Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hania SantaFe? Czemu nie?

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/03/23 21:11 #229695

  • artam
  • artam Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 119
Pani Ptrtylowa :lol: Co się nie uda! Taras tylko trzeba powiększyć, żeby powierzchnia okołotarasowa uległa zwiększeniu :lol: Pani podsunie ten pomysł mężowi, na pewno się ucieszy polewkamax
Jakoś nie umiem popatrzeć na ciemierniki Twoimi oczami i aż tylu ich walorów nie widzę, choć gdyby taki żółty mi się trafił, pewnie bym uległa :) Może i kwitną długo, ale kto by patrzył na przekwitające ciemierniki, gdy zaczynają kwitnąć epimedia! :lol:
Ale co tu o kwitnieniach marzyć, skoro zima nie odpuszcza, no ileż można! Łakomym wzrokiem patrzę na wszelkie teraz już kwitnące kwiatki i pocieszam się myślą, że jak o Was przekwitną, to u nas dopiero zaczną :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): SantaRispetto

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/03/24 09:50 #229718

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Dzień dobry, dzień dobry! Zakrzyknęła gromko Pani Prytilowa, czy jak jej tam :lol:
Martusiu droga, cóż mogę powiedzieć, ja to bym wiele, ale chyba już nie swoimi rękoma ;) Powstrzymam się jednak od nowych zadań dla Męża mego, bo ja chcę jak w bajce.. i żyli długo i szczęśliwie... (poruszając się o własnych siłach dodam!)
Taras jest ogromny bez powiększania, więc wystarczy tańczenia z miotłą. Jedyne co może usprawiedliwić zapędy Pawełka jak go takim budował, to chęć organizacji mini zlotów ogrodowych polewkamax Taka sytuacja! Co do ciemierników to może i dobrze, że się tak pięknie różnimy. Ja bardzo chętnie będę Twoje cuda oglądać, jak nam tu na to pozwolisz. Tak, tak! Martusia zacznie nam tu pięknie pokazywać swoją epidemię epimediów, co się tak cudownie rozmnożyły do rozmiaru kolekcji narodowej. Swoją drogą wielkie brawa! No i zachęcam do zarażania Twoją chorobą! Wiem, że Ty to pięknie potrafisz :P
Na miły poranek może by tak po kwiatuszku zaserwować, to dobry pomysł flower





Ostatnio zmieniany: 2021/03/24 15:38 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Olusia, VERA, chester633, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia


--=reklama=--

 

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/03/24 11:00 #229722

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Ogromnie się cieszę , że udało mi się w tym roku nabyć już żółto kwitnący ciemiernik ....nawet przetrzymały kilkudniową falę mrozów i nadal rozjaśniają rabatkę .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/03/24 11:49 #229728

  • Isia
  • Isia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 445
Hejka, jeszcze dobrze nie widać krokusów, a już ciemierniki cieszą nas kwiatkami bardzo je lubię. U mnie jeszcze niestety łebki pochowane. Nawet w sprzedaży w okolicy poza Obi nigdzie nie widać, może LMerlin ? Zastanawia mnie po raz kolejny fakt czemu te roślinki są takie drogie ?! Dobrze zimują, łatwo się dzielą, są wieloletnie więc czemu ?? Pozdrawiam ciepło flower
W Isiowym Ogrodzie - Pozdrawiam ciepło Isia
Ostatnio zmieniany: 2021/03/24 11:52 przez Isia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/01 21:48 #230742

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 7683
Jak przezimowały ciemierniki ? moje zeszłoroczne nabytki bardzo słabo po prostu przemarzły do tego nie które z pełnych kwiatów mają pojedyncze do tego takie byle jakie , sporo miejsc zrobi się na nowe nabytki .

Ładnego żółtego nie udało mi się jeszcze zdobyć .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/01 22:15 #230751

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68195
Kwiatuszki zawsze warto obejrzeć, tylko za rzadko je serwujesz. :nie_wiem Wiosna już zawitała na dobre, więc chyba jest się czym chwalić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/09 23:58 #231715

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68195
Cisza... Zero odzewu na wywoływanie a ja już szykuję drugi aparat na sierpniowa wizytę. Spławimy Pawełka, wyślemy na rybki a potem zlegniemy na ziemi i będziemy focić.... Tylko lapka musisz zabrać. :lol: Dobrze to wymyśliłam?
No, pochwal!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/11 20:19 #231867

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Cisza, bo wir związany z czynnościami remontowo-przeprowadzkowymi kręci się coraz szybciej i coraz bardziej obawiam się, że omija nas ogrodowa wiosna. A ta już w pełnym rozpędzie!
Zastąpię w odpowiedzi Małzonkę, bo ta pewnie jeszcze orze na polu ;)





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, Kalmia, Olusia, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/11 20:54 #231884

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24762
O rety, jakie cudeńka :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/11 21:09 #231888

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Ufff! Już jestem co za tydzień, co za dzień , a co się jeszcze wydarzy to najstarsi Indianie nie wiedzą :lol:
Jestem narobiona jak koń po westernie, ale też i zadowolna ciut :P Melduję, że polecenia Męża wykonane, matko jeszcze trochę i mnie szczekać nauczy polewkamax
No dobrze pożartowałam trochę to teraz może pokażę ociupinę zieloności poprzeplatanej kolorami. Wiosna jakby tak bardziej śmiało pukała do drzwi, ale nadal nie jestem przekonana o odpowiedniej ilości wiosennych roślin w szczecińskim ogrodzie... No cóż w kaszubskim naprawię ten błąd, nie ma innej opcji, Pawełek już aż drży na samą myśl jak będziemy mieć pięknie :kawa polewkamax

Poll Kotenieńku pomysły masz cudne! Oby tylko udało się zgrać wszystko to ja bardzo chętnie :kocham
Wiosna faktycznie przyszła nie wiadomo skąd i kiedy, ale patrz wyżej ciut mi brakuje mocnych bodźców, tak żeby jebutło kolorem po oczach, żeby ogród aż kipiał, zaczątek tego już jest, jak ja się cieszę, że babcia Marianna obdarowała Pawełka prymulami terminatorkami, już tam widzę moje ciemierniki, ocean kokoryczy, botaniczne narcyzy / tulipanki, przebiśniegi, psi zęby, trójlisty, zawilce, ranacullusy, przylaszczki :kocham Czy świat jest to sobie w stanie wyobrazić? Ja tak i aż piszczę na samą myśl o tym widoku hu_rra
w związku z tym, że nie samymi remontami człowiek żyje to może by tak po kwiatuszku? Off course zakrzyknęła z sił całych Marzęka, co od namiaru pracy ostatnio wymiękka ;)

ukochańce me!






























Ostatnio zmieniany: 2021/04/11 21:11 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, Kalmia, Asia2, Olusia, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/11 22:08 #231908

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Oczywiście nie samymi ciemiernikami ogród żyje wiosną, więc na dowód, z nie tylko one rosną w naszym ogrodzie..































oby nas się mrozy nie imały, bo prognozy coś mocno dyskusyjne zapowiadają..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, Kalmia, piku, Olusia, VERA, chester633, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/12 11:54 #231978

  • Isia
  • Isia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 445
Piękna kolekcja ciemierników clap no wiosna już na całego pięknie coraz bardziej kolorowo :) najbardziej jednak zauroczyła mnie sasaneczka blady róż dubeltowa zdziwko cudeńko
W Isiowym Ogrodzie - Pozdrawiam ciepło Isia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/12 14:50 #231991

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
W tym roku, to w zasadzie fajnie jest... Bo może wiosna nie wybuchła wszystkimi kolorami naraz ale za to znacznie się się wydłużyła i co chwila zakwita coś nowego... Przynajmniej na południu tak Wiosna się rządzi... raz ciepło, a potem chłodek daje po kościach.
Psizeby piękne :mniam no i ciemierniki niczego sobie :przytulam
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/13 10:08 #232110

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Dzień dobry, dzień dobry :lol:
Isiu, co do ciemierników to jak najbardziej są dla mnie absolutnym wiosennym faworytem, choć po jakimś czasie ich oglądania ulegam powoli kolejnym wiosennym miłościom :oops: Najpierw delikatnie czarują przylaszczki, potem zalotnie się usmiechają kokorycze.. Potem zawilce, a najlepiej jakby to były kobierce zawilców powodują u mnie wręcz kręcz szyi :silly: Taka to ze mną sytuacja. :p
Lubię jak kwitnie, a nawet szaleje kwieciem! Potem zaś nastaje czas host i paproci, czas wyciszenia zmysłów.
Sasanki, takie wypaśne to z Berlina przyjeżdżały, niestety w tym roku ogrodnicze raje pozamykane :/ Może za rok.. Oby!

Aniu, masz rację, jakoś tak po tej najdluzszej od lat zimie czekalam na te gorące dni, nie myśląc, że jakby przyszły to szast-prast i po wiośnie. Niech to lepiej idzie tak spokojnie, dłużej będziemy się cieszyć <3

Dziś w nocy bylo - 1°, a teraz słońce. Oby tylko magnolia Gienie mi znowu nie przemarzła.. Jakoś nie dane mi są wiosenne kwitnienia..

Kwieciste widoki z ogrodu kaszubskiego
















Ostatnio zmieniany: 2021/04/13 13:11 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, Kalmia, Olusia, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, Isia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 16:05 #232599

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Tak, wiem, dawno ciemiernikow nie było :kocham













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz, basik, GosiaM, wojtek

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 16:40 #232608

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Zawsze lubiłam pieguski :lol: ale tym razem przedostatni podbił moje serce :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 17:49 #232621

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Wiesiu , gdzie Ty na przedostatnim widzisz piegi rotfl
Pierwszy to jest dopiero piegowaty !!!
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 19:22 #232639

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Ten mój Mąż to mnie jednak bardzo mocno kocha! Potrafi zadbać o moje dobre samopoczucie, ciemierniki przepiękne, dziękuję :oops:
Wiesiu, tez lubię pieguski, ale w tym wypadku zamowienie zaczęło sie właśnie od tego ciemiernika flower Nie powiem o siebie też zadbał i uzupełnił rośliny do cienia, więc cały dom radosny :silly: :p
To jak juz wspomniał kolega małżonek dawno u nas ciemierników nie było, więc powstawiam polewkamax Z telefonu na raty, namęczę się, ale co tam, warte są odrobiny cierpliwości. Bo z telefonu to mi zawsze maks 2 fotki wchodzą.. A potem to juz tylko edytuj, wklej, zatwierdź :silly: polewkamax i gotowe!

































Ostatnio zmieniany: 2021/04/16 22:10 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Kalmia, piku, Olusia, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Isia, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 19:37 #232640

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24762
Cuda Pani, cuda pokazujesz zdziwko :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): SantaRispetto

Hania SantaFe? Czemu nie? 2021/04/16 19:47 #232643

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 157
  • Otrzymane podziękowania: 657
Bedziemy się tak ścigać z Pawełkiem kto ma ładniejsze :lol:
Tak Ci tylko powiem, że jakby mi ktoś kazał powiedzieć, że zwycięzcą w tym konkursie jest jakiś konkretny to bym chyba nigdy werdyktu nie ogłosiła polewkamax Nie da się!




Santa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz, Isia, wojtek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.