Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 00:02 #69583

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Dziwnie poparzone liście zobaczyłam ostatnio na Christmas Tree , a mam ją czwarty rok . Wzięłam liść do domu i tam przez lupę dojrzałam wzdłuż nerwów od dołu liścia , podłużne szare owady . , ale tylko na części liścia sobie siedziały . Na malinie dziwnie pomarszczone liście pryskam na przędziorka , dlatego wzięłam liść do domu żeby go pooglądać ,, , jeszcze słoneczniczek szorstki ma takie liście u mnie i jakiś chwast na łące . Pomyślałam , że może to przędziorek na hostach ,
Krzysiu , moja Night B CH , ma identyczne liście jak Twoja i to mnie zaniepokoiło już w tamtym roku . Myślałam ,że wirus HVX to przebarwienia wzdłuż nerwów i zapadnięta tkanka . .
Dwie hosty z ewidentnym wirusem kupiłam w tym roku , pierwszą w Cebulekwiatowe ,ale jej nie wsadziłam , bo jak zaczęła wypuszczać liście to już było widać , a drugą z Sadzawki wsadziłam kilkanaście dni temu i trzeci liść co wyszedł u mnie wygląda na zawirusowany ,ale po dobrym przyjrzeniu się drugi też ma cętki . Napisałam do nich , ale na razie cisza . Sadzawka wszystkie hosty wysłała beznadziejne .





Beata
Ostatnio zmieniany: 2017/06/06 00:22 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 18:11 #69676

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54870
Dziękuję Elu recourse Ta hosta już wykopana, schnie przed spaleniem.
Trochę się wystraszyłam :( w takim razie zapytam jeszcze o jedną, pochodzenie to samo, rosły obok siebie.
Dziwne ma liście, część jest gładkich, a inne burchlate think:










pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 18:35 #69677

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2766
  • Otrzymane podziękowania: 7329
Elu :buziak , dzięki za diagnozę, zaraz ją wyciągnę z ziemi i zostanie spalona, na szczęście od początku rośnie w donicy z dala od innych. Niestety podróżowała w towarzystwie i pozostałe zostały posadzone w bliskim sąsiedztwie innych host.

Znalazłam jej zdjęcie w chwilę po wsadzeniu do donicy- te listki chyba już mają oznaki wirusa.





Beata :buziak a Tobie dziękuję za czujność, nadal bym toto hodowała :patel .
Ostatnio zmieniany: 2017/06/06 18:38 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 20:05 #69690

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5933
Elu, dziękuję. Dzisiaj oglądałam ją i nie wygląda na to, żeby miała wypuszczać jeszcze nowe liście, ma już za to malutkie pędy kwiatowe. No nic, będę ją mieć na oku, i może za jakiś czas dam jeszcze zdjęcia do diagnozy. Bardzo ja lubię i żal byłoby unicestwiać ale wiadomo - jak mus to mus krecigl .
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2017/06/06 20:05 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 20:53 #69697

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1039
  • Otrzymane podziękowania: 1928
Ja również dziękuje Eli za odpowiedz . :buziak
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/06 21:03 #69702

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1559
Basik, na tej pokazanej dziś nie widzę objawów wirusa, ale obserwuj ją i zachowuj profilaktykę.

Krzysiu, na Twojej NBCh objawy poznałam od razu - miałam to samo 7 lat temu - test potwierdził HVX.



Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, affa, beatazg, basik

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/07 23:00 #69916

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Krzysia zaalarmowała mnie, że coś jest nie tak z moją Night Before Christmas (mam ją od Marty artam) :unsure:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/16 21:35 #71221

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Wczoraj wyrzuciłam jedną hostę, dziś Beata (Beatazg) zwróciła moją uwagę na inną hostę i jej młody liść, który posiada cechy HVX. Poczekam jeszcze aż rozwinie się kolejny i pewno następna doniczka się zwolni :( Moje pytanie dotyczy samego wirusa. Czy to możliwe, że zainfekowane hosty rozwijają się gorzej, wolniej? Te dwie zainfekowane rosły u mnie dwa sezony i co roku startowały od jednego kła.
A to jest ta druga z podejrzeniem

pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 19:42 #71940

  • Rodos Agnes
  • Rodos Agnes Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 128
Tegoroczny nabytek hosta Climax




Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2017/06/20 19:46 przez Rodos Agnes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 20:39 #71950

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1559
Markita, Twoja Night BCh jest baaardzo mocno podejrzana, odseparuj ją i obserwuj, zobaczysz, jak będzie wyglądać w przyszłym sezonie. HVX nigdy nie zanika, jak już raz wystąpiły objawy to tylko będą się nasilać aż do śmierci rośliny.

Jaguś, tej hosty bym jeszcze nie skazywała na zagładę, poczekaj do przyszłego sezonu. Niestety, zainfekowane hosty rozwijają się dużo gorzej.

Rodos Agnes, na moje oko to klasyczne objawy HVX na Climax. Jakie jest pochodzenie tej hosty?
Pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): markita, Ness

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 20:55 #71955

  • Rodos Agnes
  • Rodos Agnes Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 128
Elu tak wlasnie podejrzewalam ale jak zawsze potrzebowalam potwierdzenia idzie od razu na stos
Hosta zakupiona w albamar :nie_wiem
Ostatnio zmieniany: 2017/06/20 20:58 przez Rodos Agnes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 21:56 #71991

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
Moja American Dream tak wygląda...




Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2017/06/20 22:14 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 21:57 #71995

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2766
  • Otrzymane podziękowania: 7329
Elu, dodam , że Marty NBCh oraz nasze z wirusem, Beaty i moja , pochodzą od jednej i tej samej rośliny, chociaż nasze były chyba z późniejszego podziału.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/20 22:46 #72023

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Krzysiu , u mnie 5 poszło na stos , a nowe przybyły :) , tylko gdzie je posadzić jak w tych samych miejscach nie wolno . . U Markity na drugim i czwartym zdjęciu , bo to ten sam liść , widać lekkie zmiany . Ja spaliłam swoją Christmas Tree , , a burchle przesłoniły mi wirusa . Dopiero po dobrym przyjrzeniu się zauważyłam ,że ma podobne poparzenia co N BCH .

Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 10:16 #72086

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Nie bardzo mam gdzie ją odseparować i obserwować, wyrzucę ją po prostu, zniszczę. A co mogę posadzić w miejsce po niej? Bo dziura będzie, a podejrzewam, że nowej hosty nie wolno think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 14:36 #72123

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Obejrzałam dziś dokładnie resztę moich host i wpadłam w panikę oraz paranoję, bo chyba wszystko mam do wyrzucenia :placz

Van Wade, kupiony 4 lata temu u pana Marca





Green Cup, to samo źródło, razem sadzone





Fire Island, moja ulubienica, ma taki zielony pas na liściu



rośnie tam jeszcze Blue Fragrant



i jakieś małe coś NN, nie wiem skąd ją mam, ale też wygląda podejrzanie



Wszystkie hosty, oprócz ostatniej pochodzą z polecanego sklepu, od polecanego sprzedawcy. Nie rosły w pobliżu NBCH, którą wcześniej pokazywałam.
Jeśli wszystkie okażą się zarażone, to chyba się zniechęcę do host :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 14:50 #72124

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Marta, mam to samo, co się bliżej przyjrzę którejś hoście, od razu wydaje mi się, że jest chora krecigl, już zgłupiałam, które zmiany wywołane zostały przez przymrozki, a które przez HVX, polatam wieczorem z aparatem.
Ostatnio zmieniany: 2017/06/21 14:57 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 17:09 #72143

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1559
Zuzanno, American Dream wygląda bardzo źle. Podejrzewałabym, ze to może palące słońce tak ją zmaltretowało, ale ta zmiana nie pozostawia złudzeń:



Moim zdaniem na stos.

Krzysiu, moja Night BCh była zakupiona w 2008 roku na allegro u "smilingface". Wtedy sprzedawał dużo host. Przez 2 lata nie wykazywała objawów HVX, tylko marnie rosła. W trzecim roku wyszły te zmiany. Po paru latach dowiedziałam się, że ta odmiana od tego sprzedawcy była chora u każdego i jeśli ktoś ją zakupił, mógł być nieświadomy, że jest z załącznikiem.

Markita, oczywiście w miejsce chorej hosty nie możesz posadzić funkii, i to przez 3 lata. teacher Ale możesz posadzić np żurawkę. gwizdac Na kolejnych Twoich zdjęciach nie widzę nic podejrzanego, to po prostu przepiękne burchle. :bravo Andrzej Marzec to najbardziej uczciwy sprzedawca host jakiego znam. To on rozpętał w 2010 roku wojnę z HVX w Polsce - sprzedawał odmianę Striptease, nie będąc świadom, że jest zarażona, jak się później okazało. Wykonał telefony do wszystkich kupujących tę odmianę, nakazał spalić i dosyłał nową, zdrową lub proponował zwrot pieniędzy.
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 2017/06/21 18:59 przez muchazezlotym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 18:49 #72156

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Elu nawet nie wiesz jaki mi kamień z serca zdejmujesz :woohoo: , cały dzień chodzę struta, że tyle host na straty, a tu taka ulga vishenka . Jednak jestem kompletnym dyletantem hostowym :diabelek , dobrze, że chociaż Was czytam i wiem gdzie kupować :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2017/06/21 18:56 #72157

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1559
Marta, to lata obserwacji i praktyki. Na początku mojej przygody z hostami, lata temu, ta Moonligh wydawała mi się najpiękniejsza na świecie, bo taka inna... gwizdac







Dziś wiem, że to klasyczne objawy HVX. Szła w jednej paczce ze Striptease - Andrzej Marzec oczywiście przysłał mi nową zdrową sadzonkę.

Dodam, że rosnąca obok i stykająca się z nią Minutemann jest do dziś zdrowa. HVX nie przenosi się na szczęście przez kontakt liści.
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 2017/06/21 19:05 przez muchazezlotym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.193 s.