Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wśród sosen, buków, kotów...

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/17 18:53 #76686

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Przyjemne okolice masz Dorotko w sąsiedztwie .Możesz cieszyć się takimi fajnymi widokami .Gdzież mnie do takich .Chociaż na szczęście nie mieszkam w centrum miasta ,to i z tego się cieszę ,bo mam w miarę spokojnie i przyroda dokoła .Fuksje masz imponujące ,niektóre jak rajskie ,kolorowe ptaki .Szkoda ,że nie mam miejsca do hodowania tych piękności ,bo na pewniaka kilka bym miała :zdrowko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/17 19:13 #76694

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Ewuniu, pięknie jest nad rzeką. Mieszkam nad Dunajcem. I tak rzadko tam bywam, że nawet się pływać nie nauczyłam, bo się boję wody, jak diabeł święconej 2smiech A jest na co popatrzeć. Trawy są tam tak piękne, że zastanawiam się nad wprowadzeniem jednej do ogrodu, bo zachwycona jestem..
Fuksje są cudne, dla mnie, mimo trudów w pielęgnacji, niezastąpione w doniczkowym ogrodzie :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka


--=reklama=--

 

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/18 22:40 #76910

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9848
  • Otrzymane podziękowania: 21382
ach te fuksje -cudowne są ,ja też je uwielbiam choć u mnie bardzo skromnie w tym roku......a okolica w której mieszkasz wydaje się być spokojną i niezbyt eksploatowaną a trawki cudne choć naturalne...pozdrawiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/18 22:55 #76914

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Żanetko, są cudne, absolutnie. A okolica to teren zalewowy Dunajca, rzeczywiście nic się tam nie dzieje, to i roślinność różna rośnie ładnie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/19 07:56 #76938

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
W Twoich okolicach poczułam się jak u siebie, tzn. to jest to co najbardziej lubię w przyrodzie. Takimi dróżkami mogłabym wędrować bez końca. I kocham wodę. Jesteś szczęściarą, że tak blisko domu masz to wszystko na wyciągnięcie ręki. Tak, to nasza polska preria. Można czerpać prosto z natury do swojego ogrodu, tak robili najlepsi projektanci :przytulam Przecież te trawy i kwiecie to są genialne połączenia , zresztą znasz moje upodobania :przytulam
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/19 11:16 #76985

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Aniu, natura potrafi czynić niesamowite projekty. A wiesz, że jak robiłam zdjęcie tych dwóch dużych kęp traw, pośrodku których rośnie ta fioletowa roślina, to pomyślałam Tobie. Że spodobało by Ci się takie połączenie :przytulam
Miejsce jest piękne, a ja nie bywam tam często. Aż żal. Ale może to się zmieni i zaczniemy z M wędrówki po okolicy :)
Wody się boję, strasznie. Ten lęk chyba ktoś mi zaszczepił, jak byłam mała. Ile ja się napracowałam nad sobą, żeby go dzieciom nie przekazać. Bo jak były małe to z M chodziliśmy często w tamte miejsca. Były mniej zarośnięte i częściej uczęszczane.
Serdeczności :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/19 18:17 #77028

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9848
  • Otrzymane podziękowania: 21382
Dorotko -przybiegłam złożyć córce życzenia(doczytałam u Danusi) wszak to najważniejsze urodziny,przekaż proszę tego skromnego flower i niech dorosłość stanie się mądrą przygodą i oczywiście 100lat...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/19 21:43 #77055

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Okolica rewelacyjna! O matko, gdybyś chciała tak uformować rabatę, jak ta z tą fioletową rośliną to tak nie zrobisz. Przecież tam wystarczyłoby tylko usunąć nieco chwastów i rabata gotowa jak ta lala! Cudnie :kocham

ps. kolekcja fuksji imponująca, nawet nie byłam świadoma ile jest odmian...

Dorciu, jesli możesz podeślij proszę na priv adres tej sprawdzonej szkółki traw. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/20 08:36 #77098

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5686
Mieszkać w tak pięknej okolicy i nie dzielić się z tym z innymi :nie_wolno
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/25 22:01 #78088

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Miłość różana jest trudna i wymagająca, ale jaka inna roślina odwdzięczy się tak długim okresem kwitnienia?
Fakt, że mają w tym przerwę, ale żadna inna nie powtarza kwitnienia do jesieni
Jesli nie lubisz zbyt wielu kwiatów, to jest idealna roslina dla Ciebie. Wystarczy posadzić kilak róż i wypełnią cały ogród.
Każdy z nas ma inne gusta. W swoim ogrodzie chcę mieć masę kwiatów, ale doceniam i podziwiam takie bezkwiatowe ogrody.
Też mają swój urok, a trawy wręcz uwielbiam.
Zresztą czego ja nie lubię? :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 17:15 #78387

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Kochani, dziękuję za odwiedziny :kocham
Pogoda u mnie dobra. Nie jest zbyt gorąco, deszcz pada od czasu do czasu. Roślinom to odpowiada. Choć w ogrodzie czuć już jesień i to bardzo. Zwłaszcza po roślinach. Kwitną już zawilce, kwitną hortensje bukietowe, trawy zaczynają pokazywać swoje kłosy, zwłaszcza te wczesne. Hosty przekwitają, zawiązują nasiona. Kolejne zakwitają. Nawet motyle zaczęły przylatywać, bo kwitnie budleja..
A ja, no cóż zmiany u mnie , to już chyba tradycja i tak pewnie zostanie. Znowu zmieniłam, tę cudną wymarzoną pracę, bo się okazało, że ludzie nie dorównują roślinom w ich pięknie. A może ja mam za wysokie wymagania, jeśli chodzi o ludzi właśnie.. Nic to, za tydzień zaczynam nowe, czy dobre, to się okaże. Ale zachwytów już nie będzie, bo mogę się znowu sparzyć, a to za dobre dla mnie nie jest.. :mlotek


Żanetko, dziękuję bardzo i córka również bardzo dziękuje. To najpiękniejsze lata, już dorosłe, a jeszcze można sobie na tyle marzeń pozwolić i wierzyć, że się je zrealizuje :kocham

Lukrecjo, natura jest lepsza od nas i może to dobrze, bo mamy z czego inspiracje brać.
Fuksji mam niewiele odmian, nie jestem w stanie mieć wszystkich, a i koło tych będzie wariactwo zimą. Ale ostatniego słowa nie powiedziałam, bo jest jeszcze taka jedna, którą bym mieć chciała, tylko nazwy nie znam i trzeba będzie poszukać :silly:
I jak tam trawy, znalazłaś coś ciekawego? :P

Jureczku, okolica taka sobie, choć są miejsca, gdzie chętniej by się chciało być. Ogólnie spokojnie jest, nie ma dróg, nie ma samochodów, choć autostradę zbudowali u góry, nad Dunajcem i już tak spokojnie w pewnych miejscach nie jest. Ale nie ma co narzekać, bo mogło by być gorzej :)

Gosiu, posadziłam kilka róż, jest ich ponad dziesięć i chyba na tym poprzestanę. Są niezaprzeczalnie piękne, ale chyba nam ze sobą nie po drodze. Będą, bo potrafią być piękne i kilka w ogrodzie mieć trzeba.. Ale tylko jako pojedyncze rośliny, uzupełnienie rabaty, jako dodatek.. Lubię kwiaty, są zawsze piękne. Nie muszę ich mieć na rabatach, żeby się nimi zachwycać. Wystarczą mi te w naturze i te, które kwitną i u mnie. Resztę obejrzę w Waszych ogrodach.. :fotka
A trawy, no cóż tej miłości chyba nie jest w stanie nic przebić. Choć to miłość równo podzielona na skalne rojniki, na hosty i na buki. Jeszcze pewnie kilka by się znalazło takich małych miłostek vishenka
Ale ja niestała w tych uczuciach jestem :grabie

Dobrych dni Wam życzę i zapraszam na troszkę ogrodu.. :slonko

























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Gosia1704, zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 17:24 #78388

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Ciąg dalszy ogrodu.. :kocham
























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Gosia1704, zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 21:17 #78438

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne ogrodowe widoczki :kocham Twój trawnik w stokrotki ,to najpiękniejszy trawnik ,jaki widziałam .
Zresztą jak wiesz ja nie przepadam za trawnikami .Trawy godne zazdrości ,pewnie Ci nieźle szeleszczą :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 21:30 #78445

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Dorotko ale pięknie u Ciebie ja musze jeszcze poczekać na hortensje,rozplenice i zawilce :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 22:51 #78462

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Ewuniu, dziękuję :przytulam
Trawnik stokrotkowy ciągle bywa uszczuplany, bo jakoś za wąskie rabaty bywają :silly:
A trawy, to niesamowite, piękne i ciągle mnie zachwycające, rośliny. Ich szum i ta lekkość, powodują, że nie mogę się na nie napatrzeć.
I już nie mogę się doczekać, kiedy urośnie reszta, sadzona ubiegłego roku.. :kocham

Danusiu, dziękuję :przytulam
U mnie też jeszcze nie kwitną miskanty i rozplenice. Ale to lada moment nastąpi. Czuję już jesień vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 23:00 #78464

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9848
  • Otrzymane podziękowania: 21382
Dorotko- ogród bucha kolorami i soczystą zielenią -jest cudnie tylko czemu zawilce (u mnie też) już kwitną? .U mnie od kilku dni 16-17 stopni dziś napaliłam w piecu 2smiech ,ale nie cierpię marznąć ...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/07/27 23:31 #78469

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Żanetko, jakoś tak szybko w tym roku wszystko leci. U mnie jest chłodno rankiem i w nocy, w ciągu dnia pogoda iście do pracy w ogrodzie. I dziś ją wykorzystałam i powstała nowa żurawkowa rabatka. Ale późno skończyłam i zdjęć nie robiłam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/08/26 15:40 #82030

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dorotko a cóż to nam fotek skąpisz ! cisza u Ciebie jak makiem zasiał .Pokaż co tam u Ciebie kwitnie i jak ogród pomału wchodzi w jesień .U mnie już babie lato ,dziś pierwszy raz się zaplątałam :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/08/26 23:14 #82068

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Zaczynam się obawiać, że ta nowa praca dała Ci do wiwatu, jesli do nas nie zaglądasz, a co dopiero do siebie
Daj znać, czy żyjesz i jak Ci tam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/09/28 22:57 #86490

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Witam Was serdecznie. Dziękuję za pamięć i troskę. U mnie wszystko dobrze, ogród chyba też ma się dobrze. Jutro zobaczę, bo dziś już późno.
Ewuniu i Małgosiu, zdjęcia porobię jutro i w niedzielę, bo wróciłam dzisiaj do domu i nacieszyć się musiałam rodziną. Ale od początku. Wyjechałam na siedem tygodni i dopiero wróciłam. Znowu zaczynam nową pracę. Tak się zastanawiam, czy kiedyś to moje życie się ustabilizuje. Ciągłe zmiany w poszukiwaniu lepszego mam nadzieję, że w końcu dadzą pozytywne efekty. Nie cierpię ludzi, którzy próbują mnie wykorzystać i może tu jest problem. I pewnie dlatego ciągle poszukuję. A, że zawsze mam wiarę w ludzi, często się okazuje, że naiwna jestem. No, tyle dywagacji.
Jutro napiszę o ogrodzie i jesieni w nim panującej. To spokojny czas, czas kolorów, ognistych barw, szumu traw, szelestu liści. Ale o tym jutro...
Dziś tylko zdjęcie z kwitnącej prerii nad Dunajcem, ze mną w trawach..

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.190 s.