Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2019/03/03 20:57 #151948

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4687
  • Otrzymane podziękowania: 8562
Marta , ale mnie przejrzałaś rotfl
Nie jestem wstanie się zmotywować. Jakoś teraz kiedy normalnie wracam z pracy, jest mi tak dobrze, że nie wyobrażam sobie, że mogłabym ten wolny czas poświęcić na siedzenie przy komputerze.
A teraz jak czytam, że Ty się nie wyrabiasz z pracami w ogrodzie to już wcale mnie nie ciągnie.
Pewnie jak się do mnie zgłosi ze znajomych w ranach ćwiczeń coś zrobię, ale jakos mnie nie ciągnie na razie.
Na razie ciesze się wolnością.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/03/03 22:03 #151958

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 293
  • Otrzymane podziękowania: 1001
Marta, coś nadużywasz emotki z młotkiem. Po co się tak denerwować :diabelek
Gratuluję czubatki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2019/03/04 09:10 #151992

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14695
  • Otrzymane podziękowania: 44486
Już nie narzekaj z tymi ptakami! Może przyleciały, jak nie było Cię w domu? 2smiech
No i ta czubatka! Fiu fiu! A bażanty? Nigdy u mnie bażanta nie widziałam! zdziwko
Pięknie zaczęły pierwiosnki! Wczoraj nieco grzebałam w ogrodzie i spod suchych liści wyłoniła mi się kępka. jaka byłam szczęśliwa!

PS. Jak orły?
Ostatnio zmieniany: 2019/03/04 09:11 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 19:53 #156555

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4372
  • Otrzymane podziękowania: 8041
Nelu troszkę się już obrobiłam z najpilniejszymi pracami ;), teraz zostały już tylko te najbardziej czasochłonne :diabelek , chwasty, nadmiary bylin, traw, cholerne siewki :diabelek
Różę przyszły? Posadzone? Strajkujesz jutro :diabelek ? Ja bym strajkowała :diabelek

Verko na szczęście nie poszalałam tej zimy z zamówieniami i czekam tylko na liliowce i pelargonie :silly:
Zimy troszkę było, śnieg odczuł najbardziej trawnik, ale po tej wilgoci już śladu nie ma, szykuje się kolejna sucha wiosna :placz . W prognozach długotermionowych mam jakies burze po 15 maja gwizdac

Danusiu już się przyzwyczaiłam do myśli, że wosna przyszła 2smiech , teraz musze się przyzwyczaić, że znowu susza krecigl . Miesiąc temu pisałam, że sucho i się kurzy, no i nic się nie zmieniło :blink: . Przez to wydaje mi się, że moja wiosna jednak trochę opóźniona w stosunku do ogrodów forumowiczów, gdzie już kwitną magnolie. U mnie nawet zawilce gajowe nie mają paków, a co dopiero kwiatów, o magnoli nawet nie myślę.

Ewa dokładnie tak zrobiłam, starą werbenę wydarłam całkowicie, przeciez wysieje się nowa ;)
Róż ciągle nowych nie nabyłam, a jakie to ciekawe odmiany masz na myśli i gdzie gwizdac ? Chociaż może nie powinnam pytać 2smiech

Małgosiu musze Ci powiedzieć, że minął miesiąc od mojego ostatniego wpisu, a ja ciągle siedzę w projektach kosztem własnego ogrodu :silly: . Spokojny etat bez dodatkowych zajęć po godzinach jednak daje więcej czasu - choć ja bym się już nie zamieniła, cenię sobie wolność, nawet za cenę opóźnień w ogrodzie ;) . Jak widać, zupełnie inaczej pojmujemy wolność :lol:

Aniu dopiero po tamtym wpisie się zdenerwowałam, jak straciłam twardy dysk, część projektów i wszystkie zdjęcia z 2 lat :mlotek . 10 młotków na raz to mało krecigl . Okazało się, że moje poprzednie problemy to był mały pikuś krecigl

Miłko podejrzewam, że przylatywały głównie, kiedy nie było mnie w domu 2smiech
Bażanty ostatnio walczyły na mojej drodze gruntowej, kiedy do domu wracałam. Stanęłam i zrobiłam im trochę zdjęć telefonem, a one w ogóle się nie przejmowały obecnością auta 2 metry od siebie! Co to jednak robią hormony 2smiech
Orły jak zawisną w docelowym miejscu, to się pochwalę :P




Jak już pisałam Danusi, jedno się nie zmieniło od mojego ostatniego wpisu - susza i się kurzy :angry: . Taka ładna chmura szła wczoraj, poszłam spać i nie doszła krecigl . Teraz prognozy długoterminowe nadają dopiero burze po 15 maja, świetna perspektywa :mlotek
W międzyczasie miałam katastrofę komputerową, padł mi twardy dysk w mniej niż 2 lata od zakupu. Co ciekawe taka sytuacja nie podlega gwarancji, tylko jakby się zepsuł, tak wiecie, do naprawy :angry: . A jednocześnie każda próba odyskania danych tą gwarancję kasuje - gdzie sens, gdzie logika krecigl . Tak więc jedyne zdjęcia z ostatnich dwóch lat są jedynie na forum. Śpieszcie się dodawać zdjęcia, nie wiadomo, kiedy przepadną teacher
Straciłam też częściowo projekty, bo backup był niekompletny, w tym 2 projekty gotowe do wysłania, tylko opisy trzeba było zrobić :glupek . No i jeden poprawiany ostatnio całkiem się rozjechał, bo dokumentacja zdjęciowa przepadła i furtka odjechała od bramy o 80cm :diabelek . Takie tam rozterki początkującego projektanta :glupek . Zamiast zainkasować za projekty, musiałam wydać grubą kasę na nowy dysk :glupek
W ogrodzie skończyłam cięcie i główne sprzątanie, teraz wywalam, dzielę i szukam chętnych na wykopki wraz z wywozem rotfl . W sobotę pierwsza chętna osoba wyjechała samochodem wypełnionym po brzegi :P

A dzisiejsza wiosna wygląda tak :lol:



























Ostatnio zmieniany: 2019/04/07 20:00 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, chester633, Zielona Ania, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród Markity 2019/04/07 19:59 #156556

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9931
  • Otrzymane podziękowania: 21757
Marto -fatalnie z tym komputerem recourse ,a fajnie ,że odniosłaś sukces i robota Cię goni- to masz satysfakcję hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 20:10 #156557

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No wiosna kwiecista u Ciebie, narzekasz niepotrzebnie :nie_wolno problemy, same problemy z padającym sprzętem, teraz tak ma być, kupujesz i za rok, dwa znowu kupujesz, zaśmiecają świat tym dziadostwem wszelkiej maści krecigl susza też zniechęca, u mnie też kurzy się, M równał przed domem tzw. trawnik to tumany kurzu wzbiły się 2smiech
a to co spadło wczoraj zaledwie kurz spłukało think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 20:17 #156560

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Poszłaś spać, nie pilnowałaś i dlatego chmura sobie poszła :diabelek .

Wiosna piękna :mniam . Ja z pracami jestem jeszcze bardziej opóźniona :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 20:33 #156561

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3713
  • Otrzymane podziękowania: 11888
:przytulam Bardzo współczuję perypetii z dyskiem i stratę projektów i zdjęć. My już kilka razy przerabialiśmy takie awarie - więc ja teraz zabezpieczam się na kilka sposobów, mimo, że to nic aż tak cennego wink-3 Spis swoich roślin (a głównie liliowców) mam "powieszony" na dysku w google i dodatkowo skopiowany na pendriva. Zdjęcia też mam w chmurze :silly:
Ja nawet nie bardzo wiem co u mnie nowego w ogrodzie bo weekend spędziliśmy u dzieci, wróciliśmy już ciemno było. Ale zobaczyłam kałuże przed domem :woohoo: Też już bardzo sucho mieliśmy i deszcz był bardzo wyczekiwany :deszcz
Piękna już wiosna na Twoich zdjęciach :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 20:46 #156564

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Marta a mnie chmurka nocna nie ominęła choć to co spadło to duuużo za mało, ale z drugiej strony patrząc dobre i to. Od piątku M podlewa, głównie trawnik bo rozsypał nawóz, który nie miał jak się rozpuścić Ja musiałam przystopować z pracami ogrodowymi bo znowu dysk uciska gdzieś na nerwy i boli mnie cała noga i biodro, jak posiedzę to nie mogę chodzić, więc nic nie mam posadzone, wszystko stoi w tunelu i czeka a tu jeszcze okna trzeba pomyć i praca... O stracie zdjęć też wiem co nieco przez głupotę ściągnęłam jakiegoś wirusa i straciła zdjęcia ogrodu i dzieci wszystkie praktycznie. :patel :patel :patel
Ładna ta Twoja kępka różowej przylaszczki, moja pierwsza zginęła, na szczęście wysiała się i to aż w dwóch miejscach hu_rra zginęła mi też biała kupowana na Choinach a ta kupiona w Sadzawce bardzo ładnie rośnie. Byłaś u Kasi mają coś ciekawego?
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 21:13 #156576

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11395
  • Otrzymane podziękowania: 21111
Martusia no to miałaś strasznego pecha z tym dyskiem.
Wiosna śliczna szkoda że bliżej nie mieszkam tez bym przyjechała na takie wykopki rotfl co do deszczu to u mnie wczoraj trochę popadało ale nie chcę Cię denerwować wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 21:16 #156578

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1177
  • Otrzymane podziękowania: 4127
Danusiu. Szkoda, że masz daleko. Bo byś nawiozła. :)
Ja z Garwolina pojechałam do Marty. Ale bardzo daleko nie mam. A co będzie jak oddadzą nam tą krajową 17 ekspresówkę. Dopiero będzie rzut beretem. Przywiozłam i od razu wsadziłam po powrocie. Nawet mężowi się podobał wyjazd i ogród. Choć nie przepada za tym :P
:)
Dziękuję bardzo bardzo ale to bardzo Marta :) :przytulam
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2019/04/07 21:19 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Ogród Markity 2019/04/07 21:38 #156590

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 293
  • Otrzymane podziękowania: 1001
Marta, dysk zewnętrzny i kopiować. Ja mam jeden na dokumentację, drugi na zdjęcia. Jeszcze nie miałam tak złych doświadczeń z komputerem, współczuję.
Teraz tylko dobrego sezonu życzę, żeby się odkuć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 21:46 #156593

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10049
  • Otrzymane podziękowania: 23088
Ach te padnięte komputerowe części krecigl też się szykuję do zewnętrznych nośników na kopie, ale zawsze wypada coś B)
Teraz tylko życzę Ci dobrych klientów żeby było i na ogrodowe zachcianki :buziak
Piękna wiosna, oby cały sezon był równie piękny :buziak

Nie chcę Cię martwić ale u mnie padało :oops:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/07 21:57 #156595

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9931
  • Otrzymane podziękowania: 21757
Wszyscy się chwalą deszczem :placz ...............a u mnie susza jak u Ciebie ,podlewam już od tygodnia stojąc z wężem 2 godz.
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/28 19:17 #159106

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4372
  • Otrzymane podziękowania: 8041
Żanetko łączę się z Tobą w bólu z powodu suszy :przytulam , od dwóch miesięcy jedno się nie zmienia - sucho i coraz suszej krecigl
A robota ciągle mnie goni i nadal się nie wyrabiam ;), zwłaszcza szkoda mi czasu na siedzenie przed komputerem, kiedy pogoda na roboty terenowe.

Ewa kwiatów wciąż przybywa, wiosna nie traci impetu mimo suszy, ale wiem, że wyhamowanie będzie przykre i gwałtowne. O ile w końcu nie popada krecigl . Teraz już dwa dni czekam w jakimś chorym napięciu na zapowiadany deszcz i ciągle nic! Wczoraj odchwaszczałyśmy z Basią i obie kichałyśmy jak najęte z powodu kurzu :angry: . Bo chwasty o dziwo rosną i im wilgoci wytarcza :angry:

Edyta sugerujesz, żeby dziś nie iść spać :diabelek ? Bo znów czekam na deszcz, prognozy obiecują, zresztą od dwóch dni, a tu ciągle nic, ani kropli :diabelek . Jak pójdę spać i znowu chmura mnie ominie, to się pochlastam :diabelek

Marysiu teraz też jestem juz zabezpieczona na kilka sposobów ;). ale wciąż odczuwam stratę zdjęć, bo akurat od dwóch lat podpisywałam i często właśnie własne zdjęcia służyły mi do identyfikacji, jak znaczniki wyblakły. Teraz zaczynaja kwitnąć iryski i już widzę, że jestem w czdziura z nazwami. A właśnie, zapytam, bo oczywiście zapomniałam :oops: , w tamtym roku dostałam od Ciebie iryska SDB i nie zapisałam nazwy. Ma pąki i zaraz zakwitnie, pamiętasz może co mi wysyłałaś?

Iwonka ja wczoraj też posypałam nawozem kawałek trawnika robiony w zeszłym roku i nie wiem, czy nie będę jak Twój mąż teraz latać z wężem, bo deszcvzu jaqk nie było, tak nie ma.

Danusiu a na zlocie będziesz? Bo trochę wykopanego dobra przywiozę :lol:
Teraz też pewnie znowu pada u Ciebie, jak wszędzie na południu. Ja tradycyjnie usycham :diabelek

Małgosia było mi bardzo miło i ponawiam zaproszenie :przytulam . Ponoć do wakacji mają skończyc odcinek akurat do Garwolina, to będziecie miec rzut beretem rotfl
Samochód kupiony ;)?

Ania dysk zewnętrzny leżał dwa lata w pudełku, nierozpakowany :glupek , teraz juz jestem mądrzejsza ;)
Muszę się do Ciebie odezwać na dniach, bo wszystkie programy instalowałam od nowa i znowu mam czarne tło w DraftSight :glupek

Majka co za niesprawiedliwość :diabelek , wiem, że teraz znowu masz mokro i podlane, a ja, ani wtedy, ani teraz :mur
Dobrych klientów też sobie życzę, na razie mam hmm... jakby to oględnie nazwać, trudnych?



Teraz by wypadało wstawić kilka zdjęć, ale czytam, że są z tym problemy, więc najpierw wyślę odpowiedzi ;)




Double Eros










przetacznik szypułkowy Georgia blue


a to wczoraj wieczorem, tradycyjnie przyleciał na floksa, tylko co będzie jadł???






Kalina koreańska Juddii, zapach upojny :kocham
Ostatnio zmieniany: 2019/04/28 19:25 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzej, th, ewa f, takasobie, edulkot, Zielona Ania, sierika, zanetatacz, nelu-pelu, wojtek

Ogród Markity 2019/04/28 19:45 #159118

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3713
  • Otrzymane podziękowania: 11888

Marta, nie pamiętam jaki to był irysek, ale mam tylko kilka więc być może Lime Smoothy bo to mój ulubieniec? Jeśli nie ten to będziemy szukać dalej.
(Jak porównasz to usunę moje zdjęcie, albo sama wykasuj :) )
Piękna już wiosna u Ciebie, a motyla zazdroszczę B) Nigdy nie widziałam u siebie.
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2019/04/28 19:58 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/28 19:46 #159120

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Doczekałaś wreszcie deszczu? u mnie leje od wwczoraj i nie przestaje, cieszę się bo czekam z sianiem kosmosów, maków i czarnuszek, maj za pasem ale jutro czynić będę, chyba, że dalej lać będzie, no ale to moze być, skąd wiadomo kiedy znów coś spadnie think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/28 19:53 #159123

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11395
  • Otrzymane podziękowania: 21111
Martusia na zjeździe będę ale tym w Wojsławicach :) :deszcz mam od wczoraj więc postaram Ci się podesłać bo u mnie już ładnie podlało na chwile wystarczy bo w mojej glinie dłużej się wilgoć trzyma.Pięknie już u Ciebie kwitną drzewa i krzewy u mnie wszystko opóźnione ale zapowiada się dosyć ładnie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2019/04/28 21:42 #159173

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4372
  • Otrzymane podziękowania: 8041
AKTUALIZACJA: NADAL NIE PADA :mlotek :mlotek :mlotek

Marysiu to może być ten, bo bardzo ładny :woohoo: , jak zakwitnie, to potwierdzę. Pazie królowej zwykle widuję w drugiej połowie lata, choc w tamtym roku pojawił się w czerwcu, kiedy była Maja ;). To już było dziwne i wczesne, ale kwiecień????

Ewa no więc nadal nie pada :angry: , latam ciągle na górę i patrzę na okno dachowe, albo wychodze na dwór, normalnie nerwica natręctw :glupek

Danusia ślij, byle dużo ;)
W Wojsławicach mnie z kolei nie będzie :(
Kwitnienia przyspiesza słońce, które jednoczesnie pali kwiaty krecigl . Tak źle i tak niedobrze krecigl


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, Zielona Ania, nowababka, zanetatacz, Lukrecja, wojtek

Ogród Markity 2019/04/29 08:58 #159217

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14695
  • Otrzymane podziękowania: 44486
A u mnie padało cały wieczór i nawet siąpiło do rana! Tak powinno być raz w tygodniu i będzie ok!
Masz rację! Wszystko szybciej kwitnie, ale kwiaty są nietrwałe, bo schną i się palą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.