Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/17 22:23 #5343

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Długo nie wprowadzałam host do ogrodu, bo nie miałam warunków na mojej patelni rad_sl . Jednak ogród powoli się rozrasta i coraz więcej mam zakątków, w których pojawiają się te wspaniałe rośliny. Zaczynam się bać, że za chwilę dopadnie mnie kolejna choroba ogrodowa gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/19 00:59 #5563

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Przyjemnie było pooglądać. Taaakie klimaty.
Wszystko w zgodzie z miejscem. No po prostu...
Do kapliczek dziś już nie zajrzę :P
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/19 07:53 #5584

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Bardzo mnie ucieszyłaś z tymi paprociami, od dawna je uwielbiam. Mają taką siłę przyciągania jak w starych baśniach.
Pięknie tam nad Brdą :) się rozmarzyłam...ja to do tego kajaku bym wskoczyła i wiooo popłynęła - poważnie rotfl
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 00:34 #6133

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26092
  • Otrzymane podziękowania: 68658
hu_rra hu_rra hu_rra hu_rra hu_rra Mam w końcu internet hu_rra hu_rra hu_rra hu_rra

Ojjj, co za radocha! hu_rra Wracamy wiec do pogaduszek i raportów z jedrzejówkowego pola walki. zwyc

Romciu, gdy wyjechałam od was, pojechałam trasa, którą mi wyznaczyliście. recourse Dzięki wielkie,że pokierowaliście mnie w te tereny, bo ja ich zupełnie nie znałam i nawet nie wiedziałabym, co omijam jadąc głownymi drogami. :mlotek Pozdrówka dla pracowitego Jaska 2smiech

Celinko
, nie tylko ty, ale ja też jestem zakręcona, jak słoik na zime.... Obyśmy tylko takie problemy mieli ;)

Danusiu
...tak blisko Ciebie byłam, szkoda,że się nie spotkałysmy choć na chwilkę :(

Edytko , z hostami tak jest, jak z lasem...Im głebiej wchodzisz , tym więcej tych drzew. Kolekcjonerstwo, to rodzaj choroby, tyle,ze miłej. :silly:

Gosiu, jak to nie zajrzysz...zapraszam i Ciebie i wszystkich do wątku o kapliczkach. Ocalmy je od zapomnienia, bo są tego warte!

Dobra Nutko...hosty, paproty, mchy.... Ot, bajki z mchu i paproci, ktore uwielbiam. :heart Mam nadzieję, że znajdzie się sporo osób, ktore docenia klimat, jaki wnoszą do ogrodu. :)
Kajaki były do wynajecia i tylko czekały na chętnych... gwizdac

---

Od 3 dni pada deszcz, nieco grzmi, ale i słoneczko prześwituje zza chmur. Piekna pogoda, o jakiej my, ogrodnicy moglibysmy tylko marzyć. :heart dzi s, załatwiając sprawy papierkowe i internetowe nie byłam na działce, zwłaszcza, że za oknami swiat byl ciagle mokry. Dopiero późnym popołudniem nieco się wypogodziło. Może jutro uda mi się wpaść do Jędrzejowki i w końcu posadzić rosliny, ktore kupiłam na zlocie . krecigl Część z nich już znalazła miejscówkę na dzikiej części Jędrzejówki , ale nie jest to raczej ich miejsce docelowe. przewidziałam tam większe, silniej rosnące, popularne i tańsze odmiany. Nie chciałam jednak, aby gniotly się w donicach, zwłaszcza,że zapowiedzi pogodowe są niezbyt optymistyczne - podobno znów nadciąga fala upałow. krecigl Tak więc na jutro zaplanowałam wysadzenie reszty różaneczników i azalii , ktore przywiozłam z Lubelszczyzny i dokończenie pielenia mojej słonecznej rabaty trawiastej. Zauwazyłam,że kilka miskantów słabo wystartowało a i niektóre rozplenice nie cieszą mnie swoim widokiem. :blink: Postanowiłam więc w miejsce wypadlych roslin dosadzić to, co dobrze wystartowało i nieżle rośnie w niezbyt dobrych warunkach - penstemony, ostrózki a z traw ozdobnych śmiałki, trzcinniki i prosa.
To plany na jutro a co słychac w ogrodzie? ...prócz skrzypu rosnących chwastów? 2smiech

Jestem zachwycona moim angielskim, zimowym zakupem :heart Rhododendron 'Moser's Maroon' co prawda nie zakwitł - jak zapewne pamietacie, kupiłam go nieco zaniedbanego ,z 50% przeceny w centrum ogrodniczym - ale patrząc na niego, zastanawiam się, czy nie bardziej cieszą mnie jego liście, niz kwiaty :heart



Nie wiem ... Zdjęcie chyba nie oddaje ciemnej zieleni starszych liści i umieszczonych na czerwonawych łodyzkach brazowych przyrostów think: Mnie ostro chwycił za serce !



Jedno z najładniejszych dzieci :P hosty Sum and Substance, jej sport Sum of All , właśnie zamierza zakwitnąć



Glaucidium dłoniaste (Glaucidium palmatum), osiagnęło w tym roku swój rekord wysokości...fakt,ze jestem nikczemnego wzrostu, ale sięga mi do pasa!



Paprocie - szczególnie paprotniki (Polystichum), dopiero się rozpędzają przed szczytem sezonu, jakim jest dla nich jesień. Polystichum xiphophyllum o frondach, jak ciemnozielone, lśniące miecze , nie jest tu wyjątkiem. W roli głownej na fotce , młodszy, 3-letni egzemplarz tego paprotnika



Zakwitł właśnie indygowiec (Indigofera), ale ukatrupcie, nie wiem jaki ...Musze sprawdzić swoje stare kajety zakupowe. mur To taki ni pies, ni wydra...Niby krzew, niby bylina ...? zaczął mi sie po kilku latach rozlazic, musze chyba zacząć podbierać od niego sadzonki ?



Ładnie rozświetla nasadzenia przy bagienku a jego rozowe kwiaty przypominają nieco różową akację



Konwalniki płaskopędowe 'Niger'(Ophiopogon planiscapus) , zwane czasem czarnymi trawkami, pokazały pączki kwiatowe. Rozwina się z nich niepozorne, bladoliliowe kwiatuszki, ktore łatwo przegapić. :) Konwalniki czują się w mojej lekkiej, kwaśnej i przepuszczalnej glebie, jak w raju... Rozłażą się, mnożą , wiec dorobiłam się ich sporej ilości



Kosmate , młode listki wierzby Salix nakamurana v. yezoalpina. To niziutka, płożaca wirzba, która rośnie u mnie na murku skalnym



Na zakonczenie ... Po prostu hosta Sum and Substance na wysepce oczka



rad_sl
Ostatnio zmieniany: 2016/06/21 04:37 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, th, hanya, piku, halszka, danutal, edulkot, VERA, Gosia1704 ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 07:22 #6158

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Powiedziałam, że wtedy nie zajrzę. Kapliczki są cudowne, tylko zamiast iść na działkę podlewać, czy coś konkretnego zrobić na komputerze, bo wszystkim działy pękają od danych, a u mnie puchy, to ja siedziałam i sobie spacerowałam po ogródkach. Jakbym jeszcze weszła w kapliczki, to... no wiesz zdziwko .
:)
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 07:30 #6159

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Chociaż bardzo się już spieszę muszę napisać : kolorki widać, piękne przebarwienia, indygowiec :heart i ta hosta na wysepce :heart :heart :heart - powaliła mnie na kolana... widać, że to oczko i jego otoczenie jest niesamowite - gdybym mogła prosić o więcej fotek recourse .
Dobrego dnia !!! rad_sl
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 08:26 #6170

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Poll-utku witaj :buziak , piękna Jędrzejówka, fotorelacje z Polski i podróży, kapliczki i wijąca się Brda przypomniała mi spływy kajakowe gdy miałem 15 lat :oops:

fantastycznie czyta się Twój wątek....encyklopedia, encyklopedia i jeszcze raz encyklopedia clap

vishenka vishenka vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 08:29 #6173

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Myślałam,że to moja hosta Sum and Substance jest wielgachna ale po obejrzeniu Twojej zdziwko nie mam już nic do dodania krecigl
Polluś ,cieszę się,że nie uważasz nadrobionej drogi za stracony czas :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 08:41 #6180

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3348
Poll napisał:
Kosmate , młode listki wierzby Salix nakamurana v. yezoalpina. To niziutka, płożaca wirzba, która rośnie u mnie na murku skalnym
Nazwa i lokalizacja jak najbardziej na miejscu 2smiech
A przy okazji dziękuję za identyfikację mojej wierzby. Posadziłem ją na skalniaku, więc może dlatego miałem problem z nazwą 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 08:44 #6181

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Poluś ,ale masz okazy zdziwko Wszystkie ciekawe dla mnie bardzo .Kilku roślin nawet nie znam ,a kwitnącego konwalnika ,to nawet nie widziałam.
Ale za to zamówiłam sobie paprotnik ,który mi się tak spodobał u Ciebie .Poluś jeśli będziesz sprzdawała swoje nadwyżki paprociowe ,to ja się ustawiam w kolejce .Cieplutko pozdrawiam i biegnę dalej flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 09:04 #6184

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25179
Poll napisał:

Na zakonczenie ... Po prostu hosta Sum and Substance na wysepce oczka



rad_sl

Ten widok zachwyca mnie nieustannie :woohoo: , poproszę jeszcze o obrazki z alei olbrzymów recourse
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 09:15 #6188

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Ileż radości ogrodniczej daje ludziom Sum and Substance ♡
Moja tez olbrzymka, a Twoja w dodatku wspaniale wyeksponowana.

Pollutku, mam taki mini szpaler niedużych rozanecznikow Ramapo i Fridoline.
Jakie hosty polecilabys im do towarzystwa?
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/21 09:35 #6190

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25085
Polu :kibic Glaucidium masz niesamowite.Nie widziałem jeszcze nigdy takiej kępy zdziwko ...inna sprawa,że nie za bardzo jest gdzie podziwiać gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/22 11:16 #6343

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Wyobraź sobie Polu, że tak szalenie spodobała mi się ta wielka hosta, że po niedzieli będę ją miała :) Ciekawe gdzie ją dam think:
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/22 12:10 #6351

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31915
Polu, Glaucidum mnie chyba zaraziło... no i muszę mieć, muszę.... A S&S po prostu powalająca. Pięknie u Ciebie, cicho i spokojnie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/22 22:53 #6467

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
S&S to hosta która urzeka, a jak jeszcze tak usytuowana jak Twoja to już nic piękniejszego :) choć jej sport Sum of All też niczego sobie pięknota zdziwko a Indygowiec pierwszy raz widzę takie cudo think: ale naprawdę fajnie sie prezentuje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/25 17:30 #7153

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26092
  • Otrzymane podziękowania: 68658
Gosia1704 napisał:
... czy coś konkretnego zrobić na komputerze, bo wszystkim działy pękają od danych, a u mnie puchy...

Gosiu, co Ty piszesz? Jakie puchy u Ciebie w dziale??? Widze, ile wklejasz i co robisz, ale doba ma niestety tylko 24 godz. :mur :mur :mur Mi, w hostach bardzo pomagają hostaloversi...Tyle watków, ile Danusia napisała, to nikt w takim krótkim czasie nie napisał. hu_rra Marek/Amarant uzupełnia bazę na bieżąco, wiec ja mogę czasem coś skrobnąć i w paprotach i w bylinach. hu_rra Jeśli uważasz,ze wszystko idzie zbyt powoli ( ciagle czujemy niedosyt, prawda??? :P ), moze chciałabyś dobrać sobie kogos 'cebulowego' ;) do pomocy? flower

Dobra Nutko, Pikutku , okolice oczka z wysepka, to obecnie najbardziej zagęszczone i ciemne miejsce. Posadziłam tam wile bylin, które po latach się rozrosły bardzo i chyba będe musiała je nieco przetrzebić. :dry: Głownie rosną tam Athyria i paprocie z gatunku Dryopteris, bo wlasnie takie stanowiska lubią - coś ciemne i wilgotne. Świetnie czuja sie tam tez parzydła, tawułki, rodgersje, tarczownice i hortensje dębolistne. Zawsze panuje tam miły chłód, więc tam właśnie - na podeście zbudowanym z 4 palet, stoi mój leżak.Tam też rosnie choina kanadyjska, którą posadziłam 3 lata temu, tuż po urodzeniu się mojej ostatniej (póki co ;) ) wnuczki Poli. Sosenki Jędrzeja i Jagody rosną przy starym hostowisku.







Pawle, dzięki wielkie za miłe słowa, ale prawda jest taka,że głowa nabita głownie łacińskimi nazwami, czasem fixuje i nie moge znaleźć nazwy najpopularniejszej hosty, czy innej bylinki. :lol:

Nowinko, nie bedziesz żałowała zakupu Herrenhausena, gwarantuje Ci. clap Mam nadzieję,ze dostaniesz jakąś ładną sadzonkę, nie chuderlaka z in vitro. :blink:

Paweł, Twoja moze być Salix nakaskalnica v. yezoalpinaa hu_rra

Aguś, oczywiście,że hosty, jak najbardziej, ale nie zastanawiałaś się, czy nie lepiej paproty? :P Tylko paproty 'współdziałają' z rózanaecznikami , wyciągając z tej współpracy wiele korzyści dla obu stron. :) Rh, wymagają kwaśnej, wilgotnej ziemi, gdybyś podsadziła je wietlicami , czy nerecznicami, ktore mają takie same wymagania? ;) Polecałabym wietlice japońskie/ Rozświetlą te miejsca, gdy różaneczniki juz nie będą kwitnąć. W masie wyglądają przepięknie. :heart Albo szybko rosnące i nie sprawiające problemów Dryopteris affinis 'Pinderii' + ew. 3 jednakowe hosty, wśród ciemnozielonych nerecznic? Dla kontrastu jaśniejsza nieco Orion's Belt, albo dość nowe intro o szerokim, jasnym marginesie 'Paisley Border'??? Wybór jest duży. :)

Tomku, dziekuję, nie zaprzeczę przez skromność. :) Choruję jeszcze na ciemnofioletowa odmianę z Japonii, od Yuzawa Engei. Mam nadzieję ,że Hiroshi ogarnie się i przywróci je do oferty think:

Ewciu, tak, spokój i cisze cenię sobie bardzo. Tak, jak kontakt z przyrodą, która mnie otacza.Chciałabym, aby Jedrzejówka stała się taką szklana banką, w której mogłabym się zamknąć i odciąć od świata, który wzbudza we mnie bunt i który coraz mniej mi się podoba. :heart

Celinko, każda hosta jest na swój sposób piekna, wystarczy ją tylko odpowiednio wyeksponować.U mnie z tym ciężko, to typowy ogród kolekcjonerski, gdzie rośliny są niebozebnie naćpane 2smiech , rozłażą sie w każda stronę. 2smiech

---

Mija przedostatni tydzień czerwca a wraz z nim najpiękniejsze ogrodowe chwile. :oops: Teraz czas na komary, upały i wieczne podlewanie...I tak do września. :lol: Te ostatnie dni bardzo źle znosiłam - nienawidzę gorąca :mur ale ogrćd nie mógł byc pozostawiony bez opieki. jeździłam więc po 17-tej i podlewałam, co i ile sie tylko dało.Nie dokończyłam przez to zasilania moich rożaneczników i azalii Magiczną Siłą. Zbiornik na deszczówkę stoi blisko Wschodniej Rubież, wiec tachanie wiader w taki upał wcale mi się nie uśmiechało. mur Od jutra - podobno - upały maja nieco zelżeć, więc juz się cieszę i planuje, co w pierwszej kolejności poza kolejnością będę robić...

Co w Jędrzejówce , prócz upałów ?

Zakwitła właśnie malusieńka tawiułka x ‘Moulin Rouge’. Polscy sprzedawcy sprzedają ją pod różnymi nazwami gatunkowymi - jako rawułke kędzierza, pojedynczolistną a w rzeczywistości, jest to hybrydą Astilbe crispa ‘Perkeo’× Astilbe japonica‘Red Sentinel’ . Jej introduktorem jest Wilhelmus Franciscus van Veen, który w 2009 r roku zgłosił ją do opatentowania .



Polystichum x dycei . Mocno rosnące, znoszące nieco mniejsza wilgotność gleby , zostało nazwane na cześć Jimmy Dyce - znanego kolekcjonera roślin i fernloversa





Uwielbiam wszelkie hakonechloe :heart i korzystam z ich urody w wielu miejscach. Na fotce rosliny odmiany 'All Gold' rosnące nad dziurką wodną.



Odmianowy Calycanthus x Aphrodite (kielichowiec ), kupiony podczas zlotu, nadal kwitnie. Jego kwiat jest 3-4 x większy, niż kielichowca wonnego. Czekam do początków VII, aby go posadzić... Dlaczego? kto zgadnie? :silly:



Oryginalne listki hosty Bridegroom ...warto kupić i obserwować. zarowk



Rodgersia pinnata 'Chocolate Wings' już zzieleniała...



... ale kwiatostany mają ciekawy kolor








flower
Ostatnio zmieniany: 2016/06/25 23:05 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, Jo37, hanya, piku, danutal, VERA, zuzanna2418, chester633, dobra nuta ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/25 18:44 #7179

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25085
Poll napisał:
Odmianowy Calycanthus x Aphrodite (kielichowiec ), kupiony podczas zlotu, nadal kwitnie. Jego kwiat jest 3-4 x większy, niż kielichowca wonnego. Czekam do początków VII, aby go posadzić... Dlaczego? kto zgadnie? :silly:

Mam trzy propozycje:

a)sprawdzam jak w donicy przetrzyma upały, .
b)obiecałam sobie że do lipca nic nie posadzę...chyba że abecadło na leżak ;),
c)nie chcem ale muszem,bo wyjeżdżam na wczasy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/25 22:57 #7260

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25179
d) liczę na ochłodzenie i opady :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/25 23:23 #7277

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Ja ja obstawiam, że trzymasz doniczkę blisko miejsca, gdzie siadujesz i upajasz się zapachem :lol: . Posadzisz jak przekwitnie :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.201 s.