Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/22 19:17 #72343

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3695
  • Otrzymane podziękowania: 11810
Ja podglądam taką stronę:
pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=15
burze ode mnie jeszcze daleko, zobaczymy czym się to skończy :burza
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/22 19:53 #72352

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Ostatnio u mnie zapowiadali straszne burze, a skończyło się na lekkim deszczyku
Ale na brak wody nie narzekam
Pada w sam raz, no może mogłoby troszeczkę więcej, ale przecież teraz mam linię więc podlewanie mi nie straszne
Patrząc na Twoje rabaty widzę super urządzony ogród
Moje rabaty sa przepełnione. U Ciebie mimo wszystko widzę luz. Wiem, pisałaś, że dajesz go różom, ale ja taka rozsądna nie jestem
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/22 19:53 #72353

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68932
Moze jestem niegodziwa, ale miło mi przeczytać,ze nie tylko u mnie chwast rosnie, aż trzeszczy. Ja nie bardzo mam czas na jego usuwanie, więc liczę na kawałek cudownego cudu z nieba 43pomoc U mnie lata też ostatnio gorące i suche, więc deszcz się bardzo przyda, gwałtowne burze już niekoniecznie :blink: Wyznając jednak wiarę we własne siły i mozliwości, nie czekałam dziś na żaden cud, tylko pół dnia podlewałam. zwyc

Pozdrówka flower
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/22 23:24 #72452

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21402
Przykro mi ,że musisz tyle tych konewek dźwigać :przytulam ma padać kilka dni to może w końcu Ci podleje ..u mnie dziś się zachmurzyło i kilka kropli spadło, ale podlać musiałam bo było ciepło :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2017/06/22 23:24 przez zanetatacz.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 08:49 #72484

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Maryniu fajna stronka ,dzięki :przytulam Doczekałam się deszczu ,właśnie zaczęło padać .Nie masz pojęcia ,jak bardzo smakuje mi kawa przy tej okazji :kawa Oj żeby tylko nie przestał hu_rra


Gosiu u mnie też jest pełno ,w połowie lata już nie widać wolnego skrawka .Wszystko rośnie .Zwłaszcza jedną rabatę mam tragicznie pełną i nie wiem co z tym faktem zrobić .A żeby było śmieszniej ,to najbardziej ją lubię gwizdac Dziś miałam swoją robinię przesadzać z donicy do ziemi ,ale pada deszczyk .
Jak znam życie ,to pewnie długo nie popada i jeszcze ją wsadzę .No i mam prusznik w kolejce ,też z donicy .A mówią ,że od nadmiaru głowa nie boli ......chyba pieniędzy 2smiech


Poluś ,ja to podlewanie to już mam we krwi .Czasem to nawet mi się śni ,że podlewam .Dziś akurat mam wolne z powodu niewielkiego deszczu .Odpocznie spieczony ogród i spieczona ja ! Zielsko w dużym ogrodzie jest nie do opanowania .Ciągle wyrywane ,ciągle rośnie na nowo krecigl


Żanetko na mnie te konewki to już nie robią wrażenia .Z łatwością podnoszę je wysoko do góry ,bez wysiłku .Lata praktyki :diabelek Tylko czasem mam tego serdecznie dosyć ! bo w tym czasie przecież można zrobić wiele innych potrzebnych rzeczy w ogrodzie :grabie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 09:04 #72491

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Fajnie, że wreszcie i do Ciebie dotarły deszczowe chmury :) Zawsze to lżej hu_rra U mnie znowu leje. Napadało cały 1000 litrowy zbiornik w ciągu jednej nocy krecigl i to z niedużego dachu krecigl teraz się przelewa :mur I przymusowe siedzenie w domu mam załatwione ;) Może zaległości na forum odrobię :)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 09:20 #72494

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Jurciu sorki ,że Cię przegapiłam .Nie wiem gdzie te wpisy znikają think: U mnie jest chyba stanowczo inna matka natura ,bo ja muszę to robić za nią :angry: Ale co tam ,aby wody nie zabrakło to dam radę :podlewam


Ewciu ja to nie mogę powiedzieć , że leje ,bo właśnie przestaje i tylko leciutko siąpi .Ale pomimo tego ogłosiłam u siebie dzień bez konewki .Wiesz ,że prusznik od Ciebie ,hodowany w doniczce ,ma pączki i mi zakwitnie ? dziś planowałam mu wsadzenie do ziemi ,bo tak wyjadł wszystkie składniki ,że aż mu zbladły listki .Ewidentnie zagłodzony :blink: Ja też nie mam wielkich planów na dzisiaj ,może pobuszuje w różach 2pisze
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 09:23 #72495

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Zrób koniecznie zdjęcie jak zakwitnie, bo moje (w ziemi) co prawda rosną ładnie ale żadnych pączków nie widać. Chyba, że się zawstydzą, jak im powiem, że ich kolega podróżnik tak się postarał 2smiech
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 09:50 #72500

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4368
  • Otrzymane podziękowania: 8017
Właśnie się zastanawiałam, gdzie się podział ten potężny front, który wczoraj w nocy wszedł do Polski think: . Czytam, że troszkę popadał u Ciebie, do mnie jak zwykle nic nie dotarło krecigl . A ja jak głupia opróżniałam wczoraj beczki, że nowej deszczówki napada :angry: . I teraz nie mam nic w beczkach ani nie podlało :mlotek . A w środę podobno ma być 34* czdziura , to znaczy, że na mojej patelni będzie 50* :placz
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 10:21 #72505

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21402
super ,że popadało hu_rra -odpoczniesz
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 12:18 #72526

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Takich zaległości u Ciebie dawno nie miałam. Ponad sto postów do przeczytania. krecigl Ale co się naoglądałam zdjęć z cudnego ogrodu ,to moje. :) Ewo, piszesz że zdrowie Ci zaczyna szwankować. Odpuść sobie trochę robotę , bo zdrowie najważniejsze.
U nas tez jak zwykle dużo nie napadało. Jak zapowiadają duże opady, to czasem załapiemy się na jakąś końcówkę deszczu a za chwilę znowu jest sucho. Najczęściej duże opady zbiera pobliski Poznań . Po co Poznaniowi deszcz ;) ( Miłko przepraszam za złośliwości wink-3 )
W Wojsławicach bezczelnie stałam przy Monice (Rh) i czekałam na Twoja odpowiedź czy ma kupić ci rododendrona ( przecież nie masz miejsca na nowe rośliny) 2smiech Jak już potwierdziłaś ,że tak to już dalej nie śledziłam rozmowy. My wszyscy jesteśmy strasznie pazerni na rośliny ;) a ogrody mamy z gumy. :diabelek
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 12:38 #72529

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4368
  • Otrzymane podziękowania: 8017
Mam tak samo jak Ina :diabelek , jak już ma padać, to wszystko wypaduje się w Lublinie :diabelek . Po co Lublinowi deszcz :mlotek . Właśnie przeszła nad miastem potężna burza, a ja mogłam na nią tylko patrzeć z bezsilnością krecigl
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 15:36 #72552

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Marta, mam nadzieję że nie przeze mnie wylałaś wczoraj całą deszczówkę. Wszak to ja mówiłam o pewnej prognozie vishenka

Nowinko, czy ja już pisałam, że piękne masz róże? Zresztą, dla mnie wszystkie róże są piękne :lol:
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 18:52 #72578

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ewciu zdjęcie zrobię oczywiście .Dziś właśnie wreszcie poszedł na miejsce stale do ziemi .Ale się wyczekał bardzo długo .A ja pół dnia przeglądam irysy ,aż mi się już w oczach mieni .Jakie one niektóre są bajeczne ,a jakie mają ceny z kosmosu krecigl


Żanetko wielce to nie odpoczęłam ,bo jednak parę roślin musiałam podlać :diabelek ten mój deszcz to jakiś żart :nie_wiem Chmury takie jakby zaraz miało lunąć ,ale niestety .Pokapało i poszło :nie


Inuś ,ogrody to faktycznie mamy z gumy gwizdac a jeśli chodzi o rodka ,to jedną miejscówkę jeszcze posiadam ,czyli dwa mogę spokojnie sobie kupić .Na wiosnę wycięłam wielką tuję ,a kolejną podcięłam. Nie masz pojęcia ile miejsca one zajmowały .Na razie obsadziłam prowizorycznie tym ,co stało w doniczkach ,ale tak na stałe to dopiero sobie pomyślę :na_ucho


Martuś ,to ja mam też tak samo ,jak Ty i Ina .U mnie z kolei zbierają się chmury ,a leje w Warszawie .
I też się zastanawiam na co potrzebny im deszcz w tych betonach .Skwery i parki powycinane ,nawet nie ma co podlewać :angry: Z beczkami to i ja tak zrobiłam ,woda wylana i czekają na wielki deszcz którego nie będzie 2smiech


Jaguś i ja zawsze powtarzam ,że wszystkie róże są piękne :kocham tylko miejsca czasem brak :diabelek A z tymi prognozami ,to zawsze jest ciekawie .Każda mówi co innego rotfl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 19:57 #72605

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22988
A ja nie mam na jakie miasto zwalać winę że zabiera wodę :mur dzisiaj stwierdziłam, że każdemu napada tyle na ile zasłużył gwizdac u syna kilkanaście kilometrów na południe padało i lało w nocy i w dzień, a u mnie jedynie nad ranem spadło zaledwie 3 cm do takiej malutkiej miarki :mur teraz muszę przeliczyć ile to wypada litrów na m2 :nie_wiem a potem wiało jakby chciało porwać do nieba wszystko co napotka po drodze :czarownica

Moja szałwia Madellain też już przekwitła, trzeba przyciąć, a co już nie trzeba przycinać krecigl od razu mi się słabo robi jak pomyślę o tym upale :slonko
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 21:25 #72646

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Ewuś za to Cię kocham " mam jedną miejscówkę, to spokojnie mogę dwa rodki kupić " 2smiech
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 21:36 #72657

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Ewuś jeśli jest tak jak Majeczka mówi to ja chyba też za bardzo zasłużona nie jestem 2smiech bo deszczu spadło bardzo mało
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 21:50 #72664

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, takasobie, Gosia1704, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 21:59 #72667

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Majeczko ,roboty w ogrodzie to zawsze pełno .Rośliny szybko przekwitają ,tak się cofnąć do wiosny to już tyle jest obciętych na kompoście .Poszłam dziś wieczorem wywalić z kompostowego wiaderka ,a na kompoście milion dwieście ślimorów .Spędziłam tam z godzinę ,aż się ciemno zaczęło robić .Ale to była masakra :mlotek


Inuś ,ale to święta prawda .Jak już jeden wsadzony ,to i drugiego się upchnie :diabelek


Danuśka witaj w klubie :witaj ja też z tych mniej zasłużonych polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/06/23 22:22 #72680

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21402
oj Ewuś -to nie fajnie ,że dalej konewkujesz ,u mnie popadało już w nocy porządnie bo w ciągu dnia to mżyło-jak ja uwielbiam ten Twój busz.... :kocham
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.182 s.