Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/18 19:30 #131713

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Vero gdybym nie czytała tekstu, pomyślałabym, że byłaś w lesie na spacerze. A to Twoje paprociowisko zdziwko

Długi okres wegetacji zmusza rosliny do ponownych kwitnień. Ja się ciesze, ale co będzie dalej? A wiosną? :nie_wiem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/20 09:35 #131802

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2302
  • Otrzymane podziękowania: 5579
Wypatrywałem Żwirka i Muchomorka.
Pewnie będę musiał poczekać do niedzieli polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/20 21:20 #131830

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Cza Ci kartę zablokować.. polewkamax

Nie dość, że kfiotki z całej Europy ma w ogródku, to jeszcze lata na miotle Bóg jeden wie! polewkamax

Stawiam na Grecję . Te uliczki....

Aaaa! A prusznik piękny! :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/28 21:49 #132598

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Paprociowisko robi wrażenie.
Szczególnie, że nie masz cienia. Ja jakoś też nie zamordowałam żadnej paproty, chociaż na moich piaskach lekko się męczą przy takim lecie, ale trudno
Musiałam je miec
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/29 19:38 #132666

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 500
  • Otrzymane podziękowania: 2189
Paprociowisko wspaniale pokazane a ilość i różnorodność paproci u Ciebie znakomita ! :ohmy: Ja także jestem fanką paproci od lat i kilkanaście w swoim paprociowisku zgromadziłam. Będę zaglądać!

:witaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/29 21:04 #132680

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Olusiu :buziak :buziak

Nelu - sama nie wiem, czym to się skończy 2smiech

Miłko cieniówki tymczasowe, czekam na 'prawdziwy' cień, zanim drzewa podrosną. Ale sosen w pobliżu nie ma. Jest wprawdzie metasekwoja, ale ta korzeń ma palowy, więc zagrożenie z jej strony niewielkie :zielony

Edytko niektóre powtarzają jeszcze kwitnienie.......................... flower







Efko też mam podobne obawy krecigl

Jurek no i doczekałeś się - miło było Cię spotkać i poznać Twoją Małżonkę osobiście - pozdrowienia dla obojga przesyłam :hejka :hejka

Betinko - dobrze obstawiłaś :bravo :bravo :bravo

Gosiu paprociowisko muszę koniecznie powiększyć, ciasnota już się robi :diabelek

Maryniu miło mi, zapraszam serdecznie :witaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, edulkot, Semper, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/29 21:19 #132686

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Jesienne klimaty................................................ :(















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, edulkot, Olusia, inag1, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/30 15:42 #132732

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Veruś, pięknie wyglądają te pełne ziemowity na tle kory. zdziwko
Zaś paprociowisko bardzo mnie chwyciło za serce, :kocham a po Wojsławicach - gdzie w paprociach się zakochałam - wracam do niego n-ty raz.
Jak zwykle u Ciebie, ogromna wiedza, umiejętności, pracowitość, perfekcyjna organizacja i ogromne serce do wszystkiego !!!!!
widać we wszystkim, czego się dotkniesz. recourse recourse recourse recourse :buziak
W tym miejscu jeszcze raz dziękuję za cztery cudowne dni. :buziak
Ostatnio zmieniany: 2018/09/30 19:13 przez Elżbieta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/30 18:33 #132750

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13567
Mnie urzekła śnieguliczka -ma tyle pięknych koralików. recourse recourse
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/09/30 18:48 #132755

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Dawno do Ciebie nie zaglądałam i teraz nadrobiłam zaległości.
Cóż mogę powiedzieć więcej, niż moi poprzednicy,,uroczy zakątek stworzyłaś.. clap
Twoje paprociowisko,super przemyślane,no po prostu super,.Ja też coś tam tworze,ale nie dorastam Ci nawet do pięt. :mur
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/01 21:21 #132958

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Vercia no jak zwykle pięknie a te kępy ziemowitów niesamowite :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/02 09:16 #133019

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Zimowity pełne - cudowne! A kiedy się je sadzi, bo kiedyś przywlokłam z ogrodu rodziców, ale poszły na wieczne łąki.
Takiej kolekcji pewnie nigdy nie zgromadzę, ale choć kilka posadzę, żeby ładnie było... think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/02 09:46 #133026

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Powiem Ci Verciu, tak w kwestii paproci, że zainspirowałaś mnie, żeby zrobić paprociowisko, choć miejsce, które im dałam do idealnych nie należy. Pomyślałam, że skoro u Very, na patelni dają radę, to u mnie tez jakoś sobie poradzą. Dopiero po jakimś czasie zobaczyłam szerszy plan i cieniówki gwizdac 2smiech .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/02 20:11 #133082

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Melduję się posłusznie w Twoim ogrodzie Beatko :buziak a teraz zasuwam zwiedzać. Nie będzie ochów i achów bo mam tak dużo do nadrobienia, że o pisaniu na razie mogę zapomnieć :hejka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/02 20:52 #133102

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Elżbieto - Aniu jak ze zdrówkiem u Ciebie ??? Mam nadzieję, że już dobrze :zdrowko
Tylko, nie rzucaj się od razu do roboty, wykuruj się dobrze teacher
Ciągle bardzo miło wspominam pobyt u Ciebie, tylko mi żal Twojego Emigranta. Między innymi, z mojego powodu musiał się ewakuować z własnego domu...................................Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystko :buziak :buziak :przytulam :przytulam

Maju też bardzo je lubię flower

Gosiu nie bądź taka skromna, zaglądam do Ciebie i wiem jakie cudowne miejsce stworzyłaś :bravo :bravo :bravo

Danusiu zimowity w tym roku niesamowicie długo kwitną gwizdac

Miłko, zimowity praktycznie można sadzić o każdej porze. W ubiegłym tygodniu przeniosłam kwitnące, bo rosły zbyt rozproszone. Nic im nie zaszkodziło, kwitną nadal.
Ale myślę, że najbardziej odpowiednia pora na sadzenie to druga połowa lata think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/02 20:57 #133104

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Romuś witaj Kochana :buziak :buziak :buziak
Wyobrażam sobie jak pędzisz :czarownica po wątkach bo............................................pomyliłaś mnie z Beatą
Bardzo, bardzo się cieszę że wróciłaś :kocham :witaj :hejka
Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka życzę :przytulam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatrix+

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/03 10:16 #133154

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Veruś, dziękuję :buziak już dobrze.
Wczoraj pierwszy raz od 10 dni byłam na działce, martwiłam się o paprocie czekające na posadzenie, krecigl pojechałam więc sprawdzić,
czy M dobrze się nimi opiekował. Starał się ! :zielony Nic konkretnego nie robiłam, bo było bardzo zimno.
O Emigranta nie musisz się martwić, był bardzo zadowolony, że miał okazję spać u sąsiadki....... :na_ucho 2smiech polewkamax
Żeby móc powtórzyć te magiczne chwile spędzone z Wami, byłabym skłonna wyekspediować ema (pomimo, że jest kochanym chłopakiem)
- nawet na księżyc. :czarownica 2smiech 2smiech 2smiech
To ja Wam dziękuję. :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, beatrix+

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/03 21:35 #133264

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
:witaj
Vero, całkiem niedawno ;) podziwiałem Twój poprzedni ogród. Tymczasem nowy już dopracowany i pięknie urządzony, a rośliny rosną jak na drożdżach :woohoo: .
Zgromadziłaś dużo ciekawych okazów. Bardzo spodobały mi się kielichowce, muszę o nich pomyśleć :) . Czy mogłabyś napisać jakie masz odmiany?
Zachwyciły też dorodne lilie, hortensje czy łany irysów.
Szkoda, że trafił mam się taki ciężki sezon. Zawsze jak coś nowego posadzę, to szczególnie mi zależy żeby pokazało całe piękno. A u Ciebie właściwie wszystko nowe.
Jednak ogół nasadzeń prezentuje się wzorowo :bravo .
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/05 22:04 #133512

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Elż - Aniu myślę, że pogoda u Ciebie też się poprawiła. Do mnie dziś zawitało lato :slonko. Aż szkoda było wracać o zmroku do domu, sporo udało mi się podgonić w ogrodzie. Liczę jeszcze na jutro i niedzielę - i powoli planuję zakończyć sezon nasadzeń, przesadzeń itp.
A magiczne chwile zawsze można powtórzyć....................u mnie - zapraszam serdecznie :buziak


Gabrielu :witaj dziękuję za pochwały vishenka
Z kielichowców które posiadam mogę polecić:

Kielichowiec wonny "Athens"




Kielichowiec Raulstona "Hartlage Wine"









Kielichowiec wonny "Aphrodite"




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, edulkot, beatrix+, Elżbieta, jugo, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, wojtek

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/10/05 22:21 #133517

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Kielichowiec wonny "Ferox"







Kielichowiec 'White Dress"



Kielichowiec wonny "Venus"







Kielichowiec chiński





Man też trzy kielichowce wonne - dam im ostatnią szansę.
Jeśli w przyszłym roku nie wybarwią się należycie, pożegnam się z nimi. Szkoda miejsca......................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, edulkot, Olusia, Elżbieta, jugo, Franusiowa, basik, Danusia, wojtek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.225 s.