Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 20:35 #160360

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żaneciu ,u mnie susza ,jak diabli .Nic nie popadało niestety .Musiałam się brać za konewki i podlewać :podlewam Jeśli chodzi o zakupy ,to kupiłam wierzbę lantanę na patyku ,azalkę japonkę Kermesina Rosa i floksika szydlastego .A pojechałam po choiny kanadyjskie i rośliny do donic 2smiech Mam pretekst ,żeby bryknąć gdzie indziej :jupi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/05 20:46 #160364

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Ewcia to weź mój deszcz bo mnie już brzydnie na dodatek przez dzień dzisiaj miałam całe 3 st. :angry:
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 08:17 #160495

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14617
  • Otrzymane podziękowania: 44177
U mnie popadało w sobotę. To duża ulga, ale jak wczoraj sadziłam dalie stwierdziłam, że za dobrze nie podlało.
Czekam z niecierpliwością na portrety rodków! :tup
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 13:10 #160513

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Danuśka ,gdyby to się tak dało przesłać deszczyk ,to byłoby super .Można by się było wymieniać do woli i wtedy każdy byłby zadowolony :slonko :deszcz :jupi


Milko u mnie to już jest sam piach .Dziś kopałam dołek pod wierzbę ,to wykopać nie mogłam ,bo się wszystko osypywało .Susza jest niesamowita i ma się to z czasem pogłębiać .W dodatku w ujęciach zaczyna brakować wody . Rodki już niektóre się pokazują ,ale na peleton jeszcze troszkę trzeba poczekać :zdrowko

Zaczyna się... :kocham









WeeBee



Ostatnio zmieniany: 2019/05/06 13:14 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danuta ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 13:34 #160519

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9861
  • Otrzymane podziękowania: 21442
Ewciu -śliczności hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 16:43 #160550

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Ewcia no byłoby super gdyby sie tak dało posłać priorytetem wink-3
Cudne te Twoje rododendrony i azalie a już ten na 4 fotce-piękny co to to i jakie wielkie rośnie?? :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 17:01 #160551

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko ,to dopiero początek ,ja jestem w swoim zywiole hu_rra


Danuśka ,na czwartej fotce ,to jest prawdziwy klejnocik .Nazywa się Barbarella i jak dla mnie jest cudem .Nie mogę w zupełności oddać jej koloru ,bo ma niespotykany .Jest nieduża i zmieściłaby się nawet do malutkiego ogrodu .Ja Ci go polecam z całego serca :tup

obiecana Wee Bee, gdzieś się zawieruszyła wcześniej :dry:


Ostatnio zmieniany: 2019/05/06 17:23 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Krzysia, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danuta, Zawszewiosna

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 17:23 #160552

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3699
  • Otrzymane podziękowania: 11818
:jupi Dobrze, że jesteś i pokazujesz klejnoty ze swojego ogrodowego skarbca :woohoo: Zupełnie nie znam się na rododendronch i azaliach, ale na Twoich zdjęciach czarują urodą. U mnie słabo rosną i nie mam do nich serca. Doceniam ich piękno u innych ogrodników. :lol:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 19:22 #160565

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Ewcia zapisze sobie nazwę :buziak sprawdziłam ale on jest tylko do -18 to u mnie stanowczo za mało :(
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2019/05/06 19:30 przez Danusia.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/06 19:47 #160571

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6740
  • Otrzymane podziękowania: 14788
Ewa zaczyna się! hu_rra
Jak ja lubię Twój ogród.. nie żałuj nam fotek..

U mnie dopiero niektóre azalki pokazują kolorki..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/07 00:02 #160657

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Dobry wieczór Ewuniu jestem z rewizytą i widzę, ę trafiłam na otwarcie furteczki :) cieszę sie bardzo... przeczytałam pierwszą i cztery ostatnie strony i wychodzi na to, że zamiast książka, najbliższe wieczory zajmą mi pozostałe 117 stron Twojego ogrodu.
O mamo... ależ Ty masz kolekcję azalek i rodków zdziwko będę zaglądać i się uczyć, i zapisywać heft z zachciankami :P :przytulam

Doczytałam jeszcze... szkólka azalia = Pan Pudełek i ogród z cudami :P Kilka km odemnie...już nie długo święto azalii i dni otwarte jego prywatnego ogrodu.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/07 01:00 przez a.nia.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/07 08:05 #160694

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14617
  • Otrzymane podziękowania: 44177
Zaintrygował mnie ten rodek biały z czerwonymi kropkami. Co to?
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/07 18:29 #160738

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Marysiu ,tak już jest ,że nie do wszystkiego serce bije jednakowo .Ja ukochałam sobie rodki jeszcze wtedy ,jak był tylko jeden gatunek w sprzedaży i kilka starych odmian azalek .Teraz to jest raj dla nas miłośników tych roślin .Ja u Ciebie podziwiam liliowce i całą masę innych roślin ,dzięki temu mamy różnorodność clap


Danuśka Barbarella już u mnie zimowała i pięknie zakwitła .Nie warto brać tak do serca temperatury ,jakie one rzekomo wytrzymują .W swoim ogrodzie mam kilka takich ,co już dawno powinny iść do kwiatowego nieba ,a jednak co roku kwitną i mam z nich wiele radości vishenka


Nelciu ,u mnie też wszystko stopniowo się rozwija .Niektóre mają pączki jeszcze całkiem twarde .Ale przez to na dłużej starczy clap


Aniu witaj :przytulam Cieszę się z Twoich odwiedzin .Wyczuwam bratnią rodkową duszę welcome Fajnie mieć w pobliżu szkółkę tak świetnie zaopatrzona w rośliny .Ja niestety muszę kupować wysyłkowo ,bo mam świat drogi do nich :tup


Miłko ten różanecznik ,o który pytasz to Simona .Kwitnie jako jeden z pierwszych w moim ogrodzie .
Zawsze robi mi niespodziankę i zakwita błyskawicznie .Teraz jest chłodno ,a w nocy nawet mrozek .Taka pogoda pozwala na trwalsze i dłuższe kwitnienie .W zeszłym roku ,o tej porze to na krzaczkach były już rodkowe skwarki :na_ucho
Ostatnio zmieniany: 2019/05/07 18:30 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/07 21:20 #160776

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3908
  • Otrzymane podziękowania: 13662
Ewuniu :buziak jak miło,że otworzyłaś furtkę.
Jak pięknie kwitną rododendrony i te śliczne zdjęcia recourse recourse miło się spaceruje, po takim ogrodzie.
U mnie ziemia uboga i muszę nieźle się namęczyć nim coś osiągnę . :tup
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 07:20 #160825

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dzień dobry Majeczko :przytulam u mnie też ziemia marna ,sam piach :nie żeby coś wsadzić to muszę podsypywać lepszego podłoża ,bo inaczej nic by nie zakwitło ,a teraz do tego jeszcze susza i mój piach przesypuje się i ugina na zagonach :placz no ale trzeba uprawiać to ,co się ma :na_ucho :grabie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 08:35 #160841

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ewciu, chyba nic mnie ostatnio nie ucieszyło jak to, że znów masz otwartą furtkę! Serio, serio! :kocham U Ciebie niby ziemia licha, a rękę to Ty kochana masz do tych kapryśnic! U mnie poszły w niebyt dwa rodki (stara lumina, której coś zeżarło korzenie, próbowałam nawozić, podlewać, magiczne siły i inne, w końcu wykopałam, a tam korzenie jak u małych rodków), Innego pies złamał przy samej ziemi. Bardzo mi się podobają, a jakoś ich uprawa mi kompletnie nie idzie. Dlatego też (ale nie tylko) bardzo lubie zaglądać tu - gdzie taki festiwal! :kocham
Inna sprawa, że nieziemsko mi się podobają takie ciasne i lekko rozczochrane ogrody o parkowym klimacie. Stworzyłaś cudo Ewuniu!
Buziaki i ściski, moja Kochana! :buziak
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 12:08 #160866

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Nelciu ,od Twoich pochwał zakręciło mi się w głowie :kocham A tak odnośnie rodków ,to właśnie przed chwilą jednego przesadziliśmy razem z mężem .Posadzony jako maluch teraz dorosły okaz .Ale nie pasowało mu to miejsce wybitnie .Więc mała przeprowadzka (wcale nie mała :diabelek ) i chłopak ma miejscówkę ,jak z marzeń .Właśnie przybył kurier i dostałam floksa oraz funkię hu_rra Lecę sadzić :tup
Nelciu sto dwa buziaczki przesyłam :buziak

Dla odmiany ogrodowo vishenka












Ostatnio zmieniany: 2019/05/08 12:11 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, VERA, chester633, eda_s, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 13:17 #160870

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Ewuś bratnia dusza to może i jestem, ale bardziej azaliowa niż rodkowa :) Moje trzy rodki na krzyż wiecznie strajkowały i powiedziałam im, że jak w tym roku nie zakwitną, przynajmniej troszkę, to wytnę w pień :P Zakwitły... i dokupiłam kolejne 3 sztuki :P

Czy na pierwszym zdjęciu to jakaś wiśnia question z kwiatami w różowym, biskupim kolorze.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 13:45 #160873

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9861
  • Otrzymane podziękowania: 21442
Uwielbiam -Twój ogród hu_rra clap hu_rra a jaki floks przyjechał?masz dobrze ,że zaraz możesz iść sadzić ,ja zanim zrobię jakiś obiad ,ogarnę się po pracy to już 16 i mało czasu zostaje na ogrodowanie
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/08 18:14 #160885

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Aniu ,na pierwszej fotce to jest ozdobna jabłonka .Zawsze piękna na wiosnę .Jeśli chodzi o różaneczniki ,to moje początki były z nimi też niewesołe .Pierwsze wykończyłam ,a azalki dostały końskiego nawozu i padły .Potem długo ,długo nic ale niestety choroba rodkowa mnie dopadła i nie odpuszcza do tej pory :na_ucho


Żaneciu skutki mojego ciągłego ogrodowania dzisiaj mnie dopadły na całego .Postanowiłam sobie jutro zrobić dzień przerwy ,bo dosłownie wszystko mnie boli ,nawet palce u rąk :nie_wiem Więc może lepiej ,że nie zawsze masz czas na ogrodową siłownię :na_ucho Przyjechał do mnie floks Green Lion i hosta Firne Line .Wsadzone już oczywiście .Czekam teraz na glediczję Emerald Caskade ,na patyku oczywiście ,bo u mnie to już tylko patyki wchodzą w grę polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.207 s.