczęło.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/15 16:48 #13244

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
inag1 napisał:
Czy to zdjęcie z poprzedniego Twojego postu, to z tym duuuuuużym trawnikiem, to na pewno z Twojego ogrodu ? ;)
U nas też zimno ale na szczęście przestało padać. Na ulicy nadal rzeka i tak się zastanawiam , jak wyjdę z domu po zakupy a w lodówce tylko światło. :)
Brak słów na to co stało się w Nicei. Czytając takie wiadomości ogarnia mnie strach . Syn mieszka w Niemczech a córka w Anglii i po takich wiadomościach odczuwam wręcz fizyczny strach. Córka jest kibicem i często chodzi na mecze a ja czekam aż się zamelduje ,że jest już w domu. To chyba o to im chodzi,żebyśmy tak się bali.

Inuś przepraszam przeoczyłam Twój post, nie wiem, jak to się stało :buziak . A prawda, że jeszcze za dużo trawy u mnie ?
. Faktycznie obawa o dzieci, gdziekolwiek by nie były towarzyszy nam zawsze, tym bardziej, gdy są tak daleko, rozumiem doskonale.
Aguskag dzięki :kocham , moje róże też oberwały, martwiłam się bardzo, ale poradziły sobie świetnie. Lato dopiero się zaczęło i tego się trzymajmy, nie patrz na floksy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/15 22:09 #13299

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
A już myślałam że mnie nie lubisz. ;) :kocham
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/17 08:52 #13524

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Właśnie to zadziwiające, bo myślałam, że kilka róż na pewno wypadnie, a one wszyściuteńkie ruszyły. Teraz mam dylemat, co z hortensjami, które już czekały na ich miejsce. Wydumałam jedną rabatę, ale jej realizacja jakoś mi ciężko przychodzi. Może się wreszcie zmobilizuję i pchnę ten temat, ale to trochę grubszej roboty.

Jak Ty masz ślicznie!!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/17 19:58 #13700

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Iwonko ,jak miło że jesteś clap Lubię oglądać Twoje fotki ,każda do albumu się nadaje :mniam Ogród jak zwykle u Ciebie ,cudownie się prezentuje recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 08:59 #14281

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Witajcie kochani, dziś u mnie w końcu Słońce :slonko na całym niebie ! Lato, lato wszędzie
- zwariowało, oszalało moje serce. Inuś, Aga, Ewcia fajnie, że zaglądacie, tym bardziej, że śpi forum ostatnio, wszyscy w ogrodach buszują, a w wielu wątkach raczej cisza nastała. Pozdrawiam gorąco, zdjęcia - dawno przygotowane- zostawiam - taki mix kilkudniowy.

jeszcze wczoraj rano


kanciki w połowie ogrodu zrobione














Harwanna - drugie kwitnienie




drzewiasta





pęcherznicy się coś pokićkało


Bonica - kwitnie niezmordowanie, przy okazji kanciki





to samo Fairy





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, edulkot, VERA, Baba z psami, zanetatacz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 08:59 #14282

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
bukietówki zaczynają szaleństwa




Biedermaier






nigdy bym takiego nie kupiła, a mam 2smiech


jedna czerwona róża musi być :heart



foteczki ;)










w tym roku wszystkie trasowe petunie i surfinie zaatakowane mączniakiem bardzo szybko, właściwie już nadają się do wymiany :blink:






tych już nie ma :heart



miłego dnia :witaj :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, edulkot, VERA, inag1, Baba z psami, zanetatacz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 09:11 #14283

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Cześć..u nas też słoneczny poranek :lol:

Baardzo fajnie masz zagospodarowane rabaty- delikatne akcenty kwiatowe na zielonym tle, tak subtelnie :kocham

Podziwiam Ciebie i inne Dziewczyny za te kanciki..ileż z tym roboty krecigl Ja poszłam na łatwiznę, robiąc obrzeża z kostki i ekobordy- jak dla mnie wystarczy, nie musi być żyleta. Musi wystarczyć wink-3

Petunie ze zdjęcia do wymiany zdziwko Chyba fotka nie jest dzisiejsza...przecież śliczne są- mi się nigdy nie udało na tyle solidnie podlewać, żeby tak dobrze wyglądały :mlotek

Wpadły mi w oko mebelki- od dawna masz ten komplecik krzeseł i stół? Albo inaczej.. odnawiasz co jakiś czas jakimś olejem, czy to świeży nabytek- rewelacyjnie się prezentują!
Zimują na zewnątrz, czy składasz na zimę?
Ja mam na razie takie zwykłe sosnowe, najtańsze z OBI- fajnie sie sprawdzają, ale nie rozczulam się nad nimi. Zimowały na zewnątrz i wypadałoby już, po roku, przeszlifować i je odnowić. Tak myślę- może powinnam je na zimę plandeką jakąś zasłonić think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 09:40 #14289

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Cześć Monika, z kancikami, a właściwie z ich utrzymaniem, u mnie różnie - zaniedbuję je często i zostawiam na koniec roboty. Niektóre rabaty też mam wykończone kamieniem i tak też lubię, ale wtedy , wiesz, więcej roboty z ich poszerzaniem 2smiech . Zdjęcie z tarasu aktualne, nie widać mączniaka na fotce ;) , uwierz, że brzydną w oczach. :blink: Meble tarasowe mam czwarty sezon i to też niedrogi zestaw z Casto..., olejuję co roku i chowam na zimę do pomieszczenia, inaczej, dawno by się rozleciały 2smiech . Miłego . :slonko . Ale lato hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 11:06 #14298

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Dzięki za info meblowe.
Ja swój komplet zostawiłam pod chmurką. Niby pomalowałam impregnatem, ale to były sosnowe czymś już pomalowane chyba- na pewno nie surowe drewno. Mam plan, żeby w czasie urlopu zeszlifować do żywego drewna i solidnie pomalować.
Chowanie na zimę nie wchodzi w grę- nie składają się i miejsca nie ma..Zastanawiam sie, czy okrycie plandeką wystarczy..tylko żeby z kolei nie pleśniały pod nią think:
Twój zestaw bardzo ładny i w ogóle nie widac, że to ich 4ty rok!

Fotka tarasowa - świetna robota, nic nie widać ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 11:20 #14303

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Kanciki, psze Pani, pierwsza klasa ;-)
Wiem, ile kosztują pracy, tym bardziej podziwiam :)

Bukietówki rzeczywiście się już rozszalały, ale ja podziwiam asperę... dużo kwiatostanów Ci wypuściła?
Moja w ubiegłym roku miała 4 (słownie: cztery) kwiaty, a w tym jeszcze nic nie widzę.
Lekko kapryśna jest, ale i tak wielbię... ten koronkowy układ kwiatostanów mnie powala.

Słonecznie i u nas, oby się utrzymała tak przyjemna aura i na weekend :)

PS. Mam identyczny komplet mebli, tylko dwuosobowy ;-)
Ma już 10 lat i wciąż dobrze służy... olejowanie coroczne jednak jest grane i chowanie na zimę do domku ogrodnika.
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 12:23 #14314

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68772
Aspera,to jedna z niewielu hortensji, o której moge powiedziec z czystym sumieniem,ze mi sie podoba. :kocham Po 2 nieudanych probach, 3-cia się udala i aspera od 3 lat rośnie i u mnie. Jedyny z nią problem,to lekkie obmarzanie od wiosennych przymrozków,wiec dosc mierne kwitnienie. krecigl A jak u Ciebie?

P.S. Ładne zdjecia robisz. Żywe i prawdziwe. :bravo
Ostatnio zmieniany: 2016/07/20 12:26 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/20 12:58 #14316

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Dziewczyny
, co ja tu robię, przed kompem, ha? Odpiszę tylko przemiłym Paniom i spadam do roboty ogrodowej, fotki poranne później, bo dziś poszalałam z aparatem rano w ogrodzie kole 7 godziny, a światło było jeszcze nawet, nawet. Tak więc:

Monisiu kochana jak widzisz i po Agi poście pewnie też ( a jak nie to poczytaj :kawa ;) ) meble lepiej chować, o ile się ma gdzie. Na pocieszenie powiem Ci, że dwie inne ławy i stół trzymam na zewnątrz pod plandeką i wszystko jest ok, nogi żeliwne tylko trochę rdzą zalatują :P , drewno nie pleśnieje jednak, pokażę Ci później, które graty trzymam na dworze, malowane 3V3. :buziak
Aguniu :heart , kancików połowę wykonałam, reszta czeka i dziś zostanie dokończona. przysięgam, że pęcherz mi się zrobił i dokończyć nie mogłam krecigl . Moja Aspera obdarowała mnie sześcioma kwiatami i tak jest mniej więcej co roku, nie chce dać więcej, ale cieszę się i z tych, bo trudny i kapryśny to krzew. Okrywam ją zimą agrowłókniną. Ten kwiat :heart - koronkowa robota - już sobie wyobrażam Aga, co Ty byś z nim wyprawiała swoim obiektywem :fotka :mniam . A u mnie już się chmurzy, ratunku, nie chcę , pozdrawiam Aga
Poll miło, że znalazłaś czas, wiem, że szalejesz na wyspach :P , tym bardziej się cieszę clap . Co roku moja hortensja, a mam ją 4 lata, ma 6 kwiatów, czy coś marznie zimą - myślę, że na pewno, bo pędów jest więcej. Zakładając, że na wierzchołku każdego rodzi się kwiat, przyjmuję, że wymarzają, czasem zresztą widać suche końcówki pędów. Ale dobre i 6, bo to wrazliwa roślina w naszym klimacie. Dziękuję za pochwałę zdjęć, pozdrawiam raz jeszcze.



:witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, aguniada, edulkot, VERA, Nowinka, Baba z psami, zanetatacz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/24 15:46 #15244

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Dzień doberek wszystkim, cały weekend zasuwałam w ogrodzie, kręgosłup mi pękł :P , ale nie będę narzekać, bo dużo zrobione - wykarczowane ciemne kąty, pokrojone rabaty, dosypana kora. Ogród pęka w szwach, rozrośnięty, ciężki, zieleń bujna, szkoda tylko, że róż kwitnących co raz mniej. Za to hortensje, lilie, rozwary, jeżówki :heart :mniam , pachną floksy i wiciokrzew, bosko jest. Parę fotek, miłego popołudnia :przytulam























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, VERA, Baba z psami, zanetatacz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/24 18:00 #15259

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Piknie Pani masz :) Piszesz ,że się narobiłaś a ja drugi dzień się totalnie lenię. Dopadło mnie mega niechciejstwo . Pewnie pogoda też się do tego przyczynia , jest drugi pochmurny dzień i jakieś takie ciężkie powietrze. Nawet spadły trzy krople deszczu na metr kwadratowy. :P
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/24 18:27 #15268

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Dzień dobry Ina, dziś też coś mi ciężko na duszy i w ciele, unikam roboty jak ognia 2smiech . Obiadokolacja za nami, można się ponudzić, chyba na rower pójdę, na wieczór zaplanowałam Obecność, bo nie widziałam tego jeszcze, a recenzje ma niezłe.
pozdrawiam Szanowną Panią :witaj







Marmoladka












Bobo










:czarownica
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, VERA, inag1, zanetatacz

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/24 19:51 #15284

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Iwonko, hej hej wpadłam z rewizytą i :omg
masz cudny ogród, jak zaczarowany :heart :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sosny, magnolie i kamień polny... ogród zwyczajny. 2016/07/24 21:55 #15324

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Iwona, ależ masz dobrobyt i bogactwo w ogrodzie! Bajecznie :kocham
A co to za cudność? Jakaś jarzmianka?
IwOnaG napisał:
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.212 s.