Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/20 14:49 #174090

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dalie wciąż w powijakach,jaka jest radość jak na tydzień rozwinie się jedna 2smiech dawno tak nie miałam,oj hortensje prawie rozwinięte ale niektóre podzieliły się na pół jak Bobo lewa strona w maleńkich pąkach a prawa już od miesiąca kwitnie,ale ta lewa miała obok siebie hortensje ogrodowa która na wiosnę wykopałam bo od 5 lat jej miejsce nie pasowało.
Siostra czasami mnie pozytywnie zaskoczy oj gdyby mi zadzwoniła pewno razem na drzewie byśmy siedziały 2smiech,jeszcze bym zabrała ze soba :spacerek
Ale by był rumor,gwarantuję że pastuch by im był już niepotrzebny.
Miało na południu intensywnie padać a u nas zero deszczu,grzyby rosną,ale na stronie południowej lasu już jest sucho,mi jakość nawet grzyby przechodzą,nie jestem już na nie tak zawzięta,ususzę torebkę abym miała na krokiety z kapustą i 1 kg zamroziłam.Męczy mnie to mycie i obieranie bo u nas przeważnie prawdziwki rosną w lesie jodłowym i bardzo się brudzą.
Syn wrócił z Anglii mam więc pomoc do końca września potem idzie na studia do Krakowa.

Ja jestem jakoś ciągle zagoniona,zostały mi tylko kury i dwa kurczątka,dzisiaj skubałam 3 h 2 gęsi krecigl ale piórka idą na poduchę :kocham
Jest upał od dwóch dni 28 st,na polu siedzieć się wczoraj nie dało w południe.
Trenowałam miesiąc z synem najmłodszym jazdę na rowerze i w nocy o 2 wyjechaliśmy do Zakopanego,aby zdobyć halę Gąsienicową a potem wyjść na Kasprowy,celem była wierzbówka Kiprzyc ka i kwitnący wrzos który pamiętam jak byłam 4 lata temu na Kasprowym,a na dół mieliśmy zjechać kolejką bo synowi na dół trudniej się chodzi.
Plan został wykonany po 8 dotarliśmy na Kasprowy a dolina Gąsienicowa to chyba o tej porze nr jeden w Tatrach.
Było bardzo ciepło,na dół zjechaliśmy sami we 3 w wagoniku starczy tylko wcześnie w góry wyjść :kocham
Wracając do domu setki samochodów stało w korku aby dojechać do Zakopanego a nocą drogi puste.
W miniony piątek obrałam krzak aronii 15 litrów i zrobiłam sok z dodatkiem mrożonej czarnej porzeczki,tym o to sposobem mam ponad 50 słoiczków soku z tego roku,pomimo nieurodzaju :mniam będzie do herbatki w zimie.





















Wczorajszy człowiek na księżycu na Kasprowym 2smiech










Zrobiona nowa ławka i stolik tym razem kolor będzie no własnie nie wiem,brązowy czy kupić bezbarwny.











Ostatnio zmieniany: 2019/08/20 15:11 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, inag1, zuzanna2418, Semper, beatrix+, nowababka ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/20 15:11 #174093

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Grzybków zazdroszczę, bo u nas na razie brak! Nawet nie sprzedają na skraju lasu, jak to zazwyczaj bywa. Czekamy na deszcze, może się pojawią. Ławka fajna! Bezbarwnym będzie ładnie, bo słoje będzie ładnie widać. Ale można te jakimś impregnatem z lekkim kolorem, też będzie fajnie!
Ale urocze dalie! Ale rozumiem, że czekasz na więcej? wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/20 21:16 #174121

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21372
Daguś -cudnie Ci kwitną jeszcze liliowce i jeżowki ...ławka super
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/21 15:29 #174185

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Ufff..widoki mnie po prostu zaczarowały! A ogród kolorowy i bujny niezwykle.
Z wierzbówki niektórzy robią podobno fajna herbatkę.
ławeczka na punkcie widokowym super. Ogród na stoku ma swoje zalety :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/21 16:35 #174190

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25223
Dagusia napisał:


Zrobiona nowa ławka i stolik tym razem kolor będzie no własnie nie wiem,brązowy czy kupić bezbarwny.

Ja ławki maluję olejem do mebli ogrodowych lub do tarasów, drewno lekko ciemnieje ale zachowuje swoją fakturę i prezentuje się ładnie :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, Katarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/22 10:55 #174282

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko wczoraj poszłam do lasu z :spacerek i synami na płaski teren w południe bo z rana przyjechali na kilka godzin goście z Czech brat taty i jego synowie.Dowiedziałam się że mam piękny ogród :kocham
Cały dzień pochmurny tem w granicach 20 więc w sam raz na grzybobranie.Las był przewrócony do góry nogami ale i tak znalazłam 30 prawdziwków małych i średnich.Po godzinie syn z Rafałem i Pusią pojechali do domu a ja z Puszkiem i wielkim koszem który odziedziczyłam po teściowej a ona dostała w prezencie od szwagierki z Białegostoku pojemny ale bardzo ciężki,i tak sobie szłam 3 :mlotek po lesie a prawdziwków tyle że pod koniec zbierałam na kupki i zadzwoniłam po syna bo już kosz i plecak był pełny dawno nie miałam takiej frajdy,nikt nie był w tym miejscu na grzybach,a przechodząc tę trasę tydzień temu znalazłam kilka tylko prawdziwków.Ucinałam tak aby od razu sprawdzić co robaczywe i zostawiałam w lesie brałam tylko zdrowe.
Cała okolica w grzybach,szkoda tylko że ten zapowiadany deszcz nas tym razem ominął z mgły wieczorem leciała tylko delikatna mżawka.
Stolik zrobiony jest z modrzewia i lakier podkreśli jego kolor.
Dalie te marniejsze dostały garść nawozu z gołębi podlałam je woda i czekam na efekt 2smiech co roku kilka takich słabeuszy musi być think: potem w zimie wypadaja bo karpy nie przyrosną,a w tamtym roku rosły przepięknie :mlotek taki urok tych kwiatów.

Żanetko jeszcze kilka liliowców ma pąki,one ostatnie zakwitły,bo niepodlewane były na suszy,grzybów a grzybów wczoraj robiłam z tym do 23 h wink-3
większości poszły do suszenia,a mniejsze skroiłam i zamroziłam :mniam będę dodawać do lecza
Dzisiaj po południu też jest plan na grzyby,ale miejsca bardzo dalekie i muszę czekać na syna aby samej nie iść bo dreszczyk na skórze jest w takich oddalonych miejscach.
Wolę nie ryzykować,jeżówki jeszcze zwabiają motyle i pszczoły,pogoda im służy co drugi dzień je podlewam.

Zuzanno dziękuję to prawda skarpa pięknie się prezentuje z drogi i chodnika bo kwiaty widać jak na dłoni,ale koszenie tego trawnika to istne szaleństwo wysiłkowe krecigl
Po takim koszeniu czuję się wypompowana,a ławeczka w tym miejscu to strzał w dziesiątkę ,chodziliśmy z nią po całej skarpie ale to miejsce wybrałam już jak korpus w marzeniach kupowałam 2smiech
Oj picie takiej herbatki zimowa pora to by było coś,muszę sprawdzić czy z kwiatów czy z liści ją się robi.
Teraz ogród jakby odżył,ilości wody które go podlały powinny na skarpie wystarczyć do jesieni,bo to stok północny,hortensje bukietowe się wreszcie rozwinęły :kocham

Wiesiu o takim czymś nie słyszałam sprawdzę jeśli syn wcześniej nie kupi lakieru bezbarwnego.Oby zapomniał 2smiech


A kuku kto znajdzie 2smiech


Na sam koniec zgubiłam nożyk to juz drugi w ciągu tygodnia :mlotek




















Potężne kwiaty Odo i Meggos.


Na jesieni do Vanilli frayse dolączu drugi Floks ciemny wysoki bordowy.















Ostatnio zmieniany: 2019/08/22 11:13 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, zanetatacz, Franusiowa, Katarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/23 14:14 #174405

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Jest mi bardzo smutno :bezsil boli mnie głowa,byłam wczoraj do południa synem na rowerach na naszej działce było pięknie,w parku tez mnóstwo grzybów ale tylko :fotka
Po południu o 15 poszłam sama na grzyby,będąc w lesie usłyszałam śmigłowiec podniosłam wzrok,pomyślałam ze lecą na Babią po turystę,przychodzę do domu a tu w Tatrach porobiły się takie rzeczy :placz
u nas się chmurzyło nawet kropiło minutę i tyle a tam istny armagedon się zrobił,mnie uczono że gdy słyszę grzmoty i jestem w górach,to biorę nogi za pas i zmykam,tak było w tamtym roku poszłam na maliny leśne uzbierałam tylko 3 litry i uciekłam do samochodu modląc się aby piorun nie walnął gdzieś w drzewo które może się złamać,chodzę po lasach i na potężnych drzewach widać zabliźnione rany po piorunach lub świeże drzazgi rozrzucone na odległość kilkunastu metrów.
Wierzę w to że dzieci już są w raju,boję się o ich rodziców aby wyszli z tej traumy i krzywdy sobie nie zrobili,będzie im bardzo ciężko,do naszego szpitala w Suchej Beskidzkiej przywieziono nawet rannych.

Ogród odpoczywa przed kolejnymi upałami,dzisiaj też byłam na grzybach,uzbierałam pełny kosz dla cioci,moje jeszcze się suszą na piecu kaflowym ale mam już wiekszość suchych.































Ostatnio zmieniany: 2019/08/23 14:24 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Semper, beatrix+, nowababka, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/26 10:07 #174642

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Do gór trzeba mieć pokorę. Zwłaszcza przy kiepskiej pogodzie. Smutne i straszne wydarzenie, ale może nauczy to ludzi rozsądku.
Grzyby przepiękne! One tak malowniczo wyglądają w poszyciu!
A dalie coraz piękniejsze Ci kwitną! I coraz ich więcej! Oby sezon trwał u Ciebie jak najdłużej, żeby wszystkie zdążyły!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/26 10:24 #174648

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Dagusiu, herbatkę z tego co się dowiedziałam robi się z liści zbieranych w okresie kwitnienia wierzbówki. Trzeba je rozgnieść, troszkę podfermentować w słoju w cieple, a potem dobrze wysuszyć.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/28 13:16 #174842

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko niektórzy o tym nie wiedza think: i zapłacili za to najwyższą cenę :bezsil
Grzyby po mimo upałów ciągle rosną i masz rację najpiękniej wyglądają w poszyciu aż szkoda zrywać, wczoraj sobie tylko odpuściłam bo miałam wyjazd a tak to codziennie pełny kosz,maślaki,kurki,zajączki ida na patelnie ze śmietaną,gołąbki jodłowe na piec kaflowy piekę na blasze ze solą i :mniam
Z prawdziwków większych robię kotlety a mniejsze się susza juz mam ponad kg suszonych :kocham
Ogród z dnia na dzień piękniejszy,dalie wreszcie poczuły lato,rozrosły się i mają mnóstwo pąków,ale jeszcze 20 sztuk nie kwitnie więc wrzesień ich zastanie,ja tez mam nadzieję że przymrozku we wrześniu nie będzie think:

W poniedziałek byłam na Babiej oczywiście na wschodzie pierwszy raz w spodenkach pod kolano tak było ciepło.
Wczoraj robiłam sałatkę do słoików z papryki,ogórków,cebuli i marchewki,bo do tej pory papryka była po 5 zł za kg,teraz spadła do 4 zł.

Zuzanno jeszcze u mnie wierzbówka kwitnie więc na jeden słoiczek nazbieram liści i spróbuje :mniam
Większość czasu spędzam w ogrodzie bo jest się czym cieszyć.


































Czarny dzięcioł w masywie Babiej pierwszy raz sie nie bal i pozwolił sie sfotografować clap






Przecudne mgły nad Orawą.

Ostatnio zmieniany: 2019/08/28 13:32 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Semper, beatrix+, zanetatacz, Franusiowa

Ogród pod Babią Górą. 2019/08/30 08:54 #175014

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Cudownie! Zazdroszczę spotkania z dzięciołem! Kilka razy w życiu widziałam, ale zdjęcia nigdy nie miałam okazji zrobić.
Przy grzybkach ślinka cieknie! Ja na risotto muszę suszone w sklepie kupować! :mur
I poproszę Cie serdecznie o powstawianie dalii do daliowego wątku! Masz tyle pięknych odmian, tam będzie mi łatwiej wyszukiwać czegoś do uzupełnienie bazy. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/02 17:02 #175292

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko mi też dopiero po 5 latach udało się go ustrzelić :fotka zawsze uciekał 2smiech
Oj grzybów było sporo jeszcze w sobotę zbierałam,ale w lesie zrobiło się z byt sucho i prawdziwki przestały rosnąć,dzisiaj popadało więc jutro zajrzę do lasu.
Dalie dołożę ale w najbliższych dniach bo najmłodsza pociecha zaczęła rok szkolny i będe miec troszkę luzu.
Dalie szaleja ale dużo jeszcze nie kwitnie,a kilka dalej nie ma pączków,po mimo dobrego miejsca na rabacie think: a to już wrzesień :mlotek
Wiadomości jest taka że w minionym tygodniu zamówiłam dalie u Lipienia po dwuletniej przerwie.
To był przepiękny tydzień,wschód na Babiej,wycieczki rowerowe z synem i mężem,grzyby,ogród i na zakończenie wakacji wypad na Szpiglasowy Wierch i spanie pod gołym niebem nad urwiskiem z widokiem na Rysy.
Super przeżycie i pewno jeszcze nie jeden raz tak zrobię :kocham nikomu krzywdy tym nie robię,śmieci nie zostawiam,cicho jestem nic nie płoszę ani nie niszczę.Całą noc podziwiałam poruszające się światełka podchodzących turystów na różne szczyty,od Rysów przez Kozi Wierch,Mięguszowiecki szczyt,Mnich,jedną przesympatyczna turystkę poznałyśmy na Szpiglasowym Wierchu dotarła po nas.











Przywitała nas tęcza.



A to już Zawoja.




Giganty na ponad 2 m.
























Ostatnio zmieniany: 2019/09/02 17:23 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, Pani Bestia, Semper, beatrix+, zanetatacz, Maggie

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/02 19:46 #175313

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Twoje obawy nie miały zupełnie podstaw! jest tak cudownie, pysznie i kolorowo, że można rzec, iż u Ciebie jest wprost idealny dla dalii klimat!
Cudowne również górskie widoki!
U nas niestety nie padało więc nie ma po co iść do lasu. :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/08 15:28 #175851

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dziękuję część dali doszło do siebie,jednak kilka ciągle w pąkach a 6 innych nie zdąży zakwitnąć po 20 września wypatrzyłam 3 stopnie więc może już być przymrozek :mlotek
Trudno cieszę się tym co kwitnie,całą noc padało,wszystko solidnie podlane,ziemniaki wykopałam i to był dobry rok,po mimo że w lipcu i sierpniu dłubałam ziemniaki to jeszcze ukopałam prawie 50 kg :woohoo:
Kupiłam juz 10 kg buraków i zrobiłam buraczki,jutro wyrwę swoje i też będzie 10 kg.
Martwię się o pietruszkę i marchew bo w tym roku pięknie urosły,a nornice zaczęły je podgryzać,i będę je musiała wyrwać.
Czas szybko biegnie,zaczyna się bieganina,kreacja na wesele córki kupiona.Powoli trzeba brać się za porządki.






Ale jak jest piękna pogoda to nie mogę usiedzieć w domu,ostatnio zabrałam psy i litrowy pojemnik na jagody bo powyżej 1200m jagód jest bród,przy zbieraniu można było się opalać,tak było ciepło.







































Ostatnio zmieniany: 2019/09/08 15:40 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Pani Bestia, beatrix+, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/08 17:39 #175872

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Jak zawsze pięknie i kwieciście. Dalie obłędne, imponujące rozmiary! Lubią Twój ogród!
Przy jagódkach pociekła mi ślinka! Zjadłabym jagodziankę! :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/09 08:20 #175981

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dziękuję kwiaty dali naprawdę ogromne wczoraj chodzili wczasowicze i się nimi zachwycali :kocham a 4 starsze Panie stanęły i z zachwytu mówiły do siebie że dalie widziały ale takich z ogromnymi kwiatami to nigdy clap
Cóż nawóz gołębi robi cuda a dostają karpy tylko jedną garść tego skarbu w fazie drugiego wzrostu przed opadami deszczu i tyle hu_rra
Moja bratowa daje obornik bydlęcy i takich efektów nie ma,nawet nie palikuje dali bo są niskie a wszystkie karpy ma ode mnie,teraz po intensywnych opadach deszczu cały ogród solidnie podlany i będę się modlić aby chociaż do końca września nie było przymrozków.A z jagód były pierogi i ciasto kruche z pianki z białek i budyniu syna wypiek pychota :mniam
Mam nadzieję że cały zachód podlany i Twój ogród też odżyje :buziak


Spóźnione lilie ciągle kwitną.










Dalie tak się rozrosły że zagłuszyły trawy i młode hortensje nasadzone w tamtym roku,na przyszły rok muszę koncepcje zmienić będzie wsadzony tylko jeden rząd wysokich dali przy płocie a drugi rząd niskich z przodu obrzeża.


Dalie w ogrodzie gospodarczym.


Dalie w ogrodzie teściowej,pomimo cieniu kilka pięknie kwitnie.




















Hortensja Bobo kwitnie na raty.





Ostatnio zmieniany: 2019/09/09 08:40 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Pani Bestia, inag1, beatrix+, nowababka, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/09 20:42 #176035

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21372
Daguś -niesamowite dalie ,ale i hortensje przepiękne zresztą wszystko urodziwe u Ciebie .....dzisiaj pokazywałam Twoje górskie zdjęcia córce -była zachwycona i pełna podziwu ,a zdjęcia prawdziwków zdziwko
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/11 11:59 #176191

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Żanetko dziękuje :buziak jest tak pięknie że w ogrodzie przesiedziałabym cały dzień,na dodatek solidnie popadało więc czego chcieć więcej clap
Grzyby zaczęły rosnąć więc spacery po lesie z :spacerek murowane w najbliższe dni,księżyc cudownie wschodzi nad ogrodem a ja takie klimaty uwielbiam.
Hortensje w pełnym rozkwicie aż serce się raduję, niektórym daliom musiałam zmienić tyczki na dwu metrowe 2smiech aż mi syn pomagał wbijać bo ja jestem za niska wink-3


















Czekaja cierpliwie aż pancia skończy :fotka i zabierze je w las:)























Ostatnio zmieniany: 2019/09/11 12:19 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Pani Bestia, Semper, beatrix+, nowababka, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/12 13:53 #176247

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Za każdym razem pochwale, ze późne lato u Ciebie bardzo piękne. Hortensje rzeczywiście okazałe. A kołki to faktycznie powinien facet wbijać! U mnie to z innego powodu, bo ziemia taka skamieniała, że nie jestem w stanie porządnie wbić!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/15 16:45 #176477

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062

Miłko obawiam się że za tydzień z wielkim hukiem wpadnie do mojego ogrodu mróz i wszystko zmrozi,dlatego kazda wolną chwilę spędzam na podziwianiu tego co kwitnie,pierwszy raz się zdarzy że ponad 10 dali nie zdąży zakwitnąć i to te co w tamtym roku były cudne krecigl mówi się trudno i trzeba będzie to jakoś przeżyć :placz
Od kilku dni mamy tak cudowną pogodę że nie byłabym sobą gdybym jej nie wykorzystała,prawdziwki zalały nasze lasy kolejny raz ale po wczorajszych zbiorach odkopałam się dopiero dzisiaj,ponad 500 maleńkich prawdziwków które musiałam obierać,myć i chcąc nie chcąc,włożyć do słoików 6 półlitrowych wyszło.Dzisiaj zrobiłam sobie wolne od zbierania grzybów,był rano wschód słońca,a potem :spacerek z synem rowery.
Miałam zaszczyt na święto Podwyższenia Krzyża sprzątać kaplicę i bukiet moich dali zdobi wnętrze przedsionka w kościele :kocham
Pozazdrościłam Miłce wystawy 2smiech
W minionym tygodniu zrobiłam ponad 80 km aż mnie rozbolał kręgosłup :omg


To przepiękny zachód słońca z czwartku było jak w Mord orze :kocham
Wieczorami i świtem nasłuchuję koncertów jeleni bo maja rykowisko.


W piątek zrobiliśmy z mężem taką trasę ze ledwo do domu przyszliśmy :kocham






















Przypadkowi turyści na Babiej.




Ogród i Góry to moja miłość ogromna.









Ostatnio zmieniany: 2019/09/15 17:00 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, beatrix+, zanetatacz, nelu-pelu, staweg1
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.251 s.