Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:17 #93040

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Migawki z ogrodu zimowego.................................................................. vishenka

Strelicję pozbawiłam kwiatu, dwa miesiące kwitnienia to dość. Zaczynało wiać nudą, szczególnie że rośnie następny :tup


Drzewko laurowe dorosło prawie sufitu.


Cibora szaleje.....................................................


Pierwsze figi zjedzone, rosną następne - tylko czy zimą będą równie smaczne jak te jesienne think:


Eukaliptus pięknie podrósł, wiosną kupiłam maleństwo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:18 #93041

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3925
  • Otrzymane podziękowania: 13792
Kompost jest na teraz a mączka rogowa na potem dłużej sie rozkłada .
Z tego wynika ,że muszę swoim podsypać kompostu polewkamax
Ciekawi mnie, co słychać w zimowym ogrodzie ,popijasz kawusię jak na ogrodzie jest zimno :kawa
i podziwiasz rośliny, które Cie otaczają ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:20 #93043

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3925
  • Otrzymane podziękowania: 13792
Vera wyprzedziłaś moje myśli ale takiej cibory, to jeszcze nie widziałam vishenka recourse hu_rra
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:26 #93045

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Ciąg dalszy, takie tam...................................................... vishenka















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, zanetatacz, Franusiowa

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:31 #93047

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Majeczk potrzebuję jeszcze ze dwa pogodne dni by uporać się do reszty z ogrodem, potem to już :kawa w zimowym.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 22:37 #93048

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3925
  • Otrzymane podziękowania: 13792
Ja też jeszcze nie zrobiłam wszystkiego u siebie i kilka dni słonecznych, by się przydało.
A tej kawki, to Ci pozytywnie zazdroszczę wszędzie kwiaty za oknem widać piękny staw a Ty :kawa
Patrząc na przyrodę w ogrodzie zimowym poczułam klimat ciepłych krajów :slonko :slonko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 23:20 #93056

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4706
  • Otrzymane podziękowania: 8632
I ja melduję, że Twoje łyszczaki ze zlotu przeżyły lato, a nawet jednen zakwitł teraz
Jak patrzę na Twoje zdjęcia jakoś nie mogę uwierzyc, że zima przed nami
Może jej nie będzie?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/09 23:34 #93061

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Było by fajnie Gosiu clap Cieszę się, że łyszczaki żyją - powodzenia :przytulam
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/10 09:11 #93080

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11418
  • Otrzymane podziękowania: 21214
Verciu jak ja uwielbiam u Ciebie spacerować :buziak wszędzie wszystko takie piękne ,przemyślane i skomponowane jesteś wielka recourse
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/10 17:47 #93131

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10004
  • Otrzymane podziękowania: 22165
Verciu -jak zwykle pokazałaś same niezwykłe roślinki,cudnie masz clap
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/10 21:45 #93195

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16529
Vero, dotąd żyłam w przekonaniu, że pierwiosnki nie lubią zbyt wiele słońca think: . Czy u Ciebie rosną w pełnym :slonko .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 18:08 #93294

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Danusiu, ledwie 150 cm polewkamax
Żanetko oj tam, oj tam................................................................... vishenka


Edytko łuszczaki wolą bardziej słoneczne stanowisko, tak przynajmniej zaobserwowałam u swoich.


















W cieniu lepiej rosną liście, ale słabiej kwitną. Wystarczy im lekki półcień w godzinach południowych :slonko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 19:15 #93317

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25424
Twoje rośliny szaleją Verciu tak jakby zimy nie miało być :woohoo: . Prusznik przecudnej urody :kocham
A ogród zimowy to jet to czego pragnę na czas ogrodowego zastoju :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 19:53 #93336

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26189
  • Otrzymane podziękowania: 69389
Verciu, taka mnie myśl naszła...Czy Ty nie chciałabyś podsadzić swoich pięknych roślin w szklarence jakimiś tropikalnymi paprotami... think: Ja straszliwie żałuję, ze nie mam takiego miejsca. Tomkowi wyrosło ładnie Adiantum raddianum (klinowate) i mając takie miejsce, jak Ty, z wielką przyjemnością bym tam je posadziła. Jest cudnie delikatną paprocią. Są też piękne paprocie pienne, zachwycające! Ale żałuję :mur

Chyba czas zacząć ściubolić kasę rotfl rotfl rotfl a nie żałować!
Ostatnio zmieniany: 2017/11/11 19:54 przez Poll.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 19:59 #93338

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Prusznik i mnie zadziwia Wiesiu. Zupełnie o niego nie dbam, a on jakby chciał mnie zawstydzić - ciągle kwitnie i kwitnie vishenka
Ogród zimowy stanowi przedłużenie pokoju dziennego, wystarczy otworzyć drzwi..................................................

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 20:03 #93339

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10523
Vera , bierz i sadź paprocie !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 20:13 #93343

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4314
  • Otrzymane podziękowania: 15300
Vero ,Poll ma rację te paprocie w twoim ogrodzie zimowym ,to jest to. :) :)
Ale nie to chciałam powiedzieć ,miałam zapytać o strelicje,mam ją od 10 lat
i nigdy mi nie zakwitła.Czy ona potrzebuje jakiejś szczególnej opieki,mam na myśli gleba ,
nawożenie ,stanowisko itp.Jeśli znajdziesz czas napisz coś proszę.
Ogród w całości przepiękny ,ale o tym Ci już kiedyś pisałam. :) :) :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/11 20:57 #93349

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Aleście mnie zaskoczyły tym chóralnym peanem na cześć paproci - myślę o tym od kiedy przeniosłam z ogrodu diksonię antarktyczną od Sławka do zimowego. Rozpoczęłam już szperanko w 2pisze za powyższymi. Teraz już nie mam wątpliwości. Paproty muszą być i basta !!!!!

Gosiu, strelicja dokąd siedziała w donicy, też nie wykazywała chęci do kwitnienia. Kupując sporą sadzonkę dowiedziałam się aby: sadzić od razu do dużej donicy w żyzną, próchniczną glebę gdyż nie lubi przesadzania. Tak też zrobiłam. Rosła pięknie, produkując mnóstwo liści, ładnych wprawdzie ale ...............tylko liście i liście. Wiosną tego roku posadziłam ją do gruntu w zimowym. Podłoże ogrodowe, czyli gliniaste rozluźnione sporą ilością grubego żwiru, dałam włókno kokosowe, perlit, granulat wulkaniczny, kompost i biohumus produkcji własnej, no nie mojej ale kalifornijek. Już w lecie wystrzeliła z pąkiem kwiatowym, który to dorasta i rozwija się bardzo leniwie. Ale za to kwitnie, bagatela - dwa miesiące!!!!!!
Powodzenia w uprawie życzę :jupi

Dziewczyny dziękuję :buziak :przytulam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/12 06:20 #93390

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14004
Verko mnie łyszczaki jakoś nie polubiły. A takie są piękne. U Ciebie to juz kolekcja się tworzy.
Jaką temperaturę masz w ogrodzie zimowym? Wspaniale byłoby mieć taki, chocby mini, sukulenty W. siedzą zimą na parapetach w domu i to im wyraźnie nie służy.Dobrze, że choć kaktusy mozna wyekspediować na nieogrzewany strych.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2017/11/12 20:00 #93548

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11418
  • Otrzymane podziękowania: 21214
Verciu tak mi dobrze tak mi rób polewkamax poproszę cała zimę pierwiosnkowe zdjęcia rotfl innymi oczywiście też mogę oczy cieszyć wink-3 aaaaa i wiesz dobrze że nie o wzrost mi chodziło :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.193 s.