Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 10:47 #159877

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32395
Nooooooo, nie było Cie Ewuniu, nie było, ale jak już wróciłaś, to z przytupem :)
Pięknie :kocham i czekam na więcej.

Odpisałam Ci właśnie w moim wątku, ale wszystko poszło w kosmos, choć zdjęcia wstawiałam wszystkie zmniejszone krecigl
Więc pozwolisz, tutaj Ci odpowiem.
Hosta Montana Aureomarginata to nie jest mała hosta, ale trzeba na nią trochę poczekać. Jednak warto, Ewciu, warto, bo piękna Ci ona jest i jak mnie za serce chwyciła w 2014 roku to nadal trzyma :) Moja jak już zaczęła wyglądać, jak ma wyglądać, to ją jakiś stwór wpierniczył, tylko dziura w ziemi została. Ale pokażę Ci jak przyrastała.

po lewej sierpień 2014r, po prawej lipiec 2016r


Zwróć uwagę na szczegóły. Rośnie w tym samym miejscu i czas zdjęć bardzo podobny. W 2014 nie sięgała do pierwszej deski w płocie i mieściła się pod kwitnąca tojeścią :)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 11:17 #159881

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7511
  • Otrzymane podziękowania: 16522
Ewuniu, cudowne kolorki i masy śliczna fotergillę :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 17:24 #159953

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Majeczko dobrze zauważyłaś ,że te rodki są inne .Pierwszy to Gartendirektor Rieger ,a drugi Simona .Obydwa wyrywne i na pierwszy rzut oka podobne ,ale Simona to olbrzymka w porównaniu do Riegera .
Twój deszcz zabieram w całości ,kieruj na mój ogród :deszcz


Ewciu ,faktycznie duża ta Montana .Moja to jeszcze chyba nawet nie przedszkolak .No ale rośnie duża .
Jako dorosła przypomina mi trochę Atlantis ,która jest moją ulubiennicą od dłuższego czasu .Za urodę i szybki wzrost ,dostałaby ode mnie medal zwyc


Edyciu dzięki :przytulam Moja fotergilla ,jest z tych mniejszych ,więc mam nadzieję ,że już bardzo duża nie będzie .Mam w tym miejscu kilka roślin i boję się ,że znów coś będę musiała przesadzać . :na_ucho


Byłam dziś w szkółce ,ale wiele nie nakupiłam .Pojechałam po choiny kanadyjskie i rośliny do obsadzenia pięciu donic .Wróciłam z floksikiem poduchowym ,azalia Kermesina Rose i wierzbą wełnistą szczepioną na pniu .Chciałam jeszcze jesiona Flamingo ,też na pniu ale nie chcial się dziad zmieścić do samochodu :mur
Ostatnio zmieniany: 2019/05/03 17:25 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 17:38 #159956

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32395
Koniecznie musisz kupić dłuższy samochód Ewciu :lol:

Tak Montana Aureomarginata jest podobna do Atlantisa, ale Montana jest wdzięczniejsza :) Masz Atlantisa?
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 18:05 #159960

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23129
Ewuś dzięki za wyjaśnienie tych rodków :buziak szkoda że ona raczej nie wytrzymają moich zimnych wiatrów :(
Ostatnio oprócz rodków zaczęłam wyszukiwać host i drzewek na patyku, chyba zmieniły mi się gusta 2smiech
Atlantis mam w koszyku, al;e Montanę nigdzie nie spotkałam B)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 19:05 #159971

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32395
[quote="edulkot" post=159960
Montanę nigdzie nie spotkałam B)[/quote]

Majko, Montana Aureomarginata jest w Sadzawce.
W ubiegłym roku nie było jej nawet u Fransena.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 19:11 #159973

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23129
Efciu jakoś mam obawy przed zakupami w Sadzawce, nie wiem gdzie wyczytałam i co ale coś mnie wstrzymuje think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 19:14 #159975

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14723
  • Otrzymane podziękowania: 44567
Piękne zdjęcia! Od razu mi serce szybciej zabiło!
Cieszę się z otwarcia ponownego Twojego wątku!
Ja też jestem strasznie leniwa i nie chce mi się pisać na forum już od dłuższego czasu, ale czerpię z tego miejsca dużo weny, energii i pomysłów. To mnie nakręca i chyba już jestem uzależniona wink-3
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 20:10 #159990

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32395
edulkot napisał:
Efciu jakoś mam obawy przed zakupami w Sadzawce, nie wiem gdzie wyczytałam i co ale coś mnie wstrzymuje think:
Nie namawiam, ale mam od nich Sagae, Atlantis, Alex Summers, Moerheim, Summer Serenade, Risky Busines, Seducer, Gone with the Wind, Winter Snow, Final Summation, Stained Glass i miałam też Montanę Aureomarginatę, ale mi ją cos zeżarło. Wszystko rośnie pięknie :)
Ostatnio zmieniany: 2019/05/03 20:10 przez Efkaraj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 20:20 #159992

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9954
  • Otrzymane podziękowania: 21901
hu_rra clap hu_rra -wracam po trzech dniach nieobecności -wchodzę na forum a tu taka radosna nowina hu_rra clap hu_rra -Ewciu :buziak
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2019/05/03 20:21 przez zanetatacz.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 20:36 #159995

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69226
Ewciu, witaj po dłuższej nieobecności :przytulam Teraz gorący okres w ogrodzie, wiec tym bardziej cięzko znaleźć czas na pisanie. vishenka
Ten floksik szydlasty z niebieskofioletowym oczkiem, to Bawaria?
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 21:25 #160009

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2776
  • Otrzymane podziękowania: 7423
Ewciu :buziak jak ja się cieszę, że u Ciebie ogród znowu otwarty hu_rra clap rotfl , może jeszcze Hania da się namówić wink-3 .

Mi też wpadł w oko ten floksik szydlasty co Poli.

Majeczko, w sadzawce coś tam kiedyś było, ale od nich hosty są w porządku, też tam kupowałam m.in. Montanę Aureomarginatę, powoli nabiera masy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/03 22:18 #160026

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23129
Dziękuję Wam za opinie o Sadzawce :buziak finalizować jeszcze nie będę, ale powolutku wybieram, zapełniam koszyki, a jak już będzie cały plan w końcu na coś gdzieś się zdecyduję, byle jeszcze coś było w sklepach 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/04 10:36 #160085

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3088
Nowinka napisał:
Pawełciu u mnie ,to nawet incydentu nie było :nie_wiem .W ramach poprawy humoru wybieram się jutro do Ponderozy .Może jakieś roślinki da się upolować :kibic

Ewa a gdzie ta szkółka , ,,w naszych okolicach'' ?
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/04 17:05 #160107

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Ewciu Atlantisa oczywiście mam .,Niesamowicie szybko przyrastają mu kiełki .Jest piękny :mniam Sporo host zakupiłaś w Sadzawce .Ja też u nich kilka kupiłam ,ale niektóre to takie pitki ,że ledwo je widać .Ale ceny wcale niemałe .No ale jak się coś chce ,a nigdzie nie ma ,no to trzeba kupić takie jakie są :nie_wiem


Majeczko ,co do tych dwóch rodków ,to są wrażliwcwe ,zwłaszcza Simona ,która po zakupie nie kwitła kilka lat .Już nie powiem ile zmieniłam jej miejscówek ,żeby panience dogodzić .Ostatnio kwitnie co roku i pięknie się odwdzięcza za opiekę .Co do Sadzawki ,to ja już nie planuje u nich zakupów .Nie informują kiedy wysyłają ,rośliny w gazetach ,poniszczone i wszędzie ziemia .W zeszłym roku zrobiłam u nich ostatnie zakupy ,bo zwyczajnie chyba nie szanują kupujących . :nie


Poluś ,dzień dobry :witaj mnie też miło się z Tobą przywitać ! floksik o którym mówisz to Bawaria .Straszny z niego słabiak .Inne rozrastają się błyskawicznie ,a ten to taka niemota .Nie wiem czy on u każdego taki powolny ,czy tylko u mnie :na_ucho


Krzysiu dobrze by było Hanię namówić ,ale jak ? mnie nawet we własnym wątku nie odpisała .Fajnie było pogadać o rodkach zwłaszcza zimą .Pamiętasz ? Haniu jeśli zaglądasz do mnie czasem ,to odezwij się do forumowych koleżanek !!! Montana śliczna jest ,ale chyba trzeba się naczekać think:


Pawełku ta szkółka jest po prawej stronie jadąc na Pruszków .Jest zaraz za zakrętem i widać ją z drogi .
Miejscowość nazywa się Hellenówek .Znasz na pewno :zdrowko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, chester633, zanetatacz, nelu-pelu

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/04 21:53 #160160

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Witaj Ewo :witaj Bardzo się cieszę, że otworzyłaś furtkę, clap wiosna była by smutniejsza bez Twoich pięknych rodków :)
To straszne, co się dzieje z opadami, wyobrażam sobie ile tych konewek wylałaś, by tak ładnie wszystko rosło.
Zakupy bardzo udane, nawet kilka nowych roślin to duża radość. :)
W Sadzawce kupiłem w tym roku sporo host, wielkość i zgodność super, ale zaczynam mieć wątpliwości co do ich zdrowia...
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 09:54 #160212

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3088
Nowinka napisał:
szkółka jest po prawej stronie jadąc na Pruszków .Jest zaraz za zakrętem i widać ją z drogi .
Miejscowość nazywa się Hellenówek .Znasz na pewno

Ewa dzięki, już wiem wink-3 bywałem tam jak mieszkałem w Pruszkowie, ostatnio trafiłem na fajną szkółkę szukając żelastwa po portalach internetowych - zależało mi na w miarę tanich podporach stalowych,szkółka mała ,pojedziesz przez Magdalenkę i jesteś na miejscu :diabelek ........ m.Janczewice , Jedności 114, 05-506 .

Masz deszcz....... polewkamax polewkamax polewkamax :diabelek
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 18:44 #160318

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21167
Ewciu ale się ciesze że wreszcie otwarłaś furteczkę do ogrodu i będę mogła znów po nim spacerować :buziak :buziak
Fotergilla przepiękna :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 20:17 #160351

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Gabrysiu bez rodków nie wyobrażam sobie swojego ogrodu .Szkoda ,że taka susza i pogoda paskudna .
Ale nic nie może mi zmącić radości z wiosny i z maja ,który uwielbiam hu_rra Zakupy są potrzebne ,a ja jeszcze czekam na kilka roślin i doczekać się nie mogę :tup Ty też nieźle poszalałeś :na_ucho


Pawle ,nie znam tej szkółki ,ale pewnie ją poznam wkrótce wink-3 Ciekawe co tam mają ciekawego .Ale powiem Ci ,ze nawet te sklepy ogrodnicze w moim mieście są nieźle zaopatrzone . Na wszelki wypadek nie zaglądam za często :diabelek


Danuśka i ja się cieszę :przytulam trochę jednak przyzwyczajamy się do forum i do ludzi :tup A powroty są zawsze takie przyjemne :kibic
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz, Danusia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 20:25 #160356

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9954
  • Otrzymane podziękowania: 21901
Ewciu -popadało u Ciebie ? zrobiłaś jakieś zakupy
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.180 s.