Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/05/04 12:39 #293389

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! U mnie przed laty było bardzo dużo skrzypu. Nawet Jolka w zamian za rośliny zapytała, czy może pozbierać skrzypu na ziele 2smiech Z czasem znikł. Możliwe, że ph gleby wzrosło i przestało mu się to podobać.

Ewka! Zazwyczaj wokół hosty kwitną niezapominajki, ale w tym roku rozsiały się na złość na trawniku :mur Ja też od kogoś przywlekłam ziarnopłon, ale pacyfikuję zanim się rozlezie. Może mi się uda. gwizdac Ale podagrycznik i tak jest gorszy.

Sadzę dziś darowane rośliny oraz pomidory i papryczki. Muszę się tego pozbyć z domu, bo miejsce na storczyki z pracy potrzebuję.

na dziś:
Ogródek majowy szerokim kątem:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Krzysia, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/04 19:39 #293403

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Miłeczko piękny widok a szczególnie super się ogląda jak się w tym ogrodzie miało przyjemność być :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/05/04 22:13 #293444

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
Miłko, mam nadzieję że i u mnie kiedyś ten skrzyp zniknie krecigl
Świetne to rojniki na dachu :woohoo: , czy je tam tylko deszcz podlewa?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/05 13:34 #293470

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! Rojniki w puszkach po pomidorach. Nic z nimi nie robię, żyją już własnym życiem.

Też się cieszę Danusiu, że byłaś u mnie. Tak mało jest okazji, że się spotkać. szkoda, że było tak mało czasu, żeby pogadać ze spokojem. Musielibyście wtedy u mnie być z 3 dni 2smiech

Jadę jutro do Słońska na kilka dni. Wszystko musiałam posadzić i podlać, by się nie zarnowało. Posprzątałam mój składzik w altanie. Wreszcie doniczki się nie walają wszędzie. Został mi jeszcze jeden regał z różnymi pierdołami, ale to po przyjeździe.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/07 16:44 #293794

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Matko świeta podlewać a ja sie modlę żeby wreszcie przestało u mnie padać co dwa dni rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/09 19:35 #294046

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Danusiu! Teraz rośliny maja ciężko, bo jest zimno, ale wieje suchy wiatr. Zaczynam podlewać wszystko, co w donicach, bo wyschnie. Przydałby się porządny deszcz. padało w sobotę, ale to za mało.

Wróciliśmy ze Słońska, wiele zobaczyliśmy i zrobiliśmy dużo zdjęć, o czym będę przynudzać tu i w ptasim wątku B)











I coś świeżego z ogrodu



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/11 14:43 #294218

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
I jeszcze kilka zdjęć z wyjazdu dla miłośników ptactwa:

Dudek

Potrzos

Trzciniak

Szczygieł

Jaskółka dymówka

żurawie
Ostatnio zmieniany: 2023/05/11 14:44 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, nowababka, zanetatacz, Danusia, Isia, Maryna44, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/11 14:45 #294219

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
I kilka z majowego ogrodu:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Krzysia, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, Isia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/11 15:19 #294224

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14027
Kurczę, a u mnie dudków w tym roku na wsi nie ma... Zdjęcie trzciniaka w otwartym dziobem- wspaniałe!
Ale bajkowe kolory w Twoim ogrodzie. Z klęsk ogrodowym mam i ziarnopłon i skrzyp i podagrycznik. Najwięcej tego ostatniego.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/05/12 12:38 #294367

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Zuza! Dziękuję! :buziak U mnie chyba nigdy nie widziałam, ale dudki u Ciebie powinny być! wink-3

Ogród majowy cudowny: tulipany, pierwiosnki, bez zaczyna i rodki, przekwitły już drzewa, ale cudnie było. Od poniedziałku wyjeżdżam i pewnie zamilknę na kilka dni więc do tego czasu fotki różnorakie powrzucam z ogrodu. Ciąg dalszy zdjęć ptasich pokazałam w ptasim wątku i tam serdecznie Was zapraszam.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Semper, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/12 12:50 #294368

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3065
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Zdjęcia ptaków fantastyczne. :bravo Podziwiam Cię za cierpliwość, ja jej tyle nie mam, niestety. Ostatnio w ogóle robię mało zdjęć ptaków, jakoś nie mam czasu stać i czekać, aż się nade mną jakiś zlituje i zechce zapozować. krecigl
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/05/12 13:13 #294369

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Tomku! Ja też nie mam cierpliwości, dlatego focę zimą lub na wyjeździe, gdzie nic innego mnie nie rozprasza. Druga sprawa, to fakt, że fotografuję z czatowni lub samochodu przeważnie. Wtedy ptaki są chętniejsze do współpracy. Kolejna sztuczka - trzeba ptaka zwabić. Teraz trzeba postawić poidełko, gdzie mogłyby się pluskać. Widziałam zdjęcia faceta, gdzie w mieście ustawił się w pobliżu cieknącego kraniku z wodą. Może orły tam nie podlatywały i czaple, ale zrobił świetne zdjęcia wróbli, kawek itp.
Można też obserwować ptaki karmiące młode, ale to trochę może je niepokoić więc ja bardzo rzadki to robię. Wczoraj np na śliwach czarnogłówki karmiły dzieci moimi mszycami wink-3

Dla Ciebie (i innych zainteresowanych)


Ostatnio zmieniany: 2023/05/12 13:14 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Ave, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/12 13:41 #294371

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Fotki, jak zwykle, fantastyczne! clap
No i widzę, że kaktuski już się wietrzą :) Ja już z miesiąc temu wystawiłam na taras. Oczywiście wnosiłam do domu, jak było bardzo chłodno nocami. Ostatnio już nie chowam do domu. Muszą wytrzymać, a i pogoda się poprawia. Sporo ma już pączki kwiatowe więc nie jest źle :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/05/13 19:28 #294460

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Swietko! Dziękuję! :buziak A u mnie żadnych pąków nie ma. Ale pamietam w zeszłym roku pokazały się u niektórych po miesiącu lub nawet później.

Na cały przyszły tydzień i trochę opuszczam swój ogród, ale mam nadzieję, że choć jeden zobaczę, jak mnie nie będzie.








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Semper, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/14 09:10 #294517

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
Fotki jak zawsze zachwycające :bravo :bravo :bravo .......miłego wypoczynku :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/16 20:00 #294787

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Miłeczko przepiękne zdjęcia ptaków :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/23 13:17 #295376

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Dziękuję Danusiu! Dziękuję Żanetko!

Już wróciłam. Byłam tydzień w Szwajcarii w miasteczku Interlaken, czyli "miedzy jeziorami". To była świetna przygoda, taka trochę zaskakująca. Byliśmy przed sezonem, a w sumie po sezonie, a turystów sporo z całego świta. Ja tam światowa nie jestem, ostatnio tak na dłużej na wakacjach byłam za granicą, jak dzieci były szkolne. A teraz syn zorganizował wspólne wakacje. Byliśmy pod namiotem, a to o tej porze w Szwajcarii hardcore. Zimno było strasznie, przydała się czapka od Wiesi :buziak

Tyle wstępu. Jak tylko wybiorę i przygotuję zdjęcia, chętnie pokażę. Trochę ogrodów, ogródków, ciekawej koncepcji zieleni miejskiej, trochę ciekawostek, roślin z natury. Było pięknie, trochę za krótko, no i wróciłam zmęczona, bo było dość intensywnie.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/23 18:47 #295405

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Ale zanim o Szwajcarii, to pokażę z ogródka, bo wczoraj po ciemku z czołówka latałam, żeby zobaczyć, co zakwitło. Dziś musiałam odpoczywać, bo byłam wykończona po podróży i ostatniej wycieczce, ale poskubałam trochę, podlałam trochę, bo miało padać. Zgadnijcie, czy padało. Do padania nie zaliczam półgodzinnego siąpienia. Jutrobedę musiała uruchomić fontannę, bo mi wszystko poschnie.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/23 18:49 #295406

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
I jeszcze kilka, bo teraz wszystko tak galopuje:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/24 11:59 #295525

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Obiecałam fotki z wyjazdu. Ptasie zdjęcia ze Szwajcarii pokazałam w ptasim wątku. Jest tam rezerwat nad jezioremThun ogrodzony ze strony jeziora, gdzie gnieździ się wiele gatunków ptaków. To fenomen zważywszy na to, że wkoło są kempingi pełne ludzi, pływają łodzie i promy, jeżdżą rowerzyści, grają w golfa i ogólny szum jest.

Mieszkaliśmy pod namiotem na kempingu. W cenie noclegu był darmowy bilet na komunikację miejską i prom do miasta. Wszędzie mnóstwo zieleni, Szwajcaria w ogóle jest deszczowa. jak zaglądałam do ogródków w centrum, nie widziałam konewek czy węży do podlewania 2smiech Obiecałam sobie jakieś wizyty w centrach ogrodniczych itp, ale byłam tak oszołomiona ogromem wrażeń, że w końcu zajrzałam do czegoś przy stacji benzynowej, popatrzałam i poszłam. Chyba za krótko byliśmy, by się na tym skupić.

Pierwsza wycieczka to dolina Lauterbrunnental, taka wiecie, jak z filmu: skały, krowy, wodospady, szwajcarskie chaty:








Sklepik z pelargoniami. Latem bedą dyndać na wszystkich chatach w dolinie.





Ostatnio zmieniany: 2023/05/24 12:24 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.227 s.