Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/05/15 15:48 #320776

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2139
  • Otrzymane podziękowania: 6686
U Ciebie jeszcze tulipany w pąkach zdziwko
Sucho się robi, to fakt. Trochę ściółkowałam w tym roku i różnica jest wielka w porównaniu z miejscami, gdzie ściółki nie ma. Ale przywiozłam sobie dziś kilka worów zrębków (z takiego jednego miejsca, o którym dała mi cynk przyjaciółka -for free B) ) i będę dalej ściółkować, tylko najpierw muszę podlać :podlewam . Moje dalie wciąż czekają :tup
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/05/15 20:58 #320810

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Halinko! Te paki się chyba nie rozwiną. To Virischic. jeden się rozwinął, reszta chyba nie zamierza. Za dalie się weź, bo kiedy będą kwitnąć? W październiku?

Cały wieczór podlewaliśmy. Może to coś da. Sahara straszna.
















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, chester633, nowababka, zanetatacz, Danusia, Shalina, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/05/17 13:43 #320888

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Jutro jadę na wakacje. Może jakiś ogród zobaczę, może jakieś ptaki. mam nadzieje, ze w międzyczasie spadnie deszcz, bo nie wiem, czy będzie podlane wg moich życzeń. A tak - poleje po wszystkim i będzie dobrze. Jeszcze rano sądziłam kosmosy i rozdawałam sadzonki pomidorów sąsiadom.

Na dziś:

















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/17 13:50 #320889

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3895
  • Otrzymane podziękowania: 12697
Udanych wakacji i pomyślnych łowów :fotka :buziak Cudny ten łubin! U mnie jakoś zanikają :(
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/05/21 22:23 #321274

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22014
Miłeczko ślicznie :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/05/22 15:22 #321330

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Miłko, ten Twój "Duke" jest piękny okrutnie! Wszystko kwitnie przecudnie. Nie przypominam sobie, czy widziałam to miejsce na ognisko. Raczej nie widziałam. Bardzo ładnie wygląda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2024/05/22 21:03 #321358

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23157
Dobrej pogody i wypoczynku.....ognisko swietne :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/05/27 11:06 #321673

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Wróciłam z wakacji! Fajnie było. Dużo zwiedzania, ale tez ptaki i ogrody . Pokażę oczywiście co nieco, bo zdjęć zrobiłam sporo.
Ogród zastałam dżunglowy, ale też jako królestwo ślimaków. Rozkwitły róże, przekwitły irysy, no i koniecznie muszę wziąć maczetę do ręki.

Żanetko, Marysiu! Dziękuję! Wasze życzenia się spełniły, bo wakacje były naprawdę fajne i wypoczęłam, niestety tylko psychicznie, bo codziennie robiliśmy wiele kilometrów.

Swietko! Duke of York jest zjawiskowy, niestety przekwitł, nie nacieszyłam się nim przez wyjazd. Miejsce na ognisko było nieco mniejsze, może dlatego nie zwróciłaś uwagi.

Danusiu! Dziękuję!

Przez urlop mam sporo zaległości domowych i służbowych więc buszowanie po forum będę uskuteczniać w odcinkach. Trochę się stęskniłam, bo nie miałam zbyt wiele GB i po 3 dniach mi się skończyły. A i tak nie miałam zbyt wiele czasu.

Dziś tylko kwiaty i zieleń z campingu i okolic, bo ładnie tam było okrutnie. Oczywiście pokaże dzikie kwiecie i zwierzynę, oraz gdzieś w tematycznych inne relacje, np z ogrodu, którego zwiedziłam.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/29 09:34 #321803

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Wczoraj przez ogród przewinęły się burze. Podlało porządnie, dziś mokro i mgła. Nie mam nadal zdęć z ogrodu, bo tyle się nafociłam na wakacjach, że tak naturalnie chcę odpocząć. W ogrodzie szaleją stadka młodych ptaszków z rodzicami. Piszczą strasznie.
Posadziłam przedwczoraj kilka dalii niskich z serii Gallery i nie tylko. Wszystkie piękne z kłami. Oni je trzymają w workach z torfem, ale szczelnych.
tak się wkurzyłam na ślimaki, że kupiłam w necie 2 kg niebieskich granulek. Niestety te żelazowe okazały się mało skuteczne, może ślimaki ich w ogóle nie jedzą? Rozsypałam przed wyjazdem, a po powrocie wszystko było pogryzione. Poszło sporo słoneczników, cynie w skrzyneczce, hosty, wychodzące dalie :mur Dziś ma przyjść paczka... gwizdac

Pokażę Wam zdjęcia dzikich kwiatków z wakacji w północnych Włoszech. Szliśmy na spacer z Biazy do Campo. Do średniowiecznej ruinki miasta drogą w gaju oliwnym. Kilka storczyków, paprocie na murze, owady. Piękny spacer.









Ostatnio zmieniany: 2024/05/29 22:01 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Kalmia, Pani Bestia, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/29 09:35 #321804

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
i ciąg dalszy:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/29 10:07 #321810

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
takasobie napisał:

Swietko! Duke of York jest zjawiskowy, niestety przekwitł, nie nacieszyłam się nim przez wyjazd. Miejsce na ognisko było nieco mniejsze, może dlatego nie zwróciłaś uwagi.

Miłko, ja też nie zobaczyłam dużo kwitnień z powodu mojego 2-tygodniowego wyjazdu ... :(
Fotografie jak zwykle ... piękne :buziak
Ja również jestem zachwycona słoneczną Italią :slonko Raz byłam w Rzymie, a raz na zwiedzaniu. Nie sposób się nie zakochać ...
Ostatnio zmieniany: 2024/05/29 13:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/05/29 21:59 #321840

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
I kilka zdjęć z ogrodu Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller we Włoszech. Więcej pokazałam TU.














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/29 22:00 #321841

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23157
Dziękuję za fantastyczne widoki i tyle ciekawych ujęć :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/05/29 22:43 #321847

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5012
  • Otrzymane podziękowania: 9622
Czy te budynki, które pokazałaś są zamieszkałe?
Ja staram się nie wyjeżdżać na dłużej.
Szkoda mi ogrodu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/05/29 23:13 #321851

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Gosia! E, nie! Tam jest jeden dom, który na pewno jest zamieszkany, ale wygląda przyzwoicie i chyba tam mieszka ktoś w rodzaju opiekuna, kustosza.
To nie był wyjazd "na dłużej", uwinęliśmy się w 9 dni, a ogród pozostawiłam pod opieką syna. Zreszta się nie narobił, bo spadł deszcz i nie musiał podlewać. Trawa była skoszona, wszystko posadzone. Ogród dobrze poradził sobie beze mnie. Chyba się nawet ucieszył, że wreszcie pojechałam 2smiech

Żanetko! Cieszę się, że Ci się podobają. Długo nie wyjeżdżałam nigdzie za granicę (od zeszłego roku się dopiero odważyłam) i teraz chłonę zagraniczność z radością, inność architektury, krajobrazu i jedzenia. Było fajnie. Choć też camping i po ulewie zrobiło się chłodno i mokro.

Łąka w Molina di Ledro







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/05/31 20:09 #321969

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Wracam mentalnie do ogrodu. Pierwsze ślimaki zwalczone, jest szansa, że dalie urosną. Planuję na jutro rozpoczęcie porządkowania pozostałości wiosennych i skubanie przekwitłych rododendronów. Dziś nie mogłam, choć zaplanowałam, bo miałam akupunkturę. Miałam pierwszy raz w życiu i wiążę z tym nadzieję na poprawę zdrowia. Lubię naturalne metody, bo farmakologia na moje dolegliwości proponuje tylko łagodzenie skutków. A po zabiegu nie należy fizycznie się wysilać, można drzemać i odpoczywać, co niniejszym uczyniłam.

Ale przeszłam się z aparatem po ogródku, bo już nie wytrzymałam. Nie miałam dobrego światła się zdjęcia potraktowałam dokumentacyjnie. Cieszę się na naparstnice, kwitną róże, kaktusy maja pąki kwiatowe.





















Ostatnio zmieniany: 2024/05/31 20:25 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, Ave, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/01 15:51 #322034

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
No wreszcie wzięłam dziś sekator do ręki. Nawet udało mi się sporo zrobić . I Duke-a obskubałam. Niestety zaczęło padać, w sumie mam podlane więc nie musiało gwizdac

Na dziś:











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, Ave, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Shalina ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/03 22:01 #322207

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 639
  • Otrzymane podziękowania: 1887
Mileczko skoro masz podlane to deszcz przesyłaj do mnie,fakt przycinania mam trochę ale jak nie będę podlewać to i czas będzie.śliczne kaktusy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/04 19:45 #322248

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15283
  • Otrzymane podziękowania: 47109
Z chęcią Ci wyślę spora dawkę deszczu Gosiu! Robota jest zawsze, i jak pada, i jak nie pada wink-3
Dziękuję w imieniu kaktusów!

Kaktusy od Zuzy to był dobry materiał. Niektóre z nich, choć malutkie, maja pąki kwiatowe. Pokażę oczywiście tu i w kaktusowym wątku.

Dalie wyszły prawie w 100%. Co dziwne, nie przetrwał mi Bishop of York. Mam nadzieję, że będzie ktoś miał w przyszłym sezonie. Posadziłam w dobrym stanie, ale chyba zgnił z nadmiaru wilgoci w glebie. pewnie był lekko uszkodzony.
Po ulewach zaczęło się pielenie, wszystko rośnie wyśmienicie!

Po powrocie z Włoch zachorowałam na jaśmina gwiazdkowego, tam wszędzie rośnie i kwitnie na płotach i pachnie nieziemsko. Nie wiem tylko, czy u nas się utrzyma.

Na dziś:













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Gosia1, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/04 20:06 #322251

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22014
Pięknie Miłeczko :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.227 s.