Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2016/06/20 21:25 #6068

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Martulu, ale ja zamordowałam Princessę dosłownie, ponieważ oczyszczając skrzynię w której rosła, wyrwałam, bo zapomniałam o niej!
Darować sobie nie mogę... mam takie piękne zdjęciowe wspomnienia...
Dobrze, dam znać :buziak
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 21:32 #6074

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Aminek chwali wieloryba, no wypasiony porządnie hu_rra Mój Burgundy Ice zredukował się do zera ale pocieszę Cię odnosnie Jamaina, rzeczywiście plamistośc żarła go ale w tym roku postanowiłam zadbać o niego i plamistość mocno ograniczona, podchodzę ja do niego w ciemno skubac chore liście a tu niewiele plam ... zdziwko , zobaczę jak dalej potoczy się historia ulubionej rózyczki, mam dwie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2016/06/20 21:39 #6078

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Ewa to może zdradź swoje czary jakie stosowałaś na Doktorka teacher

Marta mój Artemis po nocnym deszczu dosłownie leży, dobrze że ma przed sobą szpaler bukszpaników to aby leży na zielonym 2smiech a ma dopiero drugi roczek.
Dobre podpory to więcej niż połowa różanego sukcesu :ohmy:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 21:59 #6083

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Majka, czarów nie było tylko mikstury Pomodoro....... 2smiech , PW i HT.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród Markity 2016/06/20 22:14 #6087

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Czyli jednak czary, trochę podczytywałam o tych środkach, ale ....
Chyba są skuteczne :)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 22:39 #6102

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Poczułam się jak w różanej bajkowej krainie tylko mi tu elfów brakuje :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 22:40 #6104

  • artam
  • artam Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 119
Marta, czy te podpory pod róże nie okażą się za małe w przyszłym roku? A jak niektóre róże jeszcze bardziej wyjdą z siebie? polewkamax
A dlaczego nie pokazujemy tych skromniejszych róż? ;)
Dużo jeszcze tego różanego koksu ;) do pokazania zostało? Zakładam, że tak :)
Podziwiam bujność i kolorowość ;) , zwłaszcza konsekwencję w tej kolorowości, choć zauważyłam jedną różę, którą śmiało pod "pomarańczowe" można podciągnąć :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/20 22:47 #6105

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Nooo, żebym musiała krążyć po bezkresnych przestworzach internetu, aby trafić do Twojego ogrodu..znowu ;)
Jestem..i odwiedzac będę! Jakże inaczej się teraz fotki ogląda po tym, jak miałam wspaniałą okazję podziwiać bujne rabaty na żywo.
Róże piękne, imponujące..jaka szkoda, że nie chcę mieć u siebie róż,, chociaż się chyba zaliczam do tych osób, które co roku w czerwcu chcą mieć róże 2smiech

jeszcze pytanko na marginesie- o jakiej gadule wspominasz w którymś z poprzednich wpisów gwizdac
Ostatnio zmieniany: 2016/06/21 00:53 przez Monika-Sz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/21 08:11 #6162

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1468
  • Otrzymane podziękowania: 3345
sierika11 napisał:
Przyszło i mi przywlec się, bo jak żyć bez wieloryba......? 2smiech
W sprawie wieloryba zapraszam do Gdańska. Pojawił się w Zatoce 2smiech

Marto - jak tak się napatrzę na takie róże jak Twoje, to przyznam, że mój opór wobec nich maleje ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/21 08:22 #6168

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Chciałam coś dorzucić do wypowiedzi na temat Księżniczki Diany ,o tym że nie da się jej zamordować .Otóż da się ,bo ja tego aktu dokonałam po 15 latach uprawy :unsure: A taka była piękna krecigl .Róże Ci w tym sezonie oszalały ,normalnie aż mnie zazdrość bierze .Wszystkie piękne .
A ja szykuję się na ogród sprzątać tak zwany brzydko bajzelnik , jaki powstał po wiatrach i deszczu .Szkoda ,że już po deszczu ,ciekawe ile nam teraz przyjdzie czkać na kolejny think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/21 14:41 #6235

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Marta, Ty na prawdę nie okrywasz Barkarole?
Ja to w tym roku to się tak stresowałam, myślałam, że całkiem sobie poszła.
Pokaż jeszcze tę Królową fiołkową. Moja malutka, choć ma 3. rok, ale w tamtym roku za późno ją przesadziłam i miałam tylko 1 kikucik z kilkoma listkami. Musiała pójść w miejsce gdzie nie było róż, bo posadziłam ją przy ścieżce głównej (wszędzie pisali, że wąska i nie ma kolców). Kolców to ona kurczę nie miała tylko igły jak kaktus więc przejście ścieżką (główną) było niezłą przeprawą. Ashley rzeczywiście wymiata. czy ona pachnie? zdziwko
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/06/22 09:14 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 06:45 #6308

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
No widzisz, zaglądam :buziak
Twojego ogrodu za nic bym nie opuściła B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 07:32 #6312

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Portreciki różane piękne, ale ja poproszę szerszy plan gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 14:22 #6371

  • Jola1
  • Jola1 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 484
Witaj Marciu.
Urzekła mnie róża Little Artist i mogę spokojnie napisać rispetto że jak się napatrzę na te piękności to mój opór maleje ale brak miejsca rozwiązuje problem.
Wyobrażam sobie zapach w Twoim ogrodzie w czasie kwitnienia róż.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 19:29 #6415

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Aga w takim razie odkup koniecznie Princessę, będzie dodatkowy kolorek, którego Ci brakuje w ogrodzie ;)

Ewo no wreszcie jakaś nadzieja - pomyślałam, jak przeczytałam, że opanowałaś chorowitość Dorktorka ;) . Mina mi zrzedła jak przeczytałam czym go traktujesz :unsure: , powiem szczerze, że kilka razy próbowałam zgłębić tajemnice receptur Pomodoro, ale ten wątek był wybitnie ciężkostrawny i w rezultacie nie spróbowałam :unsure: . A może jednak powinnam think: , tylko ten krochmal w PW krecigl , dobrze kojarzę? HT prędzej uwarzę, bo prosty ;) , czy PW też na grzyby, czy szkodniki? I pytanie podstawowe, bo plamistość aż tak mnie nie dręczy ;) , czy on zwalcza rdzę?????

Maju dla mnie te receptury to jednak trochę czary ;) , ważenie, odmierzanie, czekanie na reakcję chemiczną :blink: , ale kurczę, jak nie będzie wyjścia, to się za to wezmę :silly:
Przemyśliwam właśnie nad podporami dla Artemisów ;) , mam 3 obok siebie i nie wiem, czy dawać każdej z osobna, czy wspólnie "okrążyć" think:

Celinko vishenka , elfów nie mam, ale jakieś szkodniki by się znalazły :diabelek . Zwierzynę swoją mam na myśli :silly:

Marta proszę Cię, nawet tak nie myśl krecigl , ja już mam ból głowy krecigl
Skromną różę chcesz ;) ? Proszę, oto podpora, największa dodajmy, blisko metr obwodu, praktycznie bez róży :diabelek




To Pirouette tak mnie urządził krecigl , w zeszłym roku potwornych rozmiarów, w tym ledwo gramoli się od ziemi, cięty z pięć razy od wiosny, ciągle krócej. Aż dziwne, że coś zostało :blink:
Pomarańczowych róż nie mam nadal ;) , choć jest kilka, które zmieniają kolor w trakcie kwitnienia i najczęściej kończą na różowo - te lubię :P

Moniś ale jakoś w tym "bezkresnym" 2smiech internecie mnie znalazłaś :buziak . Strasznie się cieszę i po cichu liczę, że kiedyś znów będziemy wszyscy w jednym miejscu ;)
Czerwiec niedługo się kończy, a w raz z nim ochota na róże minie 2smiech . Będę za to kusić liliowcami, floksami, liliami raczej nie, bo ciężko zniosły zimę, po zeszłorocznej suszy :unsure:
Wiadomo o jakiej gadule myślałam polewkamax

Paweł o ile dobrze pamiętam, jakiś czas temu pozbywałeś się swoich róż ;) , czyżby potrzeba koloru jednak się odezwała :silly: ?
Mnie za to coraz bardziej kręcą fajne iglaki :silly: , wieloryby się świetnie nadają do takich nasadzeń :lol:

Ewcia jakim cudem zamordowałaś Princessę :ohmy: ? Mnie się wydaje, że to wybitnie żywotna odmiana :P
Nie wszystkie róże piękne, patrz odpowiedź dla Marty rotfl
TEż miałam trochę bajzlu po deszczach, ale podobnie jak Ty, o samym deszczu już zapomniałam :angry: . Mój ogród takoż krecigl

Gosiu a gdzie napisałam, że nie okrywam Barkarole ;) ? Choć może okryciem tego nazwać nie można, obsypuję korą, bo rośnie na wykorowanej rabacie, a wiosną tnę praktycznie do ziemi. Ale jakoś co roku ładnie odbija i kwitnie bezproblemowo :P
Fiołkowa to Rhapsody in Blue?




całego krzaczka nie mam, bo ona rośnie w takim ścisku, że i tak nie byłoby widać, gdzie się kończy, a gdzie zaczyna rotfl
Ashley oczywiście, że pachnie :woohoo: :heart

Martuś dyplomatka :diabelek . Ja sobie też Twojego ogródka nie odpuszczę :buziak

Edyta czy Ty to Ty 2smiech ?
Parę widoczków z różami zaledwie w tle ;)













Jolu Little Artist jest przepiękną miniaturką, taką na pewno zmieścisz wszędzie, a w ostateczności w donicy :silly:
Ten brak miejsca u Ciebie jest kwestią umowną ;) , jakby tak kilka drzewek połączyć rabatą, na której byś posadziła róże, problem miejsca by się rozwiązał, a i panowie byliby zadowoleni, bo mniej koszenia 2smiech
A zapachowo wymiata Jasmina :woohoo: :heart , wieczorem czuć ją w całym ogrodzie :heart









Wczoraj lekko temperatury odpuściły, więc trochę odchwaściłam, a dziś już z powrotem tropiki i zaraz idę podlewać :angry:
Aktualności :P


wieloryb opanowany przez len rotfl




zaczynają molinie, to zdjęcie przypomina mi jakiś kadr z filmu S-F :silly: , może z Matrixa polewkamax




jakaś stipa zaczęła chwilę temu ;)




pierwsza hortensja Dharuma



zaczynają też floksy, Gołuboj Dym




Shemeneto (Dorcia :buziak )



Atlant (Dorcia :buziak )



i liliowce ;) , Schnickel Fritz





no i róże się nie zmieściły polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2016/06/22 19:31 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, aguniada, piku, edulkot, chester633, dobra nuta, Baba z psami

Ogród Markity 2016/06/22 19:59 #6416

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Pikn floksiki recourse Ja też mam Gołubyj Dym ,ale jeszcze nie kwitnie .A Jaśminę mam i ja .Upajam się jej zapachem kiedy tylko jestem w pobliżu .A tak się składa ,że jestem często :zdrowko Co rok jest niezawodna w kwitnieniu .Jak Ty to robisz ,że masz tyle lnu ? Ja dwa razy z nim próbowałam i nadal nie mam czdziura
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 20:17 #6422

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Takie fotki lubię, szeroko, zamaszyście....wtedy widac zamysł ogrodu i całe kipiące kolorami bogactwo roslin :heart
Floksy przepiekne, ten Dym i Atlant, tego pierwszy raz widzę, rarytasik.
Opryski, otóż, od wiosny prysnęłam 2-3 razy wszystko, z floksami włacznie, nie maja takich paskudnych jak zawsze liści, to samo piwonie i róże....HT na zmianę z PW, są jeszcze inne, teraz zmierzę się z IF....ale tak, krochmal dla przyczepności i daję do HT i do PW, nie demonizuj, 1 płaska łyżeczka na 0,5litra wody...sekunda roboty, żadnych problemów.
Jesli ja leń kuchenny daje radę to Ty też.... hu_rra
Jeślic chodzi o PW to krochmal i oprysk muszą być na deszczówce lub wodzie demineralizowanej, chodzi tam o nieprzekroczenie ph7. To wygląda groźnie ale proste i skuteczne, rdzę na gruszy zwalczali z dobrym skutkiem PW.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 21:48 #6433

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Sie zgadza, psze Pani. Szybka byłam i nick zajęłam :diabelek . Jak się trochę ogarnę, to też założę wątek, ale na razie ciągnę na oparach krecigl . Oby do urlopu :silly: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 22:23 #6449

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
markita napisał:
Moniś Strasznie się cieszę i po cichu liczę, że kiedyś znów będziemy wszyscy w jednym miejscu ;)
Ja jestem nadal obrażona na forumowanie i ogólnie na wszystko. :angry: Wątek prowadzę z gadulstwa, gościom odpowiadam przez uprzejmość ;) ale nie ma w tym tej radości, jaka była dawniej.
Nawet z Hanią ostatnio rozmawiałam- że na razie mam wrażenie, że jeszcze chwile pociągnę na oparach..i w ogóle chyba daruję sobie ten ekshibicjonizm 037

markita napisał:
Będę za to kusić liliowcami, floksami, liliami raczej nie, bo ciężko zniosły zimę, po zeszłorocznej suszy :unsure:
Liliowcami kusić się nie dam, floksy też na razie do mnie nie przemawiają.. kuś na zdrowie ;) Lilie..hmm. U mnie przezimowały świetnie, ale zdaje sie, że po raz pierwszy, w 3cim roku uprawy, mam szkodnika mur Dziś zauważyłam, że lilie zrzucają pąki- same pąki wyglądają jak "robaczywe", ale nie znalazłam żadnego robala w środku. Odpadają przy podstawie.
Nie wiem..ostępka lilianka think:
Wściekła jestem jak diabli- co jeszcze miłego w ogrodzie mnie spotka mur

markita napisał:
Wiadomo o jakiej gadule myślałam polewkamax
Hmmm- nie znam człowieka 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2016/06/22 22:29 #6451

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Cudne połączenie powojnika z różą i niesamowity efekt kolorystyczny podziwiam :) wow i bardzo podoba mi się len, taki zwykły a jednak niezwykły :)

Piszesz elfów brak ..ale szkodniki by sie znalazły hihi no cóż chyba u każdego z nas wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.193 s.