Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/11/27 21:03 #219460

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Paweł ajk to u nas mówią no jak nic popiołem posypać -po tak długiej nieobecności rotfl
Co do zwierzaków to kunę mieliśmy i trochę szkód w poddaszu wyrządziła na razie odkąd jest straszak dźwiękowy odpukać spokój a ryby ponad 3 lata temu wyciągnęła nam prawie wszystkie wydra :(
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/11/27 21:10 #219462

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
Jak czytałam i oglądałam eksmisję kuny, przypomniał mi się mój śp. sąsiad działkowy, który złapawszy kreta na gorącym uczynku, wystawił go za płot polewkamax polewkamax polewkamax ...
A na norki uważaj, ponoć COVIDA roznoszą :P .
Ostatnio zmieniany: 2020/11/27 21:11 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


--=reklama=--

 

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/01 14:46 #219757

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Ewa,kuna szybko załapała gdzie jest okienko w żywołapce..

Iwonka , myślę że jakby złapał ją -kunę- właściciel kurnika to zakończenie tej przygody byłoby inne... B) łasiczki są pożyteczne - myszy to ich podstawowy pokarm,przyznam z bólem że kiedyś trafiłem łasiczkę w pułapkę na kreta,taką rurkową....więc na pewno penetruje krecie i mysie nory

Polla, odpowiem tak.....kilka dni temu zauważyłem ślady kuny na dachówkach......wszystkie rynny wysmarowałem smarem - zostawiła swoje futro na rynnie,pojedyńcze kłaki z futra i fakturę jakbym pociągnął pędzlem po maśle...... think: takie mi przyszło do głowy skojarzenie wink-3 , tamta kuna raczej nie wróciła za dużo miała stołówek po drodze,lasy,stawy hodowlane,i cała masa kurników i gołębników :diabelek

Jurku meldunek jej zmieniłem ale jest już druga ... :burza

Miłka ,,pochylę'' się nad takim odstraszaczem , kilka lat temu zapewne kuna robiła mi demolkę nad głową w sypialni ,poczęstowałem ją przez 30 minut muzyką Metallicy z wieży na cały regulator, sąsiad później się pytał że fajna impreza u mnie była ...metalowa 2smiech polewkamax - kilka lat był spokój, głupia nie zna się na muzyce...ta kuna :diabelek wink-3

mnie tam się podoba,super muza,zresztą jestem fanem takiego grania... :kibic zwyc

Ela,zdjęcie kota chyba usunę, nie chcę wojny sąsiedzkiej, ja wiem.... think: :diabelek , ten pluszaczek jak złapał za kijek wskaźnikowy przy wypuszczaniu, to gdyby to był palec ,,okorował'' by mi go do kości wink-3 ,a w ogrodzie jeszcze do wycinki została mi sosna, świerk serbski i grujecznik który co rok gubi liście po pierwszych upałach....a i jeszcze 2 szt. śliwki węgierki, mam dość robactwa i grzybów wszelkiej maści, nie wspomnę ile chemii trzeba użyć by owoc wyglądał jak na targu... zdziwko :diabelek ( co my jemy) :placz

Edytka nie pomyślałem, gdybym ją wywiózł za Wisłę ......rzeki nie przepłynie......z następną tak zrobię ,pojedzie za Wisłę.. polewkamax

Basiu :buziak

Danusiu, na początku grabieży w oczku myślałem że to wydra, dużo było zniszczeń, w okolicy brak rzeki, a stawy to hodowlane których pilnują panowie z dubeltówkami, więc tam nie daję im szans na założenie gniazda... , chyba że to norka z rodziną... think: , wstawisz fotkę tego straszaka na kunę teacher

Asia myślisz że kuna wróciła do mnie ...... think: .......następna pojedzie za Wisłę wink-3 , o Covidzie słyszałem i widziałem jak całe fermy gazują...... :dry: :unsure: :(

Pochwalę się parocją perską PERSIAN SPIRE którą Wojtek wypatrzył w szkółce Piech, wielkie dzięki,super krzaczek za super kasę :bravo











ogrodowy kameleon...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, Gabriel, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/09 19:18 #220382

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
O czym tu napisać think: ,norka skutecznie omija żywołapkę i fotopułapkę , ale martwi mnie brak średniego i większego ptactwa.....tylko sikory zaglądają do karmników, chyba że norka wie gwizdac że zeżarła wszystkie ryby i zmieniła stołówkę.....myślałem że wpadnie na kurczaka i jajeczko.....albo jest tak cwana i wie że to towar z Oszona :diabelek wink-3
W ciepłe dni zapoznałem 2śliwki i grujecznika z piłą spalinową....śliwki non stop robaczywki albo nękał je grzyb, grujecznik rok w rok tracił liście i zaczął łapać choróbsko grzybowe które zaatakowało pień - tym sposobem mam następne miejsca na zadołowane doniczki B) .
sierpniowe wspomnienia ....









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, Gabriel, Efkaraj, takasobie, Asia2, VERA, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/09 20:28 #220387

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Widać, że byłeś bardziej ogarnięty.
Ja w tym stresie nie zrobiłam ani jednego zdjęcia gwizdac .
Czy była już emisja z Roku w Ogrodzie?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2020/12/09 20:29 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/09 22:16 #220402

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Ja też zazdroszczę fajnych zdjęć z Mają. U mnie robił zdjęcia mąż głównej producentki, myślałam, że umie krecigl ... Potem dałam aparat córce, kolejna porażka krecigl , no i nie mam fajnych pamiatek. Zdjęcia Mai z psami genialne :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/10 09:10 #220410

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43400
No no! Medialnie było! Podziwiam! Ja nie wiem, czy bym ekipę wpuściła, bo nie miałabym chyba odwagi. Mam chyba kompleksy.
My na kunę mamy uszykowanego Wagnera 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/10 17:33 #220435

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Edytka ,zdjęcia zrobiłem ale czasu miałem mało a M. szykowała przekąskę dla ekipy B) , emisji rok w ogrodzie extra jeszcze nie było muszę znanego sąsiada podpytać kiedy będzie .....a może nie będzie to zemsta za kota polewkamax 2smiech wink-3 :diabelek

Marta zdjęcia Mai zrobiłem z ,,przyczajki'' :diabelek chyba nawet nie wiedziała że je zrobiłem, ubawiłem się jak ganiała na czworaka Lolę wink-3

Miłka każdy ogród jest inny i wart pokazania (te z Forum :diabelek ), a wasza kuna będzie miała rozbudzoną wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. zdziwko polewkamax

zostawiam czerwcowe wspomnienia

czosnek


Louis Van Houtte


Marcel Menard


rabatka północna





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, edulkot, VERA, nowababka, nelu-pelu, Danusia, dultom

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/10 18:21 #220442

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Będę się powtarzać... do skutku :lol: chciałabym więcej Twojego ogrodu oglądać... :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/10 20:03 #220472

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Zgadam z się z Nelusią tez chce więcej fotek a na program będe czekać :tup co do ustrojstwa na kuny to M powiedział że to odstraszacz gryzoni :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/13 22:32 #220705

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Super. Kolejny znajomy ogród będzie można oglądać w telewizji.
Ja też jestem fanką takiej muzy. Usypiałam syna przy AC/DC polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 08:51 #220715

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Nelluś twoja prośba zostaje spełniona ... :buziak
Danusiu pokaże rabatkę która powstała po częściowej eksmisji trawnika -służył za miejsce składowania śniegu w zimę .... think: ... a że nie ma śniegu to jest rabatka :podlewam
Gosiu a syn ile ma teraz lat i jakie ma preferencje muzyczne......metalowe :woohoo:

rabatkę poszerzałem i zakładałem jesienią 2019 , a najbardziej zaskoczyło mnie oregano (zresztą Maję też) wykopane gdzieś z końca ogrodu które wegetowało pod świerkami granicznymi , wykopałem i podzieliłem, każda sadzonka dostała pod korzenie garstkę obornika granulowanego i wtedy Lola wkroczyła do akcji krecigl Wykopywała to co posadziłem i wyżerała z zapałem ziemię z obornikiem i widocznie takie wykopywanie w koło Macieju i sadzenie przeze mnie wpłynęło bardzo pozytywnie na układ korzeniowy i krzewienie się 2smiech polewkamax wink-3

marzec


koniec maja


czerwiec


lipiec









wrzesień
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, nelu-pelu, basik, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 09:00 #220716

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
W mijającym sezonie numerem jeden dla mnie była dziewanna austriacka wysępiona od Edytki :buziak



i jeszcze inne foty tego samego miejsca , wiem macie dość :diabelek mnie tam się podoba jak nigdy , czekam na przyszły sezon bo na tej rabatce są wysadzone jeżówki Lubelskie (wiecie jakie mają geny) Kasiu dzięki..... :buziak

























chyba przesadziłem z tą ilością... recourse rotfl
Ostatnio zmieniany: 2020/12/14 09:03 przez chester633.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Gabriel, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 09:55 #220721

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Świetna ta rabata Ci wyszła :bravo i ten powojnik w środku miodzio :kocham
Gdybym ja coś takiego założyła, to w nastepnym roku miałabym gąszcz srebrnej firletki z werbeną 2smiech , a reszty nie byłoby widać ;)
I jestem w szoku, że tak ładnie rośnie Ci dziewanna austriacka :ohmy: . Też ja mam z nasionek od Wiesi, ale u mnie nigdy nie była tak dorodna i zanika z czasem :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 18:23 #220740

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Och rabatka cieszy cały rok..! :bravo :bravo zgrabnie skomponowałeś.. :bravo
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 19:21 #220745

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Pawle takich zdjęć nigdy nie jest za dużo, fajnie Ci to wyszło :bravo bardzo ciekawa jestem jak rośliny będą się zachowywać w nadchodzących latach. Wiadomo że co niektóre są krótkowieczne, inne lubią chodzić jako siewki. A co to za róże tam posadziłeś?
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/14 20:31 #220753

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Paweł ślicznie jest a na te szarosci za oknem takie widoki miodzio nic tylko podziwiać :bravo :bravo a ta dziewanna cudeńko zdziwko
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/16 19:57 #220901

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Marta dziękuję za pochwałę , z twoich ust to dla mnie wyróżnienie :przytulam , firletkę mam od ciebie a werbenę od Dorci. Firletce wycinam dojrzewające nasienniki i to samo robię z werbeną, a jeśli jest dużo siewek w marcu pochylam się nad nimi z ,,szpilorkiem'' :diabelek Dziewannę mam od Edytki i już widzę kilka sieweczek ....chyba że to jakieś ,,mochoszczaki'' 2smiech , co do jej przyrostów to wiosną zasilałem większość bylin obornikiem granulowanym.....może to jego czarodziejskie właściwości think:

Neluś dziękuję :przytulam

Majka :przytulam ,różyczki z rabatki to Piano,Pastella,Novalis,Bouquet Parfait,Angela....u mnie w ogrodzie rośliny nie są na wieczność.....ciągle coś przesadzam....jak tylko coś zgrzyta mi ogrodowo - szpadel,sekator i piła są moimi przyjaciółmi....zresztą to chyba przyjaciele każdego ogrodnika wink-3

Danusiu witaj, dziewannę polecam ,sadź u siebie

kupiona i sadzona w tym roku róża wielkokwiatowa Henri Delbard, zdrowa i bardzo długo kwitła, super zapach ktoś napisał po cytrusach i mango.... a ja uważam .....ładnie pachnie polewkamax 2smiech







i jesiennie jakiś czas temu, liść Bergenii



Rodgersja kasztanowcolistna



pluskwica/świecznica

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2020/12/31 18:17 #221736

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Paweł zdrowia i zieloności..!! szampan szampan
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 2021/01/05 22:36 #222251

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Niesamowite te bylinowe rabaty.
A kolory jesieni też niespotykane.
Mój syn teraz ma 21 lat. Słucha w dalszym ciągu rocka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.