Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: u Bry

u Bry 2023/03/01 15:21 #287916

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6436
Przykro czytać...Istotnie pogrom. Bardzo współczuję. Strata wielka i roślin i pracy włożonej... krecigl
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/01 17:32 #287927

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Zupełnie nie wiem co napisać - ja bym się chyba zaryczała po czymś takim :placz
Roślinami chętnie się podzielę - trzymaj się :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

u Bry 2023/03/01 17:48 #287928

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11487
To jakaś straszna plaga z tymi dzikami :angry: W zeszłym sezonie przeorały ogród Majce, czytam w necie, że Kraków jest przez nie oblegany, a wczoraj szwagier przesłał film, kręcił z okna mieszkania, mieszka w Warszawie (Wawer) - i tam stado dzików zdziwko Czy nie ma na nie rady?
Gdyby coś Ci się u mnie spodobało to też chętnie się podzielę roślinami :przytulam
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/02 21:22 #288004

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Za chęć dzielenia pięknie Wam dziękuję :kocham
Zdaję sobie jednak sprawę, że wykopki, pakowanie, wysyłanie to nie jest hop siup i nie serca zawracać Wam głów. Ale kiedyś coś posępię ;) :P

Marysiu Ty sama masz demolkę u siebie przecież.... a na dziki nie ma rady, zagarnięty został im ogrom terenu koło mnie... wycięte lasy pod osiedla, nie mają co jeść... trochę będę ich bronić... trochę mi ich żal... powinno się je wyłapać i wywieźć... tylko, że unia zabrania... i tylko odstrzał, eh.... dzień później były u sąsiadów na przeciwko, weszły bramą...

Jak już wypłakałam oczy, to się trochę ogarnęłam i wbrew wszystkiemu poszłam dziś siać rzodkiewkę...
Ma być ładny weekend, posieję znów w palety byliny, w maju w puste miejsca wetknę dalie, nie będzie kuć przeciągami w oczy.
Zostały lilowce, poturbowane, ale odbiją, kolejne kiełkują na parapecie, M dokupił mi jeszcze lilii... nie jest źle.
Wiosna nadchodzi i żadna buchta tego nie powstrzyma....
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Semper, nowababka, elakuznicom, Juleczka, ewakatarzyna

u Bry 2023/03/02 21:57 #288010

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Tak! Rzodkiewka! Oczywiście! Jutro biegnę sadzić. Jak zawsze będą cudnie liściaste, tylko dwie rzodkiewki zjem...
Gratuluję biedronki!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/05 00:12 #288139

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8275
W razie czego ja też służę swoimi roślinkami.
Jeśli trzeba będziemy wysyłały
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/15 23:01 #289009

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Gosiu i Tobie pięknie dziękuję :buziak

Przez chwilę w niedzielę było pięknie, jeden dzień słońca i powyłaziło trochę cebulowych, cieszą do kwadratu, bo myślałam, że dziki zeżarły wszystko, a tu się jakieś niedobitki ostały i godnie reprezentują przedwiośnie polewkamax
Bylinówka w większości chyba też da radę, generalnie było beznadziejnie, dalej w sumie jest, ale entuzjazm wraca razem ze szpakami.... w warzywniaku wychodzą zeszłoroczne siewki jeżówek, dzielżanów, posieję jeszcze trochę, poupycham tam, gdzie dziury i znowu będzie pięknie.
Zapowiadają ciepły weekend, ogarnęłam winorośle, hortensje, w planie przycięcie sadu i przy odrobinie szczęścia może jakieś ognisko... i koniecznie zdjęcia! bo niewygodnie z telefonem na trawniku leżeć:D



Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, takasobie, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2023/03/16 18:40 #289025

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
To dobrze ,że roślinki się obroniły hu_rra .Joasiu napisz jakie rodki w Biedrze wypatrzyłaś bo mój zaopatrzeniowiec teraz uziemiony a jestem ciekawa czy warto ryzykować jazdę ,która mnie zawsze stresuje
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/16 22:58 #289063

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Żanetko na Stawkach był Red Jack, Calsap, kabaret. Na Podgórzu Helsinki, cunningham white i jeszcze cos różowego.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

u Bry 2023/03/16 23:17 #289065

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Joasiu -dziękuję za informację ,jestem ciekawa co w mojej ....bo te to akurat mam oprócz kabaretu a Helsinki sadziłam trzy razy i bezskutecznie ,więc mogę sobie odpuścić 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/20 17:49 #289318

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Weekend w piernikach był genialny, pogoda w końcu dopisała. Przycięłam dwie jabłonie, końca nie widać, co najmniej jeszcze dwie potrzebują cięcia.... a gdzie tam reszta... dziś w ramach deszczowego urlopu posiałam w tunelu sałaty, groszek, bób... niech rosną, powinnam zdążyć uporządkować rabaty i warzywniak. Będą czekać w doniczkach.
W zaprzyjaźnionym sadzie razem z nadzorcą ;)


Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2023/03/26 22:37 #289988

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
W ogrodzie coraz bardziej zielono, ten tydzień był piękny, dziś na za to oberwania chmur z fenomenalnym zachodem słońca.
Zapowiadają przymrozki, więc głównym zajęciem był przysiad głęboki z agrowłókniną 2smiech wszystkie hortensje opatulone znowu po tygodniu wietrzenia.... pod pilnym okiem szarych wiewiór na drzewie i rudzika, który latał wszędzie za nami, ale dobrze złapać się w obiektyw nie dał.... są też mysikróliki, ale żeby te złapać... to i obiektyw i refleks musiałby być nieco młodszy ;) W oczku gwarno i tłoczno, tylko dziś naliczyliśmy 7 ropuch.... ciekawe czy skrzek się uchowa...

wawrzynek daje czadu na pół ogrodu


wiewiór...


takie cudo od naszej Wiesi :kocham


rudzik


dla wprawnego oka kawałek mysikrólika ;)


Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, takasobie, VERA, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Shalina ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

u Bry 2023/03/26 22:58 #289996

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Czytam i oczom nie wierzę :lol: u nas aby siąpi co chwila, już nie pamiętam jak brzmi deszcz...

Wiewiór bardzo bystry :woohoo:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

u Bry 2023/03/26 23:20 #290001

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Tak pogoda nie rozpieszcza nas .......upolowałaś żółtego rodka w biedrze ? ja już nie będę okrywać hortensji nie mam na to siły co będzie to będzie :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/27 08:08 #290013

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Oj tak, rudzik jest terytorialny i pilnuje, czy czegoś nie na wywijasz w jego ogrodzie. 2smiech Wawrzynek uroczy, mój już ma trzy kwitnące gałęzie po ... 10 latach gwizdac
Gratuluje mysikrólika. No że go w ogóle zauważyłaś, bo wiercipięta z niego straszna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/27 20:39 #290071

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Wiewiór jest niesamowity :woohoo: , no a gdzie fotka tego fenomenalnego zachodu słońca? :unsure:
Cieszę się że kwiatek przeżył to może trochą ucieszy oczy flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/29 22:03 #290242

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Nelu, bo Ty nie potej stronie Wisły co trzeba ;) zawsze na drugim brzegu sucho ;) Wiewióra to tylko wygląda na bystrzachę rotfl

Żanetko żadnego żółtego nie trafiłam, przytuliłam Red Jacka, a teraz dumam, czy pod orzechem to aby na pewno mu dobrze będzie....

Miłko mój wawrzynek dużo młodszy, do zeszłego roku też trzy gałęzie na krzyż. W tym roku ilością kwiecia powalił, chociaż to ciągle mały karakan. A mysikrólików jest u nas trochę, o ile ich nie widać, tak słychać, mocno charakterystyczne są i żerują praktycznie w tych samych miejscach... tylko zazwyczaj ustawiają się pod słońce.... no i motorki w zadkach mają polewkamax

Wiesiu zdjęć z zachodu nie ma, poszłam na spacer, nawet telefonu nie brałam, bo nie zapowiadało się, że tak pięknie się rozpogodzi.
A kwiatki przetrwały wszystkie, cieszą niesamowicie!

przygwizdało w nocy -8, jak wychodziłam z pracy było już 8 na plusie.... część roślin leży, podlałam deszczówką, może się podniosą do jutra. Mam nadzieję, że azalie nie dostały, bo już mocno nabrzmiałe pąki... jedna magnolia też wyrywna, ale wygląda dobrze.

w biedrze dorwałam jeszcze zeszłoroczne cebule tulipanów botanicznych, nie sądziłam, że cebule przetrwały, ale o dziwo były twarde, przytuliłam z szafirkami, mam nadzieję, że dadzą radę.





Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2023/03/30 09:03 #290270

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
A u mnie mysikróliki bywają. Kiedyś buszował na jodłę pół metra ode mnie. Popatrzałam tylko, bo aparatu nie miałam. Tak samo na cmentarzu przy sobie dziadka całe stado na tui było, ale ruch był niemożebny.
Tulipany w biedrze? 2smiech U mnie leżą jeszcze dalie z zeszłego roku wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2023/03/30 22:13 #290304

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Półka z daliami i u mnie leży... ale tam już nic prócz trocin... chyba, że to jako rozpałka polewkamax

dziś ciepło, ale mokro.... poszłam jednak na obchód i niestety przystanęłam przy bukszpanach...

M nie chce wycinać, a ja nie chcę już pryskać.... :grabie
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

u Bry 2023/03/30 22:27 #290308

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
No to zaczyna się walka :ohmy: , ja dzisiaj złapałam pierwszego opuchlaka :angry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.186 s.