Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ...

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/09 16:42 #79884

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no zdjęcia pozamieniane więc wszystko wróciło do normy, tymczasem dziś pogoda za oknem jest bardzo dziwna, rano pochmurno i chłodno, rozpogodziło się dopiero przed 13 ale słońce jest dziś tak ostre, ze podarowałam sobie dziś działkę i latam sobie po mieście i moich okolicach na spacery i na Pokemony, heh no cóż gram nadal i mam z tego duuuużą frajdę polewkamax 037
wczoraj za to miałam latanie z aparatem na działce za pewnym latającym stworem....... gwizdac





zaś motyli jest tyle, że siadają nawet na dłoni i nie tylko...








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Gosia1704, chester633, Semper, Franusiowa

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/12 11:37 #80215

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
po wczorajszej burzy czy raczej nawałnicy szkód raczej nie mam, na szczęście Poznań uderzył tylko czubek, zaś cała siła poszła na inne, okoliczne miasta ale i tak szkody są, no pozalewane ulice, piwnice, Nowe Zoo i Stare Zoo, no nieczynne do odwołania zaś w Nowym do 13 nie można wejść, w pobliskich parkach wszędzie stoi woda, gałęzie na chodnikach :dry:
a jak u Was? :przytulam
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/12 11:43 #80216

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Coś macie pecha w tym roku :dry: , u mnie tradycyjnie upał i susza 2smiech . Chociaż takich przygód to nie zazdroszczę, chyba wolę podlać krecigl
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/12 11:50 #80218

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Martuś, już wolę upały i suszę niż to co się teraz dzieje, niby ludzie się tutaj pocieszają, że będzie duuuużo grzybów ale nie za taką cenę :dry:
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/14 21:46 #80578

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no jak się spodziewałam, na działkę idę jutro i to nareszcie suchą nogą bo wcześniej to bym potrzebowała kajaka, lub szczudła... polewkamax
mimo, że ostatnio szkód nie było to teraz i tak się lekko obawiam co będzie, oby tylko pergola znowu się nie obaliła :unsure:
jedno wiem na pewno, że znowu wywalę z 4 wiadra jabłek i przez to w tym roku będzie problem z zaprawami bo wszystko spadnie nim dojrzeje :mur
no cóż.......
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/15 21:19 #80704

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no piękna pogoda była to się na działkę wybrałam :slonko
po tej nawałnicy w piątek szkód u mnie nie ma żadnych, nawet pergola stoi prosto, zaś jabłek nie spadło tak dużo jak się spodziewałam, niecałe wiadro wyniosłam zaś do domu jeszcze przyniosłam na kompot, no zaś warzywnik.....heh.....dziś kolo ogórków, pół kilo pomidorów i 2 cukinie po 450 g....a jeszcze będzie tego dużo więc od ponad tygodnia nie kupujemy pomidorów ani ogórków polewkamax
na przyszły rok mama sobie zażyczyła więcej ogórków polewkamax
wszystko pięknie kwitnie, róże powtarzają kwitnienie...ech....sierpień :kocham
zaś na działkę wprowadziła mi się pewna gryzoniowa rodzinka, w tym 4 urocze dzieciaki - łobuziaki, gniazdo mają wśród sterty gałęzi, zaś dziś dostały nasionka po Dyziu, zajadały z takim apetytem, zaś potem buszowały mimo, że siedziałam w pobliżu i bez strachu podchodziły.....oto myszy polne, co z tego, że to szkodniki, ale mi nie wadzą 037

takie tam.....



Caramella


Novalis

Aachaner Dom

Gartentraume
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, inag1, Semper, beatrix+

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/16 18:30 #80838

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5978
  • Otrzymane podziękowania: 24849
Ależ te róże piękne - ogrom motyli powalający................................................................... :owady :owady :owady
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/18 11:09 #80987

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Novalis masz w słońcu?

A co to za cudo maciucie, szynszyla czy co?
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/18 11:15 #80988

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Vera :kocham :przytulam :buziak

Beti, no Novalis rośnie w słońcu, daje radę i ba nawet go nie podlewam jak są upały bo ma sobie sam radzić, jedyny wyjątek to jak bardzo długo nie pada ale w tym roku jakoś suszy nie było, poza tym jednak mam działkę na terenie zasypanego bagna więc tam i tak jest mokro, zwłaszcza teraz kiedy Warta ma wysoki poziom to i tam wylewają wody gruntowe, ale już na to nie marudzę gwizdac
a to maleństwo to mysz polna, na działce mam rodzinkę :buziak
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/18 12:07 #80996

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Gryzonie są Ci jednak pisane 2smiech , zarzekałaś się, że już nigdy więcej i proszę, myszy polne zaadaptowała 2smiech
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/18 12:13 #81000

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Marta, no cóż poradzę, przecież nie wyrzucę tej rodzinki, no kocham zwierzaki, zaś za gryzoniami to przepadam, tak samo jak za psami - marzenie, aby po przeprowadzce mieć małego psa gwizdac
heh no zarzekałam się, że w domu nie będzie zaś o działce nic nie mówiłam, mama już je polubiła, no normalni to my nie jesteśmy polewkamax
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/18 22:08 #81104

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
kurka, idzie kolejna burza.... :burza :burza
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/20 13:47 #81329

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Shirall napisał:
Marta, no cóż poradzę, przecież nie wyrzucę tej rodzinki, no kocham zwierzaki, zaś za gryzoniami to przepadam, tak samo jak za psami - marzenie, aby po przeprowadzce mieć małego psa gwizdac

I ze dwie mysie rodzinki. .. 2smiech Albo chociaż jedną porządną wielopokoleniową!
2smiech
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/20 14:07 #81332

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Beatko, już mieliśmy kiedyś mysią rodzinkę w domu, kochane myszki :kocham szkoda tylko, że tak krótko żyją :(

a na działkę dziś poszłam tylko rano, aby zerwać pomidory, ogórki i cukinię, znowu przyniosłam tego po kilo prawie, mama nie weszła ze mną bo ostatnio odchorowała więc chodziła wokół działek zaś ja wpadłam dosłownie na 15 minut max.....heh skończyło się na tym, że siedziałyśmy prawie godzinę i to nie dlatego, że zdjęcia czy coś ale moje ogrodowe wypadki polewkamax
jak zawsze zamknęłam za sobą furtkę od działki, zbieram, chodzę i podziwiam i już mam zamiar wyjść, naciskam na klamkę i....... zdziwko klamka ani drgnie, no nic naciskam raz jeszcze i nic, no to jeszcze raz i......NIC!!! zdziwko odchodzę na chwilkę od furtki, po chwili znowu naciskam i nic.......furtka ani drgnie, klamka się nie rusza no to lipa, jestem uwięziona na własnej działce! polewkamax
słyszę po chwili jak mnie mama woła, no to krzyczę, że nie mogę wyjść, bo mi się furtka zatrzasnęła, naciskam na klamkę a ona......owszem się ruszyła, czy raczej obluzowała, no gorzej już być nie mogło polewkamax polewkamax no wróć mogło, bo jak kopnęłam w drzwi to mi się noga zaklinowała i teraz mam opuchnięty duży palec u nogi - no to lipa, przez płot nie przejdę bo nie mam jak no to lot do namiotu po nożyce i rozcinamy płot, tam gdzie już kiedyś był rozcięty, był tylko związany tam drutem takim grubym, przejść się dało ale w spodniach dziura jest.....widzę, że mama juz tam krzyczy, żeby ją wpuścić to otworzyłam drzwi, oczywiście pytanie jak wyszłaś i lot pod działkę, mama chwyciła za klamkę, siłowała się z nią i....klamka zrobiła obrót o 360 stopni polewkamax polewkamax
no w tym momencie już nie wytrzymałam polewkamax polewkamax po 10 minutach klęcia, kopania, szarpania i podważania drzwi się otworzyły! hu_rra
straty to dziura w spodniach i bolący palec u mnie, zaś mama to 2 palce u ręki i zejdzie jej paznokieć bo jak klamka puściła to mama miała akurat palce przy zamykaczu no i odstrzeliło :dry:
ech, co za poranek :bezsil
tata obiecał, że poszuka nowej klamki, ja muszę kupić drut by naprawić płot, zaś póki co furtkę można otworzyć tylko i wyłącznie od zewnątrz czyli nie można się zamykać od wewnątrz bo znowu nie wyjdę gwizdac
Czas chyba poszukać egzorcysty...... polewkamax polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2017/08/20 14:09 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 07:36 #81660

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3087
Opuchnięty palec jest karą za kopanie w furtkę.......be dziewczynka.... :diabelek ....było skakać przez płot jak ,,elektryk'' wink-3 .
Piękne różyczki, skoro widzisz jednego myszona to masz ich naprawdę sporo....może jakiegoś kotka przytul ze schroniska.... :kot ....u mnie za kota ,,robi'' Kokos... 2smiech
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 08:33 #81662

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Paweł, powiadasz, że kara polewkamax polewkamax no dobra polewkamax
kota nie mogę przygarnąć bo bym nie mogła na działce go trzymać, już kiedyś miałam 2 znajdy, małe kociaki, które matkę straciły i jeden został otruty i niestety odszedł, biedny Gremlin :(
mam sąsiada, który nie znosi kotów :mur zresztą nie dałabym krzywdy zrobić myszkom, przecież jak kiedyś Gremlin przyniósł mamie pod nogi mysz, to my zaraz mu tutaj gratulować, zajęłyśmy się ratowaniem myszy polewkamax kot dostał burę, zaś mysz po ratunku i wytarciu została odniesiona w bezpieczne miejsce polewkamax
więc kot odpada.... polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 08:42 #81663

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3087
Martuś może zrób sąsiadowi prezent (temu od kota) i upiecz ciasto na bazie nasion cisa, korzonków tojada, z liści i owoców ostrokrzewu, dożuć parę owoców kruszyny i trzmieliny i nie zapomnij o urzekającym smaku bielunia,naparstnicy i miłka............wmów mu że to takie ekologiczne ciasto 2smiech 2smiech 2smiech

jeżeli czytają to Agenci tajnych służb to oczywiście żartowałem..... polewkamax 2smiech wink-3 :diabelek zwyc B)
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 10:13 #81668

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no wiesz, takie mi propozycje dawać i żeby mnie po nocach potem straszył?
o nie, ja dziękuję!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 22:39 #81756

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8500
Jak na tak małą działeczkę to niezłe plony zbierasz
Życzę Ci jak najszybszej przeprowadzki. Czy bedziesz miała działeczkę?
Czy to będzie tylko mieszkanie?
Przepięknie wyszły jeżówki z prosem
Temat został zablokowany.

Gumowa działka czyli jak na niespełna 200 m2 mieć prawie 100 róż, warzywnik, trawniki ... 2017/08/22 22:44 #81757

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu :buziak no sama jestem w szoku, ale jednak dbam o ten warzywnik więc może dlatego mam tego tyle, a jeszcze czekam teraz na buraki i marchew :mniam
Jak dobrze pójdzie to przeprowadzka będzie gdzieś na koniec zimy czyli styczeń, luty, bo wcześniej nie damy rady i jak na razie wygląda, że mieszkanie na parterze z balkonem bo takie oferty nas interesują, zaś działka zostaje ta co mam, za nic jej nie oddam :buziak choć chciałabym mieć jakiś mały kawałek ogródka dla mamy by mogła wychodzić na zielone ale zobaczymy co będzie B)
połączenie jeżówek i prosa jest moim ulubionym :kocham
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.168 s.