Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/07/30 16:45 #273812

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
Kwitną siewki Cyclamen purpurascens . Stara cebula chyba przepadła, ale pojawiło się dużo siewek.
Dodatkowo ma mocny zapach...nie mogłem skojarzyć, co mi przypomina? think: ...ale to konwalie przecież krecigl

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, halszka, VERA, jugo, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/08/21 14:14 #275152

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Cyclamen hederifolium 'Silver Leaf Light Pink', czyli cyklamen bluszczolistny o srebrnych liściach i jasnoróżowych kwiatach, który rozpoczyna kwitnienie pod koniec sierpnia i kwitnie aż do jesieni. Zalecane jest jego okrywanie na zimę np stroiszem iglastym, ale u mnie za ocieplenie służyły liście paproci i opadłe sosnowe igły.


fot.18.08.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/08/21 14:15 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, jugo, basik, ewacz, Shalina, nena08, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/08/24 18:35 #275399

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
Rozpoczyna kwitnienie cyklamen bluszczolistny (Cyclamen hederifolium). Stanowisko niemalże cieniste.

fot.23.08.2022
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, VERA, elakuznicom, ewacz, Shalina, nena08, DorotaZ, tragopan ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/08/25 21:32 #275465

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Zakwitły tez u mnie, aż trzy kępki białych .



nareszcie cyklameny sie zadomowiły . :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, VERA, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/08/27 20:22 #275565

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
Cyclamen hederifolium 'Album' w towarzystwie konwalnika 'Niger'. Stanowisko ma tylko leciutko ocienione. U mnie utrzymuje się ostatnio wysoka temperatura, więc szybko przekwita.

fot.27.08.2022


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, VERA, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/08/28 19:52 #275636

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Moje solidnie przetrzebione przez gryzonie próbują coś z siebie wykrzesać :bezsil

28.08.2022.






Zakwita siewka spory kawałek od roślin matecznych :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Kalmia, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina, nena08, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/09/02 07:26 #275903

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
Vero, ja tu wcale nie widzę przetrzebienia... think:
U mnie pojawiło się dużo siewek. Większość w moim ulubionym, białym kolorze ;)





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, VERA, jugo, Franusiowa, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina, nena08 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/09/25 17:58 #277384

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
Kwitnie cyklamen bluszczolistny rosnący w cienistym i dość suchym miejscu.

fot.23.09.2022


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, elakuznicom, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/09/25 18:39 #277392

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Mój rosnący już kilka lat pięknie kwitnie i mam nadzieję że nowo zakupione w Sadzawce dadzą u mnie radę









Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Kalmia, takasobie, VERA, jugo, elakuznicom, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/09/28 20:18 #277619

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1052
  • Otrzymane podziękowania: 4923
Piękne są Wasze cyklameny. :bravo Podziwiam i dziękuję za ich zdjęcia.

Zawsze chciałam mieć takie kolorowe ;polanki; Kilkakrotnie kupowałam i sadziłam jakieś odmiany ale nie chciały ze mną współpracować - pewnie coś żle robiłam. :nie
Dzisiaj, przy okazji robienia zdjęć niżej pokazanego cyklamena, zobaczyłam jeszcze kilka listków innych od tego kwitnącego. Przypomniałam sobie, że sadziłam w tym miejscu 3 a może 4 odmiany z nadzieją na kolorowy misz-masz. Może jednak powoli wrócą do mnie? Oby...
Tego cyklamena mam 3 - 4 lata. Nie pamiętam co to za odmiana. Może ktoś mi podpowie? Przez ten czas od zakupu jakoś sobie radził. Dopiero w tym roku coś już widać.



Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, VERA, jugo, elakuznicom, Danusia, wojtek, Shalina, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/07 18:40 #278201

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Zakwitły cyklameny cylicyjskie (Cyclamen cilicium), które najpóźniej, bo w październiku, a nawet listopadzie pokazują swoje kwiaty.
U mnie zimują bez okrycia, ale nie namnażają się w szybkim tempie. Zastanawiałam się, czy ich ocieplenie na zimę dałoby lepsze efekty? think:


fot.07.10.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, takasobie, VERA, elakuznicom, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/09 20:23 #278379

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1496
  • Otrzymane podziękowania: 4721
Cyklamen hederifolium. Etykietkę ma "Pink", ale to chyba "Rubrum" think:

fot. 9.10.22
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, VERA, elakuznicom, basik, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, nena08 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/11 19:59 #278528

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
Skromniutko w tym sezonie kwitnie cyklamen cylicyjski (Cyclamen cilicium). Może spowodowało to bardzo suche lato :nie_wiem

fot.11.10.2022
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, takasobie, VERA, elakuznicom, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/17 19:13 #278865

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
Pamiątka zlotowa z 'Sadzawki' zakwitła. mam co prawda złe doświadczenia z odmianami o srebrnych liściach, ale jeszcze raz dałem szansę cyklamenowi bluszczolistnemu.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, halszka, takasobie, VERA, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/27 22:52 #279595

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Stwierdziłam, że kwiaty, to tylko dodatek do pięknych liści!
Przytargany kiedyś, ale niestety, nie ma labelki. Powoli się rozrasta, nigdy nie kwitł. Może ktoś ma podobnie ulistnionego cyklamena?


fot.26.10.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, jugo, elakuznicom, ewacz, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/30 18:22 #279754

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1052
  • Otrzymane podziękowania: 4923
Też sądzę, że liście cyklamenów są bardzo dekoracyjne.

Cyklamen bluszczolistny ma już ostatnie kwiaty i teraz liście będą ozdobą, choć nieco przysypane liśćmi azalii.



Pojawiły się listki dwóch innych odmian a czy wiosną zakwitną ,czas pokaże.

Skusiła mnie uroda liści cyklamenu dyskowatego 'Special Leaf. Okaże się po zimie czy sobie poradzi.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, halszka, VERA, jugo, elakuznicom, Shalina, a.nia, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/10/30 21:00 #279782

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Moje cyklameny powoli zasypiają pod kołderką z liści brzozy...............................................


...natomiast siewki nie znają umiaru, rosną jak chwasty ( z czego się zresztą bardzo cieszę :diabelek )


..wyrosły pomiędzy siewkami obrazków

..pod paprociami



...z dala od matecznych roślin





...wrosły w pierwiosnki

.ale wrastając w szczelinę spróchniałego drewna to już lekka przesada
Ostatnio zmieniany: 2022/10/30 21:08 przez VERA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, Kalmia, halszka, Krzysia, elakuznicom, basik, ewacz, Shalina ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/11/07 20:54 #280326

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
... a u mnie takie widoki :lol:




fot.07.11.2022
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, halszka, Krzysia, VERA, nelu-pelu, elakuznicom, ewacz, Shalina, Luke ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/11/07 21:06 #280330

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Basiu, super zdjęcie! Wielkie liściory ma ten cyklamen i wielką wolę życia! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, basik, DorotaZ

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2022/11/07 22:02 #280339

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Niezły ptaszek Basiu! 2smiech

Ja znalazłam jeden kwiatek, w sumie pączek, ale jest jeszcze kilka.

Coum 'Silver Leaf Pink'
Ostatnio zmieniany: 2022/11/07 22:03 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, halszka, VERA, elakuznicom, ewacz, Shalina, DorotaZ, Kika
Moderatorzy: takasobie
Czas generowania strony: 0.259 s.