Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/04/27 19:37 #292680

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2139
  • Otrzymane podziękowania: 6686
takasobie napisał:

Odszczekuję skargę na Benex-a. Przysłali w ramach reklamacji całkiem przyzwoitą roślinę. A nie mogli tak od razu? :dry:
Pewnie upchnęli do woreczków każdy badylek z zamówienia hurtowego i liczyli, że klientowi nie będzie się chciało składać reklamacji :angry:

Cudowny łan pierwiosnkowy :kocham U mnie na razie pojedyncze kępki lekarskich rosną, ale grunt, że się sieją i to coraz bardziej ochoczo zwyc
Niektóre moje narcyzy też zanikają albo są w zaniku. W ogóle nie pokazały się n. Thalia - jedne z moich ulubionych - a piszą o nich w internetach, że niby takie trwałe. Ale się nie poddaję z narcyzami.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/04/28 10:10 #292714

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Też tak sądzę Halinko!
A z narcyzami to pozostało nam dosadzanie 2-3 paczek co jesień. Na szczęście można kupić ładne i niedrogie, żeby wiosną cieszyły oko. Jakieś wysublimowane odmiany sobie dawno odpuściłam...

Na dziś:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/04/28 20:08 #292749

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6959
  • Otrzymane podziękowania: 15843
Miłka foty cudne..!

Ale przyznaj się - ta hosta to z zeszłego sezonu...? rotfl U mnie większość w kłach,,, a mniejszość
jeszcze się nie pokazała.. :lol:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/04/28 23:28 #292792

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Hosta jak najbardziej z tego sezonu Nelu! W takim dość ciepłym miejscu rośnie. No i w związku z tym wyrówna. Pokazałam w hosta foto, ale nikt nie rozpoznał, choć były pewne deklaracje... gwizdac

Tulipanowo









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/04/29 08:18 #292806

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
Pięknie Miłko rosną Ci tulipany. U mnie (mimo zarzekań, że nie kupię więcej) na jesień wsadziłam 50 cebulek, wszystko zjedzone.
I właściwie to sobie pomyślałam, że bez sensu je sadzę, w miejscu, gdzie wciąż je podziemie zjada. Wsadzę na jesień pomiędzy róże. Tam od lat kwitnie tulipanowa kępa, więc może i inne będą miały szanse. A zanim róże zakwitną, będzie kolorowo :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, a.nia, dultom

Ogród takisobie 2023/04/29 21:29 #292871

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
To może dobry pomysł Ewka! Skoro tam rosną i nic ich nie zjada! Moje maja jakiegoś grzyba i nie wiem, czy ich nie siknąć czymś, bo nawet nowe nasadzenia są zaatakowane. Ale tylko w niektórych miejscach.

Dalie wszystkie posadzone. Chyba, że dostaję coś jeszcze od Asi i Kluski, ale dla tych miejsce mam. Zaczęłam walkę z podagrycznikiem. miałam jesienią dokładnie oczyścić dwa miejsca, a oczyściła jedno. Powolutku sytuacja się klaruje, zwłaszcza że jak usunę pozostałości kokoryczy, to przyzwoicie się robi. Jeszcze ordnung zrobiłam wkoło altany, bo po daliach wyglądało okropnie. Jestem cała połamana od tego rycia w ziemi.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/04/29 22:16 #292886

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
Śmiesznie wygląda ten pełny tulipan, taki wcale nie tulipanowy B) . Posadziłam kiedyś takiego na próbę ale chyba myszy go zjadły bo nie zakwitł ani razu :dry: . A może wyczuł to że ja wolę raczej pojedyncze kwiaty :silly: . Dalie mam jeszcze wszystkie doniczkach i czekam na ciepło :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/04/29 23:30 #292894

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
To Tulipa humilis 'Samantha' Wiesiu! Mam go na razie w donicy, nie wiem, czy go przesadzić do gruntu, czy zostawić think:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/04/30 22:16 #292967

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
Jak masz gryzonie w ogrodzie to lepiej zostaw w donicy , bo szkoda by było.
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/04/30 23:10 #292980

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! Chyba nie mam gryzoni, przynajmniej pod ziemią. Bo na dachu altany myszki domowe odżywiają się suszonymi owocami winobluszczu. 2smiech Bardziej obawiałam się przesuszenia, czy przelania, bo w gruncie sobie poradzą, tam wilgotność się wyrównuje. No i myśleć o nich już nie muszę. Wystarczy, że do podlewania będę miała pomidory i dalie w donicach. I kalle.

Yokohama



World's Favorite

narcyz Pink Charm

Iwona

Bronze Pride? Apricot Pride?

Miranda
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/01 21:52 #293108

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
Miłko, jak nie masz gryzoni to się nie zastanawiaj, w gruncie będą miały lepiej :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/01 21:59 #293113

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wiesiu! Jeszcze jest opcja, że jak zżółkną, wykopię, a posadzę we wrześniu. think:

Napracowałam się dziś w ogrodzie. Dokończyłam wyrywanie podagrycznika pod śliwą. I tak nie wygrałam. Ale zdążyłam przed wzrostem host, które zaraz przykryją to pobojowisko. Nie byłoby tak żle, gdyby nie trzeba było pracować w dziwnej pozycji. Musiałam albo klęczeć, albo się garbić, bo gałęzie śliwy nisko. I tak odrośnie, bo zostało pewnie coś w kępach host i pod korzeniami bukietówek. W przerwach podyndałam na hamaczku. W końcu dziś święto pracy. Praca miała święto a ja musiałam za.....ć. :mur
Jutro muszę pielić przed domem. Tam nie ma podagrycznika, za to jakieś trawsko :mur

Na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2023/05/01 22:02 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/05/01 22:26 #293121

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
Ja jedynie pospacerowałam i marudziłam ile mnie czeka roboty.....Miłko -cudowne tulipany warto było sadzić tyle cebul bo jest efekt hu_rra clap hu_rra tymbardziej ,że nie grasuje podziemie bo u mnie duże braki w cebulach a oprócz gryzoni to część tulipanów karłowa i niewyrośnięta recourse chyba muszę na jakiś czas zrezygnować z sadzenia
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/05/01 22:44 #293127

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
takasobie napisał:
Wiesiu! Jeszcze jest opcja, że jak zżółkną, wykopię, a posadzę we wrześniu. think:

Tak chyba będzie najlepiej :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/05/02 18:11 #293164

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Od ubiegłego roku walczę z konwaliami - nie wiem co gorsze Twój podagrycznik czy moje konwalie :bezsil
Fotki jak zwykle.......................mistrzowskie :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/05/02 18:34 #293170

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2806
  • Otrzymane podziękowania: 7551
Tulipany cudne :kocham , narcyzy też :kocham , moje tulipany chyba zawirusowane, pokręcone, plamiaste liście, zanikają.

Mam podagrycznik w omiegach, marcinkach i pod pigwowcem, jakoś ogarniam, konwalie ograniczone betonem, w innych miejscach już się pozbyłam, ale pole barwinka i bluszczu do natychmiastowego wykarczowania nie daje mi spać, bo czasu jak dotąd do pracy brak, a jeszcze chmiel mi się między tujami zasiał 43pomoc .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/05/03 18:42 #293299

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Miłeczko przepiękne masz cebulowe a fotki im robisz przepiękne jak zwykle :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/05/03 19:32 #293310

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Danusiu! Dziękuję :buziak w imieniu tulipanów i innych oczywiście!

Krzysiu! Ja też cześć tulipanów mam niezdrowych, one rosną pod suchą wiśnia i nie wiem, czy patogeny zie pochodzą właśnie z niej.
Chmielu, konwalii i barwinka Ci u mnie dostatek. Jakoś ze wszystkim sobie radzę, tam gdzie trzeba - pacyfikuję, ale podagrycznik to ... nie powiem co! :angry:

Dziękuję Verka! :buziak Staram się baaardzo! :fotka Konwalie też mam i miejscami wyrzynam, ale to miejsca, gdzie mało co rośnie więc spoko.

Wiesiu! :buziak

Żanetko! No właśnie sadź a te brzydkie powyrzucaj. Może inne odmiany sobie lepiej poradzą think:

Dziś w ogrodzie u Majki byłam, która na Forum nie jest, ale część z Was zna ją jako Majkę od sasanek, które pokazywałam. Dostałam cudne prezenty roślinne i teraz będę musiała im znaleźć miejsce. Była też Jolka, którą pewnie tez jak Majkę znacie, przynajmniej ze słyszenia. Od niej też dostałam prezenty hu_rra Tylko sadzić trzeba...

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/05/03 19:53 #293319

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
To adiantum z hostą jest przeurocze :kocham
Chyba każdy z nas ma takiego bandytę ogrodowego, z którym nie możemy sobie poradzić. U ciebie podagrycznik, z którym ja sobie całkiem dobrze dałam radę i pod lasem wypieliłam w iment, razem z pokrzywami. Ale że natura nie lubi próżni, to mam teraz łany ziarnopłonu :angry: Nijak tego dziadostwa pozbyć się nie mogę. Ślimaki w nim mają używanie, wytwarza mnóstwo bulwek, które korzenią się szybko i skutecznie. Wolałam tego podagrycznika...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród takisobie 2023/05/03 20:04 #293326

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25590
A ja z podagrycznikiem z mniejszym lub większym skutkiem sobie radzę ale ze skrzypem już kompletnie rady sobie nie daję :angry:
Tulipan z pszczółką miodzio :mniam
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.226 s.