Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/25 21:54 #67586

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Halinko, przykro mi, ale to wygląda na jakiegoś wirusa. :( Raczej nie HVX, a jakąś mozaikę. Nie jest ona letalna dla host, ale bardzo łatwo się przenosi, łatwiej niż HVX. :( Znajomy zainfekował czymś takim prawie całą kolekcję. Co gorsza objawy mogą się w kolejnym roku nie pojawić, by w następnym powrócić z różnym nasileniem. :( Jeśli to drugi rok z rzędu i jesteś pewna, że roślina nie została przemrożona to źle jej rokuje... :nie
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 00:25 #67770

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6159
Elu, dziękuję. Co do przymrożenia, to pewności nie mam, ale te zmiany są w tej samej części rośliny, po tej samej stronie, co w zeszłym roku. Obserwować jeszcze czy dać sobie spokój ???
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 00:37 #67772

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68102
Halszko, to wygląda na jakąś mozaike. Rozprzestrzenia się bez twojego udziału, więc lepiej zutylizuj, nim przelezie dalej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 13:40 #67806

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
muchazezlotym napisał:
Magda, to mogą być zmiany spowodowane wiosennymi przymrozkami. Czy to najstarsze liście?
Nie wywalaj całej rośliny, obserwuj co się będzie dalej działo.

Dziękuję za wskazówki :-)
Trudno mi powiedzieć czy to najstarsze liście , nie wiem jak to ocenić , ja zobaczyłam całą hostę ze wszystkimi liśćmi naraz :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 14:39 #67809

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
U mnie parę host ma podobne objawy - podejrzewam, że to jednak skutek mrozu. Ja bym poczekała do przyszłego sezonu z wydaniem wyroku.
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 22:32 #67851

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6159
Poll, dzięki, czyli nie pozostaje nic innego jak utylizacja. I pewnie w to miejsce nie należy sadzić hosty, dobrze myślę?
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/27 22:36 #67855

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Halinko, przez 3 lata nie powinno się w takie miejsce sadzić innej hosty.
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/29 10:30 #68093

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3356
  • Otrzymane podziękowania: 10500
Hosta Night Before Christmas kupiona na Oazie w 2015 r , w tamtym roku wyglądała jak wcześniej pokazywana ta odmiana z wirusem hvx , , ale dałam jej rok i w tym liście z jednego kła wyszły w połowie . Czy to faktycznie wirus ?







Beata
Ostatnio zmieniany: 2017/05/29 10:37 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 10:56 #68340

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Beata, powiem prawdę, że jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. zdziwko Połówkowe liście? zdziwko Pokaż jeszcze jak wyglądają liście z innych pędów.

Ja mam problem z Love Song. Rośnie już u mnie 6 rok, do tej pory okaz zdrowia i szybkiego mnożenia. W tym sezonie wyszła cała w plamy. :mur NI mam pojęcoa, czy to efekt mrozów czy jakiś wirus. think: krecigl 43pomoc





Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 2017/05/30 10:56 przez muchazezlotym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 20:38 #68420

  • Rodos Agnes
  • Rodos Agnes Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 128
Hosta juz kilkuletnia a te zmiany jakby przysuszone. Papierowe

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2017/05/30 20:39 przez Rodos Agnes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 20:58 #68428

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5818
Moim zdaniem przypaliło ją słońce , albo nawet sama wysoka temperatura.
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 21:19 #68436

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1040
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Słuchajcie u mnie było dzisiaj gradobicie , liście host są tak podziurawione :angry: , czy trzeba je teraz czymś popryskać czy tak zostawić?
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 21:20 #68438

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Jestem tego samego zdania co Mirka. To efekty wysokich temperatur.
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rodos Agnes

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 21:37 #68448

  • Rodos Agnes
  • Rodos Agnes Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 128
Myslicie ze trzeba ja zabrac spod tej sciany?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/30 21:40 #68452

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Jaka to strona domu? Długo ma słońce?
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/05/31 05:01 #68510

  • Rodos Agnes
  • Rodos Agnes Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 128
To wschodnia srtona domu od rana slonce do godz ok 14 pozniej juz cień vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/05 18:40 #69500

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6159
Hosta Platinum Tiara - wczoraj zauważyłam zmiany na liściach, nie wygląda to dobrze, tkanka liścia jest zmieniona. W sumie kilka liści ma zmiany, tutaj pokazuję te największe. Wydaje mi się, że to HVX, zerknijcie proszę wprawnym okiem recourse







Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2017/06/05 18:41 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/05 18:56 #69507

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16428
  • Otrzymane podziękowania: 55440
Też mam dylemat :(
To stara hosta, którą odziedziczyłam w raz z zakupem działki, odmiana NN
Od czterech lat wypuszcza takie dziwne liście, a od dwóch rośnie w odosobnieniu na skraju ogrodu.
Wykopać i spalić :nie_wiem pomóżcie podjąć decyzję 43pomoc










pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/05 21:32 #69554

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Moja Night Before Christmas była kupowana z tego samego źródła co Beaty.
Kiedy Beata zapytała mnie na PW jak wygląda moja odpowiedziałam, że ok, ale w niedzielę wlazłam w krzaki aby dokładnie jej się przyjrzeć i nie wiem co o tym sądzić :nie_wiem . Czy ona tak ma, że jasny środek jest jak guma, lekko ściąga liść ? Prawie wszystkie są zniekształcone, ale może taka jej uroda :nie_wiem .







Z ubiegłego roku mam tylko jej dwa wczesnowiosenne zdjęcia, na których nic niepokojącego nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/05 22:54 #69575

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Krzysiu - to ewidentny HVX na Night BCh, przykro mi. :( Tu wyraźnie widać zmiany:



Basiu, podobnie u Ciebie - hosta do spalenia.

Halinko, na Twojej ja widzę tylko przemrożenia najstarszych liści - sprawdż, czy na nowych wyrastających teraz są zmiany.

Rodos Agnes - bezpośrednie słońce do godz. 14 to dla host zdecydowanie za dużo. przesadź ją w chłodniejsze miejsce.

Fabiola, po gradobiciu ja zawsze wycinałam najbardziej zniszczone hostowe liście a pozostałe, z niewielkimi dziurkami pryskałam profilaktycznie Topsinem.
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 2017/06/05 23:00 przez muchazezlotym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, Krzysia, beatazg, basik
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.183 s.