Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 16:39 #37796

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Mnie też piwonie ostatnio łapią za serducho :kocham . Twoją są piękne clap .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/02 17:00 #37801

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Dzięki Paweł, zatem z zakupami wstrzymam się do wiosny. ( Łatwo powiedzieć...)

A tymczasem będę podziwiać letnie wspomnienia. :slonko
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


--=reklama=--

 

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/06 23:03 #38296

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Wpadam się przywitać i udowodnić, że jeszcze żyję- ledwo, co prawda, ale jednak :silly:

Zapatrzyłam się na zdjęcia z sezonu- piękna gęstwina :kocham Muszę się w 2017 koniecznie do Was wprosić i mam nadzieję, że się uda.. oBy tylko zdrowie, pogoda i czas dopisały :przytulam
Dobrze, że oczko opanowałeś..ale martwię się o Ciebie- nie szalej zbytnio!!

Pozdrowienia dla Was ślę serdeczne!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/11 10:51 #38790

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25641
  • Otrzymane podziękowania: 66652
Monika-Sz napisał:
Muszę się w 2017 koniecznie do Was wprosić i mam nadzieję, że się uda.!

To także moje plany na 2017 rok. 2smiech Ciekawa jestem Waszego ogrodu, bo na zdjęciach wygląda super, więc chcę sprawdzic, czy taki jest, czy tylko jest bardzo fotogeniczny! 2smiech

Widziałam u Ciebie orliki...Nie masz problemu z ich nadmiernym rozsiewaniem się? U mnie zaczęła pojawiać się ich taka ilość, że zaczęłam tępić. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, bo korzenią się pieruńsko mocno. :mlotek

Zdrówka życzę, nie przepracowywuj się...Wiosną zdążysz. :czarownica
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/11 15:02 #38849

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Witam wszystkich w ten piękny dzień jeszcze z plusowymi temperaturami :burza ,

Edytko dla mnie piwonie muszą być w ogrodzie i tyle, czytałem że ciebie złapała też choroba piwoniowa i jeszcze się ,,opierasz'' przed rodkami a przecież masz tyle fajnych miejsc ,,rodkowych'' w swoim ogrodzie.

Neluś ja swoje powojniki dziś w strugach deszczu zadołowałem i zostało mi tylko przykrycie ich gałązkami świerkowymi jak na termometrze pojawi się 0 stopni.

Moniś , mam gdzieś jeszcze jedną dziurkę w oczku :nie_wiem i nie mogę jej namierzyć, wiesz że ogród jest otwarty i możesz przyjechać kiedy chcesz , gęstwiny już takiej nie będzie :diabelek bo piła spalinowa jest w użyciu od czasu do czasu......Azja pójdzie do ,,zagrody''. teacher

Polluś czuj się zaproszona vishenka , do twojego przyjazdu 2017 jeszcze troszkę ,,oczyszczę'' ogród , zdecydowanie jest fotogeniczny :diabelek
Orliki te ,,markowe'' za mocno się nie rozsiewają natomiast te ,,kundelki'' pokazują się to tu to tam... :grabie absolutnie mi nie przeszkadzają chyba że kwiat ,,nie wpadnie'' mi w oko to ląduje wtedy w kompoście.
Powinnaś się cieszyć że coś ci się sieje 2smiech a nie w kółko jak u mnie babka,mniszek,koniczyna i nawłoć.....
Odpoczywam już od kilku miesięcy a sakiewka coraz bardziej ubożeje.... :oops:

czerwiec 2016
orliki ,,markowe''


powojnik Rooran


moja hortensja pnąca na północnej ścianie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, Efkaraj, VERA, Gosia1704

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/11 15:08 #38852

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Pawle, co masz na myśli pisząc, że mam tyle miejsc rodkowych think: ? U mnie kwasoluby są na jednej rabatce i nie bardzo mam pomysł, gdzie jeszcze mogłyby rosnąć think: . Przyznam też, że trochę przeraża mnie wizja zabezpieczanie ich na zimę. Dotąd nie miałam kiedy zająć się osłanianiem roślin, ale Pola straszy mrozami krecigl .

P.S. O której "srebrnej" hoście piszesz? Kupiłam taką, która u Ciebie wpadła mi w oko Abiqua Drinking Gourd.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/12/11 15:19 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/11 15:11 #38853

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Pawle, czy jest możliwe, żeby taka folię w oczku przegryzły gryzonie?
U mnie te najładniejsze, wiatraczkowe orliki nie chcą się siać, sieją się tylko odmianowe, buuuuuu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/19 20:39 #39914

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Edytko cienia szukasz w swoim ogrodzie think: masz fajny cień od strony wejścia do domu ,za altanką, w cieniu żywopłotu od ulicy gwizdac , ja na swoje RH ,,rzucam'' tylko włókninę przy -18.Ja swoje rośliny już ,,ogaciłem'' a tu plusowe temperatury za oknem..... :unsure: krecigl
Dzieki za identyfikację hosty.

Ewa o tym nie pomyślałem think: gryzonie mówisz....dopiero na wiosnę zdejmę kamienie maskujące folię i zobaczę co tam znajdę.... :diabelek ,co do orlików to u mnie jest na odwrót.... wink-3 sieją się te zwykłe.

hosta Sum and Substance w otoczeniu tawułek, kosaćca syberyjskiego, bukszpanów i pęcherznicy Luteus


rabatka północno-zachodnia


tawułki z hostą Abiqua Drinking Gourd


hosta Patriot w otoczeniu bergeni,języczki Przewalskiego i parzydła leśnego



cdn.... :mikolaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, Efkaraj, takasobie, VERA

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/19 22:12 #39928

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Ale ładnie patriotce w tej zieloności!
Wszyscy tęsknimy za zielenią ...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 07:53 #39949

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Pawełku, wejście do domu to ja mam od zachodniej strony rotfl . U mnie cień daje jedynie mój dom, ewentualnie nasadzenia i dom sąsiadów, którzy mają działkę po mojej wschodniej stronie. Wymyśliłam jednak, że może przerobię rabatkę niedaleko budynku (po raz kolejny krecigl ), bo tam rh dałyby radę ;).
Ja swoich roślin nadal nie ogaciłam. Zdążyłam jedynie zadołować część doniczek.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 10:41 #39969

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Nie ogacam rh ani nawet ogrodówek.
Rodkom jesienią wody do bólu wlewam,a ogrodówki w kwietniu ogacam i zdejmuję po Zośce majowej.

Pablito,ale tą pnącą masz na pół chałupy,piękna!! Ile ma lat?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 10:48 #39971

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25641
  • Otrzymane podziękowania: 66652
Paweł, uwielbiam takie gęste, eklektyczne nasadzenia. :kocham
Rośliny wypełniają rabatę do szczętu, przenikają się a jak jeszcze nasadzone w masie po kilka sztuk, aby plama była wyraźniejsza, to już szał ciał!

Masz rację, że nieco osłaniasz rododendrony....Czasem zima z mniejszymi mrozami im tak nie zaszkodzi, jak przedwiosenne zmiany - słońce, mróz. W dzień słońce pali, nocą mróz wali...jakby to napisał Mickiewicz 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 14:12 #39994

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Poll napisał:
W dzień słońce pali, nocą mróz wali...jakby to napisał Mickiewicz 2smiech

2smiech 2smiech 2smiech
Polu, przypomniałaś mi kolejny humor mojego syna: Spotyka się 2 kolesi. Po chwili rozmowy, jeden z nich lekceważąco zwraca się do drugiego - "A ty w ogóle to wiesz, kto to jest Mickiewicz, Słowacki czy Tuwim". - "A co ty mnie tu będziesz ekipą straszył?"- pada odpowiedź. "A ty wiesz kto to jest Łysy, Młody i Seba?" polewkamax
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Gosia1704, chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 17:19 #40019

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25641
  • Otrzymane podziękowania: 66652
A mi zawsze się przypomina moment, gdy w szkole 'przerabialiśmy' lekturę pt Grazyna. Moja koleżanka klasowa, dla której ważniejsze były inne sprawy, niż nauka a na pewno nie ortografia, czyta na głos charakterystykę Grażyny:

" Grazyna zginęła, gdy szczała...ugodziła ją....". Ryk w klasie niesamowity a ona chyba nie od razu zaskoczyła z czego się śmiejemy. 2smiech
W końcu, co za różnica...Strzała, czy szczała. polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2016/12/20 18:55 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gosia1704, chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/20 18:53 #40033

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
polewkamax polewkamax polewkamax no rzadna rurznica, kto by tam przejmował się ortografią . 2smiech
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Gosia1704, chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/21 19:36 #40173

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Za oknem zima 2smiech a w Święta ma być +9 :blink: :deszcz na wiosnę okaże się , czy znów tak ciepła pogoda zaszkodzi naszym roślinom. Krety znów się uaktywniły w ogrodzie krecigl ale jest światełko w tunelu bo znalazłem ślady dużej aktywności Łasiczki :woohoo: .

Neluś witaj, mam podobnie - też już tęsknię za ,,zielonym'' a tu jeszcze najgorsze zimowe miesiące przed nami B)

Edytko byłem święcie przekonany że wejście masz od północy....tam gdzie jest garaż czy wiata think: ,dziś przyglądałem się różom czy aby nie mają pąków :diabelek większość zasypałem i nie zamierzam ich odkrywać....chyba że będzie wiosna w Lutym wink-3

Betinko tak jak napisałaś o okrywaniu hortensji ogrodowych ja zrobiłem w tym roku na wiosnę i 90% gałązek była przemarznięta...wydaje mi się że ogrodówki marzną od pewnej temperatury, swoje odkryję zdecydowanie później w sezonie 2017 ......najwyżej spleśnieją :diabelek i będę miał motywację do ich wymiany na ,,coś'' innego :blink:

Polluś witaj, takie uwagi spod twojego palca to miód dla moich uszu :woohoo: lubię jak rośliny (jak dla mnie,bo to mnie ma się podobać ogród) się przerastają i pasują kolorystycznie dla Moich ,,oczu'' (ale ciężki opis) :diabelek :blink: wiem że u mnie rośliny rosną za gęsto ale od czego jest sekator czy piła spalinowa.... 2smiech

Ina witaj :przytulam

Przypomniałem sobie takie zdarzenie z I klasy szkoły średniej...chodził z nami do klasy chłopak(raptem chyba do Nowego Roku, miał inne sprawy na głowie niż uczęszczanie do szkoły :diabelek ) któremu ktoś zadał pytanie......Kto napisał Chłopów Reymonta.......długo cisza.....mmmmeeeeeuuu.....nie wiem.....reakcji klasy nie opiszę.... krecigl , to wtedy był hit , teraz wystarczy że włączę TV państwową polewkamax 2smiech krecigl .

wrócimy do ogrodu , dziełżan



oczko wodne w letniej oprawie



róża Meidomonac





cdn. :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, edyta, markita, VERA, inag1, Gosia1704, nowababka

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/21 22:33 #40222

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Ależ ta róża piękna :bravo :bravo :bravo A wydawało mi się, że nie przepadam za różowym................................ think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/23 01:52 #40321

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25641
  • Otrzymane podziękowania: 66652
...takie uwagi spod twojego palca to miód dla moich uszu :woohoo:

Hmmmm... Mój palec niczym szczególnym się nie wyróżnia, może prócz tego, ze sama mam w ogrodzie naćpane do granic możliwości, bo właśnie takie wypełnione ogrody mi się podobają.... Dodam, iż nie piszę tego na zasadzie "Pochwalę, bo co mam napisać, aby tylko napisać'. Czasem zastanawiam się, czy są wśród nas, prezentujących tutaj swoje ogrody, osoby, które chciałby być dopieszczane grzecznościowymi komplementami, bo inaczej czuły by się ...mało docenione ? :P Mam nadzieję, że nie, bo ogród tworzymy dla siebie, aby się z niego cieszyć i chyba tanie komplementy nie są nam potrzebne :lol: Nie odzywam się zbyt często w wątkach ogrodowych, bo bardziej pociąga mnie merytoryczna strona ogrodu i więcej pisze w watkach merytorycznych ...Może zauważyłeś to na zlocie? think: Rośliny są moją pasją, zaś kompozycja, to raczej rzecz drugorzędna i nie zawsze potrafię ją pogodzić z zapędem kolekcjonerskim ... ale jeśli już, to właśnie rośliny w masie mnie poruszają.

Pozwolisz, że zostawię Ci jedną fotkę z ogrodu, o którym zamierzam niedługo napisać watek



:czarownica
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Gosia1704, chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/23 10:00 #40343

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
A jeśli od strony garażu, to się zgadza. Tam jest północ. Ale tam też jest podjazd do garażu a wąska rabatka przy domu jest szczelnie obsadzona hostami. Wczoraj zakopczykowałam wrażliwsze róże i przy okazji zrobiłam inspekcję. Od wschodu, pomiędzy domami moim i sąsiadów jest świetne miejsce na rh, tylko muszę zabrać stamtąd wszystkie rośliny, które tam rosną 2smiech :glupek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2016/12/23 22:03 #40397

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
VERA napisał:
Ależ ta róża piękna :bravo :bravo :bravo A wydawało mi się, że nie przepadam za różowym................................ think:

Vera mnie też tak się wydawało think: do czasu jak poznałem bliżej dziewczyny z Oazy ,to wszystko się zmieniło, szczególnie urzekły mnie róże i kolor różowy :diabelek

Edytko widzisz :woohoo: co dwie głowy to nie jedna 2smiech trochę remontu na rabatach i będzie Pani zadowolona.... :glupek , w przyszłym sezonie liczę na dłuższe spotkanie w ogrodzie (moim/twoim) :zdrowko gwizdac

Polla, palec,-e stuka w klawiaturę i fajnie że są osoby które też mają naćkane w ogrodzie jak ja..... 037 2smiech ,piszesz o zapędach kolekcjonerskich w swoim ogrodzie które jak widać bardzo skutecznie są dopasowane do całości.... :woohoo: dzięki za fotkę bardzo energetyczna :bravo

zima tej zimy, tylko cały śnieg już się rozpuścił











Ostatnio zmieniany: 2016/12/23 22:12 przez chester633.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, hanya, piku, edulkot, Gosia1704, Margo2, Elżbieta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.