Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/06/05 09:27 #322277

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziękuję Danusiu! :buziak

Jaśmina nie znalazłam na naszym Forum. Pewnie nikt nie ma. Może nie rośnie w Polsce dobrze. Już żałuję, ze nie kupiłam sobie sadzonki tam. Niestety nie trafiłam do centrum ogrodniczego, bo plan był napięty.

na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, Semper, Ave, Danusia, Gosia1, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/06/05 09:54 #322278

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3894
  • Otrzymane podziękowania: 12695
Kapitalne zdjęcia, jak zwykle :kocham Piszesz u mnie, że mam cieplej bo już kwitną liliowce a widzę u Ciebie piękną kępę firletki. U mnie dopiero zaczyna wink-3 Jaśminem też się zachwycałam za granicą...
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/06/06 13:07 #322335

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziękuję Marysiu! Firletki kwitnące to mam tylko w jednym miejscu - przędz domem od strony południowej. maja tam naprawdę bardzo ciepło stad ich dość wczesne kwitnienie.

W nocy znów podlało. Tym razem bez burzy i wiatru.
Zajęłam się dziś pomidorami, podwiązałam je ściółkowałam i czekam na owoce 2smiech Może się doczekam. :tup Na razie widzę pierwsze kwiaty. Pootwierałam szklarnię, żeby trzmiele miały dostęp. Ale ponoć starczy potrząchnąć krzaczkiem, a się zapylą. Przy okazji sporządzania w szklarni tak się w łeb walnęłam wychodząc, ze gwiazdki mi się pokazały jak na kreskówce. Pomogła mi paczka mrożonej fasolki i wróciłam do żywych...

Na dziś

Zakwitł mi kaktusik od Zuzy hu_rra



i inne









Ostatnio zmieniany: 2024/06/06 13:08 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, e-genia, Danusia, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/08 16:37 #322461

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
I jeszcze na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/09 21:45 #322548

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Ładnie wszystko w nocy podlało. Ponownie. Oby tego deszczu za dużo nie było.
Znalazłam cebule frezji, które dostałam gratis do jakieś przesyłki. Nie mam pojęcia, jak się je uprawia. Wrzuciłam do donicy z kompostem, zobaczymy.
Co ciekawe, przeryłam forum i nikt nie napisał jeszcze o ich uprawie. Pewnie będę pierwsza i pewnie będzie to porażka.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/09 22:32 #322555

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10260
  • Otrzymane podziękowania: 23151
Kiedyś dawno temu uprawiałam frezje i były bezproblemowe na zasadzie gladioli tylko obawiam się ,że trochę późno na sadzenie .....w sumie jesień teraz inna niż kiedyś, więc może zdążą zakwitnąć :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/10 19:47 #322607

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2545
  • Otrzymane podziękowania: 8636
Miłko wpadłam zobaczyć liliowca nie widziałam , ale za to piękne lilie martagony i róże podziwiałam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/06/11 08:21 #322656

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
U Marysi pisałam że mam tylko zielono, ale przecież wszędzie gdzie im pozwoliłam kwitną firletki o czym mi przypomniałaś, Miłko dziękuję za kolejną porcję cudnych zdjęć.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka

Ogród takisobie 2024/06/11 08:44 #322659

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2139
  • Otrzymane podziękowania: 6686
takasobie napisał:
Miłko, na tym zdjęciu to jakaś werbena, prawda? Uśmiecham się o nasionka, kiedyś mi dałaś, ale nie wykiełkowały, zostały zagłuszone albo wyrwałam siewki podczas pielenia think:
Fajne roślinne klimatyczne portrety :mniam U mnie jarzmianki jeszcze w powijakach.
Posadziłam w końcu dalie (osttanią wczoraj polewkamax ) , ciekawe, czy zakwitną...
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/06/11 10:50 #322671

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Halinko! Do odbioru siewki w dowolnej ilości. Podjedź, to dostaniesz.

Majeczko! Dziękuję! :buziak Firletki są wdzięczną zapchajdziurą. Też mam ich sporo w różnych miejscach i pacyfikuję, gdzie nie pasują. Przez to je lubię, bo są do opanowania.

Geniu! Liliowce kwitną, ale dopiero zaczynają i zdjęć im nie zrobiłam, bo zapracowana jestem. Może w środę lub w czwartek się uda. Akurat porządnie rozkwitną.

Myślę Żanetko, że właśnie tak będzie. Będą towarzyszyć daliom w późnym lecie i jesienią.

Jak pisałam, zarobiona zawodowo jestem więc niewiele robię w ogrodzie i tylko pilnuję, żeby podlane było i czasami coś powyrywam. No i delektuję się soczysta zielenią po opadach. Benex ma mi dosłać kolejne niskie dalie do donic, ale chyba o mnie zapomnieli, bo jak im przypomniałam, to wpadli w panikę :-) Mam nadzieję, ze nie przyślą gratisów w ramach przeprosin :mur

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, e-genia, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/12 08:47 #322760

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Znalazłam pierwsze pąki dalii. Jeden na Sarah Raven - ta dalia była chora i sadzę ją w donicy z dala od innych. Nie chciałam jej wyrzucać, ale nie dzieliłam i nie wydawałam. W tym roku zrobiłam sadzonki - zobaczymy. Druga to jakaś pojedyncza nn,
chyba think:
Ostatnio zmieniany: 2024/06/12 08:48 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/12 22:33 #322845

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziś przyszły kolejne dalie niskie z Benexa. Byłam po pracy w Jucce i kupiłam donice do nich . Jutro sadzę. Jeszcze gaurę kupiłam i słoneczniczka. No i jak to ja - dwa kaktusy wink-3

Na dziś:



Ostatnio zmieniany: 2024/06/12 22:34 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/13 22:07 #322947

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22012
Miłeczko cudne te Twoje zdjęcia cały czas się nimi zachwycam :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/14 09:57 #322978

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziękuję Danusiu! :buziak

Donice kupione, dalie posadzone. Gaura i słoneczniczek też. I kaktusy też przesadzone.
Wczoraj padało z przerwami więc niewiele zrobiłam, muszę przez domem wszystko obskubać, co przekwitło, bo zaczyna to brzydko wyglądać.

Na dziś:















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Pani Bestia, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/14 10:54 #322981

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10260
  • Otrzymane podziękowania: 23151
Tak ,tak jedno się ogarnie to kolejne miejsce czeka i tak w kółko-więc gimnastykę mamy zapewnioną 2smiech, :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/14 15:12 #322990

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6257
takasobie napisał:
Znalazłam cebule frezji, które dostałam gratis do jakieś przesyłki. Nie mam pojęcia, jak się je uprawia. Wrzuciłam do donicy z kompostem, zobaczymy.
Co ciekawe, przeryłam forum i nikt nie napisał jeszcze o ich uprawie. Pewnie będę pierwsza i pewnie będzie to porażka.
Robię do nich podejście co kilka lat, także w tym roku, ale nigdy żadna kanalia nie wykiełkowała 2smiech A kiedy wysypałam kompost (może to błąd?) z doniczek, nie było śladu po bulwkach.
Ostatnio zmieniany: 2024/06/14 15:14 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/06/14 16:01 #322992

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Może one nie lubią wilgoci zbytniej think: Ale doniczkę mam z terakoty, może ja polubią :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/06/14 19:10 #322993

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6257
Oby :-) Trzymam kciuki :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/14 21:13 #323004

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 639
  • Otrzymane podziękowania: 1887
Miłko czekamy na frezje razem,ja kupiłam na wyprzedaży za kilka złotych wsadziłam do doniczki z nadzieją że zakwitną i do dziś jeszcze tam nie grzebnełam a to dziwne w moim przypadku.Trzymam kciuki może tym razem się uda
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/15 14:09 #323050

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Gosiu! Jak tylko coś się zacznie dziać - daj znać wink-3 Ja też trzymam kciuki zwyc

Sibi! Jeszcze poszperam w starych książkach ogrodniczych. Tam może coś piszą, bo wtedy były modne. Co prawda raczej w bukietach z kwiaciarni, a nie w uprawie amatorskiej.

Żanetko! To fajnie, że cały czas jest coś do roboty. Trzeba ręce zająć, żeby cel w życiu był, taki ... niedościgniony, bo w zasadzie ogród nim jest :grabie

Dziś Maciej robi porządki na dojeździe do kompostownika. Wyrównuje teren, kosteczką wokół, ma być trawka. Do chodzenia po niej wymyślił nasze betonowe liście hostowe, ale chyba trzeba będzie dorobić, bo zostało kilka. Ja towarzysząc mu posprzątałam za altaną, bo bajzel się tam zrobił. Zreszta mało powiedziane. Kasik widział i chyba przemilczał z grzeczności, Aśka zreszta też 2smiech Ale teraz tam można przejść! Zamordowałam rzecze ślimaków, które tam się wprowadziły. Całkiem nieźle im tam się mieszkało. Znalazłam jeszcze jedną dalię, którą obiecałam koleżance. Jakoś nam po drodze nie było więc wsadziłam do donicy.
Ale ja to jeszcze nic! Florek z doliny Syrynki ma jeszcze 500 do posadzenia gwizdac Tylko on sprzedaje do kwiaciarni. Akurat mu na jesieni zakwitną.

Na dziś



















Ostatnio zmieniany: 2024/06/15 14:19 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Pani Bestia, Semper, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.233 s.