Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2017/04/28 15:03 #62121

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Cudny widoczek z kwitnącym drzewem i tulipanami pod nim. :)
Znowu pada i zimno się zrobiło a chwasty wzywają ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/04/28 17:04 #62141

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Miłka, na niedzielę zapowiadają pogodę to postaram się zrobić jak najwięcej w tej materii. Na wtorek mam lekarza i ZUS (któryś z kolei raz i chyba nie ostatni :( ), więc raczej nie wyślę. Póki co później muszę pojechać po wyniki badań + lekarz. To czego nie zrobię jednego dnia przechodzi na drugi (z wyjątkiem lekarza).
Przed Zośką powinnam zdążyć.
:( :blink:
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2017/04/28 20:08 #62184

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Tulipanów też masz sporo, ale ja w sprawie dalii....jesli jutro posadzę to powinno być dobrze? większość mam w doniczkach ale trochę w torfie dalej i te wepcham w ziemię..... think: nie za wczesnie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/04/29 22:02 #62409

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Ewka! Można sadzić do ziemi pod warunkiem, ze nie maja zielonych pędów już dużych, które będą wystawać ponad ziemię. Nadal jest ryzyko przymrozków i te części możemy stracić. Jeśli jednaj pędów niem a, albo są malutkie, ze można je schować pod ziemią - można sadzić ze spokojem! zwyc

Gosiu! Wierzę w Ciebie! No i cierpliwie czekam ;-) Lekarz najważniejszy!

Ina! Dziękuję! :buziak Chwasty aż wrzeszczą! Ja dziś powalczyłam, ale to kropla w morzu potrzeb. think: U nas też zimnica, ale były chwile, że ściągnęłam polar, bo zaświeciło słońce.

Nowinka!
Nie przejmuj się! Ja też byłam nieświadoma i często zaskoczona! Dziś np wykopałam gipsówkę i już wylądowała na kompoście, ale sobie przypomniałam, ze tam powinna być gipsówka i posadziłam z powrotem 2smiech A o groszku zawsze zapominam. Na szczęście jest coraz większy i bardziej rzuca się w oczy wink-3

Wczoraj dotarłam z daliami do półmetka hu_rra Oczywiście tylu decyzji w ciągu godziny nie podjęłam nigdy, a posadziłam tylko 20 sztuk.

Dziś musiałam przygotować kolejny areał pod dalie. Zapanował tam podagrycznik i musiałam go wyciągnąć kawałek po kawałeczku. Na pewno nie wyciągnęłam wszystkiego i na pewno z czasem odrośnie, ale mam przynajmniej gdzie sadzić dalie. Miałam nawet taką refleksję, że szkoda, że to chwast, bo tak ładnie wygląda, zieloniutko, liście zgrabne, zdrowe... gwizdac

Posiałam też wreszcie dynie i cukinie w doniczkach. Wiem, że powinnam zrobić to dużo wcześniej, ale odkładałam to bez sensu... To samo z pomidorami! Dopiero popikowałam. W pracy na parapetach też rosną, kolega posadził, ale tam sa obłędne warunki - ciepło , słonecznie, wysoko! Pomidory mają z 30 cm ponad donicę. Moje są o wiele mniejsze. :mur

Posadziłam też floksy płomyki, które dostałam od kolegów na urodziny oraz jeżówki, które teraz też dostałam od koleżanki. Zauważyłam, ze w wielu miejscach mam kępy melisy, jedna zarosła mi własnie jeżówki. Niezła kępa już była, musiałam przesadzić. Ile ja dziś kilometrów zrobiłam w ogrodzie! Aż mnie stopy bolą! Nie było nawet czasu na hamaczek (chwilami było nawet ciepło).
Jutro ciąg dalszy walki!

Na dziś:

Tulipan Cilesta


Tulipan Flaming Purissima


Tulipan Mystic van Ejik


Tulipan Claudia


Serduszka wspaniała


Tulipan nn


Taki zawilec się znalazł, grecki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Semper, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/04/29 22:30 #62419

  • haw5
  • haw5 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 236
Zaglądam regularnie,kibicuję ale po cichu .
Potwierdzę tak to zawilec grecki
Pozdrawiam Krystyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/04/30 07:42 #62448

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłko piękny krzaczor serduszki ,:mniam moja zmarzła do cna., :placz ale miała jakieś inne liście. think:
Twoja podobna jest do mojej kokoryczy , też dobrze podmarznietej. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/01 08:08 #62594

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5581
Wczoraj zamawiałem parę roślinek.
Tanio bo z przeceny.Wśród nich była dalia"Marble Ball"
Zamówiłem :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród takisobie 2017/05/03 23:09 #63007

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Już koniec długiego weekendu w większości spędzonego pracowicie w ogrodzie. Jutro jadę do pracy, żeby odpocząć. 2smiech

Jurek! Dobrze, że zamówiłeś! To piękne dalia, choć nie mam (jak wielu innych pięknych). Więc nie młotkuj się po głowie, to była rozsądna decyzja! :)

Elżbieta! Bo to była pewnie inna serduszka! O przydomku "okazała"! Szkoda, że zmarzła :-(

Krysiu! Cieszę się, że zaglądasz i kibicujesz! Ja też tak mam, że łażę po ogródkach, podglądam i notuję, ale zawracam głowę, tylko wtedy, jak coś mnie nurtuje! :buziak

Dalie posadzone! Jeszcze mam miejsce dla tych "obiecanych", które do mnie wkrótce przyjadą! To będzie nadmiar szczęścia, ale już widzę te łany! clap
Posadziłam też mieczyki i resztę cebulowych. I trochę pokopałam, popieliłam i nawet w cieplejsze chwile powisiałam dziś w hamaku! hu_rra
W poniedziałek byłam na majówce w Botaniku. Kupiłam sobie kobeę, której siewkę zmarnowałam. Jeszcze kilka dni - posadzę pod płotem. To mój debiut, ale już sobie wyobrażam, jak będzie pięknie!

Parę z weekendu:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, Gosia1704, chester633, Semper, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/05/04 14:59 #63101

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko ślicznie kolorowo u Ciebie ja siedzę w domu bo dalej pada jeszcze mam co nieco posadzić i poprzesadzać ale jak jak z góry wciąż kapie a na dodatek nie mam gumowców wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/05 21:59 #63350

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
A u nas Danusiu pada co drugi dzień. Dziś nie pada, jutro będzie! Ale na szczęście się ociepliło i tak nie wieje.
Dziś dostałam ostatnie dalie od Gosi i posadziłam królewny. Jutro wg zapowiedzi dobrze podleje.
Posadziłam do gruntu pierwsze pomidory, ale na razie przykryte pod dzwonami. Mimo wszystko boję się przymrozków!
Posadziłam też pierwiosnki od Gosi, takie cudeńka i żółtego fiołka.Wszystko oznaczyłam, żeby nie wypielić przez przypadek.
Jutro ma być koszona trawa pierwszy raz, aż żal, bo wyhodowaliśmy coś takiego:



Nadal głęboko wzdycham, jak przechodzę przez ogród. Tak działają na mnie tulipany. gwizdac







Ptaszyska się uwijają, co chwilę nowe gatunki. A myślałam, że tylko kopciuszki będą:




Dosadziłam sobie rojnika do skalniaczka z "bele czego":



I kupiłam kloniki w Biedrze, nie posadziłam, bo nie wiem gdzie:



I moje piękne pełniki pod aroniami zaczynają hu_rra



I nie będzie mnie kilka dni, bo wyjeżdżam na ptaki, ale postaram się zaglądać na Forum, bo i tak będę ciekawa, co się dzieje!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Gosia1704, chester633, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/05/05 22:07 #63354

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko tez sie boję że długo ta słoneczna pogoda nie wytrzyma ale co zrobić i tak wpływu nie mamy .Tulipanki oczywiście sliczne wychodzi że chyba tylko mnie niezbyt lubia albo moją glinę :nie ale za to mam coraz więcej narcyzów i dają radę coraz lepiej :) Ptaszki miałam wczoraj tak cudne w ogródku że nadziwić się nie mogłam ale aparat był w domu :patel
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/05 22:14 #63359

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6636
  • Otrzymane podziękowania: 14379
Miłko, też kupiłam te kloniki z B.! Właściwie to był ratunek sierot przed niechybną śmiercią...
Wzięłam ostatnie 2 zielone, czerwonego zostawiłam :oops: bo już mam sporego.
Moczą teraz nóżki bo całkiem suche były.

Co myślisz z nimi robić? Długo stały w cieple, a tu straszą przymrozkiem w poniedziałek i wtorek!
Cyba przetrzymam na balkonie, pod kontrolą :P
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/06 21:52 #63564

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Patrząc na Twoje dzwony przypomniały mi się dziecięce lata jak u babci chroniłam swoje tulipany pod słoikami.
Wtedy było ich kilka, teraz nie dałabym rady wszystkiego ochronić
Tak naprawdę to chyba zwykłe doniczki też dałyby radę, ale ja nie mam czasu.
Niech się dzieje wola nieba polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/09 22:08 #64260

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Gosiu! Każdy sposób dobry! Pod dzwonami moje pomidorki! (przypomniałaś mi- biegnę podlać moje pomidory, które mam w domu). Opatrzności też można powierzyć nasze wrażliwe rośliny. :kawa Jak się nie ma czasu, to też pomaga 2smiech

Nela! Też chciałam ratować przed śmiercią takiego variegata, ale się powstrzymałam, bo usłyszałam, ze te białe brzegi lubią się przypalać i nieładnie wtedy wyglądają. Ja nie miałam do tej pory żadnego, a zawsze chciałam mieć. Tylko nie wiem, gdzie posadzę. Na razie w doniczkach, ale cały czas dobrze podlewane ;)

Danusiu! Chyba rzeczywiście zależy to od gleby. Coś w tym jest! A ptaków uwielbiam słuchać. Czasami specjalnie nie biorę aparatu do ogrodu, żeby się skupić na słuchaniu. Oczywiście przodują samce kosów, są niezmordowane i oprócz gwizdania wydają różne inne dziwne głosy. Potem kapturki, sikory, coś w tym roku piegży nie słychać, kopciuszki i nocami odzywa się teraz słowik! Musi być kawał ode mnie, bo cicho słychać, a on ma głos jak dzwon!

Przez weekend do poniedziałku byłam na ptakach w PN Ujście Warty. Wszystkich zapraszam do ptasiego wątku : TUTAJ i do kolejnych postów, gdzie sukcesywnie będę pokazywać moje obserwacje.

W ogrodzie dziś byłam 5 minut i wygnał mnie deszcz. Uszykowałam naprawdę już ostatnie paczki z daliami. Teraz będę czekać aż urosną! gwizdac

Czarny baz (rzeczywiście czarny) - nie pamiętam, co to za odmiana

Jeden z nielicznych narcyzów Hollywood



Tulipany Angelique


Nie wiem jak ten się nazywa :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Gosia1704, chester633, Dagusia, Elżbieta

Ogród takisobie 2017/05/09 23:01 #64277

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Czarny bez to pewnie 'Eva'. 5 minut w ogrodzie? To znaczy, że nic nie okrywałaś? Nie prognozują u Ciebie przymrozków? U mnie już -1* :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/09 23:11 #64281

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Martuś! Już znalazłam! To Black Lace! Chciałam w Bąblinie kupić Thundercloud , ale nie mieli więc wzięłam ten i nie żałuję!
Ja niczego nie okrywam. Trzy pomidory w gruncie mam przykryte dzwonami, ale jest nadal w plusie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/09 23:23 #64285

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Pełna nazwa 'Black Lace Eva' :P
Zazdroszczę plusa na termometrze krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/10 08:07 #64313

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
takasobie napisał:
Nie wiem jak ten się nazywa :nie_wiem

Czy on jest naprawdę tak mocno wybarwiony jak na zdjęciu? Bardzo przypomina mojego 'Jymmy'
To zdjęcie robione w słońcu naprawdę wygląda bardziej pastelowo

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród takisobie 2017/05/10 08:54 #64319

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Wiesiu! On jest taki wściekły! Nie będzie to Jimmy :nie Kupiłam w Biedronce, ale miałam kilka odmian i nie zaznaczałam gdzie co sadziłam. Double Beauty of Apeldoorn sadziłam 3 paczki i wyszedł mi jakiś gigant żółty o czerwieniejącym brzegu, a te to miały być American Dream, ale odwrotnie jest wybarwiony. Coś im się w tym roku tulipany nie udały wink-3





No popatrz Marta! Nawet nie wiedziałam! Nie było na labelce Eva, ale skoro tak mówisz :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogród takisobie 2017/05/10 09:11 #64322

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Ja też mam pomieszane jesienią kupowane tulipany :unsure: . Np zamiast 'Queen of night' mam coś dużego ciemno różowego think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.262 s.