Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 19:51 #135753

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Uśmiałam się z bezobsługowych róż 2smiech chociaż glebę masz różaną, glina jak pamiętam think: moje też bezobsługowe :lol: po prostu nic przy nich nie robię :mlotek
A miałam pytać czemu jałowce, ostatnio wszyscy wywalają je, ja tez pozbyłam się 2, chorowały ostatnio, wyłysiały i nie było ratunku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 20:06 #135763

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
O, cholerka! Piękny zakątek wyszedł pod tą stodołową ścianą. Tym bardziej obawiałabym się kontrastu, kiedy rośliny będą zdobić, a tło będzie stanowić dysonans. Może choć jakiś powojnik :oops:
A wzdłuż ogrodzenia to rabatę na bogato planujesz! U nas były skargi gdy ktoś róże sadził, bo dzieci do szkoły idą i niektórzy rodzice się czepiali. Na moim odcinku poszerzali drogę kilkanaście lat temu i już nie mam tych pasków ziemi, ale widzę, że na innych ulicach ludzie sadzą różnokolorowe berberysy, trzmieliny i tawuły.
A po wewnętrznej stronie ogrodzenia co to za krzewy? mają piękny, regularny pokrój.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 20:18 #135772

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Cudnie sie zapowiada ta nowa rabata ja za płot przesadziłam trzy Fairy mam nadzieję że tam im sie spodoba ale takiego pola do działania to nie mam choć kawałek koło potoczka powolutku obsadzam rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 20:58 #135782

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Maju, święta racja teacher. Ale bardzo spodobała mi się forma, w jakiej to ujęłaś wink-3.

Danusiu, Fairy też piękne. Przyznam, że też się nad nimi zastanawiałam. Ostatecznie wybrałam wyższe że względu na towarzystwo traw, ale z pewnością będziesz zadowolona :lol:.

Zuzanno , ale berberysy też kłują! Jeśli pojawią się jakieś skargi to coś będę musiała zrobić. Spróbuję ;). Nie jestem pewna o jakie krzewy pytasz. Od strony ogrodu rośnie szpaler jałowców Skyrocket.

Ewo , ale moja rugosa jest przecież bezobsługowa :oops:. A Weg Der Sinne to mieszaniec z rugosą. Ja tam naiwnie wierzę, że się uda :P. Pochorowały Ci jałowce płożące? Myślałam, że one też bezobsługowe gwizdac. Co się z nimi stało 0flaga?

Miłko, może to marzenia ściętej głowy, ale chcę wierzyć w i bezobsługowość rotfl. Przecież róże wykorzystuje się w masowych nasadzeniach miejskich i nikt przy nich z opryskiwaczem nie biega wink-3.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/10/26 20:59 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zuzanna2418, Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 21:06 #135787

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Rosły ponad 15 lat piekne były, jeden płożący jeden kolumnowy obok siebie ale kolumnowy złapał grzyba pewnie a płożący miał chyba za mało światła bo inne wyrosły w górę i go zacieniły, najgorzej, że wypadło pół kompozycji przez to, paskudnie. Posadziłam 2 cisy płożące w zamian i wiosna dodam 3 kolumnowe ale kiedy doczekam jakiegos efektu think: tak to jest, że cos wypadnie tu i tam z biegiem czasu.
Rugosy są ok.
Ostatnio zmieniany: 2018/10/26 21:07 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 21:12 #135790

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Niedobrze Ewo think:. U mnie przy ogrodzeniu rząd jałowców skalnych. Żeby tylko nie przelazło jakieś paskudztwo z jednych na drugie krecigl. Chyba muszę to przemyśleć raz jeszcze szampan.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/26 22:27 #135818

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Skyrocket? Super egzemplarze.
Berberysy są cięte i jakoś nikt się nie burzy. Choć jak wiadomo są też tacy, którym wszystko przeszkadza...
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/27 06:51 #135829

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Zuziu, może i egzemplarze super, ale jak dłogo takie będą think:? Każdej wiosny mąż opryskuje je preparatem olejowym, bo łapią szkodniki. Są jednak coraz większe, więc nie jestem pewna, jak długo będzie w stanie stosować te zabiegi krecigl.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/27 08:24 #135830

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
W naszym regionie Skyrockety chorowały mocno przez kilka lat z powodu jakiegoś szkodnika. A teraz jakoś się odbudowują, może znalazł się naturalny wróg? Niech Ci rosną zdrowo, tfu, tfu! :D
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/27 10:37 #135837

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20858
nie dość ,że masz duży ogród to jeszcze taka duża rabata Ci się wykroiła przed płotem-zazdroszczę 2smiech 2smiech 2smiech -a na serio piękny masz płot :bravo i rabata będzie urocza tylko faktycznie czy Ci jej nie zniszczą? bo roślinki wybrałaś drogocenne ja przed płotem mam rząd liliowców.....a Marcel Menard -przepiękny muszę go mieć...czy co roku kwitnie jesiennie czy tylko w tym? u mnie kilka rodków też ma takie nabrzmiałe pąki i boję się czy nie przemarzną..
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/27 11:55 #135840

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Żanetko, Marcela mam 2-gi rok. W poprzednim sezonie nie kwitł jesienią. Sądzę, że zazwyczaj tego nie robi ;). Co do przedogródka to założenie jest takie, żeby cena pojedynczej rośliny nie przekraczała kilkunastu złotych, chociaż oczywiście w masie to już wychodzi jakąś sumka gwizdac. Jednak niedaleko naszej działki jest myjnia z przedogródkiem obsadzonym iglakami i nic się tam nie dzieje :).

Zuzanno, to byłaby super wiadomość, gdyby faktycznie szkodniki zyskały naturalnego wroga :woohoo:.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/28 11:48 #135939

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Taka propozycja na wypadek gdyby polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, VERA, zuzanna2418, chester633, Elżbieta, wojtek

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/28 14:13 #135948

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Semper napisał:
Taka propozycja na wypadek gdyby polewkamax


Tylko jeszcze czworonogi nauczyć czytać, bo z ich właścicielami bywa różnie - jak trafnie zauważyła powyżej Majka 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, inag1, Elżbieta, wojtek

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/03 11:29 #136534

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Tabliczka informacyjna jest super :bravo ,
Edyta plany na nową rabatę między nowo powstałym chodnikiem a twoim ogrodzeniem są super ,
tylko teacher :
- załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne czworonogi
-załatwiający swoje potrzeby fizjologiczne Homo sapiens ( im wyższe i gęstsze krzony tym lepiej ) a jak przyprze p browarach to nie ma litości :diabelek
-czy w twoim mieście po opadach śniegu (błoto pośniegowe) sypią chlorkiem sodu ?, jeśli tak to większość tych pięknych roślin po zimie nie ,,wystartuje''
-wszędobylskie złodziejstwo (zawsze się znajdzie jakiś gamoń) czołg ukradli to jakaś różyca to pikuś polewkamax
Edytka ja bym posadził wytrzymałe rośliny ,wiem że nie będzie jak sobie wyśniłaś-wymyśliłaś ale ,,betonowe'' roślinki dadzą radę - moje typy to tawuła brzozolistna,śnieguliczka w odmianach i cała reszta z podziału ogrodowego którego szkoda wyrzucić na kompost B) think:

buziole :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/03 14:03 #136536

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Dawno u Ciebie nie byłam a tu takie zmiany :)
Idziesz jak czołg.
Twój ogród bardzo lubię a juz jesienią to w ogóle - barwy klonów i trawy :bravo Cudo :)
Pięknie komponujesz rośliny :bravo

Co do przedogródka przed ogrodzeniem to w tym roku robiłam coś takiego i miałam również wiele wątpliwości. Podobnie jak u Ciebie zastanawiałam się czy mi nikt nie zniszczy roślin albo nie daj boże - wykopie i ukradnie. Zwłaszcza, że sadziłam moje ulubione róże "Eden Rose" i hortensje "Polestar". Jakoś tak mamy, że często przewidujemy negatywnie, często bezpodstawnie. Fakt ludzie są różni i często z głupoty niszczą cudzą własność. Ale są też i tacy co są wrażliwi na piękno i szanują i doceniają czyjąś pracę.
Ja się cieszę, że mimo jakiś tam obiekcji posadziłam , wcale nie tanie , roślinki przed ogrodzeniem. To świetne uczucie jak wracam z pracy do domu i już z daleka widzę mój ogród . A Eden Rose nawet teraz kwitnie i wciąż mnie zachwyca :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/03 20:49 #136572

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Jurku, niewykluczone, że przyjdzie mi poszukać podobnej tabliczki, tylko może się okazać, że jak pisała Vera, psy w mojej okolicy nie umieją czytać :diabelek . Może przynajmniej moje koty nie będą się czuły w tym deficycie odosobnione :diabelek . A z kotami, to było tak, że dziwiłam się, iż zakupiona karma wystarczyła mniej więcej na połowę szacowanego czasu. Mówię do M, że na opakowaniu jest napisane, że takiej wielkości kot, jak nasze powinie zjadać 1/2 puszki dziennie, wiec 2 koty jedną puszkę na dobę. "Widocznie nasze koty nie umieją czytać" - skwitował mąż B) .

Pawełku, może nie zwróciłeś uwagi, ale jakieś 100 metrów przed naszą działką, po drugiej stronie ulicy, są gęste krzaczory. Jak kogoś przyprze, to raczej tam uderzy :diabelek . Rośliny już kupione, posadzone. Jeśli się nie sprawdzą, to zastąpi je tawuła :P . A które rośliny z mojej listy , w Twoim przekonaniu, są takie delikatne? Posadziłam róże - mieszańce rugosy; dziś w gruncie znalazły się tuje 3 Miriam i 3 Golden Tuffet (w dobrej cenie 10 zł i 9 zł :) ). Będą tam jeszcze 2 jałowce płożące. Chyba największa ekstrawagancją jest azalia Soir de Paris, ale ona kusi mnie ze względu na zapach :kocham . Jeśli bezwzględnie nie da rady to może zamiast niej posadzę pontyjkę think: . Dadatkiem mają być trawy, ale te to akurat z podziału w moim ogrodzie, więc bezkosztowo :P .

Aga, byłam u Ciebie i w kwestii kompozycji roślinnych nie mam co z Tobą konkurować :lol: . Ciesze się, że przedogródek sprawdza się. Mam nadzieję, że mój tez będzie mnie witał kolorowo :tup .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/04 20:45 #136678

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8275
A jakie jałowce tam zaplanowałaś?
Z tego co wiem, to wiekszość jałowców straszliwie się rozrasta.
Nie wierz w opisy szkółkarskie
Może jednak zdecyduj się na berberysy płożące? ja uwielbiam Green Carpet
Albo irgi?
Mój kot też nie umie czytać
Zjada niesamowite ilości karmy. Oprócz tego czasem jakiś ptak, albo mysz wpadnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/04 21:21 #136693

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Gosiu, właśnie chodzi mi o coś większego. Co prawda, głębokość rabaty to tylko 130 cm, ale zostawiam im po 2 metry szerokości. Tak więc mają sporą przestrzeń na roztastanie. Cała rabata ma ponad 13 metrów długości, czymś to trzeba wypełnić rotfl. Konkretnie myślałam o Old Gold.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/11/04 21:27 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/09 10:02 #137146

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Przedogródek wstępnie zagospodarowany. Posadzone róże, tuje i jałowce. Wiosną dołączą w puste miejsca trawy i na środku azalia (ostatecznie zdecydowałam się jednak na pontyjską). Całość dopełnią szałwie i rozchodniki. Trudne sprawy rodzinne odciągnęły mnie chwilowo od ogrodu, ale za chwilkę, w ramach odreagowania, planuję wyskoczyć, żeby rozsypać czekającą już korę. Tak przedogródek wygląda na aktualnie:





I w zbliżeniu:





Ja widać na zdjęciach, jałowce mają mnóstwo miejsca na rozrastanie się:



Planuję wypełnić te puste plamy trawami, które mogę zabierać w miarę powiększania się iglaków.

I kilka migawek z wczorajszego ogrodu:

















Azalia Persil - najdzielniej opiera się jesieni:







Jubilee du Prince de Monako w sukience w kropki, ale pięknie kwitnie:



W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/11/09 10:03 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, chester633, Semper, sierika, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, wojtek

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/11/09 10:07 #137148

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16259
Na warzywniku kwitną nasturcje:





Młode siewki traw, posadzone wiosną też wypuściły kłoski :woohoo: :





I szalony pigwowiec Cido. W zeszłym roku latem powtórzył kwitnienie, ale w tym, to już przeszedł sam siebie, bo od wiosny kwitnie cały czas zdziwko zdziwko zdziwko . Na krzewie były owoce w każdym stadium rozwoju. Dojrzałe zostały zebrane już już są przerobione.
fot. 08.11.18r









W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.