Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/13 12:02 #161493

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Ewo, po kondycji Twoich roślin nie widać suszy ale zdaję sobie sprawę ile Cię to podlewania kosztuje. Popadało w końcu ?
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/13 18:03 #161538

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Ewa cieszę się że otworzyłaś furteczkę do Twojego pięknego ogrodu, bardzo lubię tu zaglądać . Sklerozę ogrodową to mam i ja tylko że ja pamiętam co sadziłam tylko nie pamiętam gdzie potem chodzę wyglądam w jednym miejscu a potem okazuje się że dana roślinka rośnie całkiem gdzie indziej.
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/13 18:17 #161544

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Żanetko ,ale ta moja skleroza to się ciągle pogłębia .Idę na przykład coś zrobić i zapominam po co idę .A przykłady można mnożyć .Na wszelki wypadek ograniczyłam jedzenie mięsiwka ,a wzięłam się za orzeszki.Póki co rezultatów brak :diabelek


Pawełciu nie pamiętam nazwy tego iryska .Mam go już dłuższy czas ,a znacznik chyba poleciał w kosmos . O ile nazwy innych roślin w większości pamiętam ,to z irysami mam kłopot .Zawsze zapomnę ,jak się który nazywa :nie Susza i mnie dobiła ,a podlewanie już mi się w nocy śni :nie_wiem


Ineczko mówisz o świetnej kondycji roślin ,to pomyśl o mojej rotfl ja to dopiero mam kondychę .Jak nie umrę to setki dożyję 2smiech .Jeśli chodzi o deszcz ,to nawet nie wiem jak mam określić to ,co leci z nieba .Mgła opada ,czy coś think:


Iwonkuś dzień dobry :owady to ,że nie pamiętam gdzie co posadziłam ,to częste przypadki w mojej karierze ogrodowej .Cieszę się ,że nie jestem osamotniona :diabelek Sklerozy ogrodowe łączcie się !!! :kibic
Ostatnio zmieniany: 2019/05/13 18:18 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, chester633, Iwona1311, Elżbieta, zanetatacz, a.nia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/13 20:41 #161585

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16634
Wpisuję się i ja do klubu sklerotyków ogrodowych... rotfl wiecznie coś wykopuję... ostatnio już znaczniki kupiłam i wtykam przy sadzeniu... zobaczymy jak długo taka pilna będę :)
Jak to dobrze, że irysy mnie nie chwytają za serce, bo Twoje piękne :)
Co to za pełne,jasno różowe cudo na 5 zdjęciu od dołu :mniam ?
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/13 20:55 #161592

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Właściciele dużych i bogatych ogrodów tak mają :P Nie sposób wszystkiego zapamiętać.
Mi przy sadzeniu dalii zabrakło jednego znacznika i już tydzień później przez przypadek ją wykopałem, chcąc posadzić tam następną roślinę polewkamax
Irysy cudowne, na swoje nadal czekam.
Z pogodą w tym roku lekko nie jest, może chociaż lato będzie łaskawsze?
Póki co, cieszę się majem i podziwiam Twoje azalie i rodki :)
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 09:44 #161695

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Aniu na piątej od dołu jest mój zeszłoroczny nabytek .Azalia japońska Nancy Dippel .Jak dla mnie objawienie wśród japonek .Trudno sobie wyobrazić piękniejszą :kocham Do tego stopnia mnie zauroczyła ,że chyba kupie sobie jeszcze jedną :na_ucho


Gabryś aleś mnie chłopie rozśmieszył ,bo ja zrobiłam niedawno to samo ,co i Ty .Nazbierał mi się pęczek siewek ,myślę sobie wsadzę gdzieś ,bo szkoda wywalić ,niech rosną .Wzięłam łopatkę i poszłam kopać dołek i wykopałam sobie cebule mieczyków ,które wsadziłam tam wcześniej .Oczywiście zdziwiona byłam bardzo :czarownica U mnie dziś siąpi deszczyk ,do ulewy to mu daleko ,ale w mojej okolicy to i tak rarytas clap
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, a.nia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 09:45 #161696

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14723
  • Otrzymane podziękowania: 44575
Masz wyjatkowa kolekcja irysów. Bardzo je lubię - piękne są i tak róznorodne! Mam kilka odmian, ale nie mam specjalnie warunków - mało miejsca na słońcu.
Piękne zdjęcia - uraczyłaś mnie nimi! :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 09:59 #161700

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Miłeczko z irysków to dopiero maluchy kwitną .Te większe jeszcze w pąkach .Ale to dobrze ,bo to czekanie na kwiaty też jest niesamowicie przyjemne .Co do jakości fotek ,to i Ty masz się czym pochwalić :mniam

Ogrodowo vishenka






















Ostatnio zmieniany: 2019/05/14 11:55 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, Krzysia, edulkot, inag1, Dagusia, Iwona1311, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 12:07 #161735

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4372
  • Otrzymane podziękowania: 8041
Cała Warszawa i okolice na grubo zakryte deszczowymi chmurami. Mam nadzieję, że i u Ciebie w końcu porządnie popada :przytulam
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 12:19 #161737

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21167
Ewcia o mamuniu normalnie Twoje cudne kolorowe fotki są dla mnie dzisiaj zbawieniem bo mnie jakaś chandra zaczęła juz łapać patrząc na to co za oknem ,leje od niedzieli jak najęte a rano był śnieg i że to połowa maja podobno :angry:
Przepiękne masz te azalki i rododendrony ,tworzą normalnie cudne kolorowe obrazy :bravo ja czekam na mój mały obrazeczek taka namiastkę tych cudeniek Twoich :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 12:40 #161741

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16634
Normalnie gęsiej skórki dostałam patrząc na te kolory zdziwko
Nancy Dippel piekna sztuka- będę szukać :)
A na ostatnim zdjęciu po oczach daje Tunis? - też cudo...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 14:06 #161755

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 2241
Ale się naoglądałam ! zdziwko Piękne ogrodowe obrazki na fantastycznych ujęte fotkach zauroczyły mnie! :bravo :bravo :bravo
Wzięły mnie za serducho bo u mnie szarówka i cały dzień leje deszcz ze zmiennym natężeniem! Tylko 7 st.C a w prognozie 14! Takie "gorące" obrazki to miód na zmarzniętą dzisiaj moją duszę!
Ten Twój irys o który pytał Paweł to Pixie Delight!
Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 14:18 #161758

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9955
  • Otrzymane podziękowania: 21911
Ewciu-jak się do Ciebie zajrzy to zaraz humor się odzyskuje i nieważne co dzieje się za oknem i że w maju trzeba dokupić opału,że ślimory grasują itd ,itp...cudowne widoczki
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 14:18 #161759

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ewuś, portrety roślinne fajne, ale jak zobaczyłam te "ogrodowe" to powiem Ci - jest szał! :kocham
To bogactwo kwiecia i kolorów! Sama nie wiem co podziwiać, masz nieprawdopodobną rękę do roślin, no i mięśnie chyba też od tego dźwigania konewek. Nie pomyślałabym, że u Ciebie tak sucho.
Zachwycam się tymi dużymi nasadzeniami... zwisającymi gałązkami... :kocham
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 16:04 #161780

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Ożeszquuuu! TY Rozalko jedna!! zdziwko recourse

Gratulacje z okazji niżu nad ogródkiem! ;)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 16:46 #161786

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Ewuś, Twój ogród rzeczywiście zaczyna park przypominać. Rośliny kapitalnie zestawione . Każdej fotce trzeba się długo przyglądać, żeby wszystko "zobaczyć" co na danej rabacie rośnie, bo masz multum wszelakiego dobra. ;) Dodam tylko, że czerwone dodatki też robią dobrą robotę.
Pada ??????????
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 17:46 #161798

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23131
Powaliłaś mnie taką ilością kolorów w swoim ogrodzie zdziwko u mnie ciągle zielono z malutkimi plameczkami kolorowymi a tu cała paleta barw clap clap clap
Ewciu w końcu pada question
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 17:47 #161799

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Martula doczekałam się i ja .Nie powiem ,że leje ale siąpi od czasu do czasu .Ogród wreszcie oddycha ,a i w beczkach już deszczówka ,a nie pajęczyny .Ciekawa jestem ,jak u Ciebie ,bo zawsze razem w tej suszy siedzimy :zdrowko


Danuśka ,przynajmniej masz ogród podlany .U mnie nigdy tak długo nie pada ,jak u Ciebie .Zawsze mnie to dziwi ,że w ogrodzie może być za mokro wink-3


Aneczko na ostatniej fotce jest Juanita .Polecam Ci ją za niezawodność kwitnienia i niebywale zdrowie .Jest jak sztandar ,kolorem przebija wszystkie rośliny :diabelek


Marynka witaj u mnie :przytulam przyjemnie mi bardzo ,że Ci się moje chaszcze spodobały :przytulam Nazwę iryska sobie zapisałam i liczę ,że na jakiś czas starczy clap


Żaneciu może to i nieskromne ,co powiem ,ale na ten moment ,to ja sama bym z tego ogrodu nie wychodziła .Rodki z azalkami ,to jest duet ,który pamiętam przez cały ten czas kiedy już przekwitną .To już jest jakiś niewielki świr z mojej strony 2smiech


Neluś mój ogród już kilka lat ma ,a zaczynałam od drzew .Teraz wszystko urosło i zaczynają się zmiany .Gdyby nie piła i sekator plus szpadel ,to już bym nie miała jak chodzić .A ścieżynki u mnie wąziutkie ,że już węższe być nie mogą :diabelek Dzięki za dobre słowo ,bo od właścicielki takiego ogrodu ,jak Twój ,to wiele znaczy :przytulam


Betinko gratulacje przyjmuje z wielką radością :przytulam hu_rra


Ineczko pada :deszcz ja w siódmym niebie ,a ogród w ósmym zwyc Czerwonych dodatków wciąż mi przybywa ,bo rośliny rosną i podpór im trzeba .Do niedawna wszystkie dodatki były niebieskie ,teraz czerwony króluje .Podobno ,co siedem lat zmienia się charakter ,no i mój chyba się zmienił :lol:


Majeczko tak się dokupuje w ciągu roku te kwasoluby ,a potem na wiosnę widać efekty .Szkoda ,że tak krótko .Najważniejsze teraz ,ze jest chlodniej i popaduje deszczyk .W taką pogodę ,to i kwitnienie się przedłuży clap
Ostatnio zmieniany: 2019/05/14 17:51 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, inag1, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 18:26 #161812

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6799
  • Otrzymane podziękowania: 15102
Ewa naprawdę trudno wyjść z Twojego ogrodu.. :przytulam
A jeszcze tyle pączków czeka w kolejce..

Na trzeciej fotce od końca takie liściaste na patyku śliczne - co to..?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/05/14 18:34 #161814

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9955
  • Otrzymane podziękowania: 21911
Ewciu -no nareszcie i Ty jesteś szczęśliwa z powodu :deszcz , co do ogrodu to wiesz -że to raj na ziemi hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.191 s.