Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/21 17:11 #210745

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11486
Podziwiam, że nadal coś zamawiasz i sadzisz :woohoo: Mnie całkiem odeszła ochota na kupowanie nowych roślin widząc, jak smażą się w upale te co mam :unsure:
Dzielżany - miałam dwie odmiany, jedna padła po pierwszym sezonie, druga wytrzymała u mnie może dwa sezony. Chyba im coś u mnie nie pasowało :nie_wiem
A Twoje zdjęcia i ja podziwiam, mimo, że nie zawsze o tym piszę :oops:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2020/08/21 17:13 przez nowababka.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/21 17:45 #210747

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Ewciu -bajecznie hu_rra clap hu_rra ,zdjęcia piękne rośliny świeżutkie jakby upałów nie było :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/24 20:54 #210918

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Pięknie Ewciu u Ciebie. U mnie taka susza, że już od kilku dobrych dni do ogrodu nie chce mi się chodzić, nie mówiąc juz o zdjęciach. Najwięksi twardziele więdną :mur Wczoraj trochę pokropiło, to chociaż odetchnęły rośliny. Chociaż u innych popatrzę na ładne ogrody :)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/25 23:11 #211038

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Cały czas podziwiam Cię za to podlewanie konewkami
Ja też podlewam, ale tylko te najbardziej potrzebujące rosliny i wiem ile to trzeba mieć siły
A wszystko u Ciebie wygląda tak, jakby suszy nie było
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/26 08:27 #211057

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
U mnie na szczęście podlało, ale maż mi wybija konewki z głowy i używam tego lekkiego rozciągliwego węża i podlewam studzienną wodą. Na początku myślałam, że to zaszkodzi roślinom, bo woda zimna, ale chyba zdrowie nasze ważniejsze.
A i mój bukszpan też jest obżarty, choć nie cały. Nie wiem, co dalej będzie. :(
Ostatnio zmieniany: 2020/08/26 08:27 przez takasobie.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/26 10:02 #211067

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Ewciu -co nowego słychać w moim ulubionym ogrodzie ?,napisz jakie iryski posadziłaś? pogoda znormalniała to można w końcu trochę podziałać ,pewnie dlatego Ciebie brak na forum...... u mnie nocą popadało hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/26 11:06 #211074

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Ewuś uwierzysz, że mam jedną konewkę w ogrodzie i w tym roku używam jej od święta? Mokro tak ze bardziej martwię się, że mi rośliny pogniją niż uschną. Nie ma sprawiedliwości...
Bukszpany nigdy mi się nie podobały i ich nie sadziłam, na moje szczęście chyba. Chyba bym się popłakała gdybym musiała wycinać ogromne, kilkunastoletnie krzewy. U nas,na
pobliskich działkach, niektórzy wycinają po pół ogrodu... :mur strasznie to wygląda...

A u Ciebie jak zwykle bajkowo. Mimo suszy i niedogodności walczysz i ogród wygląda cudnie. :buziak
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/27 16:41 #211237

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Marysiu ,tak to już jest ,że nie wszystko chce rosnąć w naszych ogrodach .Ja mam kłopot z powojnikami ,bo nie chcą kwitnąć .Już cuda tworzę ,ziemię doprawiam i efekt jest bardzo krótkotrwały .Wczoraj oddałam trzy sztuki w dobre ręce i dodatkowo jeszcze trochę róż i bylin .Ale już kolejne doniczki proszą się o wsadzenie i tak w koło Macieja :glupek


Ewciu chłodno się zrobiło ,a nawet deszcz pada .Nie żeby jakiś obfity ,ale jednak .Termin wysyłki roślin do Ciebie coraz bliżej .Napisz mi adres na pw ,na wszelki wypadek ,żebym miała aktualny ,Rozchodnik kwitnie mi w doniczce bardzo ładnie :na_ucho


Gosiu ,moje konewki ,to już mają rączki poprzerywane ,tak dzielnie mi służą :podlewam wink-3 Ja mam dzisiaj prawdziwe urwanie głowy ,tak wieje niesamowicie :zielony A bałagan się zrobił ,wszędzie pełno gałązek i przekwitłych kwiatów .Stęskniłam się już za pracą w ogrodzie ,taką spokojną ,bez uciekania przed upałem .Kilka roślin wczoraj oddalam ,więc siłą tego faktu wolne miejscówki trzeba natychmiast zasiedlić :tup


Miłko okazało się ,że mój drugi bukszpan też obżarty ,ale co tam dwa wolne miejsca są nie do pogardzenia 2smiech Czy Ty masz może namiary do pana Stanisława ? kiedyś miałam ,ale to było dawno temu .Teraz zostałam bez dalii ,a on ma jednak bardzo ładne .Tak z dziesięć na bank wcisnę wink-3


Żanetko ,a ja w ogrodzie grasuję .Segreguję ,przekopuję i dzielę się z innymi :jupi Szykuję sobie miejsca na lilie ,i inne cebulowe .No i po cichu liczę jeszcze na jakieś floksiki :zdrowko Dziś niestety siedzę w domu i planuję gdzie ,co i za ile :diabelek Twoja hortusia nadaje się do wysyłki ,więc podaj adresik . :kawa


Aneczko ,ja tak bardzo za swoimi bukszpanami nie płaczę .Jeden to rósł w moim ogrodzie od zarania dziejów ,a drugi ofiarował mi cudne miejsce na choinę kanadyjską .Akurat będzie pasowała do azalki japonki ,która tam rośnie zwyc Deszczu ,to stanowczo mam za mało ,chociaż bywały jeszcze gorsze lata .Dziś trochę pada ,więc wszystko co się nadaje podstawione do łapania deszczówki :burza
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, a.nia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/27 16:56 #211241

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, inag1, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/27 17:09 #211243

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11760
Ewciu, co to za jeden ten ostatni floks? Ma bardzo ciekawy krój kwiatów. :mniam
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2020/08/27 17:15 przez dultom.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/29 09:44 #211374

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
dultom napisał:
Ewciu, co to za jeden ten ostatni floks? Ma bardzo ciekawy krój kwiatów. :mniam
Ja poproszę o nazwy wszystkich floksów czdziura
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/29 16:52 #211383

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Tomciu i Jurciu ,ponieważ w zasadzie o to samo pytaliście ,więc odpowiem Wam wspólnie :na_ucho
1 seria 1 Miss Ellie
3 Freckle Purple Shadow
5 Cool Water
8 siewka
10 Old Blue
16 Narwiański Wir
17 Butonik przekwitający
2 seria 1 Nebiesa
10 Old Blue
11 siewka
13 nn
14 Lilac White Eye
15 early Cerise
no i to chyba wszystkie z tej strony zwyc
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, Elżbieta, zanetatacz, a.nia, dultom

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/29 22:57 #211428

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Ewciu -ja to Ciebie podziwiam za wiedzę :bravo :bravo :bravo i oczywiście nie tylko , ja niby znaczę rośliny, ale za chwile znaczniki wywieje i znowu nie wiem...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/30 08:23 #211438

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11760
Właśnie, tak trudno to wszystko spamiętać. Chciałem sobie ułatwić sprawę, kupiłem etykiety i nieścieralny pisak, no i od pewnego czasu ustawiam te etykiety przed roślinami, tylko powiem Wam szczerze, że coraz mniej mi się to podoba. Ostatecznie ogród przydomowy to nie ogród botaniczny, tyle tych etykiet jakoś niepokoi, rozbija jednolitą bryłę rabat, w dodatku utrudnia focenie, bo jednak wolałbym, żeby mi w kadr nie wchodziły. :mur Chyba lepiej jest robić dokumentację fotograficzną z nazwami. Trzeba by się rozejrzeć w sieci za jakimś programem komputerowym ułatwiającym katalogowanie. Myślę, że to lepszy pomysł.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/30 10:00 #211442

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
To Ja się trochę powymądrzam gwizdac - 10 pełna nazwa "Younique Old Blue".
14- Sweet Summer Compact Lilac with Eye
Jeżeli masz blisko LM to mają spory wybór floksów z serii Sweet Summer.
13-to jeden z Moich pierwszych floksów- niestety też nn.
Cool Water i Butonik na Mojej liście marzeń.
Moje płomyki są w wątku floksowym.
Niestety w tym roku po raz pierwszy zobaczyłem jak wygląda mączniak :mur
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/30 10:48 #211445

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Ewuniu, floksy cudownie teraz zdobią ogród, a Ty masz już niezłą kolekcję :kocham
W ogóle pełnia lata to całe mnóstwo faktur i kolorów... i za to kocham lato :)
Moje floksy zostały odgryzione przez... coś... podejrzewam karczownika, bo na tej samej linii przeszedł do sąsiadki (albo od sąsiadki do mnie). Tyle, że u mnie padły floksy, a u sąsiadki wszystkie dynie, cukinie i groszki... A dziury na rabacie jak kratery zdziwko
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/30 20:00 #211517

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko ,ja też nie wszystko pamiętam .Znaczniki się gubią ,albo napisy płowieją krecigl ciężka sprawa . think:


Tomku ,jeśli o mnie chodzi ,to jestem tego samego zdania ,co i Ty .Las znaczników w ogrodzie wygląda paskudnie . Staram się ,żeby ich nie było widać ,a w zasadzie przyroda robi resztę :diabelek pochlania je wirtualna przestrzeń ,jakby ich nigdy nie było wink-3


Jurciu u mnie w tym roku mączniak dużo mniejszy niż w ubiegłym .Ale też trochę jest . Ja też ciągle na jakiegoś choruję .Szalenie podoba mi się Lasse ,a nigdzie go nie mogę namierzyć .Do LM mam daleko niestety .W pobliżu tylko Tesco i Biedra think:


Ewciu a u mnie w tym sezonie ślimory robią za wszystkie gryzonie .Cukinie zeżarły co do liścia :mlotek nie wiem ,czy przypadkiem kreta nie zjadły ,bo go coś ostatnio nie widzę 2smiech A u mnie wreszcie pada i nawet grzmi .Straszą nas wielkimi burzami i przyznam ,że trochę się boję :burza
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, dultom

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/30 20:35 #211533

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Moje floksy mączniaka na razie nie mają za to pędy brązowieją i zasychają....musiałam sprawdzić Lasse -faktycznie śliczny jest hu_rra clap hu_rra ,w końcu Ci podlewa hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/31 15:43 #211622

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko podlało i to zdrowo .Woda lała się z nieba ,a dyskoteka laserowa aż przerażała .Ale niestety krotko było i się skończyło .Muszę zapamiętać ten deszcz ,bo nie wiadomo ,czy jeszcze się taki przytrafi think: Leniwiec mnie dziś opanował ,a prace ogrodowe ograniczyły się do szaszłyków ,,,ślimakowych wink-3
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/08/31 18:33 #211630

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
a ja dzisiaj miałam chęci do pracy .....niestety lało do południa ,wyskoczyłam przesadzić dwa liliowce i znowu się rozpadało ,więc skończyło się na chęciach polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.193 s.