Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2019/07/29 08:54 #172286

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Gabrielu dziękuję to prawda co roku do głowy przychodzi nowy pomysł,ale to zasługa miłości do kwiatów i forum już straciłam rachubę czasu odkąd jestem na forum,ciągle jakieś nowe zachcianki kwiatowe,oglądając stare zdjęcia nie można wprost uwierzyć jak nasz ogród zmienia się,człowiek myśli ze to juz koniec zmian,a tu rośliny się rozrastają i szkoda ich wyrzucać :kawa
Ostatnio będąc na jarmarku w Suchej Beskidzkiej wypaczyłam żelazny korpus ławki zaraz spytałam o cenę i po przyjeździe do domu zarowk zaświeciło sie światełko :mlotek kup i zrób ławkę,i tydzień temu pojechałam i kupiłam 2smiech mąż mnie wyśmiał że jestem szalona ale na wolnym zrobił mi wymarzoną ławeczkę z najpiękniejszym widokiem na ogród i honorowym :kocham ja kupiłam drewnochron przez pośpiech wybrałam kolor popielaty 2smiech jednak był to strzał w dziesiątkę jak dla mnie zwyc zresztą sami zobaczcie.




Mam takie szczęście że Babia Góra w sobotę przyciąga tylko nad nasz przysiółek od kilku tygodni chmurę z deszczem :deszcz jest to jakiś cud będąc wczoraj w okolicy Zawoi innych przysiółkach kwiaty w ogrodach wysychają :blink: gdzie ludzie maja problemy z niedoborem wody zresztą jak w całej Polsce,wczoraj np. zerwał się wiatr wieczorem i znów spadło 15 kropli,możne dziś coś popada,każda kroplę łapię i podlewam.
Dalie się ociągają,jednak wierzę że jeszcze mnie zachwycą swoim pięknem.
W piątek z mężem i siostrą wstalam o 2 w nocy aby iść tym razem na Halę Krupową na wschód słońca i uzbiera chociaż na pierogi litr jagód.Niebo było bezchmurne księżyc oświetlał nam szlak szliśmy powoli bo siostra ma kłopoty ze zdrowiem,ale tak jak ja pokochała góry zdobyła nawet pierwszy 2000 w Tatrach zachodnich.
Wschód się udał,nazbieralam tylko litr jagód bo w domu czekała mnie ciężka praca koszenia ogrodu a schodzi nam to w dwie osoby prawie 4h,do tego trzeba było ugotować obiad,upiec chleb zrobić pranie.
Mąż wykosił podkaszarką a ja kosiarką elektryczną każdy kosz trawy nosiłam pod rabaty.
















I to co najpiękniejsze w górach ale trzeba troszkę silnej woli i wysiłku w to włożyć.


Kwitnąca wierzbówka kiprzyc ka przy schronisku na hali Krupowej.






Widok z Policy.


Owieczki na Hali Barankowej.


I pilnujacy ich pies pasterski który podbiegł do mnie żebym się trzymała z dala od jego owiec.


Widok na nasz kościół w Zawoi Wilcznej.




A tak to wygląda po prawej stronie kawałek Zawoi Markowej,obok wykoszone pola to Zawoja Czatożą,nad cmentarzem i kościołem Zawoja Ryżowana,moje osiedle znajduje się po lewej stronie niestety nie widać.


Norczak.


widok z naszej działki z Norczaka na wyciąg Mosorny Groń.
Ostatnio zmieniany: 2019/07/29 09:55 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, chester633, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/07/29 10:04 #172290

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Ławeczka z widokiem na ogród wyśmienita :woohoo: , nie mówiąc już o eleganckim jej dopełnieniu gwizdac . Kawka z widokiem z milusińską przy boku to jest to :kocham .
Nieustannie podziwiam Cię też Dagusiu za wyprawy na wschód słońca :slonko a widok wierzbówki pod schroniskiem powalił mnie na kolana zdziwko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2019/07/30 08:45 #172360

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Myślę, że popielaty drewnochron to dobry wybór! Ławka fajnie wyszła!
i mnie przydałoby się poprzesadzanie pewnych rzeczy, ale było tak sucho, ze wszystko bym zmarnowała. Na szczęście podlało w nocy , a wczoraj tez podlewałam, więc ziemia odetchnęła.
Widok masz cudny! Len piękny, kiedyś miałam, ale to krótko żyjąca bylina więc poszła na wieczne łąki think:
Widoki z wierzbówką zawsze mnie rozczulają. Już do końca życia będą mi się kojarzyć z wakacjami w górach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/01 15:49 #172588

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wiesiu dziękuje psiury już ja polubiły clap a to dowód.
Wschody pokochałam jak zauważyłam ze po nich można tyle roboty zrobić :kawa
Wierzbówka kiprzyc ka to piękny symbol lata w górach jak zauważyła Milka.
Troszkę sie ochłodziło i pokropiło ale to ciągle mało.
Nowa rabata na wykończeniu liliowce i irysy.



Milko mi tez sie podoba,a widoki z niej piękne :P
Zauważyłam ze pod zrywanym trawnikiem jak jest grubo trawy to jest sucho,ale jak juz zerwałam to w ziemi czuć wilgoć gdy pokropiło irysy nawet nie zwiędły.
Len dostałam od Sibi i jest piękny o poranku,potem szybko zrzuca płatki.
Wierzbówka to symbol lata w górach,mam swoje miejsca gdzie pięknie sie prezentuje.
wczoraj do 23 roznosiłam wodę pod kwiaty w ogrodzie,dzisiaj juz ciepło słonecznie,nazbierałam kurek i prawdziwków ceglastoporych :mniam
















Zakochalam sie w liliowcach y falbankami.
















Kwiaty dali sa schowane w liściach trzeba je wygrzebywać.







Ostatnio zmieniany: 2019/08/01 16:06 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Olga1234, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/01 21:34 #172614

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Psiury faktycznie zawładnęły ławką wink-3 a miny mają jakby podziwiały widoki :woohoo: . Tymczasem ja podziwiam twoje lilie o zachodzie słońca :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/01 21:44 #172617

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5273
Nieustająco czekam na kalendarz z Twomi zdjęciami...

Pysznogłówka piękna, moja w mączniaku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/02 08:13 #172641

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Pięknie! Kolorowo! :slonko
Grzybobrania Ci zazdraszczam! Uwielbiam grzyby, a zwłaszcza kurki i borowiki! :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/03 16:04 #172766

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wiesiu jeśli tylko ja na nią usiądę to :spacerek siedzą także potrafią podziwiać jak ja i wiedza co jest piękne :kocham
W tym roku lilie oszalały a ja na ich punkcie też, kolejna lista zrobiona :nie_wiem
Jak tak dalej pójdzie to kiecki juz sobie żadnej nie kupię tylko kwiaty,miało nie być liliowców a juz zamówione bo te młode cudownie kwitną,piwonie też skradły mi serce,rodki i azalie wiosną think:
Jednak dzisiaj usłyszałam w radio że kto kocha rośliny,ogród nie ma innych nałogów jak palenie papierosów i picie alkoholu,jeszcze żeby ten ogród wyleczył z gór ale się nie da :nie_wiem


Betinko pamiętam pocieszę Cię tym że magnesy na lodówkę z moich zdjęć powstały,do kalendarzy droga daleka think: ale myślę nad tym.
Gdybyś chciała magnez na lodówkę to napisz na Priw swój adres wyślę Ci ile razy nań spojrzysz to pomyślisz o szalonej dziewczynie z gór jest nawet taka piosenka tylko brak mi warkoczy ,,Dziewczyna z gór " Kordian.

Miłko dziękuję grzybki były smaczne,ale na większe ilości trzeba poczekać do jesieni.
Ogród mieni się barwą kolorów,nieziemskim zapachem,codziennie nowy pąk i kwiat rozkwita.
Całymi dniami siedzę w nim podziwiam,pielę,sadzę nowe nabytki przesadzam i tak od wiosny.
Dzisiaj podlewałam to co napadało do beczek,ciesze sie że opałów nie ma.
























Dalie się ociągają ale moze tym sposobem chcą zabłysnąć dopiero 12 października na wesele córki,było by pięknie.

















Ostatnio zmieniany: 2019/08/03 16:23 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, inag1, Olga1234, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/03 22:03 #172786

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Pieniądze na kiecki możesz spokojnie przeznaczyć na rośliny :zielony , ale z gór to ty się nie lecz bo gdzie my będziemy podziwiać takie piękne widoki :slonko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/03 23:23 #172791

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21234
Daguś -cudowny ogród masz ...te łany jeżówek ,ławka w fajnym miejscu ,liliowce też uwielbiam i chciejstwa ciągle są ,ale już miejsca brak
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/04 17:16 #172828

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wiesiu mam tyle ubrań że dwa lata mogę sobie spokojnie nic nie kupować,góry ciągną jeśli syn wróci za kilka tygodni z Anglii to mam nadzieję jak będzie pewna pogoda to gdzieś wyskoczę,dzisiaj zabrałam :spacerek i syna najmłodszego na wycieczkę rowerową jestem z niego dumna że potrafi wyjechać pod stroma górkę a potem zjechać,a rok temu strach było z nim gdziekolwiek jeździć,szkoda tylko ze pomimo zakazu ludziska jeżdżą tam samochodami niby do działek można ale ja ludzi nie znam czy faktycznie byli na działce.
Ale mieliśmy frajdę gdy wracając pieszo z działki w Norczaku zrobił się rumor zdziwko patrzę nie wierzę całą szerokością drogi pędzą na wyścigi 4 konie z dżokejami polewkamax tego jeszcze w Zawoi nie widziałam,głupio im się zrobiło bo nawet nie chcę myśleć co by się stało jakby mój syn był w tedy na rowerze :mlotek dzięki Bogu dopiero wsiadaliśmy na rowery które schowaliśmy w krzakach :P

Psy nawet zgłupiały co się dzieje Pusia była na smyczy bo jest nieobliczalna,a Puszek się przestraszył tego towarzystwa a za nimi pędził ich zmęczony pies think:
Nie uwieczniłam tego :fotka bo prawie schowałam do plecaka.

Żanetko uwielbiam jeżówki a te najzwyklejsze pięknie się rozsiewają,innym jakoś rozsiewanie nie w głowie.
U mnie miejsca w ogrodzie w brud ale warunki gorsze i nie wiem czy na skarpie nowe rośliny by się utrzymały,posadziłam w szpalerze hortensji kilka host to ślimacze żarłacze je po prostu zjadły :mlotek
Na to miast w gospodarczym ogrodzie robię nowa rabatę,ale tam królują nornice i nie wiem czy cebul lilii nie zjedzą.
Tak źle i tak nie dobrze,jednak po mimo trudnych warunków niektóre rośliny daja sobie nieźle radę.



GOPR też przyjechało podziwiać piękne widoki z Norczaka.


Mąż tydzień temu na wolnym wykosił działkę ale miał nakaz aby zostawić kwitnące kwiaty.




Nowy gospodarz domu,zrobił nową drogę więc następnym razem wyjedziemy juz rowerami.




Dzisiaj popadało 15 minut tym razem mocno,ale wszystko spłynęło i jak pod liśćmi było sucho tak nadal jest.






Hortensja Pink Diamond










Kupiłam w tamtym roku za 10 zł liliowca i widzę że to pająk taki inny ale piękny.








Nowy nabytek Candlelight za nią Bobo.
Nad ogrodem ciemne chmury,a deszczu tyle co kot napłakał.



Ostatnio zmieniany: 2019/08/04 17:44 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, takasobie, Olga1234, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/04 19:51 #172844

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dalii coraz więcej, a jakie piękne lilie i jeżówki! clap Jest tak kwieciście i kolorowo u Ciebie.
Ja niewiele mam kwitnących dalii , a na Zielną mam małą wystawę w parafii. Chyba dalie będę musiała zastąpić innymi kwiatami, bo pewnie ich aż tyle na wystawę nie zakwitnie :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/04 20:57 #172857

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
U mnie też czasem spotykam jeźdźców na koniach bo stadninę mam niedaleko a ja potem na rowerze z wiaderkiem zbieram skarby do nawożenia kwiatów :lol:
Hosty u mnie zjadają ślimaki i myszy, już sama nie wiem jak je chronić think: , chyba również dlatego wolę sadzić paprocie :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/04 21:26 #172866

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21234
Datury już u Ciebie kwitną a u mnie nawet pąków nie mają :mur ,cudowny ogród Daguś :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/06 11:24 #172982

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko donoszę że dopiero kwitnie 10 rodzai dali to mało jednak dobre i to,w nocy coś popadało beczki pełne trzeba opróżnić bo dzisiaj też ma padać,kilka lili jeszcze kwitnie,a jeżówki cieszą oczy i serducho no i te pszczółki na nich,w liściach pajak krzyżak rozwiesił swoje sieci i łapie biedactwa.


Wiesiu ja mam gołębie, więc nawoź też jest dobry,od mamy mogę nawieźć krowiego i końskiego bo koleżanka ma dwa konie ale puki mam gołębie i kury to taki mi wystarcza.
Jedną rabatę mam na podwyższeniu i ślimaków tam mniej,chociaż teraz jak coś niecoś pada to i tam buszują i robią dziury w liściach,ostatnio obserwowałam przy naszym kościele liliowca na którym było 5 besti rudych,zeżarły kwiat i liście a nasza ogrodniczka dopiero co go posadziła :mlotek
Już nie ma miejsca w Polsce gdzie te obślizgłe bestie nie dotarły.
Nawet w lasach się pojawiły niszcząc inne polskie pomruki błękitne.

Zanetko datura w tym roku już drugi raz kwitnie pierwsze 5 pąków miała 15 maja jak spadł śnieg :P
Inne dopiero w pąkach,wczoraj zdążyłam przed nocnym deszczem poprzesadzać liliowce i irysy,rabata już wypełniona częścią roślin,jutro ma przyjść paczka z liliowcami.



















Nawet jarzyny odżyły po mimo że tylko deszcz na liściach się zatrzymuje.


Na jabłoni tylko kilka jabłek.












Nie które dalie wyrosły na 2 metry,pomimo po mimo że nie były podlewana.







Ostatnio zmieniany: 2019/08/06 11:55 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, Olga1234, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/06 12:54 #172987

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Popatrz! Jabłka i śliwki już są, a dalie kwitną tylko niektóre :mur Co za rok! Piekna ta biała lilia!
Kurki fajne! takie spore stadko! Pewnie jajka od nich smaczne!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/09 10:08 #173236

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko u mnie w tym roku kilka jabłek i śliw,ale po tamtym minionym obfitym roku owocowym,drzewa muszą odpocząć,kurki tak jak wszystko mam dla rozrywki lubię mieć urozmaicone życie drobiarskie,teraz 2 gęsi sieja popłoch w ogrodzie gospodarczym,jak ida turyści chodnikiem rozkładają skrzydła i z wielkim gęganiem głoszą że sa panami tego obejścia a wyżej moje dwa psy wink-3 mało kto przejdzie obojętnie obok naszej posesji,podziwiając i ogród i jego mieszkańców,a Pusia to juz przechodzi najśmielsze oczekiwania jak za płotem pojawi się turysta z psem,zjadła by ich w całości tak pilnuje swojego, aż czasem mi wstyd za nią krecigl w ogóle nie ma kultury.
U nas wreszcie solidnie popadało,nawet wody w studni przybyło,ale na jak długo,bo ciagle ma być wyżowa pogoda.

Miałam wczoraj wyjazd do Myślenic i wszędzie mokro.
Nad ogrodem unosi się zapach lilii i datur a wieczorem księżyc oświetla ogród,wczoraj pojechalam sprawdzić swoją kondycje rowerowa w Krowiarki i nie jest źle trzeba troszkę sadła zrzucić do kreacji weselnej 2smiech
Na wschodzie tez byłam we środę dla kondycji bo mgła okryła szczyt Babiej.
Dalie rozkwitają może na 15 będzie można zrobić bukiet z dużych kwiatów.




Przesyłka z liliowcami dotarła,zostały posadzone na nowej rabacie.




































Najpiękniejszy zestaw :kocham

Ostatnio zmieniany: 2019/08/09 10:21 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, Pani Bestia, Semper, Olga1234, zanetatacz, Franusiowa

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/11 18:57 #173397

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21234
A gdzie Ty dziewczyno sadło widzisz? bardziej kondycja potrzebna do tańców ,ale przecież Twoja jest doskonała...Ślicznie w ogrodzie masz :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/12 08:49 #173459

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Zanetko gwarantuje Ci że troszkę sadełka mam chociaż o kondycję dbam odkąd najmłodsza pociecha przyszła na świat think: ale po 40 jest trudniej otrzymać figurę a 45 to juz w ogóle :mlotek
Donoszę że Zawoja wreszcie dostała kolejną porcję deszczu za noc z soboty na niedzielę spadło kolejne 30m wody i nawet ze skarpy z odwodnienia sączyła się woda.
Wczoraj odwiedziły mnie siostry i brat więc było rodzinnie.
Troszkę musiałam pobyć przy garach ale obiad wszystkim smakował a było nas 12 osób rotfl
Po deszczu coraz więcej dali kwitnie.
Opowiem Wam jak siostra pilnowała pola z ziemniakami przed stadem dzików zdziwko

W Juszczynie z skąd pochodzę już nikt nie gospodarzy,mama ma ostatni raz w tym roku krowę,a ziemniaki kilkanaście arów sadzą pod motykę 3 rodziny.W jeden dzień idac z krową mama u sąsiadki zobaczyła poletko zrównane przez dziki było to ponad miesiąc temu gdy ziemniaki kwitły,wiedziała że te dziki przyjdą teraz do jej ziemniaków.
Więc siostra zabrała zapałki kilka petard,i zapaliła ognisko.O 22 wyszła na drzewo bo miała stracha jak usłyszała hałasujące stadko lochy z młodymi dzikami. Rzuciła petardy i dziki odeszły i tak pilnowała przez tydzień aż mama kupiła pastucha i ziemniaki ogrodziła,a dziki poszły do drugiej sąsiadki i zrujnowały jej pole z ziemniakami,nie da się już w ogóle gospodarzyć,muszą Ci co mają do tego warunki.
Dzisiaj noc spadających gwiazd ale pogoda na południu ma być z chmurami.
Sanga.

Mura Kingyu

Hapet Goliath.

Black Jack

N.N

Vancovwer

Yara Fals




























Ostatnio zmieniany: 2019/08/12 09:48 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/12 09:25 #173461

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Pisałaś, ze dalii niewiele kwitnie, ale masz takie mnóstwo innych kwiatów - hortensji, jeżówek, floksów, że dalie mogą poczekać. I tak one ostatnie schodzą ze stanowiska i cieszą oczy aż do pierwszych przymrozków. U mnie pewnie kwitną trochę dłużej, bo klimat łagodniejszy, ale i u Ciebie nie jest źle!
Niezłe polowani Twoja siostra urządziła! I z takim poświęceniem! 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.238 s.