Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/05 12:26 #259188

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
takasobie napisał:
Co roku sobie obiecuję, że kupię, a potem zapominam. :mur
Ja mam tak z rannikami :D Ciekawe czy kiedyś kupię...
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/05 13:39 #259189

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Zuziu niespodziewany remont idzie pełną parą i aż miło czytać i oglądać, oby wszystko wyszło tak jak sobie zaplanowałaś.
Te drewniane wnętrza są śliczne.
A na wylewkach jaka będzie podłoga? Mnie się zdawało że chcieliście drewno, ale może coś pomieszałam.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

! 2022/02/05 21:35 #259237

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Majeczko Dziękujemy za kibicowanie :) czasem z planowania nici i wychodzi spontan :)
Mamy już podobno pomalowane pokoje!

Na podłodze będą płytki imitujące cegłę. Kupione latem ubiegłego roku przeleżały sobie na placyku biesiadnym. Z drewna zrezygnowaliśmy z uwagi na upierdliwośc w konserwacji. Oczywiście dechy w pokojach zostają. Płytki tylko w kuchni.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, edulkot, zanetatacz

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/05 21:42 #259239

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1589
  • Otrzymane podziękowania: 4759
Drewno na podłodze jest super, ale nie tam, gdzie się wchodzi często w butach i jeszcze na dodatek zwierzęta szaleją.
Te kwitnące oczary to na pewno teraz???? zdziwko To czemu moje jeszcze śpią?
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/13 21:45 #259691

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Przyznaję, że nie mam kiedy zaglądać na bloga, ale jak usłyszałam o remoncie, pobiegłam zobaczyć. Uwielbiam oglądać przemiany nie tylko ogrodowe.
Po piaskowaniu wyszedł przepiękny kolor drewna.


Elu, tak oczary już kwitną. U mnie też clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/19 12:28 #259988

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Elu dokładnie tak. W kuchni nie dałoby się żyć z drewnianą podłogą. jest poza tym piec i łatwo drewno uszkodzić jakimś ciężkim klockiem drewna, pogrzebaczem czy w końcu kawałkiem żaru, który może wypaść.
No to pobudka dla Twoich oczarów! kwitną i to jak jeszcze :)

Margosiu ja wiem, ze nie jest łatwo zaglądać w różne miejsca i czytać to tu to tam. ja sama mam okropne zaległości, ale spokoju mi brakuje i chwili na poczytanie ze zrozumieniem.
mam nadzieje, że po olejowaniu ścian kolor się pogłębi. Podłoga została wycyklinowana i naprawdę jest fajna, przynajmniej na zdjęciach wysyłanych przez majstrów :)

W ogrodzie hula wicher, ale ja już dziś nie wytrzymałam i poleciałam pogrzebać w ziemi. Na razie tak pobieżnie pousuwałam śmieci pozimowe z tych miejsc, gdzie już gromadnie wychodzą cebulowe. Ziemia mocno wilgotna, gajowiec rozszalał się okrutnie. okropnie. Strat póki co nie widać, zima nie była jakaś sroga i mam nadzieję, że już nie będzie.








Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Jo37, piku, takasobie, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/27 13:58 #260489

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Kolejny weekend poświęcony wstępnemu odbadylaniu rabat. Dziś byłe Arlington i częściowo kwasolubna zostały oczyszczone. Nie robię tego jakoś kanonicznie, część zeszłorocznych liści jeszcze zostaje, niech sobie je dżdżownice wciągną pod ziemię.
Wychodzi już sporo roślin, powojnikom grubieją pąki, przebiśniegi w pełni kwitnienia. Tylko ta wiosna tegoroczna przykryta czapą smutku i niepokoju.


Chłodno jeszcze, choć słońce świeci. W. przyciął hortensje bukietowe., ja wycięłam liście ciemiernikom. Widzę, że znów będzie walka z odbijającym milinem. W donicach przed domem nosy wystawiają cebulowe.
Zgodnie z odwiecznym porządkiem.













Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Jo37, piku, takasobie, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/27 14:10 #260492

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68191
zuzanna2418 napisał:
. Tylko ta wiosna tegoroczna przykryta czapą smutku i niepokoju.

Masz rację Zuzanno. Mnie też teraz wszystkie zmiany w ogrodzie mało cieszą.
Zaawansowanie roślin bardzo podobne, choć ciemierniki rozwinęły pojedyncze kwiaty tylko na bardzo ciepłych i osłoniętych stanowiskach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/27 17:34 #260510

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21234
Poczytałam blog wiejski -ależ tam się dzieje ,będzie pięknie hu_rra ,fajni fachowcy się Wam trafili i niech wszystko dalej idzie po Waszej myśli :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/27 19:07 #260526

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Zdjęcia miodek!
Też blog czytam i jestem pełna podziwu.
A w ogrodzie próbuję tak samo jak Ty sprzątać sukcesywnie, odbadylać ze spokojem, aż zrobi się fajnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/27 19:25 #260532

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Ach Polu, to mnie jakoś mentalnie przerasta, nie wiem czy śledzić wiadomości czy przeciwnie, izolować się od informacji, ale muszę mieć ogląd sprawy, bo moja praca też jest związana z ruchem granicznym.
U mnie też jeden jedyny ciemiernik rozwinął pąk. Reszta w mniej więcej takim stanie:


Żanetko tak, jakoś w tym wszystkim sprawy na wsi idą dobrze. Może za tydzień da się pojechać i na własne oczy obejrzeć..
Miłko dzięki! ja zawsze robię porządek po kawałku, a dziś po prostu coś mnie wyrwało z chaty i kazało tyrać 4 godziny :) Jest jakaś dobra energia w takiej przedwiosennej dłubaninie.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Jo37, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/02/28 21:52 #260627

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Cztery godziny w ogrodzie zlatują jak z bicza trzasnął. B) Połowę tego czasu marnuję w zasadzie na poszukiwania potrzebnych mi narzędzi i odnoszenie ich, żeby nie poginęły. dawniej wkurzałam się na to, ze narzędzia mają pomarańczowe i czerwone rękojeści. Teraz aby je było łatwo znaleźć i żeby wkurzały pozostawione na rabacie. 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418, a.nia

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/02 08:33 #260702

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24758
Z M porządkujemy w ogrodzie to co wichury naniosły z okolicznych pól po kukurydzy, zostało nam jeszcze tylko jakieś 15 arów do ogarnięcia :diabelek Zbierać trzeba ręcznie, bo z kory wygrabić tego nie sposób :bezsil Uroki mieszkania na wybuczajewie za wsią :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 08:49 #260836

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Miłko Ginące narzędzia to temat na epopeje ogrodniczą. Chyba nie ma na razie znanego ludzkości sposobu, aby temu zapobiec. W. malował rękojeści narzędzi firmowych na pomarańczowo, ale i tak co roku musi kupować skrzynkę sekatorów.
Verko u nas wiatry o tyle dały się we znaki, że wszystkie suchelce z żywotników wytrzepały, tudzież kawałki gałęzi z modrzewi sąsiada. Co się dzieje na wsi nie wiem, ale podejrzewam, że badyle z traw fruwały po całej okolicy.
W sobotę ogarnęłam kolejny fragment ogrodu, wciąż chłodno i jakoś tak nieprzyjaźnie. Ale staram się zająć myśli czymś innym niż wojna i praca, której mam teraz naprawdę po kokardę, bo nawet w weekendy trzeba załatwiać pilne rzeczy, sytuacja na granicy jest dynamiczna.
Z uwagi na ujemne temperatury rośliny zastygły w stop-klatce, jakby też zastanawiały się czy ten głupi świat zasługuje na wiosenne przebudzenie.



















Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Jo37, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 09:29 #260839

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Przedwiośnie zawsze cieszy, a takie zastygłe potrwa dłużej.
Wsiowa kuchnia wypiękniała, okna a właściwie widoki na przestrzał poprzez szklane drzwi i werandę. Ten pomysł był genialny. W starym domu też tak miałam, jednym okiem w stronę drogi drugim na tyły.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 15:27 #260856

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20964
Zuzia ja tylko w jeden dzień wyszłam hortensje przyciać reszta siedzi bo albo była zimnica okrutna albo śnieg z deszczem a od wczoraj mam znów zimę na całego czyli wszystko wstrzymane.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 16:59 #260864

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Maju na to wygląda, że oczekiwanie na wybuch zieleni i słowicze trele nieco się nam przedłuży.
Kuchnia całkowicie zmieniła oblicze, jeśli można tak powiedzieć. Demontaż ściany daje nowe możliwości aranżacyjne. A póki co wrzuciłam dziś wpis retrospektywny o piecu kuchennym, zapraszam :)
Danusiu jeśli u nas zimno, tu u Ciebie jeszcze zima, Góraleczko Ty nasza! Ale jak przyjdzie odwilż i zakwitną pierwiosnki no to będzie szał!

Ja w ramach ukojenia nerwów obejrzałam odcinki serialu BBC Life in a Cottage Garden with Carol Klein, dostępne na youtube. Polecam, wspaniała historia całorocznego cyklu w ogrodzie jednej z prezenterek w Gardener's World, która uspokaja, oddala złe myśli.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2022/03/06 16:59 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Jo37, piku, takasobie, VERA, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 18:33 #260877

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Jakże dobrze pamiętam te Wasze przygody z tym piecem. W końcu doczekał się eleganckiej oprawy całej kuchni, będzie ślicznie i przytulnie z tymi nowymi meblami.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/06 19:15 #260885

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Wawrzynek jeszcze nie rozwinął się? U mnie właśnie pierwsze kwiatki się rozchyliły.
Piękne zdjęcia! :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/03/08 19:32 #260983

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
To zastygłe przedwiośnie jest dla mnie strasznie denerwujące bo ja też zastygam w przebudzeniu wiosennym krecigl . Właśnie wróciłam z Podkarpacia z planami wiosennych porządków z powrotem :unsure: . Z przygotowanych jesienią czterech stert na ogniska udało mi się spalić dwie i przegoniła mnie zima. Traw wyciętych ledwie jedna trzecia a ciemiernikowe liściory nadal ścielą glebę :zielony
Prześliczne oczary prezentujesz :woohoo: i pewnie znów się skuszę a poległy już u mnie dwa :(
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.218 s.