Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/11/03 20:12 #306532

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Majeczko! Ja podciągnęłam wczoraj robotę, ale przepłaciłam to kompletnym wyeliminowaniem lewej ręki. Już mam na temblaku i łykam przeciwbólowe. Nieprędko skończę prace.

Dzisiaj byłam na spacerze (wyzwanie mamy w pracy) 4,5 km, ale bez kijów z ręką w kieszeni. Potem przypomniałam sobie, że synek starszy miał taki temblak fachowy jak my bark wystawiło. Znalazłam i od razu lepiej. Knedle robiłam jedną ręką. 2smiech . Całe szczęście padało potem, bo wymyśliłam, że w ogrodzie jedną ręką też można. wink-3






Ostatnio zmieniany: 2023/11/03 20:12 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, halszka, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/05 16:51 #306687

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Ręka nadal na temblaku. Wycięłam wczoraj tylko jedną ręką zielone od dalii a Maciej wszystko posiekał na kompost. Liście pozbierał kosiarką, ale jeszcze sporo na drzewach. Kompostowniki pełne, po deszczu się ubiją.

Na dziś:












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, Efkaraj, edulkot, VERA, Danusia, a.nia, dultom, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/11/05 16:56 #306688

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7612
  • Otrzymane podziękowania: 16949
Widzę Miłko, że u Ciebie jeszcze sporo daliowych kwiatów. Ja zżarłam ostanie 2 szt. :diabelek . Muszę stwierdzić, że różnią się smakiem. Jasny anemonowy był wyraźnie pikantniejszy od bordowego, który przypominała smakiem sałatę.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia

Ogród takisobie 2023/11/05 17:38 #306692

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 10557
Fajne sprzątanie na zimę ....dalie zjedzone ! A hosty zdążyłaś nim zżółkły ?
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/11/05 19:14 #306706

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8473
  • Otrzymane podziękowania: 25483
Miłko, nie szalej bo przeciążysz drugą rękę teacher , a robota nie zając nie ucieknie B) . Dalie jeszcze całkiem fajnie kwitną więc szkoda kopać :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/05 21:28 #306735

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Wiesiu! Dziś odpoczywałam. Odpuściłam sobie, przyjedzie synuś, to mi pomoże. Mam nadzieję... wink-3

Edyta! Ciekawe! W ogóle podziwiam Twoje poszukiwania smaków :mniam Ja jednak nie będę jeść.

Oluś! Host też nie będę jeść. Wolę kapustę.

Dziś odpoczywam, ręka lewa też. Piszę jedną :burza Chyba nie potrafię B)










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/06 17:50 #306765

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10236
  • Otrzymane podziękowania: 23854
Miłko oj to nie dobrze, nie szalej z tobotą bo zdrowia nie kupisz, wiem co mówię.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/06 18:49 #306769

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11644
  • Otrzymane podziękowania: 21946
Miłeczko dbaj o siebie kochana ja tez siedzę kolejny dzień w domu wolę nie ryzykować :buziak :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/06 21:49 #306793

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8473
  • Otrzymane podziękowania: 25483
Ależ piękne światło złapała ta żółciutka hosta :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/10 10:14 #306901

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Wiesiu! One łapią i oddają cudne światło! Za chwile już nie będzie ich, trzeba się nacieszyć!

Danusiu! Ja też bardzo się oszczędzam, warto! Bo potem można wysiąść na amen!

Wiem, Majeczko! Mam trochę wyrzuty sumienia, bo wszystkie rośliny do wysłania czekają. Ale dziś spakuję i jutro lub dziś pójdą, przynajmniej niektóre.

Nadal rękę oszczędzam i nie robię nic w ogrodzie. Syn wczoraj był, wykopał lwią część dalii. W jednym tylko momencie zwątpiłam, czy oby dobrze labelki odłożył na karpę, ale potem machnęłam ręką.

Na dziś:











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, chester633, Semper ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/11 19:47 #306993

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
I jeszcze jesiennie, choć czasami wygląda jakby było lato. W listopadzie powinno być już szaro, a jest kolorowo.














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/11 20:19 #306999

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13819
  • Otrzymane podziękowania: 33121
A mi się ta pogoda podoba, no, może mogłoby być u mnie trochę mniej deszczu. Niech będzie kolorowo do końca, potem szybka, krótka zima i... wiosnaaaaa flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród takisobie 2023/11/11 20:28 #307000

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8473
  • Otrzymane podziękowania: 25483
Oooo, i u Ciebie ciekawe grzybki rosną :woohoo: . A i dalie jeszcze kwitną a ja myślałam że masz już zaawansowane wykopki :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/11/11 21:27 #307005

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Wiesiu! W zasadzie dalie wykopane, choć nie wszystkie. Kilka sztuk zostało przycięte w donicach i skrzyniach. Ale 5-6 sztuk przy bzie nadal kwitnie i tak jakby ich jesień nie obowiązywała.
Grzybki w ogrodzie lubię, tak jakby las do mnie przyszedł. Wiem, że czasami może to oznaczać początek końca moich drzew i krzewów, a czasami to tylko ozdoba jesiennego trawnika.

PS Napisałaś posta z n-rem 307 000 wink-3

Ewka! U mnie deszcze się skończyły na szczęście. Mi się też w sumie ta pogoda, ale nie jestem pewna, czy to dobrze, że tak jest think:

Jesień oznacza, że więcej siedzimy w domu. Maluję i więcej pichcę. To zasłużony odpoczynek. Namordowalismy się z synkiem przy daliach, a jeszcze nie koniec. Wiele rzeczy odłożę chyba sobie na ciepłe zimowe dni, a tu jeszcze cebule do posadzenia :mur

Dalie wykopane


Dalie niewykopane





Ostatnio zmieniany: 2023/11/11 21:28 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/12 15:52 #307036

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8473
  • Otrzymane podziękowania: 25483
O, nawet nie zauważyłam że taki równy post mi się trafił :woohoo:
A pro po dalii to powiedz jak długo je suszysz zanim zasypiesz trocinami bo się obawiam że jak zrobię to zbyt wcześnie to będą pleśniały think: , a jakoś długo teraz schną.
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/12 17:00 #307039

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10236
  • Otrzymane podziękowania: 23854
A u mnie kropi i pada co drugi dzień, wszystko gnije na pniu. Dzisiaj weszłam pomiędzy wysokie dalie i połamałam im pędy bo tylko wylegiwały się na miskantach, no nie da się wykopać.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/12 17:21 #307040

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17657
  • Otrzymane podziękowania: 61783
Ja dalie wykopałam przed wyjazdem. Dzień był słoneczny, ciepły. Trochę żal mi było, bo kwitły co niektóre jeszcze, ale wiedziałam, że jak wrócę do domu, to już i tak nie będzie co podziwiać, a i pogoda może być nieciekawa ...
Wiaterek fajnie bulwy osuszył, więc pozawijałam w gazety, poukładałam w skrzyneczkach i ... mam z głowy :P
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, Elżbieta, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/11/12 18:14 #307043

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7612
  • Otrzymane podziękowania: 16949
Miłko, zawsze lubiłam eksperymentować, ale po odstawieniu glutenu musiałam zrezygnować z wielu smakołyków i chyba dlatego nasiliła mi się potrzeba poszukiwania nowych smaków :P .
Zapowiadają chłodny koniec tygodnia. Chyba w końcu i ja muszę się wziąć za moje dalie think: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/11/12 21:17 #307075

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Edyta! A ja właśnie dziś upiekłam swój pierwszy udany bezglutenowy chleb hu_rra Nie dla mnie. Ja chyba nie dam rady bez glutenu. Zreszta nie mam potrzeby rezygnowania z niego, a i tak pieczywa jem niewiele. Rogala zjadłam pół i wystarczy.
A dalie warto kopać, kiedy ładnie w ogrodzie, bo jak deszcz i wiatr niefajnie się kopie, jak zresztą inne czynności też nie są przyjemne wink-3

Basiu! Dobry pomysł a gazetami, ale ja nie mam gazet więc pozostają trociny ;-) Ale nie wiem, czy mi starczy w tym roku. Muszę kupić nowe drewno na opał 2smiech

Współczuję Majeczko! Jak u nas padało to na ogród patrzałam wręcz z obrzydzeniem. Na samą myśl, że mokre liście będą mi się przyklejały do rąk, miałam mieszane uczucie, delikatnie mówiąc.

Wiesiu! Trudno powiedzieć, fajnie po prostu, żeby było na powierzchni suche, a uszkodzone stare bulwy najlepiej obciąć, bo one często są źródłem gnicia i pleśni.

Dziś niedziela więc nie robiłam niczego w ogrodzie. Nawet tam nie poszłam, a jak już chciałam iść, to zaczęło kropić.
Jedni sąsiedzi przynieśli mi garstkę kiwi z ogrodu, a inny sąsiad dał przez płot ostatnią kiść słodkich winogron. To już koniec owoców, a i tak długo wisiały. U nas jeszcze aronia wisi.


Ostatnio zmieniany: 2023/11/13 11:57 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/11/16 06:41 #307227

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Część dalii pochowanych w altanie, ale część nadal w ziemi, a maja być przymrozki i nawet śnieg. Niestety sprawy służbowe komplikują mi plany i wiecznie nie mam kiedy tego dokończyć. Może jutro... gwizdac

A tu jeszcze 200 ponad cebul do posadzenia. Na pewno zdążę, ale już powinnam to mieć za sobą :mur Nie mówię już o ogólnych jesiennych porządkach, których nie zaczęłam. Kilka dni wyciętych i takie zaległości :(

Na dziś:









Ostatnio zmieniany: 2023/11/16 06:41 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, chester633, nowababka ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.216 s.