Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/09/03 19:17 #302499

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Napisałam piękny tekst o zmierzchu lata i takie tam dyrdymały o daliach i wszystko poszło w kosmos. Trochę przeze mnie, bo zdjeć chyba wrzuciłam za dużo i się zbuntowało nieco.
Kombinowałam też, żeby zdjęć tak nie kiereszowało i chyba teraz lepiej.










Ostatnio zmieniany: 2023/09/03 19:23 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/03 19:26 #302502

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
A ogólnie konkluzja była taka, że jak teraz chłodniej się zrobiło, dalie obficiej kwitną, a maruderzy powoli dołączają do pozostałych.
Dziś tez powrzucałam do daliowych tematycznych wątków wiele postów. To niewątpliwy znak, że materiału zdjęciowego jest już dość sporo, czyli sezon w pełni.












Ostatnio zmieniany: 2023/09/03 19:28 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, Semper, nowababka, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/09/04 21:54 #302574

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8487
  • Otrzymane podziękowania: 25562
A co takiego zrobiłaś by zdjęć nie kiereszowało? think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/09/04 22:29 #302578

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23157
Miłko -nadrobiłam zaległości i powzdychałam sobie z zachwytu nad cudnymi daliami i fantastycznymi zdjęciami :bravo :bravo :bravo ....... a co do aparatu to przed pandemią miałam pomysł na kurs ,żeby mnie ktoś nauczył obsługi ,ale potem wszystko się rozmyło, muszę znowu pomyśleć ....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2023/09/04 22:31 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/09/05 19:07 #302612

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Żanetko! Dziękuję! fajnie, że wpadłaś i obejrzałaś. Co do kursu - polecam! ja co prawda nie byłam, ale uczył mnie mąż, który m.in. jest fotografem. I mam go pod ręką i jak potrzebuję jakiejś wiedzy, to pytam. Szkoda, że nie mieszkasz gdzieś blisko, to chętnie bym udzieliła kilku wskazówek. Próbowałam wcześniej udzielić tu w wątku kilku prąd, ale chyba trzeba pokazać bezpośrednio, bo tak lepiej wchodzi.

Wiesiu! Zadbałam, by materiał wyjściowy był lepszy więc pozostawiłam dużą rozdzielczość i zmieniłam program do zmniejszenia rozmiarów. forum nadal kiereszuje, ale zdjęcia wyglądają lepiej. No i ostatnio nie linkuję, a załączam . Muszę znaleźć chwilę na analizę, które lepiej wyglądają.

Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie daliowe u mnie w ogrodzie dla wszystkich chętnych 15.09 (piątek) już od 12, jak komu pasuje. Impreza będzie cały dzień, a nawet wieczorem możemy sobie zrobić ognisko. Dajcie znać, kto chętny, żebym pyrów dość nagotowała!
Bo tradycyjnie zapraszam na pyry z gzikiem, śledzie w śmietanie i placek. I coś tam jeszcze.

Na dziś:

York&Lancaster

Sweet Susanne

Provincinis

Carmen Alexandra

Kidd's Climax
Ostatnio zmieniany: 2023/09/05 19:10 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/05 20:29 #302622

  • IK-W
  • IK-W Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 885
Przecudnej urody te Twoje dalie
Chętnie wzięłabym udzial w spotkaniu, ale nie dam rady.
Mam pytanie, czy dotarły grupowe zdjęcia z naszej wizyty u Ciebie ?
Chciałaś, żebym wysłała i wysłałam.
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/09/05 20:47 #302625

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Irminko! A gdzie je wysłałaś? Bo się rozglądałam, ale chyba coś przeoczyłam... :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/09/05 22:28 #302643

  • IK-W
  • IK-W Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 885
Miłko,wysłalam 01.09 Ogród Irminy.
Może coś źle zrobiłam. Daj znać to wyślę jeszcze raz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/09/06 10:06 #302650

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Zdjęcia szczęśliwie się znalazły! Możesz Irminko te same zdjęcia wstawić do wątku, gdzie wstawiłam moje!

O spotkaniu daliowym jeszcze przypomn, bo wiem, że wszyscy teraz się pakują na zlot w Wojsławicach. Bardzo bym chciała się z Wami spotkać. Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze w ten i przyszły weekend.

Na dziś:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/08 22:36 #302801

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Kolejny słoneczny i ciepły dzień w ogrodzie. Zaczęłam porządkowanie warzywnika, bo już powoli wszystko się kończy. Przyznaję, ze ten zakątek straszył. Nie wiem, czy to sens dalej tam cokolwiek uprawiać. Pomidorków się najedliśmy, ale ogórki i reszta to porażka. Nawet posianą pietruszkę i rukolę zjadły ślimaki. Pozostała jeszcze papryczka, którą pewnie na dniach zamarynuję.

Na dziś kwiatów kilka (bo przecież tego warzywnika Wam nie pokażę)














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, Semper, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/08 23:16 #302802

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23157
Miłko - u mnie też ogórkowa porażka a pomidorki głównie koktajlowe za to cieszą cały czas a i pietruszka też nie urosła, jedynie wsiana do skrzynki na natkę się spisała także mam podobnie ....,warzywa kochają słońce i przestrzeń i wodę. Też ogarniam ogród powycinałam sporo hortensji bukietowych bo straszyły swoimi spalonymi kwiatami i inne suchelce.
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/09/09 18:01 #302820

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Mam wrażenie, że warzywa udają się tylko wytrawnym doświadczonym ogrodnikom i w dodatku pracowitym, albo ... debiutantom! 2smiech Na pewno kochają to, o czym pisałaś Żanetko.

Dziś w ogrodzie niewiele zrobiłam, ale zamarynowałam ostre papryczki. Niestety zapomniałam, że to się robi w rękawiczkach :mur Szczypią mnie obie dłonie i od czasu do czasu biegnę do łazienki zanurzyć je w zimnej wodzie. taka star baba a taka głupia! Na szczęście oczu jeszcze nie potarłam 037

Na dziś:














Ostatnio zmieniany: 2023/09/09 18:02 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/09 19:35 #302821

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33140
Ależ ociekają kolorem te Twoje zdjęcia Miłko :kocham a kwiatostan rozchodnika wygląda jak łąka :kocham
Widać różnicę w jakości zdjęć, ale poprzednie też były wspaniałe. Nie wystarczy dobry aparat, trzeba mieć umiejętności i talent do tego :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/09/09 21:05 #302825

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
O, jak się cieszę, że Ci się podobają Ewko! Robienie zdjęć to moja pasja, cały czas kombinuje, eksperymentuję. Przypominam sobie różne ujęcia widzianych w przeszłości zdjęć i czasami próbuję je z lekka naśladować, bo czasami warto.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/10 20:32 #302869

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Kolejny upalny dzień. Śledzę nowinki ze zlotu i odpoczywam. No trochę pokrzątaliśmy się w altanie, bo bałagan przez lato zrobiliśmy. Jedno pomieszczenie ogarnięte. Została kuchenka do sprzątnięcia, ale to już pikuś.

Na dziś:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/12 06:38 #302946

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
W zeszłym roku posadziłam Amerykankę 'In Memory Of'. O ile pamiętam, nie zdążyła zakwitnąć, a rosła w sumie mizernie. I tą mizerotę posadziłam w tym roku w skrzyni.
Nie dość, że urósł szeroki krzaczor, to na wysokość ok 1,5 m. A że w skrzyni, to mam dodatkowe 40 cm więc muszę robić zdjęcia ... na drabinie:








Ostatnio zmieniany: 2023/09/12 09:10 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/12 14:28 #302965

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23157
Same cudowności hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/09/13 06:43 #303022

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Dziękuję Żanetko! Wyglądają coraz lepiej. czekam aż upały zelżeją. ma to się dziać już od dziś.

Na dziś:











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/13 21:10 #303064

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
Spotkanie daliowe już pojutrze. Kto miałby ochotę podjechać do mnie, zapraszam serdecznie! Jutro przygotowania. Chlebek upiekę, ciasto ze śliwkami, pyry z gzikiem będą i smalec, ogóry itd. Dalie też jakieś też się znajdą 2smiech






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/09/14 19:23 #303146

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15282
  • Otrzymane podziękowania: 47105
I jeszcze:







Bonica znów kwitnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.217 s.