Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/20 08:24 #30857

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Uwielbiam te gruszki ale na sadzonki jeszcze nie trafiłam :( , czy one koniecznie potrzebują drugiego zapylacza?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/20 11:00 #30873

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Nie mogę się napatrzeć na piękne oczko.. WIesz, że to jedno z moich marzeń ogrodowych. Takiego to nigdy mieć nie będę, le chociaż kałuża mi się marzy.. Tymczasem u Ciebie to prawdziwy ekosystem :bravo

Muszę się w sezonie do Was wprosić i posiedzieć sobie spokojnie w ogrodzie, popodziwiać w spokoju- zazwyczaj była to szybka rundka dookoła rabat ;)

Pozdrowienia dla Was..mam nadzieję, że u Ciebie sytuacja zdrowotna coraz bardziej sie stabilizuje :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


--=reklama=--

 

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/21 11:04 #31052

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Witam wszystkich zaglądających flower

Edytko kalina Compactum ,,trzyma'' owoce do wiosny, w mroźne zimy na owoce kaliny przylatują bażanty - śmiesznie to wygląda jak chcą sięgnąć do owoców wyżej położonych gdy te z parteru zostały już zjedzone....wyciągają szyje na maxa lub podskakują jak słoń w składzie porcelany... :diabelek ,polecam ten krzew każdemu - pięknie kwitnie, zawiązuje czerwone koraliki oraz przebarwia na żółto-pomarańczowo liście.

Iwona :buziak a ty znowu swoje... 2smiech 2smiech 2smiech

Wiesiu, grusza potrzebuje zapylacza ,jako że w mojej okolicy gruszy nie ,,uwidzisz'' :blink: ,wiosną zakupiłem drugą gruszę z pięcioma kwiatuszkami i doczekałem się owocu....kwitła co roku obficie a kwiatów nie było :mur zapylacz zrobił swoje teacher

Moniś, oczko nie takie super...gdzieś mi ucieka woda bo nie wierzę że przy takiej pogodzie po tygodniu brakuje 3-5 cm. z lustra wody.... think:
wstawię fotki klonika z Daglezji i znikam bo od 13.00 ma padać do jutra ....... hu_rra clap

pomyłka to jest Red Sunset






i Asia na posterunku....udaje że śpi by zmylić przeciwnika... wink-3



rabatka Andrzejkowa....



Tawuła nippońska Snowmound też fajnie się przebarwia



a klonik jest Tu..... 2smiech







i okulary miałem na nosie ...ślepnę czy co... think: :blink: :oops:

cdn. zwyc
Ostatnio zmieniany: 2016/10/21 11:07 przez chester633.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, piku, Krzysia, VERA, Gosia1704, Monika-Sz, beatrix+, IwOnaG, Margo2 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/21 11:21 #31054

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Faktycznie różnie się Daglezjowe klony wybarwiają..mój oczywiście ładniejszy 2smiech

Serio mówiąc.. ten z pobliskiego sklepu dość wcześnie zaczął i jest ogniście czerwony, a drzewko z Ryk dośc późno zaczęło i jest bardziej pomarańczowe, niż czerwone.
Jakkolwiek się nie przebarwiają- piękne są wszystkie :kocham

Tyle lustro opada..faktycznie trochę dużo, szczególnie, że upałów nie ma :blink: CHolercia..myślisz, że gdzieś folia uszkodzona.. Nie wybbrażam sobie osuszania tak dużego zbiornika i szukania uszkodzonego fragmentu krecigl

Jak ja bym u siebie zrobiła kałużę, to ewentualne wybranie wody byłoby możliwe wiaderkiem, albo chochlą do zupy ;)

Pozdrowionka :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/22 10:17 #31191

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Siberko polewkamax

Paweł powiało egzotyką . Piszesz o pojawiających się czaplach , bażantach. Ja se mogę tylko na zdjęciach pooglądać a nie w ogrodzie. :P
Z oczkiem to masz problem. Nie wyobrażam sobie naprawy.
Asię i Kokoska wygłaskaj. Mam nadzieję , że głowa Kokoska i reszta ciałka tworzą całość. 2smiech
Jesień u Ciebie prześliczna , kolorów można pozazdrościć. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/22 10:30 #31193

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3678
  • Otrzymane podziękowania: 11706
Wow, już trzecia strona a ja jeszcze się nie przywitałam :oops: mimo, że od wielu dni czytam i podziwiam Twój ogród :witaj
Fotki futrzaków opatrzone komentarzami jak zwykle świetne :lol: Czujna Asia powala 2smiech
Problemy z oczkiem znam doskonale, i u nas wody ubywało zbyt wiele :( Trzeba było podjąć decyzję, albo machamy ręką i zaniedbujemy :oops: albo kasa wycieka wraz z wodą :diabelek
:slonko Samych dobrych dni życzę :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/26 19:03 #32161

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Gdzie to się podział mój ulubieniec? Asia dostojna i robi wrażenie ale ten niereformowalny maluch skradł moje serce :) Wydaje mi się ,że w tym roku Złota polska jesień nie pokaże wszystkich swoich atutów u mnie cały październik ponury i dżdżysty.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/26 20:02 #32179

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Monia witaj, wiesz jaki mam przeciąg w szczęce 2smiech :diabelek think: , klony jeżeli przeżyją zimę to ,,pochylę się nad nimi'' ,zastanawiam się czy woda może tak szybko parować w taką pogodę :deszcz :glupek , nic już nie zrobię....dolewam co tydzień wody i tyle :grabie , im większe oczko tym łatwiej w nim utrzymać równowagę biologiczną...kałuża mówisz....zrób coś większego by ogrodnicy mieli gdzie się ,,pluskać'' :jupi 2smiech

Inuś miło cię ,,widzieć'' :buziak , Kokos i Asia wygłaskani, co ja mówię....przecież oni nie dadzą żyć jak ich kilka razy dziennie nie wymizia :) , jesienny ogród ,,musi być'' kolorowy.....ale chyba tylko ja tak uważam, oprócz Forumków think: ....starsza pani właścicielka ogrodu w którym tak się ,,napociłem'' krecigl by dobrać krzewy ,teraz chce bym je poprzesadzał między żywotniki ...bo jest za zielono....a pani chce by było kolorowo jak u Cyganki w tobołku... :diabelek ....i sadzi do bólu aksamitki, groszek szerokolistny (wieloletni,wiecie jak się korzeni :angry: ) i malwy ,,mini'' :blink:

Marysiu witam :buziak , na szczęście wodę mam z własnej studni głębinowej , więc koszta dotyczą energii elektrycznej....można wytrzymać...Asia czujna a jak.... jeśli już ,,coś'' usłyszy lub wypatrzy to pędzi na złamanie karku jak ,,przecinak'' 60 kg tratując wszystko co stanie jej na drodze.....jedynie oczko omija... 2smiech

Roma napisał:
Gdzie to się podział mój ulubieniec?

Ale, ale.....Ja czy Kokos 2smiech
Romo Kochana jestem , podglądam, tylko biegam za pracą bo teraz coraz gorzej(wiosna dopiero za parę miesięcy) a ja przez chorobę wypadłem z obiegu... :placz ....przecież nie będę jak Kiepski bezrobotnym... :diabelek na razie mrozu na horyzoncie nie widać (poza tym który już był) więc jest spektakl z palety malarza :woohoo: w mojej wsi tak naprawdę ,,dobrze'' to padało 2 razy kilka dni temu przesadzałem wiśnię
'Kojou-no-mai' i ziemia od 10 cm. w dół to piaskownica... krecigl

jesień w ogrodzie

oczar wirginijski i jego kwiaty


lipa szerokolistna


hortensja ogrodowa


róża ...tylko zapomniałem jaka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, Amarant, edyta, Krzysia, VERA, inag1, zuzanna2418, nowababka, Margo2 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/26 20:07 #32184

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne liście ma ta zapomniana róża ,pewnie jakaś czerwona sądząc po kolorach listowia .Kloniki ,ach te kloniki :kocham nie mam ani jednego .Dwa razy kupowałam i dwa razy mi zmarzły .Ale te co widziałam w Rogowie ,to okazy bardzo duże .Tak się zastanawiam ,czy i Twoje takie wielkie urosną :liscie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/27 20:30 #32405

  • Dorota 71
  • Dorota 71 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 93
Śliczne liście ma ta lipa szerokolistna. Możesz pokazać drzewko w całości? Proszę.
Pozdrawiam serdecznie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/27 23:21 #32468

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Cudowna jesień z przewagą bordowego koloru :) fajne fotki miło się ogląda :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/28 14:36 #32553

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Paweł, dzięki za fotkę Czesia. Co za gracja!
Azja to wygląda na taką, co najpierw zjada, a potem pyta:"a pani do kogo?" :)
Kokos przesłodki!
Teraz ogród: barwy jesienne świetne, naprawdę dobrze jest posadzić coś, co może latem specjalnie wrażenia nie robi, ale jesienią "zaświeci" ciepłymi kolorami.Zresztą krzewy o ciemnych liściach, jak odmiany bzu czarnego na przykład, czy krzewuszki też jakoś teraz lepiej widać.
My mamy gruszę Nashi, w tym roku tak się obsypała owocami,że zaczęła się obłamywać.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/10/30 09:04 #32917

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 982
  • Otrzymane podziękowania: 2242
No cóż, ja pamiętam tylko pieseły :oops: którym drapanko ślę, ale teraz prześledziłam historię tworzenia. Ileż serca i dbałości widać na fotkach, i w Twoich słowach. Piękny azyl stworzyłeś :bravo
Gruszki azjatyckie uwielbiam, ale mam tylko Chojuro, planuję dosadzić jeszcze dwie :)
Miłej niedzieli :witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/01 16:40 #33332

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Cześć Paweł, cudny ogród, wiadomo, ręką mistrza zrobiony zwyc , z przyjemnością czytam i oglądam, pozdrawiam serdecznie. Zazdroszczę oczka, szkoda , że przecieka, u mnie nawet garnek z wodą się nie zmieści :blink: :hejka . PSIAKI UKOCHAJ :liscie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 18:48 #34375

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Witam wszystkich ,mało jestem na Forum bo bieda wygoniła mnie do ,,innych ogrodów'' (dobrze że coś się trafia, bo zostanie tylko kanapka z wiewiórką :blink: ) nie wymyśliłem tego....tak daleko moja wyobraźnia nie sięga 2smiech .....tylko oglądałem dokument o rodzinie patologicznej w Polsce.... :nie_wiem

Ewa , róża jest różowa i rośnie mega duża (Markita by wiedziała jak się nazywa) u mnie jest drugi sezon, klonów też nie miałem aż do jesiennego szkółkingu i zobaczymy jak poradzą sobie zimą na Mazowszu - u Aguniady w ogrodzie rosną i mają się dobrze :woohoo:

Dorota tę lipę trzeba co sezon formować by uzyskać zwarte drzewko, zdjęcie znalazłem (lipa po prawej)


Celinko witaj :przytulam
Zuza :przytulam Kokos faktycznie słodziak, zawsze mnie łapie za serce jak oglądam jego zdjęcia z dnia adopcji...popatrz sama...




już aportuję gumową kość


kilka dni temu...



Iwona miło cię widzieć :przytulam masz jedną gruszę azjatycką i owocuje obficie.... think: moja dopiero zawiązała więcej owoców jak posadziłem jej koleżankę-zapylacz :kocham

Iwona G. witaj :przytulam może coś warto wykopać z ogrodu i podać dalej by zyskać nowe miejsce na nasadzenia, ja się zastanawiam nad wycinką dwóch dużych żywotników ,zyskałbym miejsce na jedną z moich LOUISE ODIER bo w tym sezonie urosła bardzo.....jest to moja różana faworytka ,tylko to przesadzanie krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, VERA, Gosia1704, IwOnaG, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 18:52 #34379

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Paweł, siedzisz w innych ogrodach? Jak sobie dajesz radę? Mam nadzieję, że tworzysz projekty a nie latasz z taczką :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 19:03 #34383

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Za mało informacji o różowej róży, żebym tak od razu zgadła :lol: , skąd ją masz? Kwitnie raz czy więcej, pokaż kwiatek ;)
Też jestem ciekawa co porabiasz w innych ogrodach. Może masz jakieś zdjęcia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 19:28 #34393

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Jesień w ogrodzie na całego a od jutra podobno zima think: :mikolaj wziąłem się za wykopki, cięcie obumarłych bylin, nawet piła spalinowa była w użyciu (Hania dostanie chyba zawału 2smiech ) muszę robić miejsce pod mniej obsługowe rośliny ....M. mówi że nareszcie przerzedzam tę dżunglę - M. to dla Ciebie..... :buziak


w tym sezonie to zaszalałem zakupowo WOW 2smiech krecigl miałem róż nie kupować ale Floribundowe różyce Warnera - Blue For You i Eye Of The Tiger złapały mnie mocno za serce i wczoraj zostały posadzone w ogrodzie, szkoda że Eyes For You niedostępna... :( ....musieliście wszystkie wykupić... 2smiech :diabelek

w ogrodzie jeszcze można zobaczyć kolorową jesień zdjęcia robiłem dzisiaj...berberys Golden Ring


i w innym miejscu w głębi rabaty


rozplenica


rozchodnik okazały Herbersfreude


irga pozioma Cotoneaster horizontalis



i ogólnie ,,rzuty'' ogrodowe








cdn. :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Efkaraj, Krzysia, VERA, Gosia1704, IwOnaG, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 19:52 #34394

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
markita napisał:
Za mało informacji o różowej róży, żebym tak od razu zgadła :lol: , skąd ją masz? Kwitnie raz czy więcej, pokaż kwiatek ;)

Marta ,róża oczywiście kupiona w Floribundzie flower ,mam ją dwa lata...w tym sezonie za bardzo sobie nie pooglądałem czdziura
oto i ona...chyba jakoś na m... :oops:


Edytko,Marta ,,rzeźbię'' w cięciu, podcinaniu, w spadających liściach (ludzie sobie życzą i ciężko wytłumaczyć by poczekać do wiosny), sadziłem bluszcze 40szt.(cena za szt.29.90 :blink: :diabelek i winobluszcz od południa...winobluszcz da sobie radę ale bluszcz..... think: ...został wpleciony w siatkę którą zakładałem na ,,osiedlowe'' ogrodzenie i miałem go przepleść... krecigl ....ziemi 40 cm.bo pod spodem betonowy sarkofag garaży... :blink: Pan chce Pan ma...o projektach nikt nie myśli...lepiej zabulić dużej firmie która zaprojektuje 100szt. Skyroketów,50 szt. żywotników najlepiej szmaragdów i 40szt. pęcherznic ...oczywiście nic nie ujmując w/w krzewom B) .Mam jeszcze opiekę nad ogrodem starszej pani ale pod moją wymuszoną nieobecność ,,ktoś'' wprowadził zmiany krecigl do dziś walczę z groszkiem, niezapominajkami ,chmielem i bóg wie czym :unsure: :angry: :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, Krzysia, VERA, inag1, Gosia1704, IwOnaG, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/11/07 21:51 #34431

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Róża to Marguerite Hilling ;), mógłbyś zapamiętać, to w końcu imienniczka Twojej M. rotfl

W kwestii projektowej, to chyba musimy pogadać ;), jest sposób, żeby klienci mieli projekty, nie za kosmiczne pieniądze i bez dziesiątek Skyrocketów 2smiech . A Ty byś się tak nie denerwował sadząc polewkamax .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.