Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/16 08:39 #176537

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Okazały bukiet ofiarowałaś! Nie ma czego zazdrościć, Twój dar równie wspaniały!
Ja nie miałam odwagi kościoła na święto stroić, bo mamy wspaniałą florystkę, która nam kościół stroi i nie chciałam jej wchodzić w paradę.
Tak teraz patrzę na swoje dalie i strasznie żałuję, ze miesiąc temu nie było tylu kwiatów.
Wycieczek, choć męczących zazdroszczę, ja tylko kilka kilometrów przeszłam na kijach think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/16 11:41 #176547

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Nadrobilam zaległości, nieustająco podziwiam i o kalendarz się upominam..;)
Myślę, że miałabyś chętnych na nie. Bo materiału zdjęciowego na najbliższe 20... 2smiech

A czy Ty wypisz w ogóle? ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/20 07:55 #176955

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dziękuję :buziak ale się ucieszyłam jak w niedzielę dalie pięknie się prezentowały w kościele stojąc na baczność żadna nie zwiędła clap
U mnie ta noc będzie kluczowa :nie_wiem bo ma się wypogodzić od wieczora sprubuję na skarpie powbijać wysokie paliki i okryć hortensje kołdrami rotfl może je uratuję,ale dalie muszę poświęcić no chyba że te co nie rozkwitły się to okryję a mają juz duże pączki.
Jeśli chodzi o spacery to zawsze lubiłam chodzić a teraz jest wysyp grzybów więc korzystam po mimo brzydkiej pogody.
A grzybów jest tyle że nie nadążam z innymi robotami :mlotek wszystko odciągam a wesele za 3 tygodnie :blink:

Beatko pamiętam :mlotek ale do realizacji długa droga :kawa
Jestem śpiochem i zaręczam Ci że jak nigdzie się nie wybieram to o 21 już leżę w łóżeczku 2smiech i do 6 wysypiam się wyśmienicie a jak idę na wschód słońca to kilka godzin snu mi wystarcza,teraz noce już robią się długie.
Trzeba ogarnąć wszystko przed weselem,w ogrodzie i w domu,ale wszystko odciągam,zobaczymy co jutro się ostanie po przymrozku,jesli zetnie dalie mróz to będę musiała je ściąć,ale karp nie będę wykopywać.
Ten rok był późny więc wszystko kwitnie na raty,część hortensji ma jeszcze piękne pąki a część się cudownie wybarwia.


Większość słoneczników została zjedzona przez sikory,w tą brzydką pogodę,mają wyżerkę wyśmienitą.
Zauważyłam kupy w ogrodzie zostawione przez jeża i bardzo się z tego cieszę może zje kilka ślimaków.





















I jak im dać przemarznąć.










Leśne jeżyny zwyc




Babia już obsypana od wysokości 1200m.n.p.m.





Ostatnio zmieniany: 2019/09/20 08:07 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/20 08:28 #176959

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Widzę też jarmuż obok dalii. U mnie jest taki brzydki, że powyrywam , bo jest wątpliwą ozdobą, a do jedzenia się nie nadaje, bo jakieś robactwo się w nim zalęgło! :mur
U mnie tez sikoreczki szaleją na słonecznikach. A nie ma u Ciebie czubatek?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/20 21:32 #177046

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Daguś -dalie masz cudowne hu_rra clap hu_rra ,a grzyby -z przyjemnością oglądam fotki bo tak naprawdę to prawdziwków u mnie nie ma już kilka lat :placz
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/22 14:39 #177167

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Jarmuż Miłko długo nie mógł dojść do siebie bo gdy był czas na przesadzanie to była wielka susza i przesadzanie się nie powiodło,efektem tego było to ze wysokie wyrosły bo były gęsto,ale teraz doszedł do siębie i w daliach nawet godnie się prezentuje.Sikoreczki zjadły każdy dojrzały słonecznik jeszcze im na parapet wyłożyłam dodatkowa porcję,jeśli chodzi o czubatki to raz w roku spotykam w lesie ale :fotka nie udało mi się zrobić,a do karmników nie przychodzą,moje obawy się ziściły przymrozek miałam na skarpie gdzie hortensje rosną i musiałam wszystko okrywać jedna nie okryłam to kwiaty zbrązowiały,ale ona najdłużej kwitła.

Zanetko dziękuję dalie cudne ale kilka tych najpiękniejszych nie uraczy mnie kwiatem,bo nie zdążą miały ciężki przyrost wiosną i po mimo dobrego miejsca późno zabrały się do życia,oby karpy dobrze przezimowały.
A jeśli chodzi o grzyby to jest ich tyle że dzisiaj zrobiłam sobie wolne od lasu,siedzę w ogrodzie i podziwiam efekt mojej ciężkiej pracy :kawa
Można oszaleć z zachwytu nad pogoda i widokami,aż ryczeć się mi chce.Nigdy w swoim ogrodowaniu końcem lata nie okrywałam roślin,ale w tym roku wszystko zaczęło późno kwitnąć i trzeba to było jeszcze na kilkadziesiąt godzin zachować.


Tak o 18 w piątek zaczęło się wypogadzać.





































Ostatnio zmieniany: 2019/09/22 14:52 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/22 15:43 #177171

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Super to zdjęcie z chmurami!
Hortensje wymiatają! Przypomniałaś mi, że muszę do wazonów naciąć!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/23 18:16 #177296

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ależ masz pięknie Dagmarko ! mieszkasz w raju i raj tworzysz .Dalie cudowne i hortusie i wszystkie inne kwiaty ! Przyjemnie się to wszystko ogląda i czyta :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/25 13:04 #177475

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko tak się zaczęło wyjaśniać na ten przymrozek.
Pogoda lubi zaskakiwać a to jest do :fotka najlepsze po pięknych dwóch dniach bezchmurnego nieba w poniedziałek zatrzymała sie chmura i padało dosłownie Tatry i Babia Góra z moim ogrodem 2smiech 5km niżej :slonko świeciło
A wczoraj wyrwałam się razem z mężem na wschód słońca na Babią było zjawiskowo,u nas piękna pogoda a nad Orawą i Krakowem po Beskid Żywiecki morze mgieł,po powrocie trzeba bylo zakasać rękawy wykosić ostatni raz cały trawnik,na skarpie i przed domem,potem wyrwać jarzyny bo myszowate robią zapasy na zimę,zjadły największe marchewki, pietruszki :mlotek
Ten rok był udany na korzeniowe,marchewki zrosły duże mam dwie skrzynki.
Hortensje rosną na skarpie i sa podziwiane z okna kuchennego przez cały dzień,nie to co dalie aby się nimi nacieszyć muszę wyjść na pole do ogrodu 2smiech

Nowinko dziękuję za to jestem wdzięczna bogu,zawsze o tym marzyłam,teraz mam to co chciałam,każdy dzień spędzam aktywnie,las,góry ogród.
Każdy dzień chwytam za nogi,kiedy inni śpią,ja idę tam gdzie niektórzy nawet nie wiedza że jest tak pięknie,po mimo trudu,wysiłku wielu wyrzeczeń idę,a potem trzeba zakasać rękawy i zabrać się za obowiaski domowe.
Dzisiaj został zryty warzywniak.Zostały tylko dwie dynie.
5 dali nie zdąży się rozkwitnąć,ale 2 jeszcze uraczą mnie kwiatem.
Dzień coraz krótszy,wczoraj opalałam się przy koszeniu.









































Ostatnio zmieniany: 2019/09/25 13:16 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/25 13:19 #177476

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Dagusia napisał:
Dagusiu! Czy pamiętasz może nazwy tych dalii? Tak mi się spodobały think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/26 13:29 #177562

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko z dolnego zdjęcia to Who Dun It i Centaur są średniej wielkości,natomiast pierwsze zdjęcie to pomaranczowy ben Huston,kaktusowa biała z nalotem fioletowym NN od Stanisława i Black Jack think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/28 14:39 #177733

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Pracowity tydzień trzy dni nie byłam na grzybach i co jak poszłam we czwartek to brakło koszyka,zrobiłam tylko pół kółka i w piątek trzeba było dokończyć pętle było tyle grzybów że połowę rozdałam,do tego rosną kanie a to u mnie rarytas,chociaż ja wolę kotlety z dużych prawdziwków mi bardziej smakują.Dalie cudnie kwitna może jeszcze 4 zdąża się rozkwitnąć do kolejnego przymrozku.
U nas Halny i mamy bardzo ciepło 13 bylo w nocy a teraz jest 18.
z tarłam marchewkę z jednej skrzynki do kapusty bo kiszę już kapustę.
Zostało mi wysprzątać pokój i łazienkę,dzisiaj córka przyjeżdża :kocham dotrzymałam jej kwiaty w ogrodzie,hosty niektóre żółkną.








Najpiękniejsze jest to,że z tysięcy prawdziwków które obrałam w ciągu tych 3 tygodni,bylo może tylko 10 robaczywych.

































Ostatnio zmieniany: 2019/09/28 14:54 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/28 15:47 #177737

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
Widoki piękne z tymi mgiełkami! Jutro też wybieramy się na grzyby, może coś znajdziemy, bo padało ostatnio w naszych okolicach.
Salamandry nigdy w życiu nie widziałam więc cieszę się, ze pokazujesz! Wrzuć potem do "gadów i płazów", proszę!!!
Ta druga dalia otwiera się jak słonecznik!!! wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/09/28 18:39 #177750

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Daguś -nie mogę się napatrzeć na prawdziwki u Ciebie zdziwko ,niesamowite jakie ilości rosną i jak pięknie hu_rra ,daliami już się nazachwycałam ,ale balkonowe utrzymałaś w świetnej kondycji :bravo :bravo ,widoczki górskie :kocham -dziękuję ,że mogę tyle cudowności oglądać dzięki Tobie :buziak
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/02 09:18 #178142

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko powoli sezon dobiega do końca,po mimo że u mnie do dzisiaj ciepło tylko wieje mocno,od wieczora ma padać i się ochłodzić.
Ten rok był trudny i możne w całym sezonie spotkałam 10 salamander,one sa piekne.
A jesli chodzi o grzyby to ten rok jest podobno urodzajny w grzyby i u Ciebie tez będzie wysyp jak popada.
Dalia Jetfire od Mireczki,kiedyś ja miałam tylko jeden sezon wygląda jeszcze jak słoneczko,bo wypadła zaraz.
A mgły jesienią sa cudowne.

Zanetko prawdziwki teraz sa dorodniejsze,bo juz wszyscy się obłowili,nawet ja juz nie chodzę codziennie do lasu jak sie miało ponad 4 kg suszonych grzybów,na szczęście część została wysłana do Z.Z.
Dalie jeszcze pięknie kwitną po mimo silnego wiatru od niedzieli,balkonowe tez w tym roku późno kupowane więc jeszcze dają radę,ale wiszące begonie po tym wietrze juz nie takie efektywne.
Wczoraj na dwie godzinki wyrwałam sie w moje okolice bo było zjawiskowo,a nad szczytem Babiej królował wał fenowy w postaci chmur a reszta nieba to błękit,rzadko sa takie widoki.




Przepiękne jesienne trawy.
















Dzisiaj juz pochmurno.





















Ostatnio zmieniany: 2019/10/02 09:28 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Pani Bestia, chester633, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/05 07:50 #178465

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Uwielbiam do Ciebie zaglądać, zawsze tyle się dzieje :)
Jak zwykle zachwycają mnie najbardziej góry, ale ogród nie mniej cieszy oko. Straszną robotę wykonujesz hodując tyle dalii, bo przecież to wszystko trzeba wkopać i wykopać. Podziwiam.

Byłam latem w Waszej okolicy. No może nie całkiem, ale mieszkam na Pomorzu, więc Żywiec, Bielsko- Biała to dla mnie już Twoje rewiry :kocham
Nie udało mi się powędrować na Babią, bo jakoś te wakacje za krótkie były, za to wybraliśmy się ze znajomymi na wyprawę rowerową. Zaczęliśmy w Żywcu, potem Bielsko. Tam mieszkaliśmy w schronisku Bolka i Lolka, więc myślę, że będzie to w przyszłym roku moja baza wypadowa w tamtejsze góry. Potem chciałabym przeskoczyć bardziej w Twoją stronę i wreszcie okolice Babiej schodzić. Oby się wreszcie udało. Dalej pojechaliśmy na Rybnik, przez Górę św. Anny, Opole i aż do Wrocławia.

Na grzyby też chodzę, nazbierałam już ogromne ilości. U nas najwięcej ich jest na terenach dawnych poligonów poradzieckich. W zeszłą sobotę chodziłam w las, znosiłam grzyby do auta i znów w las. Potem 2 dni miałam z nimi robotę.

Dziś wybieram się do rezerwatu Diabli Skok na wyprawę. Niesamowite przyrodniczo miejsce. Mam nadzieję, że i grzybów jeszcze trochę uzbieram. Jutro mamy w okolicy rowerowy rajd pieczonego ziemniaka. Tak samo jak i Ty - nie umiem usiedzieć na miejscu. Tylko niestety gór nie mam i pogody takiej jak Ty, bo ciągle leje.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 2019/10/05 07:53 przez aguskag.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/13 16:57 #179502

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Napiszę było pięknie nawet nie płakałam a pogoda marzenie lato u mnie tylko trawy powiewaja na wietrze od jutra plener bo chcę odpocząć fizycznie i psychicznie.
Aguś dotrzesz kiedyś na Babią :buziak






Z synem.

Ostatnio zmieniany: 2019/10/13 17:01 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, th, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, Franusiowa

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/13 17:17 #179504

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Daguś ślicznie :bravo :bravo wyglądacie jak siostry :P
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/14 08:53 #179607

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43407
To wzruszające chwile! Czekam aż moje dzieci się zdecydują. Zobaczymy...
Młodzi w hortensjach - super!
Ty też masz piękne sukienkę i fajnie wyglądasz! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2019/10/14 17:42 #179656

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Mireczko dziękuję :buziak
Jaka matka taka natka 2smiech podobieństwo ogromne hu_rra
Dzisiaj nadrabiam zaległości plenerowe,było cudownie trzeba się odchudzić po obżarstwie weselnym.

Miłko dziękuje doczekasz się mężczyźni się nie spieszą do małżeństwa think: wiem po najstarszym synie.
Hortensje i gier gonie zmrożone,na szczęście dalie wykopałam przed weselem,zakupiłam nowe piwonie które już wsadziłam i będę czekać na maj powinny zakwitnąć,wesele było piękne młodzi wyglądali przecudnie,a ja też zaszalałam :woohoo:
Dzisiaj była tak przecudna pogoda że ganiałam cały dzień po górach :fotka


















Ostatnio zmieniany: 2019/10/14 17:50 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, th, takasobie, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Franusiowa
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.248 s.